Jump to content

ECOO E04 Aurora Plus


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βλεπω πως το Presell Product Lead-time πηγε στις 51-04-2015. Οσο παμε και μετατοπιζεται προς τα πισω δυστυχως :confused: Θα μας κανουν να παρουμε καμια αλλη αντιστοιχη συσκευη :mad: ...

 

166.66 στο Everbuying presale η έκδοση με 3GB http://www.everbuying.com/product838938.html

 

Και εδώ βρήκα και κάτι coupons για 8-11% έκπτωση. http://www.coupons.com/cou...24b13ea&lbox=1

αλλά μόλις δοκίμασα να βάλω τα κουπόνια τις παραπάνω σελίδας δεν μου επιτρέπει γιατί είναι ήδη σε προσφορά το τηλέφωνο. Μήπως βρήκατε εσείς κάποιο κουπόνι που δουλεύει?

 

Έχει δοκιμάσει κανείς αγορά του συγγεκριμένου απο Everbuying? Ποια είναι η γνώμη σας γενικά?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 486
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια χαρά φαίνεται το κινητό από χαρακτηριστικά και τιμή αλλά με προβληματίζει αυτό το μαύρο περίγραμμα γύρω από την οθόνη, ειδικά στην κάτω πλευρά είναι πιο παχύ. Όταν η οθόνη είναι σβηστή δεν φαίνεται και μοιάζει σαν να είναι και αυτό μέρος της ενεργού οθόνης ενώ δεν είναι. Οι 5,5 ίντσες είναι άραγε μετρημένες μαζί με αυτό? Αν ναι, τότε η οθόνη είναι το πολύ 5,2-5,3" και μας δουλεύουν. Αν όχι, τότε δεν καταλαβαίνω γιατί το έβαλαν εκεί με συνέπεια να μεγαλώνει η συσκευή σε διαστάσεις χωρίς λόγο. Και ασχημαίνει και την εμφάνιση. Ειδικά αν η συσκευή δεν είναι μαύρου χρώματος χτυπάει πολύ στο μάτι. Παραθέτω και σκρηνσοτ από βίντεο:

http://s9.postimg.org/8zg6kinjz/2015_03_31_10_41_07_Screenshot.png

Link to comment
Share on other sites

Απλό: Αντί να βάλουν μεγαλύτερα bezels (που προφανώς δεν μπορούσαν να μικρύνουν άλλο - για το δεδομένο κόστος) που θα χτύπαγαν περισσότερο στο μάτι, προτίμησαν να (μισο)κρύψουν το σχετικά μεγάλο (συνολικό) πάχος των περιθωρίων με αυτόν τον τρόπο.

Το ενδιαφέρον ερώτημα είναι όντως αυτό για τις πραγματικές διαστάσεις της (ενεργού) οθόνης, κάτι το οποίο έχει ρωτηθεί και σε άλλα fora, αλλά μέχρι στιγμής πειστική απάντηση δεν έχω δει.

Ελπίζω να μην έχουν κάνει τέτοια... γυφτιά και να είναι η οθόνη μικρότερη από τις 5.5" που ανακοινώνουν...!

Link to comment
Share on other sites

Εγκαινιάζεται λοιπόν νέα κατηγορία: τα soft bezels. :) Τα άλλα που ξέραμε ως τώρα θα λέγονται hard bezels, ακολουθώντας τη λογική των buttons.

Αισθητικά πάντως μου φαίνεται άσχημο. "Σώζεται" μόνο με μαύρη συσκευή αν και πάλι πιστεύω θα φαίνεται. Ελπίζω βέβαια αυτό να είναι το μόνο πρόβλημα και να μην έχει παιχτεί απάτη και να είναι μικρότερη από 5,5" η οθόνη. Δεν με χαλάει να είναι μικρότερη, αρκεί να το ξέρω από πριν. Η κοροϊδία είναι που δεν υποφέρεται. Ας περιμένουμε να το πάρει κάποιος στα χέρια του και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην είναι και 4 ίντσες η οθόνη. Όλα τα κινητά έχουν μια ελάχιστη μαύρη μπάρα γύρω γύρω, ακόμα και το iPhone 5s φίλης. Το συγκεκριμένο έχει στην κάτω πλευρά λίγο μεγαλύτερο.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Φωτισμό στα κουμπιά αφής έχω δει σε βίντεο οτι έχει...ξέρουμε αν εχει notification light ομως; δεν έχω βρει κάτι πουθενά.
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα και εγω στο Youtube έχει κανονικά. ;)

 

Εγω πάλι ψάχνω να δω αν θα εχει Smart cover το κινητό ή αν θα το υποστηρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα και εγω στο Youtube έχει κανονικά. ;)

 

Εγω πάλι ψάχνω να δω αν θα εχει Smart cover το κινητό ή αν θα το υποστηρίζει.

Εδώ όμως:

 

Απο τον ίδιο reviewer, review την έκδοσης plus, πανω αριστερά δεν φαίνεται να υπάρχει η "τρυπουλα" που στην εκδοση με τα 2gb ανάβει το led!

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη ανασταση σε ολα τα μελη....

 

Σκεπτομαι να προβω σε αγορα του ECOO E04 3GB..απο everbuying.com(166,66)

 

Μια ερωτηση (ισως αφελης)..

καποια sites εμπορευονται το κινητο με ονομασια ECOO E04 3GB., και αλλα ως ECOO E04 PLUS....

ΑΝ και πιστευω οτι ειναι το ιδιο , λογω spects , θα ηθελα να το σιγουρεψω κι απο εσας ,μιας και ειστε πιο ψαγμενοι ..

