Jump to content

ECOO E04 Aurora Plus


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To xτυπησα κι εγω απο εδω http://www.efox-shop.com/versandkostenfrei-aus-de-ecoo-e04-aurora-plus-3gb-mtk6752-17ghz-octa-core-55-zoll-fhd-bildschirm-a-g-302068 με δωρεαν DHL για τον αδερφο μου,με το κουπονακι ecooe04 κατεβαινει και 5 ευρω.

Tωρα αναμενουμε... :shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 486
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω το παρηγγειλα μολις απο vickmall στα 219$ με αποστολη απο EU wharehouse (Ελλαδα) και δωρο flip case :) Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να το πάρω me $190 από εδώ: http://www.gearbest.com/ce...pp_158243.html
Την ιδια τιμη ειχε και στο vickmall, εγω πληρωσα 30$ παραπανω για την αποστολη μεσω EU Store (Ελλαδα) και βγηκε 219,99$ :) Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε λεπτομέρειες και εντυπώσεις απο όποιος το πάρει..

Το γλυκοβλεπω

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Η Selina σημερα στο chat μου ειπε τι μεσα στην επομενη βδομαδα θα εχει ελθει στα χερια μου απο την εδω αποθηκη

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Η Selina σημερα στο chat μου ειπε τι μεσα στην επομενη βδομαδα θα εχει ελθει στα χερια μου απο την εδω αποθηκη

Μπραβο στην Selina

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλώνει η παρέα ! Η Cyanogenmod 12 έχει ήδη κάνει συνεργασία με την Elephope ( η Ecoo είναι θυγατρική της) και έβγαλε λειτουργικό για το Elephone P6000 ενώ και για το P7000 αναμένεται, αν όλα πάνε καλά λοιπόν, μελλοντικά θα έχουμε CM και στο δικό μας ECOO E04 PLUS. Προς το παρόν να γνωρίζεται ότι γίνεται root όταν το τηλέφωνο είναι ακόμη σε Kitkat.
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλώνει η παρέα ! Η Cyanogenmod 12 έχει ήδη κάνει συνεργασία με την Elephope ( η Ecoo είναι θυγατρική της) και έβγαλε λειτουργικό για το Elephone P6000 ενώ και για το P7000 αναμένεται, αν όλα πάνε καλά λοιπόν, μελλοντικά θα έχουμε CM και στο δικό μας ECOO E04 PLUS. Προς το παρόν να γνωρίζεται ότι γίνεται root όταν το τηλέφωνο είναι ακόμη σε Kitkat.
Μακαρι να δουμε CM .... Στην 5.0 δεν παιζει root ? Παντως στην 4.4 ειδα με framaroot 1.93 το κανουν ....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να δουμε CM .... Στην 5.0 δεν παιζει root ? Παντως στην 4.4 ειδα με framaroot 1.93 το κανουν ....

 

Που είδες με το Framaroot μπορείς να βάλεις Link ;

Στην 5.0 δεν είδα. Είδα αυτό το

του s7yler, οποίος στο XDA λέει ότι το έκανε από το 4:43 και μετά. Επίσης στα σχόλια του βίντεο αναφέρεται ότι το iRoot έχει αλλάξει όνομα και πλέον είναι VRoot. Οπότε Vroot και απεγκατάσταση κινέζου SU με κανονικού. Μετά δεν ξέρω αν λειτουργεί το ΟΤΑ upgrade... Οπότε είναι αρχή ακόμη και πρέπει να κάνουμε υπομονή. Να ενημερώνεστε και από εδώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

h camera τι λεει ??

σε σχεση με το jiayu s3 kai kingzone z1 αν τα εχει κανεις πια φαίνεται καλυτερα?

 

Σχετικό

για την κάμερα του ECOO .

Δες το βίντεο σε ανάλυση HD για να έχεις την καλύτερη δυνατή οπτική.

Edited by Fotisthess
Link to comment
Share on other sites

Εχω αλλαξει ηδη την παραγγελια μου και περιμενω το Asus Ζenfone 2 4/32GB :blink:

Οποτε αποχωρω απο την ομαδα των κατοχων ;)

Πιστευω παντως πως ειναι μια πολυ καλη επιλογη το Ecoo :)

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ecoo HK

17 ώρες ·

CM12.1 ROM for E04 (2GB & 3GB) will be released soon.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρεις κάποιος κάποιον τρόπο να δημιουργήσουμε λογαριασμό στο baidu για να μπορέσουμε να κατεβάσουμε και να δοκιμασουμε τις rom για το ecoo mας ? Εψαξα στ google αλλά δεν κατάφερα να βρω κάτι!

