Jump to content

Επιλογή κινητού μέχρι 160 ευρώ


travis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.. Μετά από 3 εφιαλτικά χρόνια με το Sony Xperia U, που μου άλλαξε τι πίστη με τα κολλήματα που τρώει, ήρθε η ώρα για καινούριο. Για τα λεφτά που μπορώ να δώσω, ξεχώρισα αυτό http://www.skroutz.gr/s/5066415/Samsung-Galaxy-S-III-Neo-I9301I-16GB.html

 

Τι γνώμη έχετε; Είναι καλή επιλογή για αυτά που θέλω να δώσω;

Link to comment
Share on other sites

Από android σου προτείνω το LG Moto G έναντι του S3 Neo καθαρά λόγω υποστήριξης. Θα πάρεις σίγουρα και άλλες αναβαθμίσεις ενώ με το S3 σίγουρα όχι. Από Windows phone αν θες να απαλλαγείς από λαγκαρίσματα σε αυτή την χαμηλή κατηγορία σου προτείνω το Lumia 730. Θα πάρει και Windows 10. Και οι δύο είναι πολύ καλές επιλογές.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. Μετά από 3 εφιαλτικά χρόνια με το Sony Xperia U, που μου άλλαξε τι πίστη με τα κολλήματα που τρώει, ήρθε η ώρα για καινούριο. Για τα λεφτά που μπορώ να δώσω, ξεχώρισα αυτό http://www.skroutz.gr/s/5066415/Samsung-Galaxy-S-III-Neo-I9301I-16GB.html

 

Τι γνώμη έχετε; Είναι καλή επιλογή για αυτά που θέλω να δώσω;

αν σε ενδειαφερει να το παρεις απο ελλαδα δεν εχω ιδεα, αν παλι θελεις για αγορα απο κινα υπαρχουν πολλες και πολυ καλυτερες επιλογες για κινητα 2014,2015

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

αν σε ενδειαφερει να το παρεις απο ελλαδα δεν εχω ιδεα, αν παλι θελεις για αγορα απο κινα υπαρχουν πολλες και πολυ καλυτερες επιλογες για κινητα 2014,2015

 

Για δώσε μου περισσότερα φώτα; Που μπορώ να βρω κινητά από Κίνα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από android σου προτείνω το LG Moto G έναντι του S3 Neo καθαρά λόγω υποστήριξης. Θα πάρεις σίγουρα και άλλες αναβαθμίσεις ενώ με το S3 σίγουρα όχι. Από Windows phone αν θες να απαλλαγείς από λαγκαρίσματα σε αυτή την χαμηλή κατηγορία σου προτείνω το Lumia 730. Θα πάρει και Windows 10. Και οι δύο είναι πολύ καλές επιλογές.

 

Ευχαριστώ πολύ. Ναι το LG το σκεφτόμουν και εγώ..Για το Lumia δε το κοιτάω γιατί δε μου αρέσουν τα Windows λειτουργικά.. Δεν με ταιριάζουν..!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε μου περισσότερα φώτα; Που μπορώ να βρω κινητά από Κίνα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ευχαριστώ πολύ. Ναι το LG το σκεφτόμουν και εγώ..Για το Lumia δε το κοιτάω γιατί δε μου αρέσουν τα Windows λειτουργικά.. Δεν με ταιριάζουν..!

To2.com,

Geekbuying.com

Αν αποφασίσεις πριν παραγγείλεις δες και αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

αν σε ενδειαφερει να το παρεις απο ελλαδα δεν εχω ιδεα, αν παλι θελεις για αγορα απο κινα υπαρχουν πολλες και πολυ καλυτερες επιλογες για κινητα 2014,2015

 

Μεχρι 160 απο Κινα παιρνεις εξαιρετικες συσκευες με 2GB ram οπως Coolpad F1,ZTE V5,Lenovo A806 και τα πολυ καλα Elephone P6000,Ulefone Be Pro,Kingzone N3 Plus κ.α.

