Jump to content

lte(4g) mode missing


kage
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://seoroot.com/blog/wp-content/uploads/2013/10/mobile-networks.jpg

μιας και η wind εβαλε μολις τωρα(μετα απο 2χρονια) 4g(to + τους ηταν δυσκολο?)δεν εμφανιζει σε πολλους το lte mode.

το προβλημα ειναι σε ενα persist.radio.lteone αρχειο ή xml που οριζουν το mode αλλα πρεπει να σαι rooted για πειραγμα...αν βαλεις οποιαδηποτε αλλη καρτα των cote,voda εμφανιζει lte mode.

ή οσοι ειναι rooted καποια google app 4g switcher εχουν την επιλογη που ψαχνετε...

 

αυτοι που δεν ειναι rooted τι κανουν?

αν δοκιμασει καποιος με αλλο κινητο που δειχνει οτι εχει 4g wind να κανει τραμπα την καρτα με (cote,voda)και μετα να ξαναβαλει της wind και να μας πει αν τελικα του βγαλε με αυτο τον τροπο επιλογη lte mode η σιμ της wind!

αν δεν εχει αλλη σιμ να παει περισσοτερα δικτυα->δικτυα κινητης τηλ.->φορεις παροχης υπηρεσιων δικτυων και να επιλεξει αλλη εταιρια και μετα να ξαναγυρισει wind...

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

δουλεψε σε μενα η αλλαγη του αρχειου (ειμαι root) με παλια κλασσικη καρτα wind καρτοκινητο f2g σε note 3. Mπραβο στον TS , μας γλυτωσε απο αλλαγη καρτας
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Samsung Ace 3 και είναι άφαντη η επιλογή ''LTE'' στην συσκευή μου, παρά το γεγονός ότι έχω κάνει ήδη αντικατάσταση της κάρτας SIM (Q Card). Δεν έχω ''ρουτάρει'' την συσκευή μου και δεν θέλω να μπω σε αυτήν τη διαδικασία, άλλωστε έχω κάνει ήδη αίτηση φορητότητας για να πάω στο Vodafone CU. Από περιέργεια, πάντως, έβαλα την SIM του κινητού του πατέρα μου στο δικό μου (εκείνος έχει Vodafone ΚαρτοΣυμβόλαιο) και εμφανίστηκε κανονικά η επιλογή ''LTE''. Φυσικά, όταν έβαλα ξανά στο κινητό μου την SIM της Q Card, η αντίστοιχη επιλογή δεν υπήρχε. Έχω στείλει e-mail στη Samsung Ελλάδας και περιμένω να δω τι θα μου απαντήσουν, γιατί πραγματικά είναι τρελό αυτό που συμβαίνει και θα πρέπει να υπάρξει μία επίσημη λύση.
Link to comment
Share on other sites

@ Pluss : τι έγινε γιατί και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα στο NOTE 3 μου.

Κι εγω το ιδιο προβλημα αλλα δεν φταιει η samsung απο οτι μου ειπαν. Με παρεπεμψαν στον παροχο , δηλαδη στην wind η οποια οταν μιλησα στο 1261 (τμημα νεων τεχνολογιων) μου ειπε οτι δεν γνωριζει το προβλημα. Πιασε το αυγο και κουρεψε το δηλαδη!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το ιδιο προβλημα αλλα δεν φταιει η samsung απο οτι μου ειπαν. Με παρεπεμψαν στον παροχο , δηλαδη στην wind η οποια οταν μιλησα στο 1261 (τμημα νεων τεχνολογιων) μου ειπε οτι δεν γνωριζει το προβλημα. Πιασε το αυγο και κουρεψε το δηλαδη!!

Εκπρόσωπος από το live chat της Samsung μου είπε ότι είναι δικό τους πρόβλημα. Κρίμα που δεν κράτησα screenshot του chat να σας το δείξω, να σταματήσει πια αυτό το παραμυθάκι της Samsung. Διάβασε παρακάτω, και θα καταλάβεις ότι είναι όντως πρόβλημα της Samsung. Το ίδιο πρόβλημα παρατηρείται σε πάρα πολλές συσκευές της, υπάρχει αντίστοιχο νήμα και στο S4.