Κάνω όλα τα βήματα και κολλάω όταν μου στέλνουν e-mail και πρεπει να βάλω σε σειρα κάτι κινεζικες εικονες! Βοηθειαααααααα plzzzzzz..!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ήδη εξελίξεις στο κινητό μας ... εδώ αναφέρεται ότι στο Android 5.0 κατάφερε root +Xposed !!! Επίσης εδώhttp://www.needrom.com/category/others/page/2/ υπάρχει custom twrp και official Lollipop. Αυτά είναι νέα ... πιστεύω με την βοήθεια του myphone.gr και των φόρουμ του εξωτερικού θα έχουμε ROM για πολλά χρόνια . Είμαι κάτοχος του πρώτου ZTE Blade 6-7ετίας και οι devs έφθασαν την συσκευή στο μέγιστο των δυνατοτήτων, φάνταζε απίθανο να πάρει Android 4.* , αλλά έφθασε να φοράει 4.4.4 . Οι devs λοιπόν απογειώνουν μια συσκευή, ειδικά στην περίπτωση του Ecoo μας με τόσο δυνατό hardware, μελλοντικά θα τρίβουμε τα μάτια μας !!! Προσωπικά θα περιμένω κάποιος να κάνει έναν αναλυτικό οδηγό βήμα-βήμα με links για να κάνω οτιδήποτε.

Ορίστε και

σημερινό με CM 12 !!!!

Και ένα ωραίο

ECOO E04 Plus vs M1 note vs Jiayu S3 Russia 2, όπου με Lollipop στο Antutu το ECOO E04 πιάνει σκορ 44253 !!! Edited by Fotisthess
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία είχα παραγγείλει το τηλέφωνο από geekbuying και σε 25 μέρες το είχα στα χέρια μου και όλα καλά με την παραγγελία μου. Τώρα όσον αφορά το τηλέφωνο το έχω μια βδομάδα και πραγματικά με έχει εντυπωσιάσει. Θα ξεκινήσω από την κάμερα μιας και είδα ότι αναφέρθηκε. Στην αρχή μου φάνηκε μέτρια χωρίς να κάνει την διαφορά αλλά όσες περισσότερο έπαιζα με την κάμερα τόσο περισσότερο μου άρεσε. Το μόνο αρνητικό ίσως οι νυχτερινές λήψεις όπου δεν έχει τόση φωτεινότητα. Αξίζει να ειπωθεί ότι δεν μπορείς να βρεις κάτι που να σε χαλάει τόσο εξωτερικά όσο και εσωτερικά. Πολύ γρήγορο και μέχρι τώρα δεν μου έχει κολλήσει πουθενά και η μπαταρία του πολύ καλή βγάζει άνετα μια μέρα με ανοιχτό wifi ή δεδομένα. Επίσης αυτό που μου φάνηκε λίγο περίεργο είναι ότι τα χρώματα δεν είναι τόσο ''ζωντανά'' ενώ στα βίνετο φαίνεται πολύ καλή η ανάλυση και τα χρώματα. Τέλος το fingerprint scanner δουλεύει πολύ καλά αρκεί να το μάθεις. Ξέχασα να αναφέρω ότι μου ήρθε με 4.4.4 και δεν έχω κάνει αναβάθμιση σε Lollipop γιατί δεν νομίζω ότι αξίζει μέχρι να βγεi το official
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία είχα παραγγείλει το τηλέφωνο από geekbuying και σε 25 μέρες το είχα στα χέρια μου και όλα καλά με την παραγγελία μου. Τώρα όσον αφορά το τηλέφωνο το έχω μια βδομάδα και πραγματικά με έχει εντυπωσιάσει. Θα ξεκινήσω από την κάμερα μιας και είδα ότι αναφέρθηκε. Στην αρχή μου φάνηκε μέτρια χωρίς να κάνει την διαφορά αλλά όσες περισσότερο έπαιζα με την κάμερα τόσο περισσότερο μου άρεσε. Το μόνο αρνητικό ίσως οι νυχτερινές λήψεις όπου δεν έχει τόση φωτεινότητα. Αξίζει να ειπωθεί ότι δεν μπορείς να βρεις κάτι που να σε χαλάει τόσο εξωτερικά όσο και εσωτερικά. Πολύ γρήγορο και μέχρι τώρα δεν μου έχει κολλήσει πουθενά και η μπαταρία του πολύ καλή βγάζει άνετα μια μέρα με ανοιχτό wifi ή δεδομένα. Επίσης αυτό που μου φάνηκε λίγο περίεργο είναι ότι τα χρώματα δεν είναι τόσο ''ζωντανά'' ενώ στα βίνετο φαίνεται πολύ καλή η ανάλυση και τα χρώματα. Τέλος το fingerprint scanner δουλεύει πολύ καλά αρκεί να το μάθεις. Ξέχασα να αναφέρω ότι μου ήρθε με 4.4.4 και δεν έχω κάνει αναβάθμιση σε Lollipop γιατί δεν νομίζω ότι αξίζει μέχρι να βγεi το official

