Jump to content

ECOO E04 Aurora Plus


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://i.imgur.com/QLSpOkEl.jpg

Αποτελεί την βελτιωμένη έκδοση του Aurora. Η μόνη διαφορά που εντοπίζω είναι στην RAM που αυξήθηκε από τα 2 στα 3GB. ΤΑ υπόλοιπα χαρακτηριστικά παραμένουν τα ίδια και είναι ως εξής:

 

Οθόνη: 5,5'' 1920x1080p (2,5D glass)

CPU: octa-core MTK6572 @ 1,7GHz

RAM: 3GB

ROM: 16GB

Κάμερα: 16MP / 8ΜΡ

OS: Android KitKat 4.4

Μπαταρία: 3000mAh

Υποστήριξη 4G

Αναγνώριση δακτυλικών αποτυπωμάτων στο home button

 

Το καλό είναι πως η ECOΟ τιμολογεί το νέο Plus μοντέλο στην ίδια περίπου τιμή με το απλό ΕΟ4, αντικαθιστώντας το απλό στην αγορά με το EO4 Plus, και όχι έχοντας το Plus στην αγορά παράλληλα με το απλό και τιμολογώντας το ακριβότερα. Ήδη ξεκίνησε να πωλείται από το efox-shop στα €190, τιμή δηλαδή στα ίδια επίπεδα του απλού.

Μου φαίνεται πάρα πολύ δυνατή επιλογή, και λένε ότι θα δώσουν και Lollipop. Αν γίνει και αυτό σύντομα τότε πραγματικά δεν θα του λείπει τίποτα και με τιμή σούπερ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 486
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει και κουπόνι διαθέσιμο για -€10 από το efox: "efoxecoo"

Σούπερ τιμή στα €180!

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό είναι μόνο $ 189,99 (€ 175,39) σε antelife; Η τιμή σας δεν είναι πλεονέκτημα.

 

Υπάρχει και κουπόνι διαθέσιμο για -€10 από το efox: "efoxecoo"

Σούπερ τιμή στα €180!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και κουπόνι διαθέσιμο για -€10 από το efox: "efoxecoo"

Σούπερ τιμή στα €180!

 

Το έγραψα και στο απλό, γιατί τώρα είδα ότι υπάρχει και θέμα για την 3GB έκδοση, 172.7€ έχει αυτή την στιγμή στο Coolicool. Η έκδοση πάντως αυτή είναι πραγματικά τούμπανο με τα χαρακτηριστικά που έχει. Ήδη κάποιος την παράγγειλε γράφει στην απλή έκδοση, να δούμε από κοντά και το πόσο καλό είναι.

 

Βρήκα αυτό είναι μόνο $ 189,99 (€ 175,39) σε antelife; Η τιμή σας δεν είναι πλεονέκτημα.

Ούτε και εσείς..... :D

Link to comment
Share on other sites

Σούπερ παίδες, όσο πιο φθηνά τόσο πιο καλά. Σε αυτή την τιμή νομίζω είναι από τα καλύτερα που κυκλοφορεί.

 

Το έγραψα και στο απλό, γιατί τώρα είδα ότι υπάρχει και θέμα για την 3GB έκδοση, 172.7€ έχει αυτή την στιγμή στο Coolicool. Η έκδοση πάντως αυτή είναι πραγματικά τούμπανο με τα χαρακτηριστικά που έχει. Ήδη κάποιος την παράγγειλε γράφει στην απλή έκδοση, να δούμε από κοντά και το πόσο καλό είναι.

Η ισοτιμία $/€ μας έχει χαλάσει πολύ... Πριν λίγο καιρό στα €150 θα έβγαινε, αλλά και πάλι φαίνεται πολύ καλό το συγκεκριμένο αν και λίγο μεγάλο για τα γούστα μου

Edited by paris_89

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό είναι μόνο $ 189,99 (€ 175,39) σε antelife; Η τιμή σας δεν είναι πλεονέκτημα.

