Jump to content

Sony Xperia Z4 Tablet


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το είδα Παρασκευή σε Mediamarkt αλλά το ειχαν κλειστό. Ελπίζω σήμερα αν προλάβω να είμαι τυχερός

Στο άσπρο χρώμα ειδικά στην πίσω την μεριά λέτε να λερωθει ? Έλεγα για αλλαγή να πάω σε άσπρο χρώμα

Πάντα σε άσπρο ειναι πιο επιρρεπείς στο να λερώνει.

Εγώ μαύρο θα έπαιρνα αλλα άμα θες να αλλάξεις παραστάσεις,πάρε το άσπρο.

Βλέπεις και το μαύρο έχει και αυτο το μειονέκτημα του τις δαχτυλιες άρα έχει και το άσπρο το πλεονέκτημα του :lol:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντα σε άσπρο ειναι πιο επιρρεπείς στο να λερώνει.

Εγώ μαύρο θα έπαιρνα αλλα άμα θες να αλλάξεις παραστάσεις,πάρε το άσπρο.

Βλέπεις και το μαύρο έχει και αυτο το μειονέκτημα του τις δαχτυλιες άρα έχει και το άσπρο το πλεονέκτημα του :lol:

 

Έτσι και αλλιώς στο φορτηγό μέσα σε θήκη θα το έχω.Μόνο στο σπίτι θα το βγάζω εκτός θηκης και αυτό όχι πάντα. Όπως με πιάσει εκείνη την στιγμή που θα πάω να το πάρω. :lol:

(έχω αγανακτησει τόσα χρόνια στην μαυρίλα.κινητά,tablet, Play Station, xbox... Μόνο το S4 είχα σε άσπρο οπότε μια αλλαγή δε θα εβλαπτε :lol:)

Link to comment
Share on other sites

Έτσι και αλλιώς στο φορτηγό μέσα σε θήκη θα το έχω.Μόνο στο σπίτι θα το βγάζω εκτός θηκης και αυτό όχι πάντα. Όπως με πιάσει εκείνη την στιγμή που θα πάω να το πάρω. :lol:

(έχω αγανακτησει τόσα χρόνια στην μαυρίλα.κινητά,tablet, Play Station, xbox... Μόνο το S4 είχα σε άσπρο οπότε μια αλλαγή δε θα εβλαπτε :lol:)

Πάντα η αλλαγή παραστασεων ειναι ευπρόσδεκτη και εγω πχ επί πολλά έτη προτιμούσα άσπρα η ασημί τώρα το γύρισα μια μαύρο,μια χρυσάφι,μια cyan,μια copper,μια silver green και πάει λέγοντας.:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Είδα ενός φίλου το Ζ3 σε cooper και έμεινα. Φανταστικό,αλλά κρίμα που δεν βγάζει στα tablet αλλά χρώματα πέρα του μαύρου και του ασπρου
Link to comment
Share on other sites

Είδα ενός φίλου το Ζ3 σε cooper και έμεινα. Φανταστικό,αλλά κρίμα που δεν βγάζει στα tablet αλλά χρώματα πέρα του μαύρου και του ασπρου

Δύσκολα να βάλει τόσες επιλογές ειδικά σε tablet.

Σε κινητό ειναι απο τα πιο όμορφα χρώματα στον πλανήτη αλλα σ tablet δεν έξω αν θα είχα την ίδια εντύπωση.

Ίσως στην πράξη αν το βλέπαμε να μας έπεφταν τα σαγόνια :lol:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει ακουστεί κάτι για compact έκδοση του z4 στο μέγεθος του z3 tablet compact; Ψάχνομαι για το z3tc και δεν υπάρχει ετοιμοπαράδοτο πουθενά στην Αθήνα και λέω μην ετοιμάζεται αντικατάσταση από τη sony.
Link to comment
Share on other sites

Έχει ακουστεί κάτι για compact έκδοση του z4 στο μέγεθος του z3 tablet compact; Ψάχνομαι για το z3tc και δεν υπάρχει ετοιμοπαράδοτο πουθενά στην Αθήνα και λέω μην ετοιμάζεται αντικατάσταση από τη sony.

