Jump to content

Sony Xperia Z4 Tablet


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει μονο να την απενεργοποιησεις, δεν νομιζω να εχει κατι αλλο.

 

Δηλαδή βάλανε επιλογή μόνο για το πληκτρολόγιο και όχι στα τρία κουμπιά κάτω?!?!? :mad:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή βάλανε επιλογή μόνο για το πληκτρολόγιο και όχι στα τρία κουμπιά κάτω?!?!? :mad:

Ρε συ, δεν θυμάμαι σε κανένα σόνυ να έχει επιλογή για την ένταση της δόνησης.

Αλλά ας πεί και κανείς άλλος, μην σε πάρω στο λαιμό μου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ, δεν θυμάμαι σε κανένα σόνυ να έχει επιλογή για την ένταση της δόνησης.

Αλλά ας πεί και κανείς άλλος, μην σε πάρω στο λαιμό μου.

 

Στο Xperia tablet z δεν υπήρχε σίγουρα δόνηση πουθενά. Μου φάνηκε παράξενο που στο Ζ4 έχει γενικά δόνηση, νόμιζα ούτε εδώ θα έιχε.αλλά είδα πως εδώ έχει και αφού ρυθμισα την δόνηση στο πληκτρολόγιο είπα θα γίνεται και στο back Button. Όποιος το έχει ας μας πει για να ξέρουμε τι μας γίνεται :lol::lol:

 

Το πήρε κανένας σας από Γερμανό,Vodafone? Δεν βάζουν πλέον τις εφαρμογές τους? Από Vodafone το πήρα εγώ και δεν είχε εφαρμογές Vodafone μέσα.

Πάντως το σκαλίζω από το πρωί με 4g WiFi εναλλάξ με 100% και τώρα είμαι στο 63% με 3ωρες οθόνη με φωτεινότητα στην μέση, χρήση Greek radio ,YouTube και σερφαρισμα. Τα ηχεία του δυνατά και καθαρά (κλάσης ανώτερα του Ζ ταμπλετ), οθόνη φανταστική, ρολλαρει απίστευτα ομαλά, θερμοκρασία ανέβηκε χθες στο στήσιμο και στο system update που ήρθε. Λογικό κιόλας. Όση ώρα το παίζω με data on ελάχιστα νιώθεις μια ζέστη πίσω στην πλάτη, καθόλου ενοχλητικό όμως.Φοβερό το ταμπλετ αν εξαιρέσουμε την κάμερα που μόνο την μέρα φανεί χρήσιμη. Ωραία δουλειά της Sony γενικά

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Το πήρε κανένας σας από Γερμανό,Vodafone? Δεν βάζουν πλέον τις εφαρμογές τους? Από Vodafone το πήρα εγώ και δεν είχε εφαρμογές Vodafone μέσα.

Πάντως το σκαλίζω από το πρωί με 4g WiFi εναλλάξ με 100% και τώρα είμαι στο 63% με 3ωρες οθόνη με φωτεινότητα στην μέση, χρήση Greek radio ,YouTube και σερφαρισμα. Τα ηχεία του δυνατά και καθαρά (κλάσης ανώτερα του Ζ ταμπλετ), οθόνη φανταστική, ρολλαρει απίστευτα ομαλά, θερμοκρασία ανέβηκε χθες στο στήσιμο και στο system update που ήρθε. Λογικό κιόλας. Όση ώρα το παίζω με data on ελάχιστα νιώθεις μια ζέστη πίσω στην πλάτη, καθόλου ενοχλητικό όμως.Φοβερό το ταμπλετ αν εξαιρέσουμε την κάμερα που μόνο την μέρα φανεί χρήσιμη. Ωραία δουλειά της Sony γενικά

 

Μεγειές και καλοδούλευτο! Unbranded από Voda? Περίεργο. Παραλαμβάνω και εγώ την Δευτέρα από Γερμανό αλλά μου είπαν ότι λογικά θα είναι branded Cosmote. Να φανταστώ στα €499 με την προσφορά το πήρες?

Link to comment
Share on other sites

Μεγειές και καλοδούλευτο! Unbranded από Voda? Περίεργο. Παραλαμβάνω και εγώ την Δευτέρα από Γερμανό αλλά μου είπαν ότι λογικά θα είναι branded Cosmote. Να φανταστώ στα €499 με την προσφορά το πήρες?

 

Ευχαριστώ πολύ. Απορησα να σου πω την αλήθεια επειδή δεν είχε τίποτα μέσα.Νόμιζα θα είχε,όχι ότι και να είχε θα με ένοιαζε. 10€ το μήνα και 80€ για να το πάρω. Άρα 320€θα βγει και 20€ η σύνδεση τον μήνα. Κανονικά παραπάνω βγαίνει,απλά έχω σύνδεση κινητού,σταθερό σπιτιού και δικό μου άτομο στην Vodafone και έχω κάποια μπόνους :)

Πάντως ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΉ η συσκευή .Θα το δεις και εσύ

Link to comment
Share on other sites

Μεγειές και καλοδούλευτο! Unbranded από Voda? Περίεργο. Παραλαμβάνω και εγώ την Δευτέρα από Γερμανό αλλά μου είπαν ότι λογικά θα είναι branded Cosmote. Να φανταστώ στα €499 με την προσφορά το πήρες?

