Jump to content

myphone POLL: Είστε ικανοποιημένοι από την 4G κάλυψη του παρόχου σας;


charlie_pace4
 Κοινοποίηση

Είστε ικανοποιημένοι από την 4G κάλυψη του παρόχου σας;  

745 members have voted

  1. 1. Είστε ικανοποιημένοι από την 4G κάλυψη του παρόχου σας;

    • Είμαι συνδρομητής Cosmote και είμαι ικανοποιημένος
      188
    • Είμαι συνδρομητής Cosmote και ΔΕΝ είμαι ικανοποιημένος
      100
    • Είμαι συνδρομητής Vodafone και είμαι ικανοποιημένος
      77
    • Είμαι συνδρομητής Vodafone και ΔΕΝ είμαι ικανοποιημένος
      202
    • Είμαι συνδρομητής Wind
      130
    • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ
      48


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 154
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αφού το 3G δεν πιάνει τις ταχύτητες που πρέπει (ούτε υπάρχει σε πολλές περιοχές εκτός μεγάλων πόλεων), το 4G να το έχουμε για το εικονίδιο στην οθόνη;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην cosmote και δεν έχω κανένα πρόβλημα στο 4G. Ακόμα και στην επαρχία σε σημεία που δεν έχω 4G το H+ τα σπάει.
Link to comment
Share on other sites

Τι να το κανεις το 4G σε καρτοκινητα οταν οι ιδιες οι εταιριες βαζουν πλαφον στην ταχυτητα του download,οταν ενας συνδρομητης what's up/Cosmoκαρτα εχει down 12mb/s και up 1mb/s και ενας συμβολαιου κοσμοτε εχει 60mb/s down και 5 up

Πραγματικα πρεπει να τους τα πληρωνεις σε συμβολαιο για να στα δινουν ολα.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Δεν ψήφισα γιατί θα αδικούσα μια από τις δυο (Vodafone & Cosmote), όχι ότι θα έλεγα καλά λόγια αλλά από το να κατηγορήσω μια από τις δυο μόνο, προτιμώ να μην ψηφίσω τίποτα.

έχω Vodafone (Red1) και Cosmote (plus65) είναι τα ίδια χάλια (ίσως η Cosmote μου δείχνει πιο "συχνά" 4g αλλά σαν ταχύτητες διαφορές δεν βλεπω, είτε 3g είτε 4g οι ταχύτητες είναι ίδιες (αν και κάποιες φορές το 3g είναι καλύτερο ειδικά στην Cosmote).

Μια φορά μόνο στο κέντρο της Θεσσαλονίκης είδα αξιοπρεπείς ταχύτητες με την Cosmote και λίγο χαμηλότερες στην Vodafone.

με μια λέξη ..... απελπισία.

Link to comment
Share on other sites

Συνδρομητής Vodafone

 

Βόλος και Λάρισα: αρκετά πιο εκτεταμένη κάλυψη από Cosmote

Θεσσαλονίκη: χειρότερη από Cosmote

Σε γενικές γραμμές ευχαριστημενος από κάλυψη. Ταχύτητες 25-30 mbps (σε πραγματικό downloading από servers πολύ υψηλών ταχυτήτων,όπως microsoft update)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι συνδρομητής cosmote. Στα περισσότερα σημεία της Θεσσαλονίκης έχω 4G με μέση ταχύτητα τα 15-17mbps (κάποιες φορές βλέπω και 30-40) για mobile χρήση που ξεπερνάει και την dsl παράπονο κανένα. Είμαι υπέρ ικανοποιημένος.

Οι ταχύτητες που αναφέρεις για 4g είναι αστείες ;)

με 3g εχω 12-15... γι' αυτό έγραψα ότι δεν έχει ταχύτητες αν και έχει σήμα 4g

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι στην wind και ξέρετε ότι ακόμα γιωκ 4g αλλά έχω και μια cosmokarta και είμαι ευχαριστημένος από το 4g της εν λόγω εταιρείας
Link to comment
Share on other sites

vodafone ειμαι, γενικά απογοήτευση. Στη λάρισα που μένω μόνο στο κέντρο έχω 4g, σε πολλές περιοχές ακόμα και το 3g με το ζόρι πάει. Στο βόλο που κινούμε συχνά, στο κέντρο δεν υπάρχει σήμα vodafone ούτε για πλάκα, με το ζόρι να μιλήσεις..... Για την ιστορία να αναφέρω, σε περσυνό ταξίδι σε τσεχία-ιταλια, με vodafone σε περιαγωγή και την παλιά μου συσκευή 3g (galaxy s3), το δίκτυο "έτρεχε" πιο γρήγορα σε σχέση με το καλυτερο 4g σήμα που έχω τύχει στην ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

η wind ξεκίνησε το 4g εδώ και τρεις μήνες και εχει μόνο σε λίγους σταθμούς στην Αθηνά και πουθενά αλλού στην Ελλάδα . Αλλα τι 4g θέλει όταν υπάρχουν πόλεις με απλο 3g ακόμα ή κωμοπόλεις και τουριστικά μέρει χωρίς καν 3g.Και μετα το διώξιμο 25 τεχνικών υπαλλήλων τις σε ολη την Ελλάδα αφού ανέθεσε την συντήρηση του δικτιού της σε εργολαβική εταιρία το δικτιο της ήδη καταρρέει.
Link to comment
Share on other sites

γιατι,ειλικρινα τωρα,εχουμε 4g???

ασε δε που αισθανομαι πολυ μπερδεμενος...τελικα ποια εταιρεια το εφερε πρωτη στην ελλαδα???