 

Έχω το Note 3 από Δεκέμβρη του '13. Από την 1η μέρα έχοντας Wind, δεν μου εμφάνιζε επιλογή LTE. Το θεώρησα φυσιολογικό θεωρώντας ότι δεν βλέπει τέτοιο δίκτυο, άρα και δεν βγάζει επιλογή (τι σόι smartphone είναι; )

Προχτές λοιπόν, αλλάζω SIM όπως έπρεπε σύμφωνα πάντα και με τις οδηγίες της Wind, το δοκιμάζω και πάλι, αλλά τίποτα...

Μιλάω λοιπόν με Samsung, και μου λένε ότι είναι γνωστό το πρόβλημα με τον συγκεκριμένο πάροχο (κουλό τελείως αυτό), και ότι επιλύεται σε μελλοντική αναβάθμιση. Ρώτησα αν εννοεί την 5.0, αλλά μου έκλεισε το chat χωρίς να απαντήσει. Στο νήμα του Note, κάτοχοι ενημέρωσαν ότι σε lolipop με Wind έχουν κανονικά επιλογή LTE.

Επειδή όμως έχουν ακουστεί αρκετά άσχημα σχόλια για την lolipop μέχρι τώρα, και δεν ψήνομαι να την περάσω, μιας και με την custom που έχω περάσει είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, βρήκα την λύση μέσω των developers της ROM. H ROM που έχω περάσει είναι Samsung based, και όταν είχε βγει, ήταν λογικό να "κουβαλήσει" μαζί της και το πρόβλημα. Το εντόπισαν όμως οι devs και έβγαλαν αναβάθμιση που το διόρθωνε. Πέρασα λοιπόν την αναβάθμιση, και έχω 4.4.2 με επιλογή LTE.

Θα ήθελα πολύ όμως να το είχα δει νωρίτερα το βιντεάκι αυτό με το S4, για να το δοκιμάσω, γιατί το ίδιο ακριβώς είναι και στο Note. Όντως το αρχείο persist.radio.lteon έχει μέσα την τιμή "true".

 

Σήμερα κιόλας κατάφερα και έπιασα 4G και πήρα την πρώτη μου μέτρηση. Περίμενα κατιτίς καλύτερο, μιας και υπάρχουν καταγραφές για 60Mbps, αλλά όχι ότι αυτά είναι λίγα. Ούτε σε DSL δεν έχω τέτοιες ταχύτητες.

Η μέτρηση έγινε στην Μεταμόρφωση - Αθήνα, μέσα στον 1ο όροφο κτιρίου. Όταν κατέβηκα κάτω και βγήκα έξω, χάθηκε το 4G και έπεσε σε 3G. Εν αναμονή λοιπόν βελτίωσης της κάλυψης και των περιοχών. Στα Νότια δεν έχω βρει πουθενά 4G ακόμα.

Edited by Stavros_595
Link to comment
Share on other sites

Εκπρόσωπος από το live chat της Samsung μου είπε ότι είναι δικό τους πρόβλημα. Κρίμα που δεν κράτησα screenshot του chat να σας το δείξω, να σταματήσει πια αυτό το παραμυθάκι της Samsung. Διάβασε παρακάτω, και θα καταλάβεις ότι είναι όντως πρόβλημα της Samsung. Το ίδιο πρόβλημα παρατηρείται σε πάρα πολλές συσκευές της, υπάρχει αντίστοιχο νήμα και στο S4.

 

Έχω το Note 3 από Δεκέμβρη του '13. Από την 1η μέρα έχοντας Wind, δεν μου εμφάνιζε επιλογή LTE. Το θεώρησα φυσιολογικό θεωρώντας ότι δεν βλέπει τέτοιο δίκτυο, άρα και δεν βγάζει επιλογή (τι σόι smartphone είναι; )

Προχτές λοιπόν, αλλάζω SIM όπως έπρεπε σύμφωνα πάντα και με τις οδηγίες της Wind, το δοκιμάζω και πάλι, αλλά τίποτα...