 

Για Ελλαδα δεν υπαρχουν branded z4,οποτε από οπου και να το παρεις θα ειναι unbranded...;)

Καλη χρονια να εχουμε ολοι:):):)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Συγκρινα τον φορτιστή του,με τον φορτιστή που έχω από το xperia tablet z και είναι ακριβώς ίδιοι. Στο Ζ ένα 5ωρο ήθελε να γεμίσει από το 20-30% υπόλοιπο μπαταρίας και στο Ζ4 σήμερα που το είδα σχεδόν 3 ωρες; έχει γρήγορη φόρτιση;
Link to comment
Share on other sites

Εχει τον φορτιστη που το καλωδιο κουμπωνει στο πλαι, ή απο πανω?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εχει τον φορτιστη που το καλωδιο κουμπωνει στο πλαι, ή απο πανω?

http://postimg.org/image/k0mylxllj/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιά είναι η τελευταία έκδοση android που τρέχει το tablet?

5.1.1. Συντομα θα παει σε 6.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

5.1.1. Συντομα θα παει σε 6.

 

5.0.2 έχει εμένα κι διάβασα πως την 5.1.1 δεν θα την δώσει και θα πάει αμέσως στην 6

Link to comment
Share on other sites

5.0.2 έχει εμένα κι διάβασα πως την 5.1.1 δεν θα την δώσει και θα πάει αμέσως στην 6

 

Ναι έτσι ακριβώς.

Κατευθείαν στην 6 από την 5.0.2 θα πάει.

Οσονουπου δηλαδή

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι ακριβώς.

Κατευθείαν στην 6 από την 5.0.2 θα πάει.

 

Όταν το πήρα μου ήρθε update και το έκανα και μπήκα να δω τι έκδοση έχει και έλεγε 5.0.2

Googleαροντας να βρω πότε θα πάρει την 5.1.1 διάβασα παντού πως δεν θα την δώσει η Sony

Link to comment
Share on other sites

Όταν το πήρα μου ήρθε update και το έκανα και μπήκα να δω τι έκδοση έχει και έλεγε 5.0.2

Googleαροντας να βρω πότε θα πάρει την 5.1.1 διάβασα παντού πως δεν θα την δώσει η Sony

http://static.xperiablog.net/wp-content/uploads/2015/10/Xperia-Z4-Tablet-Android-6.0-Marshmallow.png

 

Η 5.1.1 παρακάμπτεται.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και με την 5.0.2 δεν υπάρχει πουθενά πρόβλημα. Χθες κατέβασα κάτι παιχνίδια και έπαιξα αρκετά.θερμοκρασία σε απόλυτα φυσιολογικά πλαίσια. Μόνο στο στήσιμο την πρώτη μέρα το ένιωσα αρκετά ζεστό.
Link to comment
Share on other sites

Α, λαθος παιδια, παραπληροφορησα. Θεωρησα οτι θα ειχε την ιδια εκδοση, οπως το z3 compact tablet.

Σορρυ...

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το Tablet Ζ4 και το z3+ και κάποια άλλα mid range της Sony δεν θα πάρουν την 5.1 και θα πάνε στην 6 κατευθείαν. Αυτό λέει παντού όσο εψαξα.Λογικα σιγά σιγά θα αρχίσει να την κυκλοφορεί η Sony
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω τ ταμπλετ κάνα 4μηνο. Είμαι πολύ ικανοποιημενος από την γενική απόδοση. Απλά χθες στο πήγα σε μια φάση να το δουλέψω, πάτησα στην επιφάνεια εργασίας να ξεκλειδώσει και πάγωσε. Δεν έκανε τπτ . περίμενα κάνα 5λεπτο πάλι τπτ. Ανυσηχησα γιατί δεν έχει και μπαταρία να βγάλω την κλασσική πατέντα. Εννοείται δεν επιανε Power button η κάτι αλλο. Έψαξα στο νετ και είδα αναφορά ότι πατώντας vol+Power button για 10 δευτερόλεπτα κάνει force επανεκκίνηση. Το έκανα και επιτέλους ξεκολλήσει. Τώρα δουλεύει κανονικά. Τι ήταν αυτό? Έχει συμβεί σε κάποιον? (να αναφέρω ότι δεν το ταλαιπωρω καθόλου με παιχνίδια ούτε ήταν ζεστό όταν το πάθε η κάτι ανάλογο
Link to comment
Share on other sites

Απλα ετυχε. Μην δινεις περισσοτερη σημασια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οι επιδόσεις και η αποκριση του tablet παιζει να μην υπάρχει σε κανενα αλλο (ισως στο nexus 9 ).

Καμμια σχέση με Samsung ...

Και ισως το βασικότερο ολων .... πουπουλο!

Link to comment
Share on other sites

Οι επιδόσεις και η αποκριση του tablet παιζει να μην υπάρχει σε κανενα αλλο (ισως στο nexus 9 ).

Καμμια σχέση με Samsung ...

Και ισως το βασικότερο ολων .... πουπουλο!

Καλά άμα το διαβάσει ο yperion θα γίνει έξαλλος :lol: :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Καλά άμα το διαβάσει ο yperion θα γίνει έξαλλος :lol: :lol: :p

 

Μπαινει και εδώ αυτος? :p

Μονο την amoled θα ζηλευα απο το samsung.

Και η αυτονομια ειναι super. 7 ωρες sot σε standby 3μερου ... :rolleyes:

 

Έσκασε και μικρή αναβάθμιση σήμερα....

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια η μπαταρία σας σε τι ρυθμούς πέφτει ?

 

http://i63.tinypic.com/333g9zl.png

 

Αυτές οι επιλογές γιατί εξαφανιστηκαν από χθες που έβαλα ξεκλείδωμα με pin και τώρα δεν μπορώ να βάλω ξανά κυλιση ?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z4 Tablet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...