 

Ευχαριστούμε Lama10 !!! Πολύ καλά κάνεις και δεν αναβάθμισες, ήδη έχουμε και τα πρώτα βίντεο με CM 12.1, στο προηγούμενο μήνυμα έχω link. Υπάρχει εκτός από την φωτεινότητα και ρύθμιση και για τα χρώματα, το είδα σε βίντεο αλλά ήταν σε Lollipop.

Πιστεύω μέχρι το τέλος του μήνα να έχουμε μια stable Lollipop Rom είτε official, είτε CyanogenMod 12.1 !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία είχα παραγγείλει το τηλέφωνο από geekbuying και σε 25 μέρες το είχα στα χέρια μου και όλα καλά με την παραγγελία μου. Τώρα όσον αφορά το τηλέφωνο το έχω μια βδομάδα και πραγματικά με έχει εντυπωσιάσει. Θα ξεκινήσω από την κάμερα μιας και είδα ότι αναφέρθηκε. Στην αρχή μου φάνηκε μέτρια χωρίς να κάνει την διαφορά αλλά όσες περισσότερο έπαιζα με την κάμερα τόσο περισσότερο μου άρεσε. Το μόνο αρνητικό ίσως οι νυχτερινές λήψεις όπου δεν έχει τόση φωτεινότητα. Αξίζει να ειπωθεί ότι δεν μπορείς να βρεις κάτι που να σε χαλάει τόσο εξωτερικά όσο και εσωτερικά. Πολύ γρήγορο και μέχρι τώρα δεν μου έχει κολλήσει πουθενά και η μπαταρία του πολύ καλή βγάζει άνετα μια μέρα με ανοιχτό wifi ή δεδομένα. Επίσης αυτό που μου φάνηκε λίγο περίεργο είναι ότι τα χρώματα δεν είναι τόσο ''ζωντανά'' ενώ στα βίνετο φαίνεται πολύ καλή η ανάλυση και τα χρώματα. Τέλος το fingerprint scanner δουλεύει πολύ καλά αρκεί να το μάθεις. Ξέχασα να αναφέρω ότι μου ήρθε με 4.4.4 και δεν έχω κάνει αναβάθμιση σε Lollipop γιατί δεν νομίζω ότι αξίζει μέχρι να βγεi το official

 

Ευχαριστούμε Lama10 !!! Πολύ καλά κάνεις και δεν αναβάθμισες, ήδη έχουμε και τα πρώτα βίντεο με CM 12.1, στο προηγούμενο μήνυμα έχω link. Υπάρχει εκτός από την φωτεινότητα και ρύθμιση και για τα χρώματα, το είδα σε βίντεο αλλά ήταν σε Lollipop.

Πιστεύω μέχρι το τέλος του μήνα να έχουμε μια stable Lollipop Rom είτε official, είτε CyanogenMod 12.1 !!!

 

υπαρχει μια ρυθμιση μεσα,νομιζω μεσα στην προβολη,ονομαζεται miravision,και πιστεψε με κανει θαυματα..το εχω δοκιμασει σε jiayu s3..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Παρελαβα σημερα απο gearbest το δικο μου ecoo e04 3gb. Το ειχα κλεισει απο το preorder και σταλθηκε 17/4. Πρωτες εντυπωσεις: καμμια εκπληξη σε σχεση με τα reviews: εμφανιση πολη καλη, πλαστικο αλλα καλοφτιαγμενο, ωραια οθονη, διολου ενοχλητικα bezels. Καλο fingerprint, οχι πολυ χρησιμο παντως, δυνατο led(κοκκινο), καλος ηχος και σε γενικες γραμμες as advertised. Η καμερα ειναι μετρια οπως αναμενοταν (εξαρταται τι χρηση κανει ο καθενας - για τα δικα μου γουστα ειναι καλη). Η χρηση της ram ειναι στο 50% (!) απο το συστημα και μονο. Με λιγο ζορισμα φτανει τα 80%, παραμενει ομως γρηγορο και απροβληματιστο ( μεχρι στιγμης). Η αποκριση της οθονης στην πληκτρολογηση με προβληματισε, αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο καθαρα. Η μπαταρια δε με ενθουσιασε αλλα ειναι νωρις ακομα... Πρωτο 14 ωρο ξεκινησα απο 40% και το εχω φορτισει ηδη 2 φορες πληρως...ισως και να το παρακανα γιατι ολη μερα με αυτο ασχολουμαι. Στο antutu εβγαλε 40174. Τα 170€ που μου κρατησε το paypal τα αξιζει (πιστευω οχι παραπανω). Με γεια μας!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξεχασα να αναφερω οτι ζεσταινεται αρκετα εως πολυ σε μετρια προς βαρεια χρηση... Δεν κολλησε παντως (ακομα...)