 

Απο το καταστημα αυτο θα το παραλαβεις τα Χριστουγεννα αν εισαι τυχερος.

Link to comment
Share on other sites

To Gizchina σε άρθρο που διάβασα αναφέρει 13MP φωτογραφίες, οπότε παίζει να είναι και Interpolated οι φωτογραφίες για να βγαίνουν 16MP (νομίζω ήταν ένα άρθρο για σύγκριση M1 Note με Aurora όμως μου το βγάζει offline το gizchina :worry: και εσάς έτσι είναι;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Απο το καταστημα αυτο θα το παραλαβεις τα Χριστουγεννα αν εισαι τυχερος.

 

Μπα,στελνει γρηγορα πλεον.Σε 2 μερες ειχα tracking number στις 2 προσφατες παραγγελιες μου και εφτασαν στο 20ημερο.

Γενικα ομως ο ομιλος AUKEY (coolicool,antelife,efox) ειναι τραγικος.Μονο προσφορες καραμπινατες και αυτες και με ρισκο,απο κει.

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

179.99$ η φθηνοτερη τιμη,παλι απο το εξαιρετικο Gearbest.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

179.99$ η φθηνοτερη τιμη,παλι απο το εξαιρετικο Gearbest.
Φιλε μου βαλε ενα link γιατι εγω αλλες τιμες βλεπω στο Gearbest :confused:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον με κουπόνι θα είναι, το gear best δίνει πολλές φορές. Όντως είναι πολύ καλό, τον τελευταίο καιρό και εγώ και φίλος που έχουμε παραγγείλει ήρθαν γρήγορα και όλα κομπλέ.

Από Ecoo τηλέφωνα πάντως δεν έχω εμπειρία

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

ECOO E04 Plus ($179.99 )

Gearbest with coupon E04PLUS

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι θα λεγατε γι αυτο το κινητό στα 180$? Εγω ειμαι μεγαλος φαν της meizu, οπότε χρειαζομαι λιγα δολλάρια ακομα για να πάρω το meizu m1 note. Οι 5.5 ιντσες ειναι ηδη πολλές και τα frames του ecoo δεν το βοηθάνε και πολύ, οπότε φοβάμαι μην είναι λιγο μπαχατέλα. Τέλος, το κλασσικο UI που έχει δε με ελκύει, σε αντίθεση με το flyme, ίσως και η ecoo που ειναι αγνωστη μαρκα να ειναι κι αυτο αρνητικο.

Στα θετικά τωρα, fingerprint, καλύτερες κάμερες, 3γβ ραμ εναντι 2........Δεν ξέρω πραγματικα ποιο να πάρω...

 

EDIΤ: θα μπορούσε κάποιος να με διαφωτίσει τι ειναι το 2.5d display; Βλέπω οτι η συσκευή έχει και τέτοιο, ενώ το μειζου οχι.

Edited by aggeloszog
Link to comment
Share on other sites

Το γυαλί της οθόνης κάνει μια μικρή καμπύλη στις άκρες της και δεν είναι κάθετο το κόψιμο. Έτσι είναι πιο απαλή στην αφή.

Η ecoo πρέπει να είναι παρακλάδι της elephone. Αν μπείτε στο http://www.elephone.hk/product.html στο tab "ROM Download" έχει και τις ROM για τα E04 και Ε04 plus.

Edited by Stavros8691
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι θα λεγατε γι αυτο το κινητό στα 180$? Εγω ειμαι μεγαλος φαν της meizu, οπότε χρειαζομαι λιγα δολλάρια ακομα για να πάρω το meizu m1 note. Οι 5.5 ιντσες ειναι ηδη πολλές και τα frames του ecoo δεν το βοηθάνε και πολύ, οπότε φοβάμαι μην είναι λιγο μπαχατέλα. Τέλος, το κλασσικο UI που έχει δε με ελκύει, σε αντίθεση με το flyme, ίσως και η ecoo που ειναι αγνωστη μαρκα να ειναι κι αυτο αρνητικο.