Μιλάω λοιπόν με Samsung, και μου λένε ότι είναι γνωστό το πρόβλημα με τον συγκεκριμένο πάροχο (κουλό τελείως αυτό), και ότι επιλύεται σε μελλοντική αναβάθμιση. Ρώτησα αν εννοεί την 5.0, αλλά μου έκλεισε το chat χωρίς να απαντήσει. Στο νήμα του Note, κάτοχοι ενημέρωσαν ότι σε lolipop με Wind έχουν κανονικά επιλογή LTE.

Επειδή όμως έχουν ακουστεί αρκετά άσχημα σχόλια για την lolipop μέχρι τώρα, και δεν ψήνομαι να την περάσω, μιας και με την custom που έχω περάσει είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, βρήκα την λύση μέσω των developers της ROM. H ROM που έχω περάσει είναι Samsung based, και όταν είχε βγει, ήταν λογικό να "κουβαλήσει" μαζί της και το πρόβλημα. Το εντόπισαν όμως οι devs και έβγαλαν αναβάθμιση που το διόρθωνε. Πέρασα λοιπόν την αναβάθμιση, και έχω 4.4.2 με επιλογή LTE.

Θα ήθελα πολύ όμως να το είχα δει νωρίτερα το βιντεάκι αυτό με το S4, για να το δοκιμάσω, γιατί το ίδιο ακριβώς είναι και στο Note. Όντως το αρχείο persist.radio.lteon έχει μέσα την τιμή "true".

 

Σήμερα κιόλας κατάφερα και έπιασα 4G και πήρα την πρώτη μου μέτρηση. Περίμενα κατιτίς καλύτερο, μιας και υπάρχουν καταγραφές για 60Mbps, αλλά όχι ότι αυτά είναι λίγα. Ούτε σε DSL δεν έχω τέτοιες ταχύτητες.

Η μέτρηση έγινε στην Μεταμόρφωση - Αθήνα, μέσα στον 1ο όροφο κτιρίου. Όταν κατέβηκα κάτω και βγήκα έξω, χάθηκε το 4G και έπεσε σε 3G. Εν αναμονή λοιπόν βελτίωσης της κάλυψης και των περιοχών. Στα Νότια δεν έχω βρει πουθενά 4G ακόμα.

Και η lg εχει το ιδιο προβλημα; υπαρχουν φιλοι που αντιμετωπιζουν το ιδιο προβλημα με μας που εχουμε samsung. Μαλλον η wind δεν μας τα λεει καλα.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

σε lg γίνεται να το εμφανίσεις με συνδυασμό αριθμών στο dialer αν θυμάμαι σωστά, ψάξε στο youtube

 

πάντως αυτά μου φαίνονται ψιλοχαζομάρες.. γιατί να μη σου έχει αυτή την επιλογή από την αρχή και να θες αναβάθμιση; και τι σχέση έχει ο πάροχος

 

εγώ πάντως σε Ζ1 παραεισαγωγή από γερμανία δεν είχα τέτοιο θέμα, ανέκαθεν είχα την επιλογή lte, το μόνο πρόβλημα ήταν να πάρω τη κατάλληλη sim.

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

σε lg γίνεται να το εμφανίσεις με συνδυασμό αριθμών στο dialer αν θυμάμαι σωστά, ψάξε στο youtube

 

πάντως αυτά μου φαίνονται ψιλοχαζομάρες.. γιατί να μη σου έχει αυτή την επιλογή από την αρχή και να θες αναβάθμιση; και τι σχέση έχει ο πάροχος

 

εγώ πάντως σε Ζ1 παραεισαγωγή από γερμανία δεν είχα τέτοιο θέμα, ανέκαθεν είχα την επιλογή lte, το μόνο πρόβλημα ήταν να πάρω τη κατάλληλη sim.