 

Αν θεωρεις το 1GB ram αρκετο,απο την Ευρωπαικη αποθηκη του efox με κουπονι CLEARANCECC στα 104 Ευρω το εξαιρετικο Iocean X7S 2015.Παραλαβη με κουριερ σε λιγες εργασιμες.Εξαιρετικη συσκευη,καλυτερη απ οτι κυκλοφορει στην Ελλαδα μεχρι 200 Ευρω.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι 160 απο Κινα παιρνεις εξαιρετικες συσκευες με 2GB ram οπως Coolpad F1,ZTE V5,Lenovo A806 και τα πολυ καλα Elephone P6000,Ulefone Be Pro,Kingzone N3 Plus κ.α.

 

Αν θεωρεις το 1GB ram αρκετο,απο την Ευρωπαικη αποθηκη του efox με κουπονι CLEARANCECC στα 104 Ευρω το εξαιρετικο Iocean X7S 2015.Παραλαβη με κουριερ σε λιγες εργασιμες.Εξαιρετικη συσκευη,καλυτερη απ οτι κυκλοφορει στην Ελλαδα μεχρι 200 Ευρω.

 

Φίλε μου είσαι τρομερός. Όντως είναι όλα τους πολύ καλά κινητά. Από ότι τα είδα ξεχώρισα το Kingzone N3 Plus. Μου φάνηκε το καλύτερο.. Έχεις γνώμη για αυτό το μοντέλο; Υπάρχει κάποιο σαιτ που να μπορώ να δω κριτικές άλλων χρηστών.. Πάντως πιστεύω πως με 146 ευρώ που το έχω βρει αξίζει σίγουρα...

Link to comment
Share on other sites

ulefone be pro http://www.to2c.com

πληρωμη paypal, αποστολη με singpost

 

Εξαιρετικό, ανώτερο του Be One, που είχα αλλά έδωσα σε 4 μέρες πίσω. :p Καλή επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό, ανώτερο του Be One, που είχα αλλά έδωσα σε 4 μέρες πίσω. :p Καλή επιλογή.

 

Εμένα μου έχει κάνει κλικ το Kingzone N3 Plus. Φαίνεται πολύ καλό.. Έχετε άποψη; 'Η να πάω στο Ulefone; Τα έχω κάνει σύγκριση, και το Kingzone κερδίζει στις λεπτομέρειες..!

Edited by travis
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικά έχω καταλήξει σε 3 επιλογές. Από Ελλάδα μου φάνηκαν ενδιαφέροντα το Samsung Galaxy S III Neo, και το LG L Bello. Από Κίνα συνεχίζει να μου αρέσει το Kingzone N3 Plus. Ωστόσο ψιλοφοβάμαι να το παραγγείλω από Κίνα, διότι δεν έχει εγγύηση και δε έχω εμπειρία.. Τι προτείνετε να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S III Neo και Huawei g620s.Παρε ενα απ τα 2 και θα σαι μια χαρα χωρις κανενα μα κανενα προβλημα.θα σερφαρεις ανετοτατα με ομορφες οθονες χωρις λαγκαρισματα και με ποολυ ικανοποιητικες μπαταριες.
Link to comment
Share on other sites

Μην ψαρώνεις με τις κινεζιές μέχρι 150 ευρώ.

Αν συμβιβάζεσαι με το 1gb ram καλό φαίνεται το huawei για τα χρήματα που διαθέτεις.

Το samsung δεν παίζει 4G...και ας έχει 1,5gb ram και είναι μονόκαρτο.