Link to comment
Share on other sites

[/color]Ξεχασα να αναφερω οτι ζεσταινεται αρκετα εως πολυ σε μετρια προς βαρεια χρηση... Δεν κολλησε παντως (ακομα...)

καλορίζικο!

όταν το δεις να ζεσταίνεται,κάνε μία επανεκκίνηση,ίσως μετά να μην ζεσταίνεται,στο λέω γιατί μου συμβαίνει και εμένα στο samsung note 3.

αν θέλεις κάνε και ένα gps test και πες μας τι λέει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Παρελαβα σημερα απο gearbest το δικο μου ecoo e04 3gb. Το ειχα κλεισει απο το preorder και σταλθηκε 17/4. Πρωτες εντυπωσεις: καμμια εκπληξη σε σχεση με τα reviews: εμφανιση πολη καλη, πλαστικο αλλα καλοφτιαγμενο, ωραια οθονη, διολου ενοχλητικα bezels. Καλο fingerprint, οχι πολυ χρησιμο παντως, δυνατο led(κοκκινο), καλος ηχος και σε γενικες γραμμες as advertised. Η καμερα ειναι μετρια οπως αναμενοταν (εξαρταται τι χρηση κανει ο καθενας - για τα δικα μου γουστα ειναι καλη). Η χρηση της ram ειναι στο 50% (!) απο το συστημα και μονο. Με λιγο ζορισμα φτανει τα 80%, παραμενει ομως γρηγορο και απροβληματιστο ( μεχρι στιγμης). Η αποκριση της οθονης στην πληκτρολογηση με προβληματισε, αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο καθαρα. Η μπαταρια δε με ενθουσιασε αλλα ειναι νωρις ακομα... Πρωτο 14 ωρο ξεκινησα απο 40% και το εχω φορτισει ηδη 2 φορες πληρως...ισως και να το παρακανα γιατι ολη μερα με αυτο ασχολουμαι. Στο antutu εβγαλε 40174. Τα 170€ που μου κρατησε το paypal τα αξιζει (πιστευω οχι παραπανω). Με γεια μας!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξεχασα να αναφερω οτι ζεσταινεται αρκετα εως πολυ σε μετρια προς βαρεια χρηση... Δεν κολλησε παντως (ακομα...)

Δηλαδή εγώ με jiayu G4s εκτός απο το μέγεθος αν το πάρω δεν θα δω τεράστια διαφορά σε κάτι άλλο;;;

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρεις κάποιος κάποιον τρόπο να δημιουργήσουμε λογαριασμό στο baidu για να μπορέσουμε να κατεβάσουμε και να δοκιμασουμε τις rom για το ecoo mας ? Εψαξα στ google αλλά δεν κατάφερα να βρω κάτι!

Κάνω όλα τα βήματα και κολλάω όταν μου στέλνουν e-mail και πρεπει να βάλω σε σειρα κάτι κινεζικες εικονες! Βοηθειαααααααα plzzzzzz..!!!

 

Yparxei kapoios pou ts exei katevasei?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχει βρει κάποιος κανονική silicon case για την συγκεκριμένη συσκευή; Εγώ βρήκα και παρήγγειλα μόνο μια quick window θήκη στυλ LG G3.
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Yparxei kapoios pou ts exei katevasei?

 

Δεν χρειάζεται εγγραφή ... εγώ στα λινκς που υπάρχουν στην περιγραφή

 

τα κατέβαζα χωρίς εγγραφή αλλά ήταν τόσο αργή που το σταμάτησα... και τώρα το ξαναδοκίμασα και βλέπω το άλλαξαν και ζητούν εγγραφή... δυστυχώς δεν κατέβασα καμία ... Όμως σύντομα θα έχουμε CM 12 φίλε μου με συνεχείς ανανεώσεις, τουλάχιστον έτσι μας συνήθισε ως τώρα η CyanogenMod !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...