Στα θετικά τωρα, fingerprint, καλύτερες κάμερες, 3γβ ραμ εναντι 2........Δεν ξέρω πραγματικα ποιο να πάρω...

 

EDIΤ: θα μπορούσε κάποιος να με διαφωτίσει τι ειναι το 2.5d display; Βλέπω οτι η συσκευή έχει και τέτοιο, ενώ το μειζου οχι.

 

Το 2,5d είναι αυτό που λέει ο stavros8691 πιο πάνω, και αφήνει πολύ ωραίο αίσθηση στη χρήση, ειδικά στο android με τα sandwich menu που ανοίγουν με swipe δεξια και αριστερά της οθόνης. Αυτό βέβαια δεν είναι και τίποτα τρομερό για μένα και δεν έχει μεγάλη σημασία, απλά αν το έχεις είναι ένα μικρό + στην ευχρηστία. Εγώ δεν θα το έβαζα στις "συγκρίσεις" μου το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό επειδή δεν το θεωρώ τόσο σημαντικό.

Προσωπικά θα προτιμούσα το m1 note ακριβώς γιατί είναι meizu, αλλά το Aurora είναι ίσως το απόλυτο value for money αυτή την περίοδο απλά δεν το έχει πάρει κανείς ακόμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

 

http://www.needrom.com/download/ecoo-e04-3g-5-0/

 

Για την flyme δεν ξέρω, αλλά πρόλαβαν και έβγαλαν lollipop official? Έχουμε κανενα κατοχο η ολοι το περιμένουν ακόμα? Είμαι σε τεραστιο διλλημα ανάμεσα σε αυτό και το meizu note..

 

Άσχετο, μολις ειδα ότι το ίδιο ακριβώς κινητό σε εξωτερική εμφάνιση είναι το bluboo x6, καθόλου καλό αυτό...

Edited by aggeloszog
Link to comment
Share on other sites

... Είμαι σε τεραστιο διλλημα ανάμεσα σε αυτό και το meizu note....

Κακώς είσαι σε τέτοιο δίλημμα - πήγαινε εκ του ασφαλούς (Meizu)

Προσωπική γνώμη φυσικά!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Κακώς είσαι σε τέτοιο δίλημμα - πήγαινε εκ του ασφαλούς (Meizu)

Προσωπική γνώμη φυσικά!

 

Κι εσύ στο brand κολλάς, δεν έχεις άδικο. Στην ουσία ανταγωνίζεται το 1 επιπλεον γιγα ραμ και η (ισως) καλύτερη κάμερα, τις καλύτερες διαστάσεις αλλά και την εγγύηση της μειζου. Μάλλον 2πλο θα λήξει το ματς. Βγήκαμε offtopic, να σαι καλά φιλε..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...Επειδή δεν έχω εμπειρία σχετικά με τις παραγγελίες από εξωτερικό θα χρειαζόμουν την βοήθεια σας.Πρώτον, μπορώ να διαθέσω μέχρι 180 ευρώ και ψάχνω για ένα τηλέφωνο με καλή κάμερα, γρήγορο και με σχετικά καλή μπαταρία. Μετά από έρευνα που έκανα είμαι ανάμεσα στα παρακάτω. ECOO EO4 PLUS , KINGZONE Z1 , JIAYU S3. Βλέποντας όμως κάποιες κριτικές σχετικά με το ECOO EO4 είδα ότι το JIAYU S3 έχει καλύτερη κάμερα αλλά δεν με ενδιαφέρει τόσο πολύ. Αυτό που με νοιάζει είναι η ταχύτητα και αφού τα παραπάνω τηλέφωνα έχουν κοινά χαρακτηριστικά είμαι σε αδιέξοδο. Επίσης ήθελα να ξέρω αν υπάρχει ενημέρωση σχετικά με το Android δηλαδή αν θα έχει από μόνο του lollipop ή θα πρέπει να το περάσω manual? Τέλος σε διάφορα site αναφέρεται ότι θα έχει από μόνο του lollipop. Ψάχνοντας τα σχόλια είδα πως ο καθένας ζήταγε την αφαίρεση των Κινέζικων εφαρμογών όπως επίσης και την εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας. Πως πρέπει να το παραγγείλω (και πιο από τα 3 προτείνετε) έτσι ώστε να λειτουργεί κανονικά χωρίς περιττές εφαρμογές.

