Jump to content

Επιλογή συσκευής εως 400 βαρια!!


TrObAs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

σκέφτομαι σιγά σιγά να αντικαταστήσω το αξιόμαχο nokia n9 που έχω από το 2012 σκέφτομαι να μην πάω σε κάτι πολύ μεγάλο αρα κάτι κοντά στις 5 ιντσες με καλή μπαταρία . Σκέφτομαι το xiaomi mi4 τέτοιας κατηγορίας αλλά στα 330€ σκέφτομαι μήπως πάω σε κανένα μεταχειρισμένο σε πιο επώνυμο. Τις νέες ναυαρχίδες δεν πάω καν με 750 και 800. Περνάει και από το μυαλό μου κανένα μεταχειρισμένο iphone 5s μιας και θεωρώ ότι σαν οικοσύστημα είναι πολύ ανώτερο από τα υπόλοιπα λειτουργικά για κινητά εκτός του πολυ πολύ εκνευριστικού itunes.

 

Τι προτείνετε ?

3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

σκέφτομαι σιγά σιγά να αντικαταστήσω το αξιόμαχο nokia n9 που έχω από το 2012 σκέφτομαι να μην πάω σε κάτι πολύ μεγάλο αρα κάτι κοντά στις 5 ιντσες με καλή μπαταρία . Σκέφτομαι το xiaomi mi4 τέτοιας κατηγορίας αλλά στα 330€ σκέφτομαι μήπως πάω σε κανένα μεταχειρισμένο σε πιο επώνυμο. Τις νέες ναυαρχίδες δεν πάω καν με 750 και 800. Περνάει και από το μυαλό μου κανένα μεταχειρισμένο iphone 5s μιας και θεωρώ ότι σαν οικοσύστημα είναι πολύ ανώτερο από τα υπόλοιπα λειτουργικά για κινητά εκτός του πολυ πολύ εκνευριστικού itunes.

 

Τι προτείνετε ?

Καλημερα αν μπορεις να ανεβεις ελαχιστα στην τιμη και σε ενδιαφερει android συσκευη, δες το htc one m8

στο best price, ισως η καλυτερη υλοποιηση λειτουργια του android σε συσκευη.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Το είχα υπόψιν αλλά με χαλάει η κάμερα που είναι ψιλοχάλια!

Κοιτα δεν θα επιμεινω, δυστυχως οι αποψεις εδω ειναι διαφορετικες στο θεμα της καμερας

αν δεν σου κανει κοπο δες εδω φωτο απο το m8

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=366302

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

χμ με βάζεις σε σκeψεις γιατί μου αρέσει πολύ σαν κατασκευή στο θέμα της ραμ είναι αρκετά τα 2gb η θα μπουκώνει οπως κάνουν συνήθως τα android?
3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

χμ με βάζεις σε σκeψεις γιατί μου αρέσει πολύ σαν κατασκευή στο θέμα της ραμ είναι αρκετά τα 2gb η θα μπουκώνει οπως κάνουν συνήθως τα android?

Οπως σου ειπα και στο πρωτο μου post τετοια θεματα στο m8 δεν υπαρχουν, τα 2 gb ειναι υπερ αρκετα

αν εχεις την δυνατοτητα να το δεις απο καπου ζωντανα θα το διαπιστωσεις και μονος σου:)

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Ριξε και μια ματια στο Xperia Z2. 5,2 ιντσες , 3GB RAM, stereo speakers (οχι τοσο καλα οσο του Μ8 αλλα ασχημα δε τα λες), φοβερη μπαταρια, 20αρα καμερα, επισης πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης+αδιαβροχο+ 345 euro.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Xperia z3 compact πολυ καλη επιλογη! Αλλα και iphone 5s που το.μονο αρνητικο ειναι η μπαταρια του σε σχεση ας πουμε με τα android των 350 ευρω!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

σκέφτομαι σιγά σιγά να αντικαταστήσω το αξιόμαχο nokia n9 που έχω από το 2012 σκέφτομαι να μην πάω σε κάτι πολύ μεγάλο αρα κάτι κοντά στις 5 ιντσες με καλή μπαταρία . Σκέφτομαι το xiaomi mi4 τέτοιας κατηγορίας αλλά στα 330€ σκέφτομαι μήπως πάω σε κανένα μεταχειρισμένο σε πιο επώνυμο. Τις νέες ναυαρχίδες δεν πάω καν με 750 και 800. Περνάει και από το μυαλό μου κανένα μεταχειρισμένο iphone 5s μιας και θεωρώ ότι σαν οικοσύστημα είναι πολύ ανώτερο από τα υπόλοιπα λειτουργικά για κινητά εκτός του πολυ πολύ εκνευριστικού itunes.