Το "ψιλοχαζομαρες" στο επιστρεφω ατοφιο και να σε ενημερωσω οτι πριν λιγο ηρθε αναβαθμιση 282,54 mb και μετα την εγκατασταση εμφανιστηκε η επιλογη που ελειπε για το 4G.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση αυτή στο g2 (να ξέρω μιας και το έχει η αδερφή μου) αφορούσε lollipop;

 

Πάντως δε καταλαβαίνω τι είναι αυτό που μου επιστρέφεις, συνεχίζω και πιστεύω ότι είναι χαζομαρα να μην υπήρχε ηδη επιλογή LTE στη συσκευή και να πρέπει να περιμένεις update..

 

και μιας και αναφερθήκατε σε note, σε 4αρι note έχω δει στη vodafone να είναι σε 4g (ελληνική συσκευή αγορασμένη από voda) , ενώ αντίθετα υπάλληλος της wind με την ίδια συσκευή να μου λέει ότι στη δική της δεν υπάρχει ακόμα η επιλογή και περιμένει update..

 

δηλαδή ανάλογα με το πάροχο πρέπει να περιμένει ο χρήστης να γίνει και το ανάλογο update? γιατί;;;

 

ακόμα και σε κινεζιά που σύμφωνα με μερικούς δε θα έπιανε τις ευρωπαϊκές μπάντες, μια χαρά πιάνει 4g από τη πρώτη στιγμή (αναφέρομαι σε 1+1 )

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι lolipop. Απλα ενα αρχειο οπως σου ειπα και πριν ειναι. Μου ειχε ερθει πριν απο 2 μηνες περιπου στο lg g2 και σημερα ηρθε και στο samsung galaxy note 10.1 2014 edition.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

πολλά δεν είναι τα 280MB για τέτοιου είδους αναβάθμιση;

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Το "ψιλοχαζομαρες" στο επιστρεφω ατοφιο και να σε ενημερωσω οτι πριν λιγο ηρθε αναβαθμιση 282,54 mb και μετα την εγκατασταση εμφανιστηκε η επιλογη που ελειπε για το 4G.

 

Αγαπητέ τι ακριβώς του επιστρέφεις; Με αυτό που είπες επιβεβαίωσες τα λεγόμενα και τον ισχυρισμό του. Πως γίνεται να τον αντικρούς με το να τον επιβεβαιώνεις; Γιατί να θέλει αναβάθμιση για να σου δώσει επιλογή για 4G όταν το κινητό σχεδιάστηκε/κατασκευάστηκε/διαφημίστηκε/πούλησε για συσκευή που υποστηρίζει 4G;

 

Πολύ καλά λέει ο φίλος ότι είναι, όχι ψιλό-, αλλά χοντροχαζομάρες. Και εγώ εξάλλου έτσι διόρθωσα την 4.4.2 stock του Note που δεν μου είχε ένδειξη. Αναβάθμισα την custom (samsung based, για αυτό και δεν είχε ούτε η custom την ένδειξη), και επειδή ο προγραμματιστής το εντόπισε και το διόρθωσε, πήρα και εγώ κανονικά ένδειξη σε μια έκδοση που κατά τα άλλα δεν είναι καθόλου αναβαθμισμένη από την Samsung.

 

πολλά δεν είναι τα 280MB για τέτοιου είδους αναβάθμιση;

 

 

Και όντως, 280MΒ είναι τεράστιο αρχείο για να διορθώνει μόνο αυτό. Αν είδες το video, η μόνη αλλαγή που γίνεται, στο αρχείο persist.radio.lteon, είναι η τιμή του, που από faulse γυρνάει σε true. Αυτό είναι 4 bytes, όχι 280 Megabytes. Άρα διόρθωσε και πολλά άλλα.

Edited by Stavros_595
Link to comment
Share on other sites

Οτι θελεις να μαθεις μπορεις να με ρωτησεις σε pm. Οτι ειχα να πω για ενημερωση στους υπολοιπους το ειπα.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Έχω και εγώ το πρόβλημα σε ένα LG G2 Mini με καρτοκινητή Q.

Σε μήνυμά μου η LG απάντησε ότι το συγκεκριμένο μοντέλο στην Ελλάδα δεν είναι συμβατό με το δίκτυο 4G της Wind

και με παρέπεμψε στην Wind. Περιμένω τώρα απάντηση από την Wind σχετικά με αυτό.