Τέλος, είναι αξιόπιστη η ECOO ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...Επειδή δεν έχω εμπειρία σχετικά με τις παραγγελίες από εξωτερικό θα χρειαζόμουν την βοήθεια σας.Πρώτον, μπορώ να διαθέσω μέχρι 180 ευρώ και ψάχνω για ένα τηλέφωνο με καλή κάμερα, γρήγορο και με σχετικά καλή μπαταρία. Μετά από έρευνα που έκανα είμαι ανάμεσα στα παρακάτω. ECOO EO4 PLUS , KINGZONE Z1 , JIAYU S3. Βλέποντας όμως κάποιες κριτικές σχετικά με το ECOO EO4 είδα ότι το JIAYU S3 έχει καλύτερη κάμερα αλλά δεν με ενδιαφέρει τόσο πολύ. Αυτό που με νοιάζει είναι η ταχύτητα και αφού τα παραπάνω τηλέφωνα έχουν κοινά χαρακτηριστικά είμαι σε αδιέξοδο. Επίσης ήθελα να ξέρω αν υπάρχει ενημέρωση σχετικά με το Android δηλαδή αν θα έχει από μόνο του lollipop ή θα πρέπει να το περάσω manual? Τέλος σε διάφορα site αναφέρεται ότι θα έχει από μόνο του lollipop. Ψάχνοντας τα σχόλια είδα πως ο καθένας ζήταγε την αφαίρεση των Κινέζικων εφαρμογών όπως επίσης και την εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας. Πως πρέπει να το παραγγείλω (και πιο από τα 3 προτείνετε) έτσι ώστε να λειτουργεί κανονικά χωρίς περιττές εφαρμογές.

Τέλος, είναι αξιόπιστη η ECOO ?

 

Θα σου προτεινα να περιμενεις να το παραλαβουν καποιοι πρωτα και μετα ν αποφασισεις,μεχρι στιγμης δεν το εχει κανεις ,αν οπως λεγεται ειναι η ιδια εταιρεια με την Elephone θα ημουν λιγο επιφυλακτικος διοτι εχει κανει καποιες πατατες στο παρελθον,ελληνικα θα εχει μεσα και οπως λενε και το γλυφιτζουρι.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Στο παρόν θέμα συζητάμε αποκλειστικά για τη συσκευή του τίτλου. Αν ψάχνετε συσκευή... βρίσκεστε σε λάθος thread, υπάρχουν άλλα για τέτοιες συζητήσεις. Σχετικά (και άσχετα) post μεταφέρθηκαν ήδη στον κάδο.

 

Επίσης να ενημερώσω... παράπονα προς την ομάδα διαχείρισης απαγορεύονται δημόσια στο forum, αναφέρεται ρητά στους κανονισμούς που αποδεχτήκατε κατά την εγγραφή σας. Παρακαλώ προς άμεση συμμόρφωση βάσει των κανονισμών για να μην υπάρξουν κυρώσεις αποκλεισμού πρόσβασης στο forum.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω πως το Presell Product Lead-time πηγε στις 51-04-2015. Οσο παμε και μετατοπιζεται προς τα πισω δυστυχως :confused: Θα μας κανουν να παρουμε καμια αλλη αντιστοιχη συσκευη :mad: ...

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...