Jump to content

MLaiS M52 Hongmi Note


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 347
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
2) Ποιούς δωρεάν χάρτες βάζετε;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.here.app.maps

 

Περισσότερα για τα προγράμματα πλοήγησης στο σχετικό θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με το θεμα ηχειου, βρεθηκε λυση με το κατεβασμα του SpeakerBoost και την ρύθμιση του κοντα στο 15%-17%. Το wifi εχει οντως αδυναμο σήμα και περιμενω να διορθωθεί στο Lollipop. Στο δευτερο sim slot δεν μπορω με τιποτα να δουλεψω το data. Οσο αφορα το 4G και οι 2 κάρτες ειναι καινούργιες και απο vodafone & cosmote μου ειπαν οτι ειναι έτοιμες για 4G αλλα εχω μείνει στο 3G H+. Εστειλα SMS στο 1285 και αναμενω μπας και υπάρξει λυση. Και κατι τελευταιο. Η updated εκδοση του Lollipop εχει 4GB χωρο και τα υπολοιπα αποθηκευτικο απο οτι διαβασα στο FB Group της MLAIS.

 

Τελικά το μήνυμα στην Vodafone δούλεψε και στην οθονη εμφανίστηκε το 4G με ενα + σε μερικές περιοχές (ακομα και στο Ξυλόκαστρο στο οποιο βρισκομαι για 3μερο) :p

 

 

To προβλημα με την ενταση του ηχειου μπορεις να το λυσεις μονιμα και μεσω engineer mode

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2248396

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ... θα πειραματιστω μιας και δεν βρηκα αριθμους για το Μ52 παρα μονο για το Μ9. Να υποθεσω οτι το ιδιο μπορει να γινει και για το ακουστικο που ειναι επισης αρκετα χαμηλό;
Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσεις απο νεα rom lollilop 30/4 :

 

-Το wireless ελαφρως καλυτερο

-Η μπαταρια φαινεται να αντεχει περισσοτερο (εχω ηδη 3.10 ωρες οθονη και 30% απομενει)

-Το gps κλειδωσε σε λιγοτερο απο 45'' την πρωτη φορα

-Καμερα , δε βλεπω διαφορα

-Οι μπαρες σηματος και wireless ειναι λευκες χωρις σαφη διακριση και δεν ξεχωριζουν καλα

- το led φορτισης ειναι μισο πρασινο , μισο κοκκινο κατα τη φορτιση και πρασινιζει τελειως οταν φορτισει

- Στο δικο μου φορτιζει μεχρι το 85% και κολλαει εκει (τουλαχιστον η 1η φορτιση)

-Υπαρχουν screen glitches σαν να κανει γρηγορο αναβοσβημα η οθονη (υπηρχε και στην kk)

Edited by swatsquadgr
Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσεις απο νεα rom lollilop 30/4 :

 

-Το wireless ελαφρως καλυτερο

-Η μπαταρια φαινεται να αντεχει περισσοτερο (εχω ηδη 3.10 ωρες οθονη και 30% απομενει)

-Το gps κλειδωσε σε λιγοτερο απο 45'' την πρωτη φορα

-Καμερα , δε βλεπω διαφορα

-Οι μπαρες σηματος και wireless ειναι λευκες χωρις σαφη διακριση και δεν ξεχωριζουν καλα

- το led φορτισης ειναι μισο πρασινο , μισο κοκκινο κατα τη φορτιση και πρασινιζει τελειως οταν φορτισει

- Στο δικο μου φορτιζει μεχρι το 85% και κολλαει εκει (τουλαχιστον η 1η φορτιση)

-Υπαρχουν screen glitches σαν να κανει γρηγορο αναβοσβημα η οθονη (υπηρχε και στην kk)

 

καλημερα

με ποιον τροπο την εκανες την

αναβαθμιση??

η mlais μεσω fb λεει οτι πρωτα πρεπει να κανουμε root και μετα να κανουμε manual update σε lollipop για να περνουμε απο εκει και μετα ota update

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο και εχω ενα θεματακι.Δημιουργω φακελο με εφαρμογες στην αρχικη οθονη κ οταν κανω ρεσταρτ χανεται ο φακελος!ξερεται τι παιζει;εχει καποιο προβλημα η συσκευη??
Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο και εχω ενα θεματακι.Δημιουργω φακελο με εφαρμογες στην αρχικη οθονη κ οταν κανω ρεσταρτ χανεται ο φακελος!ξερεται τι παιζει;εχει καποιο προβλημα η συσκευη??