Το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι όταν έβαλα μια κάρτα What's UP με ενεργοποιημένο το 4G μου εμφάνισε την επιλογή LTE, επομένως λογικά είναι συνδυασμός του δίκτυου της Wind/Q με το λογισμικό των Samsung/LG.

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το πρόβλημα σε ένα LG G2 Mini με καρτοκινητή Q.

Σε μήνυμά μου η LG απάντησε ότι το συγκεκριμένο μοντέλο στην Ελλάδα δεν είναι συμβατό με το δίκτυο 4G της Wind

και με παρέπεμψε στην Wind. Περιμένω τώρα απάντηση από την Wind σχετικά με αυτό.

Το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι όταν έβαλα μια κάρτα What's UP με ενεργοποιημένο το 4G μου εμφάνισε την επιλογή LTE, επομένως λογικά είναι συνδυασμός του δίκτυου της Wind/Q με το λογισμικό των Samsung/LG.

 

Επειδή παίζει σε άλλη συχνότητα το 4G της Wind από αυτό της Cosmote μπορεί να μην το υποστηρίζει, αν και περίεργο μου φαίνεται... Έχεις αλλάξει την SIM για να μπορείς να έχεις 4G, αν όχι πέρνα από ένα κατάστημα, γίνεται δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

μιας και το ειχα ξεχασει το θεμα...

εισαι ωραιος!Μολις εβαλα μια sim της vodafone που ειχα στην καβατζα και μου εμφανισε κανονικα την ρυθμιση lte(galaxy s4)!Ξαναβαλα πισω την βασικη μου sim της wind και συνεχιζει κανονικα να μου εμφανιζει το lte.

τωρα το μονο που μενει ειναι να δω αν πιανω καπου 4g γιατι σπιτι μου πιανει μονο H ετσι και αλλιως.Ουτε καν H+

σε μενα οταν αλλαξα σιμ μου εβγαλε το lte στην αλλη εταιρεια αλλα οταν ξαναγυρισα στην wind sim τιποτα...(στο ιδιο κινητο!)

δεν ξερω μπορει αν η περιοχη ειχε 4g να αλλαζε το θεμα...τελικα οντως διορθωθηκε με το update σε λολιπον(5αρη)ενω με το μικρο update της 4.4 δεν ειχε φτιαξει! Οποτε οσες συσκευες δεν θα παρουν το 5αρη λογισμικο κ ξεμεινουν στο 4αρη θα πρεπει να δοκιμασουν τα παντα και αν τους πετυχει πετυχε...(αλλαγες σιμ δωρεαν,τραμπες με αλλες σιμ voda+ote ,rootarisma κτλ)

 

καποιοι γραφουν για android οτι το βαζεις manual(μεχρι ρεσταρτ) με τον εξης τροπο:

<<αν έχεις android συσκευή δοκίμασε να πληκτρολογήσεις *#*#4636#*#* στον dialer. Σε αυτό το μενού που σου βγάζει πήγαινε στην πρώτη επιλογή (πληροφορίες τηλεφώνου), κάνε scroll λίγο πιο κάτω και εκεί που λέει ορισμός προτιμώμενου τύπου δικτύου δοκίμασε να βάλεις lte only (σημείωσε την επιλογή που είχε από πριν για να το ξαναφτιάξεις αν χρειαστεί, αν και νομίζω πως με restart το επαναφέρει)

για να δειτε ινφο(αν θα χει 3g,4g κτλ) για την κεραια που πιανεται βαλτε αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.parizene.netmonitor&hl=en

υ.γ. μην στηριζεστε σε λογια υπαλληλων ειτε samsung ειτε wind γιατι αμα ηξεραν θα σας ελεγαν στανταρτ λυση...

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

μιας και το ειχα ξεχασει το θεμα...

 

σε μενα οταν αλλαξα σιμ μου εβγαλε το lte στην αλλη εταιρεια αλλα οταν ξαναγυρισα στην wind sim τιποτα...(στο ιδιο κινητο!)