Αυτό: http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/149706-htc-desire-620-dual-sim-white θα σου πεφτε ακριβό ή με τις 6 άτοκες θα σουν εντάξει? Ανώτερο κινητό και ας είναι και αυτό με 1gb ram.....δίκαρτο, HTC και πάει και μέχρι 3,5G..:lol: ;)

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S III Neo και Huawei g620s.Παρε ενα απ τα 2 και θα σαι μια χαρα χωρις κανενα μα κανενα προβλημα.θα σερφαρεις ανετοτατα με ομορφες οθονες χωρις λαγκαρισματα και με ποολυ ικανοποιητικες μπαταριες.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Μάλλον για ένα από τα δυο θα πάω, γιατί δε εμπιστεύομαι πολύ τα Κινέζικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μην ψαρώνεις με τις κινεζιές μέχρι 150 ευρώ.

Αν συμβιβάζεσαι με το 1gb ram καλό φαίνεται το huawei για τα χρήματα που διαθέτεις.

Το samsung δεν παίζει 4G...και ας έχει 1,5gb ram και είναι μονόκαρτο.

Αυτό: http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/149706-htc-desire-620-dual-sim-white θα σου πεφτε ακριβό ή με τις 6 άτοκες θα σουν εντάξει? Ανώτερο κινητό και ας είναι και αυτό με 1gb ram.....δίκαρτο, HTC και πάει και μέχρι 3,5G..:lol: ;)

 

Όχι. Η τιμή ανεβαίνει πολύ. Ωραίο κινητάκι, αλλά δε θέλω να δώσω πάνω απο 200 ευρώ. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.. !

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν αγοράζεις το motorola moto g 2nd gen ;

http://www.skroutz.gr/s/5427371/Motorola-Moto-G-2nd-Gen-8GB-Dual-SIM.html

Τα lg bello και s3 neo ειναι ΠΟΛΥ κατώτερα συνολικά.

Νομιζω οτι αξίζει τα 15 ευρώ παραπανω.

Χάρης
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν αγοράζεις το motorola moto g 2nd gen ;

http://www.skroutz.gr/s/5427371/Motorola-Moto-G-2nd-Gen-8GB-Dual-SIM.html

Τα lg bello και s3 neo ειναι ΠΟΛΥ κατώτερα συνολικά.

Νομιζω οτι αξίζει τα 15 ευρώ παραπανω.

 

Ναι το είχα δει το Motorola. Καλό κινητάκι. Θα σε τι πιστεύεις υπερτερεί από το Lg και το S3; Είναι αξιόπιστη η Motorola;

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είχα δει το Motorola. Καλό κινητάκι. Θα σε τι πιστεύεις υπερτερεί από το Lg και το S3; Είναι αξιόπιστη η Motorola;

 

To συγκεκριμένο είναι τρελό best seller μη το σκέφτεσαι καθόλου! Ειδικά όταν μιλάμε για Moto!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είχα δει το Motorola. Καλό κινητάκι. Θα σε τι πιστεύεις υπερτερεί από το Lg και το S3; Είναι αξιόπιστη η Motorola;

 

Από που να ξεκινήσω και πού να τελειώσω. 1) υποστήριξη - αναβαθμίσεις. Το moto έχει ήδη android 5.0 lollipop , ενώ τα αλλα δεν θα αναβαθμιστούν ποτε.

2) ποιότητα κατασκευής. Μπορεί να ειναι ολα πλαστικά , όμως πλαστικό απο πλαστικό διαφέρει. Το moto g έχει πλαστικά ποιοτικά(πισω καπάκι τυπου γόμας , με καλό grip) , ενώ τα αλλα εχουν πλαστικά χειρότερα και απο τα jumbo. Μη σχολιάσω τις πολλες original θηκες που έχει η motorola που με μικρό κόστος( 9 ευρώ ), αλλάζεις την όψη του κινητού και δεν το βαριέσαι.3) καλυτερη οθονη και απο τα δυο. Το μεν lg έχει χαμηλότερη ανάλυση , το δε s3 ειναι τόσο υπέρ κορεσμένα τα χρώματα που σου βγαίνουν τα μάτια.4) καλύτερος επεξεργαστής και απο τα 2. 5 ) το κυριότερο το moto έχει stock android που το κανει να πετάει ,οπως δεν πετουν πολλές ναυαρχίδες. Αντίθετα το s3 θα το πετάς στον τοίχο απο τα νεύρα σου , λογω των σκαλωματων που τρώει καθε λίγο , ειδικά άμα το φορτώσεις.