Υπομονή την Τετάρτη στην IFA θα τα μάθουμε όλα που θα ανοίξει τα χαρτιά της :)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά το έχω αγοράσει εδώ και 1 μήνα...Το tabletaki πετάει απλά...Έχω το lte μοντέλο και για οσους ανησυχούν για υπερθέρμανση λόγω 810, προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει κάτι άξιο αναφοράς. Να τονίσω οτι παίζω hearthstone με data ενεργοποιημένα (χρειάζεται σύνδεση για να παίξει) και ναι μεν ζεσταίνεται λίγο στη πλάτη αλλά επειδή είναι όντως μεγάλη η επιφάνεια, δεν είναι κάτι εκτός των συνηθισμένων ορίων. Το μόνο απογοητευτικό για μένα είναι η απόδοση/ποιότητα των ηχείων. Παρόλο που είναι μπροστά δεν μπορώ να πω οτι είμαι ικανοποιημένος ιδιαίτερα απο την καθαρότητα που περίμενα. Στο tab s 8.4 παίζει να μου ήταν και πιο καθαρός ο ήχος..Κατά τα άλλα το ταμπλετακι απλά πετάει σε οτι και αν κάνεις..Δεν υπάρχει ίχνος lag σε καμία διεργασία, τόσο που πιστεύω οτι μπορεί να θεωρηθεί άξια και μια μακροπρόθεσμη αγορά (μιας και αξίζει αρκετά λεφτά για την ώρα)..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω αγοράσει εδώ και 1 μήνα...Το tabletaki πετάει απλά...Έχω το lte μοντέλο και για οσους ανησυχούν για υπερθέρμανση λόγω 810, προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει κάτι άξιο αναφοράς. Να τονίσω οτι παίζω hearthstone με data ενεργοποιημένα (χρειάζεται σύνδεση για να παίξει) και ναι μεν ζεσταίνεται λίγο στη πλάτη αλλά επειδή είναι όντως μεγάλη η επιφάνεια, δεν είναι κάτι εκτός των συνηθισμένων ορίων. Το μόνο απογοητευτικό για μένα είναι η απόδοση/ποιότητα των ηχείων. Παρόλο που είναι μπροστά δεν μπορώ να πω οτι είμαι ικανοποιημένος ιδιαίτερα απο την καθαρότητα που περίμενα. Στο tab s 8.4 παίζει να μου ήταν και πιο καθαρός ο ήχος..Κατά τα άλλα το ταμπλετακι απλά πετάει σε οτι και αν κάνεις..Δεν υπάρχει ίχνος lag σε καμία διεργασία, τόσο που πιστεύω οτι μπορεί να θεωρηθεί άξια και μια μακροπρόθεσμη αγορά (μιας και αξίζει αρκετά λεφτά για την ώρα)..

 

Το πληκτρολόγιο τι λέει? Έχει Ελληνικούς χαρακτήρες επάνω?

Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολόγιο τι λέει? Έχει Ελληνικούς χαρακτήρες επάνω?

 

Χωρίς πληκτρολόγιο το πήρα. Είναι πάρα πολύ ακριβό..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δεν βλέπω καθόλου κίνηση/συζήτηση για το συγκεκριμένο ταμπλετ, το έχει κανείς? Μπορεί να μας πει πως λειτουργεί, αν έχει κάποιο θέμα, πως είναι η αυτονομία κτλ. Θέλω να πάρω ένα αντροιντ ταμπλετ για νορμάλ χρήση, σε ότι ριβιου έχω δει θεωρείται κορυφαίο.

 

Πμ Είχα σκοπό να πάρω το ταμπ σ της σαμσουνγκ που επίσης έχει φοβερά review αλλά έχω δει εδώ πολλά αρνητικά σχόλια

Link to comment
Share on other sites

Έχω το z3 compact tablet και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το z4 είναι πολύ ακριβό και ίσως για αυτό να μην το έχουν πολλοί για να σου απαντήσουν. Περίεργο πάντως που είναι τόσο ακριβό. Με τέτοια τιμή θα χαντακωθει όσο καλό και να είναι
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πολυ καλή προσφορά στα 399 ευρω απο το Πλαίσιο.

http://www.plaisio.gr/tablet/tablets/tablets-all/Sony-Xperia-Z4-%ce%a4ablet-10-1-WiFi-Black-1294-9561.htm

 

ΥΓ: Αν μπορεί να φύγει το "προς κυκλοφορια" και να γίνει "επίσημο" διοτι η συσκευή κυκλοφορεί πολλους μήνες στην αγορά.

 

Ευχαριστώ.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλή προσφορά στα 399 ευρω απο το Πλαίσιο.

http://www.plaisio.gr/tablet/tablets/tablets-all/Sony-Xperia-Z4-%ce%a4ablet-10-1-WiFi-Black-1294-9561.htm

 

ΥΓ: Αν μπορεί να φύγει το "προς κυκλοφορια" και να γίνει "επίσημο" διοτι η συσκευή κυκλοφορεί πολλους μήνες στην αγορά.

 

Ευχαριστώ.