 

Τι προτείνετε ?

 

To 5s έχει 4αρα οθόνη....

 

Συνεπώς αν θες να μείνεις σε nokia πας 930 αλλιώς σε android με μέταλλο θα πρότεινα one m8 και Z3.

Link to comment
Share on other sites

θεωρώ ότι τα windows phone ακομα δεν έχουν φτάσει στο επίπεδο που πρέπει αν και σαν λειτουργικό είναι πολύ ελαφρύ!Το iphone 5s ναι έχει μειονέκτημα και την μικρότερη οθόνη. Χμ μπέρδεμα.....
3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

Ριξε και μια ματια στο Xperia Z2. 5,2 ιντσες , 3GB RAM, stereo speakers (οχι τοσο καλα οσο του Μ8 αλλα ασχημα δε τα λες), φοβερη μπαταρια, 20αρα καμερα, επισης πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης+αδιαβροχο+ 345 euro.

 

καλύτερα να πάει σε Ζ3 compact που είναι καλύτερο του Ζ2 και δεν έχουν διαφορά και στα χρήματα . Επίσης το το Ζ3 compact είναι πιο βολικό ε 4,6 '' οθόνη

Link to comment
Share on other sites

καλύτερα να πάει σε Ζ3 compact που είναι καλύτερο του Ζ2 και δεν έχουν διαφορά και στα χρήματα . Επίσης το το Ζ3 compact είναι πιο βολικό ε 4,6 '' οθόνη

 

Αν τον βολευουν οι 4,6 ιντσες ναι γιατι οχι.. απλα γραφει στην αρχη κατι κοντα στις 5 ιντσες οτι τον ενδιαφερει.. Κι αν δεις τι εχω εγω οι 4,6 μου φαινονται οτι δεν υπαρχουν καν χαχα.. :O

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Xperia z3 compact πολυ καλη επιλογη! Αλλα και iphone 5s που το.μονο αρνητικο ειναι η μπαταρια του σε σχεση ας πουμε με τα android των 350 ευρω!

 

Ε οχι και πρόβλημα η μπαταρία του Z3 Compact! Το κινητό δε λέει να σβήσει, τι λέμε τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι και πρόβλημα η μπαταρία του Z3 Compact! Το κινητό δε λέει να σβήσει, τι λέμε τώρα;

 

Μάλλον κάτι κατάλαβες λάθος...

Link to comment
Share on other sites

Εάν ακόμα είναι νωρίς, μην πας σε Sony z σειρά φίλε θα το μετανιώσεις! Αυτό, είναι δική μου γνώμη, δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με κανέναν.

Oneplus One δαγκωτό oppo find 7 και φυσικά xiaomi που ανέφερες, τι άλλο θέλεις; Και θα είσαι πρώτος.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είχες κάνα xperia l,m,e? Αλλιώς δεν εξηγείται αυτό που λες...

(ρωτάω χωρίς ίχνος ειρωνειας)

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι, είχε μια εκπομπή εδώ Ολλανδία και έλεγε πόσο ευαίσθητα (κακό φτιαγμένα)είναι τα κινητά, όπως την περίπτωση του αιφον Δεν θυμάμαι πως το ονόμαζαν, μαγαζιά επισκευών κινητών.Λέγανε επίσης, ότι δεν είναι αδιάβροχα και ότι συνιστούν στον κόσμο να μην τα αγοράζουν.Αυτούς τους συμφέρει να αγοράζει ο κόσμος τα συγκεκριμένα, επίσης έλεγε ότι η Σόνυ!δεν τα αναλαμβάνει στην εγγύηση και ρίχνει συνεχώς την ευθύνη στους καταναλωτές. Edited by sikuonas
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Τώρα όποιος το βάζει στην θάλασσα πχ καλά να πάθει αν χαλάσει.όπως και αν το βάλει σε γλυκό νερό χωρίς να κλείσει καλά τις ταπες δεν χρειάζεται να του φανεί παράξενο αν δεν το καλύψει η εγγύηση. Εγώ στο Ζ,Ζ2 και tablet Z τα επλαινα και ακόμα τα πλαινω και δεν μασανε καθόλου
Link to comment
Share on other sites

Οκ, εγώ δεν το έχω, άπο ότι άκουσα στην εκπομπή που είχαν ειδικά για την σειρά ζ.Ούτως η άλλως, προσωπικά, δεν πρόκειται να πάω σε μεγάλες φίρμες για αγορά κινητού, το έχω ως δεδομένο, και πάλι λέω προσωπικά. Φυσικά σε πιστεύω, δεν έχεις κανένα λόγο να μην λες την αλήθεια, τώρα τι γίνεται, δεν ξέρω, πάντως δεν ήθελα Και δεν με αφορά να βγάλω'βρώμα', να βοηθήσω τον φίλο θέλω να κάνει καλή επιλογή.Συγκεκριμένα, έλεγαν ότι το βάζουν στην τσέπη και σπάει, δηλαδή έδειχνε πολλά τέτοια.