 

Δεν το εχω δοκιμασει με φακελλο αλλα 99.99% ειναι θεμα ρομ γιατι ειχα το ιδιο προβλημα σε ενα tablet

Link to comment
Share on other sites

Χθες βραδυ εβαλα την 5.0 απο το ρωσσικο φορουμ με 5GB partition και ολα μια χαρα. Το wi-fi ακομα αδυναμο (γνωριζει κανεις αν γινεται κατι με τα MTK Engineering Mode ;)

 

Το μονο θεματακι ειναι οτι αν ανοιξεις στον Browser to m.facebook.com δεν βγαινει σωστα στην οθονη αλλα αυτο διορθωνεται αμα βαλεις τον Chrome. Περιμενω απαντηση απο την εταιρεια , κατα ποσο η ρωσσικη Custom ROM θα διαθετει OTA η οχι

Link to comment
Share on other sites

έχει κάποια διαφορά αν το κάνεις από το ρώσικο φόρουμ με το να το κάνεις από τη σελίδα της mlais;;
Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμισε κανενας σε lolipop; Και αν ναι μπορει να ενημερωσει;

 

Ειλικρινα , ουτε 4 post παραπανω δεν διαβασες ????

 

έχει κάποια διαφορά αν το κάνεις από το ρώσικο φόρουμ με το να το κάνεις από τη σελίδα της mlais;;

 

καλυτερα δοκιμασε τη ρωσικη που την εχουμε βαλει κι εμεις και παει καλα (ειναι και prerooted)

Edited by swatsquadgr
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα , ουτε 4 post παραπανω δεν διαβασες ????

 

 

 

καλυτερα δοκιμασε τη ρωσικη που την εχουμε βαλει κι εμεις και παει καλα (ειναι και prerooted)

Εννοουσα την επισημη αλλα δεν το εγραψα.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση να φταίει το lollipop που δε λειτουργεί το φλας μου ή την πάτησα και ήρθε χαλασμένο;;
Link to comment
Share on other sites

Official update σε lollipop χωρις root κλπ το οποιο θα γινεται οπως σε ολα τα smartphones θα υπαρξει;;;; Να περιμενουμε δηλαδη η ντε και καλα πρεπει να μπει χειροκινητα;;
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση να φταίει το lollipop που δε λειτουργεί το φλας μου ή την πάτησα και ήρθε χαλασμένο;;

 

Μια επιστροφη σε κιτκατ θα σε πεισει ή όχι !

 

Εσεις που εχετε βαλει λολιποπ , σας δουλευει το usb debugging ? Μπορειτε να συνδεθειτε με το pc ? Εμενα δεν το βλεπει καθολου

Link to comment
Share on other sites

Μια επιστροφη σε κιτκατ θα σε πεισει ή όχι !

 

Εσεις που εχετε βαλει λολιποπ , σας δουλευει το usb debugging ? Μπορειτε να συνδεθειτε με το pc ? Εμενα δεν το βλεπει καθολου

 

τελικά μια χαρά μου δουλεύουν όλα,αλλά έχει αρκετά θέματα να διορθωθούν στο lollipop.Χάνονται οι εφαρμογέσ στην κεντρική οθόνη,αν κλείσεις το κινητό,χαμηλό ήχο όταν κάνεις κλήσεις και τέτοια.Περιμένω να τα διoθώσουν.Αλλά μέχρι τώρα η συσκευή,πιστεύω απλά πετάει.Και η μπαταρία του δεν είναι άσχημη

Edited by sensei_timos
Link to comment
Share on other sites

παιδιά,μια βοήθεια ακόμα.Πρώτα κάνουμε root και μετά βάζουμε lollipop,γιατι έγω πρώτα έβαλα lollipop και δε ξέρω πως να κάνω root.Τα παραπάνω link δε βοήθησαν...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά,μια βοήθεια ακόμα.Πρώτα κάνουμε root και μετά βάζουμε lollipop,γιατι έγω πρώτα έβαλα lollipop και δε ξέρω πως να κάνω root.Τα παραπάνω link δε βοήθησαν...

Εγκαθιστώντας την -οποιαδήποτε- καινούρια ROM, τυχόν root που είχες πριν χάνεται, οπότε θα έπρεπε ούτως ή άλλως να ξαναγίνει απ' την αρχή.

Τώρα, το αν και πώς γίνεται root το Lollipop (νομίζω ότι) είναι ακόμα... ανοιχτό.

Ήδη το 4.4 είχε ταλαιπωρήσει αρκετά τον κόσμο μέχρι να βρεθούν μέθοδοι που να δουλεύουν (και να μπορεί να τις εφαρμόσει και ο περισσότερος κόσμος), και δε φαντάζομαι την... χμμ... αγαπητή Google να έχει αλλάξει συνήθειες...

Με άλλα λόγια, ίσως χρειαστεί να περάσει λίγος καιρός μέχρι να βγει σωστό root για το 5.0, αλλά να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό φαντάστηκα...έλεγα μήπως διορθωθεί με root αυτή η βλακεία που χάνονται συντομεύσεις αν κλείσεις το κινητο,αλλά δε πειράζει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...