Jump to content

onDSL by Otenet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Paidia endiaferomai gia to OnDSL gia 4 mines sta 512.

Tora timatai sta 82 europoula pou mallon einai kala kai sta 20,50 euro to mina meta apo ton 4 mina...

Nomizo oti pragmatika aksizei epeidi kurios de me noiazei ti eksoplismo exei mesa...

Ti lete?

Aksizei to kopo i na paro kati allo?

A episis se shesi me kapoia prosfora tou Diodos einai kalitero i mpa?

Foititis gar alla den exo oreksi na mplekso me eidikes prosfores ktl....

(pls apantiste grigora aurio teleionei i prothesmia ;)

Fasten Your Seatbelt Dorothy Because Cansas is going Bye Bye
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω συνδεση 384 και συνηθως κατεβαζα με 30-38 περιπου.απο εχτες κατεβαζω με περιπου 80!τι εγινε ρε παιδια ξερει κανεις?αυτο το πιλοτικο προγραμμα του οτε ειναι?μενω κεντρο στο πεδιον του αρεως κοντα
Link to comment
Share on other sites

Είσαι από τους τυχερούς φίλε!!!!

Τώρα δεν έχεις πλέον 384/128, αλλά 768/192 με τα ίδια λεφτά!!!!

Η γραμμή σου αναβαθμίστηκε πιλοτικά από ΟΤΕ και ο ΙSP σου έκανε και αυτός το ίδιο πιλοτικά και πάλι......

Μακάρι και εμείς που μένουμε επαρχία, να δούμε τέτοιες αναβαθμίσεις από Σεπτέμβρη....... Εγώ έχω 1024 και πολύ θα ήθελα να τη δω να γίνεται 2048!!!

:) TECHNOMANIAC :)
Link to comment
Share on other sites

Paidia endiaferomai gia to OnDSL gia 4 mines sta 512.

Tora timatai sta 82 europoula pou mallon einai kala kai sta 20,50 euro to mina meta apo ton 4 mina...

Nomizo oti pragmatika aksizei epeidi kurios de me noiazei ti eksoplismo exei mesa...

Ti lete?

Aksizei to kopo i na paro kati allo?

A episis se shesi me kapoia prosfora tou Diodos einai kalitero i mpa?

Foititis gar alla den exo oreksi na mplekso me eidikes prosfores ktl....

(pls apantiste grigora aurio teleionei i prothesmia ;)

 

Egw...prin mia ebdomada...piga kai ekana tin Foititiki sundesi OnDSL Student Kit 384 ...apo to programma diodos...pisteuw oti einai poli sumferousa...gia tin arxi... me 142 eura... perneis kai eksoplismo kai telos energopoihshs...kai h sundesi gia 12mines kai meta tous 12 mines plirwneis mono 11,90/month....an pareis to idio akribws...OnDSL Kit 512...tha dwseis 82+ 20,90*8=250 eura... egw tha sou proteina to foititiko...(bebaia akomi eimai stand by apo ton OTE :()

 

@@@ Auto pou lete oti anabathmithikan oi sundeseis tou OTE?? stin Athina egine? Tha einai monimo h prosorinw?? Etsi omws o OTE den <<xanei>> afou oi pelates plirwnoun ligotera apo tin kanoniki sundesi touS?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας.

Έχω απλή σύνδεση στο internet 56k.Μ'έχει φάει η κόρη μου να τη μετατρέψουμε σε adsl.Μπορεί να μου πει κάποιος πόσο κοστίζει το πάγιο τέλος του ΟΤΕ μετά τη μετατροπή;Έχω την εντύπωση ότι στην απλή ψηφιακή γραμμή είναι γύρω στα 26e το δίμηνο,ή κάνω λάθος;Σίγουρα θα παίζει ρόλο αν η σύνδεση θα είναι 384,512 ή 1024....

I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας.

Έχω απλή σύνδεση στο internet 56k.Μ'έχει φάει η κόρη μου να τη μετατρέψουμε σε adsl.Μπορεί να μου πει κάποιος πόσο κοστίζει το πάγιο τέλος του ΟΤΕ μετά τη μετατροπή;Έχω την εντύπωση ότι στην απλή ψηφιακή γραμμή είναι γύρω στα 26e το δίμηνο,ή κάνω λάθος;Σίγουρα θα παίζει ρόλο αν η σύνδεση θα είναι 384,512 ή 1024....

http://corporate.otenet.gr/corporate/portal/media-type/html/user/anon/page/default.psml/js_pane/P-102fdfaf035-10001

Link to comment
Share on other sites

Πρίν από λίγες μέρες ενεργοποιήθηκε το κιτ που πήρα.Με το όνομα χρήστη έχω και e-mail,από που όμως θα το ανοίξω και τί πρέπει να κάνω?.Από το Outlook?Επισης,το kit μπορεί να αντικαταστήσει επάξια το antivirus?
Link to comment
Share on other sites

'Ηθελα να ρωτήσω όσους έχουν πληρώσει τον 1 ή 2 λογαριασμό της Otenet για το OnDSLkit σε ποιά σημέια μπορεί να γίνει η εξόφληση του λογαριασμου ;

 

Από γνωστό μου άτομο ο οποίος πλήρωσε τυο λογαριασμό σε τράπεζα του ζητήθηκε προμήθεια 1,50 ευρώ !!!