Καλή σου μέρα και να το χαίρεσαι Σου εύχομαι.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε παιδιά εαν δεν ήταν το οικονομικό στην μέση σαν οικοσύστημα θα πήγαινα σε iphone 6-iphone 6 plus με απαραίτητη προϋπόθεση να είναι jailbroken το κινητό το θεωρώ το πιο αξιόλογο συνολικά και από ποιότητα υλοποίησης εφαρμογών λειτουργικού (εννοείτε με εκνευρίζει το itunes και τώρα που έχει πάει στην εκδοση 8.2 και δεν έχει jailbrake με κάνει επιφυλακτικό). Το android καλό είναι αλλά όχι όσο θα το ήθελα και αυτό με κάνει επιφυλακτικό στο να ξαναπάρω μιας και είχα κάποτε το επικό samsung galaxy s2.Θεωρώ ότι ακόμα δεν έχει αρμονία το hardware με το software και πλέον χρειάζεται ένα κινητό που είναι πιο δυνατό από το pc μου ώστε να έχεις μια ωραία εμπειρία βέβαια έχει πολύ μεγάλο εύρος τιμών στις συσκευές. Μπλέξιμο.....γιατί έλεγα θα πάρω μια αξιόλογη android συσκευή καθαρά λόγο τιμής κοιτούσα το htc m8 και πάει 420 € μετά κοιτάω σε τι μόνο σε κινέζο.......
3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω moto x 2014. Πρόκειται για πολυ καλη υλοποίηση και πλέον τον βρίσκεις στα 360 στο Σκρουτζ.
Χάρης
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε όλα φίλε τρόμπας, εκτός του iPhone.Από 4.2 Και μετά το οικοσύστημα αντρόιτ έχει ανέβει και ειδικά 4.3 και 4.4 άψογα! Για την περίπτωση σου, καλό το moto x 14' που προτείνει ο φίλος Χάρης, αλλά το Oneplus One είναι φοβερό και ειδικά στην τιμή. Bloatware free και 801 με 2,5 χρονισμό,(υπέρ χρονισμένο βασικά) όπως και τα γραφικά τα οποία είναι στα 583 MHz εάν θυμάμαι καλά, πιάνει απόδοση νέξους αλλά με διπλάσια μπαταρία.Μας τα χάλασε λίγο η lollipop αλλά η 'μαμά' έδωσε ευτυχώς σήμερα! 5.1 με πολλά καλούδια και έχει ακόμα πάρα μα πάρα πολλά να δώσει.Από αισθητικής μεριά, είναι πάρα μα πάρα πολύ όμορφο και σουλουπωμένο.Εφόσον κατά γνώμη μου, δίνεις ένα αξιοσέβαστο ποσό, πάρα κάτι καλό, τι κινέζικο που λένε/λέμε, δεν λέει τίποτα απολύτως.Μήπως τα lg, HTC, Samsung, Κορεάτες δεν είναι; Και η Sony ιαπωνική; Το μονο κοινό που έχουν με το oppo (find 7), opo (Oneplus One SKU:*366805), xiaomi ( mi4) είναι ότι όλο μοιάζουν μεταξύ τους, χαχα.Τέλος πάντων, είναι προσωπική μου γνώμη, τα καλύτερα και σε καλές τιμές. Ο Σύνδεσμος που σου έδωσα είναι ο καινούργιος του παλιού xiaomishop.com

Καλή επιτυχία στο δύσκολο έργο σου.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά είδα ότι το one plus one έχει 300+18 μεταφορικά το 64Gb και πήρα αυτό . Πιστεύω ότι θα είμαι οκ , ευχαριστώ για τις πληροφορίες σας!
3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά είδα ότι το one plus one έχει 300+18 μεταφορικά το 64Gb και πήρα αυτό . Πιστεύω ότι θα είμαι οκ , ευχαριστώ για τις πληροφορίες σας!

320 αυτή η κινιταρα? καλά έκανες, απλός κάνε μετά root και βγάλε όσα Google apps εκτός από το store που έχει να δεις την προκοπή

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...