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχω συνδεση cosmote Και δεν πιάνω σχεδόν ποτε 4g Ενώ το υποστηρίζει η συσκευή μου. Ας φτιάξουν πρώτα το Δίκτυο τηλεφωνίας να μιλάμε σαν άνθρωποι πρώτα και μετά βλέπουμε και το 4g Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ελάχιστα που το έχω δοκιμάσει μέσα στην Αθήνα από φίλο με Cosmote που η συσκευή του διαθέτει επιλογή σύνδεσης σε 4G δίκτυα, μου φάνηκε αρκετά καλή η κάλυψη.
Link to comment
Share on other sites

Εχουν περάσει 20 χρόνια υπαρξης κινητής τηλεφωνίας! Το δίκτυο δεν ειναι ακόμη επαρκές για GSM επειδή διαμαρτύρεται O κόσμος για τις κεραίες!

Οπου εχει internet εχει ενδειξη Ε με καλό σήμα n Η και H+ με χαμηλό σήμα οπότε σερνεται!Για ποιο 4 G+ μιλάμε και τσακώνονται στην διαφημίσεις ποιος ΤΟ εφερε πρώτος!

Συνδρομητής συμβολαίου Wind ειμαι!

Link to comment
Share on other sites

Εχουν περάσει 20 χρόνια υπαρξης κινητής τηλεφωνίας! Το δίκτυο δεν ειναι ακόμη επαρκές για GSM επειδή διαμαρτύρεται O κόσμος για τις κεραίες!

Οπου εχει internet εχει ενδειξη Ε με καλό σήμα n Η και H+ με χαμηλό σήμα οπότε σερνεται!Για ποιο 4 G+ μιλάμε και τσακώνονται στην διαφημίσεις ποιος ΤΟ εφερε πρώτος!

Συνδρομητής συμβολαίου Wind ειμαι!

Έλα μου ντε...άσε που ο κόσμος δεν καταλαβαίνει ότι το να προσπαθεί να πιάσει σήμα το κινητό του με την ακτινοβολία που εκπέμπει είναι ένα και το αυτό με το να έχει την κεραία δίπλα στο κεφάλι του!!!

Και εγώ έχω Wind χρόνια τώρα (από εποχή Telestet!!) σαν κύριο αριθμό μου κι έχω περάσει από συμβόλαιο αλλά πλέον F2G και όπου πιάνει 3G καλά είναι...

Link to comment
Share on other sites

Με 4G στο τάμπλετ με cosmote στον Βόλο, σχεδόν ένα μήνα που το έχω πάει σφαίρα. Δοκιμασμένο σε 2-3 περιοχές του Βόλου.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Εχω Voda και iphone6.

Γελανε και οι κατσαριδες στους υπονομους με το 4G της :lol:

www.viewmasterphotos.com

http://viewmasterphotos.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς δόση ειρωνείας, με τις υφιστάμενες τιμές και τις πολιτικές ορθής χρήσης στα δεδομένα, ακούγεται οξύμωρο να συζητάμε για δίκτυο 4G.

Αυτό ακριβώς

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια και οι δύο πάροχοι μας πρήζαν με ψέυτικες διαφημήσεις για 4g και 4g δεν βλέπαμε. Τώρα ομολογώ ότι στη Cosmote βλέπω στη Vodafone μόνο στην τηλεόραση
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιάνω 4G παντού και είμαι πολύ ευχαριστημένος!!! ......................Ίσως γιατί βρίσκομαι σε άλλη χώρα! :P
Link to comment
Share on other sites

Με wind σημα ποτεεεε. Αλλα f2go ειναι τσαμπα κυριολεκτικα σε σχεση με αλλους παροχους. Μιλαω για μεσογεια.
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα σε βοντα για τα καλυτερα πακετα απλης καρτοκινητης οπου στην κοσμοτε για λεπτα και ιντερνετ επρεπε να βαλεις 2 καρτες λογο του φπα των καρτων ενω με βονταφον τα εχω ολα σε 1. Αλλα η βοντα πρεπει να αναβαθμησει το ιντερνετ της. Για τι 4G μιλαμε ρε παιδια. Εδω το 3G σερνεται και κανει αποσυνδεσεις σε σημεια που πριν με την κοσμοτε βαρουσα 4G

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Nομίζω είναι προφανές ότι η Cosmote έχει ξεφύγει αρκετά σε θέματα δικτύου απο τη Vodafone...Για Wind δεν το συζητώ καν,ένα 3G δίκτυο ξεκίνησε να φτιάχνει πρίν 3-4 χρόνια και αυτό το παράτησε στη μοίρα του στις περιοχές που το έκανε.Κακά τα ψέματα επενδύσεις σε θέματα δικτύου και υποδομών στην Ελλάδα μόνο απο Cosmote και ΟΤΕ πλέον γίνονται.Οι υπόλοιποι απλά ακολουθούν.
Link to comment
Share on other sites

Την ποιά;;;; ΑΧΑΑΧΑΧΑΑ...
Η "κινητή" ιστορία μου: Motorola T180, Nokia 3310, Nokia 3650, Motorola V3, Samsung D900, iPhone 3G, HTC 7 Trophy, Nokia Lumia 820, Nokia Lumia 1520, Samsung Galaxy S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορείς να επιλέξεις δυο απαντήσεις. Εχω συνδρομή και στη Cosmote και στη Vodafone. Η πρώτη ειναι μακράν μπροστά!

iphone 6 64GB

iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...