Και χίλια δυο αλλα πλεονεκτήματα.

Κοιτά εδω κάποιες συγκρίσεις http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6593&idPhone2=6647

Χάρης
Link to comment
Share on other sites

Από που να ξεκινήσω και πού να τελειώσω. 1) υποστήριξη - αναβαθμίσεις. Το moto έχει ήδη android 5.0 lollipop , ενώ τα αλλα δεν θα αναβαθμιστούν ποτε.

2) ποιότητα κατασκευής. Μπορεί να ειναι ολα πλαστικά , όμως πλαστικό απο πλαστικό διαφέρει. Το moto g έχει πλαστικά ποιοτικά(πισω καπάκι τυπου γόμας , με καλό grip) , ενώ τα αλλα εχουν πλαστικά χειρότερα και απο τα jumbo. Μη σχολιάσω τις πολλες original θηκες που έχει η motorola που με μικρό κόστος( 9 ευρώ ), αλλάζεις την όψη του κινητού και δεν το βαριέσαι.3) καλυτερη οθονη και απο τα δυο. Το μεν lg έχει χαμηλότερη ανάλυση , το δε s3 ειναι τόσο υπέρ κορεσμένα τα χρώματα που σου βγαίνουν τα μάτια.4) καλύτερος επεξεργαστής και απο τα 2. 5 ) το κυριότερο το moto έχει stock android που το κανει να πετάει ,οπως δεν πετουν πολλές ναυαρχίδες. Αντίθετα το s3 θα το πετάς στον τοίχο απο τα νεύρα σου , λογω των σκαλωματων που τρώει καθε λίγο , ειδικά άμα το φορτώσεις.

Και χίλια δυο αλλα πλεονεκτήματα.

Κοιτά εδω κάποιες συγκρίσεις http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6593&idPhone2=6647

 

Να σαι καλά για τη βοήθεια φίλε και για το κόπο σου! Δηλαδή πιστεύεις Μοτορολα με τη μια και να μην σκέφτομαι τα Κινέζικα έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά για τη βοήθεια φίλε και για το κόπο σου! Δηλαδή πιστεύεις Μοτορολα με τη μια και να μην σκέφτομαι τα Κινέζικα έτσι;

 

Aν τελικά επιλέξεις να αγοράσεις από Ελλάδα και εγώ το Μoto G θα σου πρότεινα... Έχω δει το πρώτης γενιάς και ήταν εξαιρετικό, άρα αυτό θα είναι ακόμα καλύτερο... Όπως σου είπαν και τα παιδιά από πάνω, το γεγονός ότι φοράει stock android και παίρνει αναβαθμίσεις είναι πολύ σημαντική παράμετρος... Επίσης και τα specs όπως και η ποιότητα κατασκευής του είναι μια χαρά και θα σε καλύψουν...

Όσον αφορά το αν θα ήταν καλύτερα να αγοράσεις κινέζικο, δε νομίζω ότι υπάρχει κάποιος που μπορεί να σου δώσει σαφή απάντηση επ' αυτού... Κάθε περίπτωση έχει τα πλεονεκτήματά της και τα μειονεκτήματά της... Τα βάζεις κάτω, τα σταθμίζεις και αποφασίζεις τι κάνεις... Ναι από Κίνα θα πάρεις κάτι θεωρητικά τουλάχιστον καλύτερο σε specs και επιδόσεις στα ίδια χρήματα, από την άλλη όμως αν ω μη γένοιτο συμβεί κάτι, στην καλύτερη περίπτωση που θα πρέπει να στο αλλάξουν, θα πρέπει να το στείλεις εσύ πίσω, να περιμένεις αρκετά κλπ κλπ... Εσύ επιλέγεις ποιας περίπτωσης τα πλεονεκτήματα θεωρείς ότι είναι σημαντικότερα για εσένα... Από εκεί και πέρα και επειδή κινέζικο από κινέζικο έχει διαφορά, κοιτάζουμε συσκευές και brands με πωλήσεις και διαθέσιμα reviews, ενώ αγοράζουμε από εγγυημένα καταστήματα για να είμαστε όσο το δυνατόν περισσότερο σίγουροι (αυτό το λέω γενικά για να το έχεις υπόψιν είτε τώρα, είτε αργότερα αν θελήσεις να κοιτάξεις προς τα εκεί)...