Ευχαριστω και ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη ανασταση σε ολα τα μελη....

 

Σκεπτομαι να προβω σε αγορα του ECOO E04 3GB..απο everbuying.com(166,66)

 

Μια ερωτηση (ισως αφελης)..

καποια sites εμπορευονται το κινητο με ονομασια ECOO E04 3GB., και αλλα ως ECOO E04 PLUS....

ΑΝ και πιστευω οτι ειναι το ιδιο , λογω spects , θα ηθελα να το σιγουρεψω κι απο εσας ,μιας και ειστε πιο ψαγμενοι ..

Ευχαριστω και ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ

Γυρνα την τιμη σε δολλαρια γιατι οι τιμες σε Ευρω των Κινεζικων καταστηματων (πλην Efox) δεν ισχυουν.Γιατι το βλεπω 199$ που ειναι 190 Ευρω περιπου.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστή παρατήρηση! Η πληρωμή γίνεται σε δολάρια. Οι αντίστοιχες τιμές των μαγαζιών σε ευρώ δεν ισχύουν γιατί είναι με δικές τους ισοτιμίες που σχεδόν ποτέ δεν είναι ενημερωμένες.
Link to comment
Share on other sites

Γυρνα την τιμη σε δολλαρια γιατι οι τιμες σε Ευρω των Κινεζικων καταστηματων (πλην Efox) δεν ισχυουν.Γιατι το βλεπω 199$ που ειναι 190 Ευρω περιπου.

 

Ναι .το διαπιστωσα οταν πηγα για πληρωμη .ειναι ανω των 190 μαζι με ασφαλιση (αν και λεω να την άποφυγω)...ΤΟ ΜΑΤΑΙΩΣΑ ΑΠΟ ΚΕΙ

(everbuying)

 

ΜΑΛΛΟΝ ΠΙΟ ΚΑΛΑ --gearbest--ΜΕ $179.99 ΤΕΛΙΚΗ ΚΟΥΠΟΝΑΤΑ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω αυτό τo smartphone αλλά είμαι σε δίλημα για το σαιτ απο το οποίο θα το αγοράσω.

Ειμαι μεταξύ: Gearbest, FocalPrice, To2c και MiniDeal.

Εσείς ποιο θα προτείνατε; Έχετε κάποιο άλλο κατά νου εκτός από αυτά;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα το επαιρνα παντως απο Vickmall !!!!!

Καλη Ανασταση σε ολους :D

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω αυτό τo smartphone αλλά είμαι σε δίλημα για το σαιτ απο το οποίο θα το αγοράσω.

Ειμαι μεταξύ: Gearbest, FocalPrice, To2c και MiniDeal.

Εσείς ποιο θα προτείνατε; Έχετε κάποιο άλλο κατά νου εκτός από αυτά;

Ευχαριστώ!

Δυστυχώς το Vickmall (που προτείνει και ο Kwana), το οποίο υποθέτω ότι θα συνιστούσαμε οι περισσότεροι με κλειστά μάτια (οκ, όσο... κλειστά μπορεί να τα έχει κανείς με αγορές από την Κίνα!) δεν το έχει φέρει (ακόμα τουλάχιστον).

Το FocalPrice είναι μαγαζί του τύπου... όλα τα σφάζω (παίρνεις από καρφίτσα μέχρι... αεροπλάνο) και απ' όσο έχω δει, είναι λίγο... νωχελικό σε απόκριση, τόσο σε αποστολές προϊόντων, όσο και στη διαχείριση τυχόν προβλημάτων / παραπόνων μετά την αγορά.

Το MiniDeal ήταν από τα καλύτερα του είδους, μαζί με το Vickmall (έχω πάρει αρκετά τηλέφωνα απ' αυτούς - για μένα και για φίλους), αλλά τελευταία διαβάζω διάφορες γκρίνιες για προβληματική μεταπωλητική υποστήριξη. Δεν ξέρω αν πρέπει να θεωρηθεί "κακό", ή έστω "μη καλό", αλλά σίγουρα κάποιους πόντους τους έχει χάσει...

Για το To2c έχουν ακουστεί πολλές γκρίνιες για μεταπωλητική υποστήριξη, ενώ μάλιστα εμφανίζονταν να δίνουν εγγύηση (αν την τηρούσαν κι αυτήν...) 6 μήνες αντί για ένα χρόνο που δίνουν οι περισσότεροι άλλοι. Μετά και από σχετική -αρνητική- εμπειρία φίλου, δε θα τους εμπιστευόμουν...

Το GearBest έχει δώσει μέχρι στιγμής αξιοπρεπή δείγματα προ- και μετα-πωλητικής υποστήριξης (ίσως με τα κινεζο-μάγαζα θα έπρεπε να γράφουμε "δεν έχει δώσει μέχρι στιγμής κακά δείγματα"!) και έχει και τις πλέον ελκυστικές τιμές της αγοράς με τα κουπόνια που δίνει.

Κατόπιν των παραπάνω, προσωπικά θα αγόραζα μάλλον από GearBest ή MiniDeal (ή θα περίμενα να το φέρει και το VickMall για λίγη έξτρα σιγουριά - αν και ίσως σε λίγο πιο τσιμπημένη τιμή από τους άλλους).

Link to comment
Share on other sites

@nektario

Ασφάλιση μην βάλεις, είναι τσάμπα λεφτά. Αφού πληρώνεις με PayPal σου παρέχει αυτό ασφάλιση.;)

 

OK..!! ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΑ ΑΠΟ geekbuying.com ΤΕΛΙΚΗ ΤΙΜΗ €175.97 (178.85 USD)..

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ..!!!!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...