δεν ξερω μπορει αν η περιοχη ειχε 4g να αλλαζε το θεμα...τελικα οντως διορθωθηκε με το update σε λολιπον(5αρη)ενω με το μικρο update της 4.4 δεν ειχε φτιαξει! Οποτε οσες συσκευες δεν θα παρουν το 5αρη λογισμικο κ ξεμεινουν στο 4αρη θα πρεπει να δοκιμασουν τα παντα και αν τους πετυχει πετυχε...(αλλαγες σιμ δωρεαν,τραμπες με αλλες σιμ voda+ote ,rootarisma κτλ)

 

καποιοι γραφουν για android οτι το βαζεις manual(μεχρι ρεσταρτ) με τον εξης τροπο:

<<αν έχεις android συσκευή δοκίμασε να πληκτρολογήσεις *#*#4636#*#* στον dialer. Σε αυτό το μενού που σου βγάζει πήγαινε στην πρώτη επιλογή (πληροφορίες τηλεφώνου), κάνε scroll λίγο πιο κάτω και εκεί που λέει ορισμός προτιμώμενου τύπου δικτύου δοκίμασε να βάλεις lte only (σημείωσε την επιλογή που είχε από πριν για να το ξαναφτιάξεις αν χρειαστεί, αν και νομίζω πως με restart το επαναφέρει)

για να δειτε ινφο(αν θα χει 3g,4g κτλ) για την κεραια που πιανεται βαλτε αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.parizene.netmonitor&hl=en

υ.γ. μην στηριζεστε σε λογια υπαλληλων ειτε samsung ειτε wind γιατι αμα ηξεραν θα σας ελεγαν στανταρτ λυση...

Σε εμένα δεν βγάζει τίποτα στον dialer μάλλον χωρίς lollipop 4g δεν έχει...

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβαζατε λιγο πιο πισω θα βλεπατε οτι δεν χρειαζεται η lolipop. Αλλου ειναι το προβλημα και αναφερεται αναλυτικα.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβαζατε λιγο πιο πισω θα βλεπατε οτι δεν χρειαζεται η lolipop. Αλλου ειναι το προβλημα και αναφερεται αναλυτικα.

 

Εγώ πάντως με την lolipop βρήκα την λύση! και όλα δουλεύουν τζαμί, οπού βεβαία έχει σήμα 4G.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Επειδή παίζει σε άλλη συχνότητα το 4G της Wind από αυτό της Cosmote μπορεί να μην το υποστηρίζει, αν και περίεργο μου φαίνεται... Έχεις αλλάξει την SIM για να μπορείς να έχεις 4G, αν όχι πέρνα από ένα κατάστημα, γίνεται δωρεάν.

Ναι σύμφωνα με την wind στο σύστημα τους εμφανίζονται και η sim και η συσκευή συμβατές με 4G.

Δυστυχώς δεν βγάζω άκρη με την υποστήριξη επομένως θα περιμένω μήπως βγει κάποια ενημέρωση για την συσκευή μου που να λύνει το πρόβλημα όπως έγινε στο g2.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εγώ έχω ένα Huawei δίκαρτο και έχω αλλάξει 4 κάρτες q και μόνο η μια, ενός φίλου, μου έχει δείξει 4g.

Voda βγάζει 4g κανονικά.

Root δύσκολο να κάνω γιατί πρέπει να ξεκλειδώσω bootloader, το κλειδί πρέπει να ζητηθεί από Huawei ,και έτσι έχω κολλήσει με 3g.

Επειδή δε κατάλαβα καλά, πρέπει να βάλω τη δικιά μου κάρτα σε άλλο κινητό 4g ή να βάλω άλλη κάρτα 4g στο κινητό μου μήπως και ενεργοποιηθεί το 4g. ?

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρέθηκε η λύση.

Έβαλα τη sim μου σε άλλο 4g κινητό.

Έπιασε δίκτυο LTE, μετά ξαναεβαλα τη sim στο δικό μου και το 4g λειτούργησε κανονικά.

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...