 

Done. :)

 

Υπέροχη συσκευή και στα 400 την θεωρώ εξαιρετική επιλογή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Done. :)

 

Υπέροχη συσκευή και στα 400 την θεωρώ εξαιρετική επιλογή.

Το πηρες Κωνσταντινε??

Καλοριζικο!! Φερτο να το δουμε οταν....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το πηρες Κωνσταντινε??

Καλοριζικο!! Φερτο να το δουμε οταν....

Οχι όχι απλά άλλαξα τον τίτλο! :p

 

Αγόρασα ταμπλέτα πριν κάνα 2μηνο. Αν δεν την είχα πάρει θα το αγόραζα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι όχι απλά άλλαξα τον τίτλο! :p

 

Αγόρασα ταμπλέτα πριν κάνα 2μηνο. Αν δεν την είχα πάρει θα το αγόραζα.

Αντε και χαρηκα.. :p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό...

 

http://s1.postimg.org/cjf2omdz3/IMG_20151219_153239_01_01.jpg

 

http://s1.postimg.org/50vxfzmm7/IMG_20151219_153304_01_01.jpg

 

 

 

Ζ4 επάνω, Ζ2 κάτω:

 

http://s1.postimg.org/u5mxtem2n/IMG_20151219_154317_01_01.jpg

 

http://s1.postimg.org/i6bfm3ghr/IMG_20151219_154409_01_01.jpg

 

http://s1.postimg.org/5mgaycsan/IMG_20151219_154743_01_01.jpg

 

http://s1.postimg.org/wlk5tierj/IMG_20151219_154751_01_01.jpg

 

http://s1.postimg.org/6ap5har0f/IMG_20151219_155022_01_01.jpg

 

(Sent from Nexus 6)

Link to comment
Share on other sites

Τετάρτη επιτέλους θα έχει φτάσει σπίτι μου.Για να δούμε πόσο μεγάλη θα είναι η διαφορά από το xperia tablet z το οποίο 23 μήνες στάθηκε άξιο!τώρα τελευταία με την 5.1.1 έχει κάτι χαζά Lag αλλά είμαι σίγουρος πως φταίει μιας και όλες οι αναβαθμίσεις μπήκαν απλά από πάνω
Link to comment
Share on other sites

Τετάρτη επιτέλους θα έχει φτάσει σπίτι μου.Για να δούμε πόσο μεγάλη θα είναι η διαφορά από το xperia tablet z το οποίο 23 μήνες στάθηκε άξιο!τώρα τελευταία με την 5.1.1 έχει κάτι χαζά Lag αλλά είμαι σίγουρος πως φταίει μιας και όλες οι αναβαθμίσεις μπήκαν απλά από πάνω

Μην το συζητάς θα πάθεις κυριολεκτικά πολιτισμικό σοκ:p

Χαοτική η διαφορα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Ενας φίλος μόλις πήρε το z4 και ψάχνει για tempered glass. Έχετε κάτι καλό υπόψη σας ;( Ελλάδα ή ebay).
Link to comment
Share on other sites

Μην το συζητάς θα πάθεις κυριολεκτικά πολιτισμικό σοκ:p

Χαοτική η διαφορα.

 

Εντάξει καμία επαφή πουθενά το ένα με το άλλο. Το στηνω αυτή την ώρα και όσο περνάει η ώρα εντυπωσιαζομαι παραπάνω. Φανταστική δουλειά της Sony.Που έχει βάλει η Sony στο μενού της να μπορώ να αλλάξω το επίπεδο δονησης ? Ψάχνω και δεν βρίσκω την επιλογή

Edited by giorgos_dinamik
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει καμία επαφή πουθενά το ένα με το άλλο. Το στηνω αυτή την ώρα και όσο περνάει η ώρα εντυπωσιαζομαι παραπάνω. Φανταστική δουλειά της Sony.Που έχει βάλει η Sony στο μενού της να μπορώ να αλλάξω το επίπεδο δονησης ? Ψάχνω και δεν βρίσκω την επιλογή

 

Γιατι? Εχει τετοια επιλογη?? Δεν νομιζω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γιατι? Εχει τετοια επιλογη?? Δεν νομιζω.

 

Όταν πατάω το back Button ή home έχει δόνηση και είναι πολύ έντονη.Στο πληκτρολόγιο που γράφω κατέβασα το επίπεδο της δονησης. Για το back ψάχνω και δεν βρίσκω ;)

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάω το back Button ή home έχει δόνηση και είναι πολύ έντονη.Στο πληκτρολόγιο που γράφω κατέβασα το επίπεδο της δονησης. Για το back ψάχνω και δεν βρίσκω ;)

 

Εχει μονο να την απενεργοποιησεις, δεν νομιζω να εχει κατι αλλο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z4 Tablet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...