Επίσης να σου πω ότι το καλοκαίρι ήμουν στην ίδια φάση με εσένα, δηλαδή ήθελα νέο κινητό (μετά από την τραυματική εμπειρία χρήσης ενός φθηνού Samsung), ήθελα να διαθέσω μέχρι ένα συγκεκριμένο ποσό και ήμουν σε δίλημμα αν θα αγόραζα από Κίνα ή κάποια γνωστή συσκευή από Ευρώπη... Εν τέλει αποφάσισα να αγοράσω από Κίνα μια συσκευή των 120 ευρώ, η οποία μου βγήκε άριστη και είμαι απολύτα ικανοποιημένος και πλέον είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα αγοράσω πάλι κάποια στιγμή από Κίνα... Ωστόσο πριν κάνω την παραγγελία και πριν έρθει η συσκευή το χα στο μυαλό μου, σε μια φάση οκ ρισκάρω (κατά κάποιο τρόπο) τα 120 που δίνω, αν βγει καλό βγήκε, αν δε βγει δεν πειράζει... Αν καιγόμουν πάρα πολύ και ήθελα να έχω το κεφάλι μου ήσυχο 100%, νομίζω ότι θα έκλεινα προς αγορά μιας αξιόπιστης συσκευής από Ευρώπη... Για αυτό λοιπόν αν θες τη γνώμη μου, το Μoto G θα σου πρότεινα και εγώ να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο με εγγύηση, αναβαθμίσεις κλπ εκτιμώντας ότι θα καλύψει τις ανάγκες σου και θα το ευχαριστηθείς. :)

Edited by SpyrosR
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά για τη βοήθεια φίλε και για το κόπο σου! Δηλαδή πιστεύεις Μοτορολα με τη μια και να μην σκέφτομαι τα Κινέζικα έτσι;

 

Για την αγορα της Κίνας,δεν εχω συγκεκριμένες γνώσεις , οποτε δεν μπορω να σου πω. Γενικά εχε στο νου σου οτι brands οπως huawei , meizu κτλ που ειναι μεν κινεζικά , εχουν ωστόσο μια διεθνή αναγνωρισιμότητα ειναι σαφώς αξιόπιστα. Ωστόσο , οι τιμές τους ειναι ή τουλάχιστον αρχίζουν να ανεβαινουν. Εγω παντως δεν θα κοίταζα κινεζικό σε αυτα τα χρηματα , πρώτον γιατί θα καταλήξω σε μια φθηνή κινεζική συσκευή πέραν των ανωτέρω που ανέφερα, μαζι με το σχετικό ρίσκο να χαλάσει και να μιλάω με κινέζους για επισκευές κτλ, δεύτερον γιατι υπαρχει υπεραριστη επιλογή απο Ελλαδα , το moto g. Και να σου πω και την γνωμη μου, σε αυτα τα χρηματα δεν νομιζω να υπαρχει κάτι απο Κίνα που να το ανταγωνίζεται στοιχειωδώς. Οποτε moto g :)

Χάρης
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σόρυ που σας πρήζω, αλλά τώρα που έχω περισσότερο χρόνο και έψαξα περισσότερο μου καλάρεσε και το iOcean X7s. Καλή τιμή και καλά χαρακτηριστικά. Αξίζει; Ή να πάρω το Motorola να τελειώνουμε;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...