 

Αν είναι δυνατόν !!! Εντάξει την τράπεζα την καταλαβαίνω να ζητάει προμήθεια μιας και της απασχολείς ταμία για την εξόφληση ,αλλά η Otenet δεν θα μπορούσε να έχει και εναλλακτικά σημεία για να πληρώνουν όσοι δεν έχουν πιστωτική κάρτα ή δεν θέλουν να δώσουν το κερατιάτικο 1,50 στην τράπεζα.

 

Εσείς τι γνωρίζετε γι' αύτο ;

 

Υ.Γ. Η εξυπηρέτηση πελατών μου είπε να κοιτάξω τι γράφει πάνω ο λογοριασμος μου ,λες και δεν το ήξερα να το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι φιλε μου δυστυχώς,θα πρέπει να δίνεις και το χαράτσι,πολύ ανοησία μιλάμε...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Πληρωνεις τα 80-100 ευρω για το τριμηνο τετραμηνο. Μετα το τελος της προσφορας, πληρωνεις το μηνα την συνδρομη στην Otenet. Εγω το εχω βαλει να μου ερχεται μαζι με τον λογαριασμο του OTE. Γιατι δεν το κανετε και εσεις ετσι?
Link to comment
Share on other sites

Kai gw nomizw etsi to ebala...me to logariasmo...allla stin aitisi apo to Kit...den exei epilogi gia logariasmo ektos apo eksousiodotimeno katastima h pistotiki...

 

Εμενα με ρωτησαν πως θελω να εξοφλω τον λογαριασμο και τους ειπα.

Link to comment
Share on other sites

Για να σου ερχεται ο λογαριασμος μαζι με τον οτε πρεπει να εχεις αγορασει το πακετο απο καταστηματα οτεshop εμενα ετσι μου ειπαν τουλαχιστον!Εγω παντως επελεξα να πληρωνω σε καποιο εξουσιοδοτημενο καταστημα οπως ο γερμανος απο τον οποιο αγορασα και το πακετο!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα!. Αγορασα το OnDSL kit και θελω να ρωτησω το εξης. Εχω ενα modem/router της Intracom αυτο που εδινε η HOL το netRoute D-2. Μπορω να χρησιμοποιησω αυτο αντι του USB Sagem που μου εδωσε η OTEnet?

Και αν ναι, θα κανω το installation με το Sagem πρωτα η κατευθειαν installation του αλλου modem? Ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να αντιμετωπισεις κανενα απολυτος προβλημα αν χρησιμοποιησεις το δικο σου modem!Θα εγκαταστησεις κατευθειαν τους οδηγους του δικου σου modem και οχι αυτους του sagem!Ελπιζω να βοηθησα:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να αντιμετωπισεις κανενα απολυτος προβλημα αν χρησιμοποιησεις το δικο σου modem!Θα εγκαταστησεις κατευθειαν τους οδηγους του δικου σου modem και οχι αυτους του sagem!Ελπιζω να βοηθησα:)

Ευχαριστω πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ενεργοποιησαν την γραμμη 1024/256 του ONDSL KIT που ειχα αγορασει.

Γνωριζει κανεις ποτε/σε ποσες ημερες θα ενεργοποιηθει το username + passwd απο ΟΤΕΝΕΤ;

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ο ΟΤΕ της περιοχης μου εχει διαθεσιμες πορτες περιπου στις 1600. Οποτε η αιτηση εφτασε στον ΟΤΕ 5 Ιουλιου.

Στις 6 Ιουλιου αναψε το λαμπακι στα 384/128 στο ρουτερ (εγω βεβαια ειχα ζητησει 1024/256). Μετα που ρωτησα στον ΟΤΕ μου ειπαν οτι μετα απο 5 μερες η 384 θα γινει 1024. Ετσι κ' εγινε. Εχθες Παρασκευη κουμπωσε η γραμμη στα 1024 και περιμενω τωρα το username να γινει 1024.

 

Μαλλον για Δευτερα το βλεπω γιατι επεσα στο Σ/Κυρ.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Mε τί ταχύτητες κάνετε download στην 512;

 

Εγώ με 512 μέχρι 35ΚΒ/sec...Ξεκινά από 15 και ανεβαίνει σιγά σιγά.....Να φανταστείτε ότι κατηγορούσα την vivodi που έφτανα μέχρι και 65ΚΒ/sec....:O

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Και εγω 512 εχω πλεον (μετα απο καταθλιπτικες ταχυτητες με 384) και το download μου ειναι μολις 40-45kb/sec, οχι πολυ περισσοτερο απο εσενα δηλαδη. Εχω τηλεφωνησει σε 134, 1242, 121, για χαμηλες ταχυτητες, αλλα δεν εχω δει καμια βελτιωση. Κριμα!

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...