Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάνο Μήπως έχεις κάνει εσύ κάποια ρύθμιση και τις βγάζει έτσι;

Πρέπει να μην είμαστε απόλυτοι σε ότι λέμε, ότι σίγουρα υπάρχει πρόβλημα αφού δεν το έχουμε όλοι.

Το κλείνω εδώ δεν θέλω να βρεθώ σε αντιπαράθεση.

Link to comment
Share on other sites

Πάνο Μήπως έχεις κάνει εσύ κάποια ρύθμιση και τις βγάζει έτσι;

Πρέπει να μην είμαστε απόλυτοι σε ότι λέμε, ότι σίγουρα υπάρχει πρόβλημα αφού δεν το έχουμε όλοι.

Το κλείνω εδώ δεν θέλω να βρεθώ σε αντιπαράθεση.

 

Σε ευχαριστώ πολυ για το ενδιαφέρον Τάσο , ολα στο αυτόματο χωρίς καμια ρύθμιση. Δεν ερχόμαστε σε αντιπαράθεση διότι δεν ειμαι απόλυτος για κατι, απλα ειμαι σίγουρος για αυτο που βλέπω σε 3 διαφορετικά 640 με ίδιες συνθήκες.

Για ρίξτε μια ματια εδω

http://www.insomnia.gr/topic/406381-windows-phone-%CE%B3%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%83%CF%85%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82/page-592?

Αναφέρεται από 3 αλλα άτομα το συγκεκριμένο θέμα που αναφέρω.

Ξαναλέω..δεν ρωτώ για το αν υπάρχει ή όχι..απλα αν κάποιος εχει κάποια λύση σε αυτο. Ευχαριστώ και παλι..

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ για το ενδιαφέρον Τάσο , ολα στο αυτόματο χωρίς καμια ρύθμιση. Δεν ερχόμαστε σε αντιπαράθεση διότι δεν ειμαι απόλυτος για κατι, απλα ειμαι σίγουρος για αυτο που βλέπω σε 3 διαφορετικά 640 με ίδιες συνθήκες.

Για ρίξτε μια ματια εδω

http://www.insomnia.gr/topic/406381-windows-phone-%CE%B3%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%83%CF%85%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82/page-592?

Αναφέρεται από 3 αλλα άτομα το συγκεκριμένο θέμα που αναφέρω.

Ξαναλέω..δεν ρωτώ για το αν υπάρχει ή όχι..απλα αν κάποιος εχει κάποια λύση σε αυτο. Ευχαριστώ και παλι..

 

Με αφορμή τα ποστ σου, μπήκα στην διαδικασία να κοιτάξω φωτογραφίες με χαμηλό φωτισμό και γενικά με φωτισμό σε κλειστό χώρο. Δεν παρατήρησα κάτι το μεμπτό τόσο με την πίσω όσο και με την μπροστινή κάμερα.

Και μάλιστα σε πρόσφατο ταξίδι μου τράβηξα 400+ φωτογραφίες σε ανάμικτες συνθήκες, selfie, μα δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο.

 

Το κακό είναι πως δεν μπορούμε να έχουμε, δημόσια, δείγμα για το τι ακριβώς εννοείς.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να λείπουν οι ειρωνείες και οι προσωπικές αντιπαραθεσεις

 

Διαγραφηκαν μηνύματα

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.έχω κι εγώ το 640 κι εχω την εφαρμογη της vodafone που βλέπεις τα αθλητικά κανάλια novasports[οχι nova go].otan προσπαθώ να την ανο'ιξω μου βγάζει το μηνυμα΄η url δεν είναι εγκυρη΄΄.μπορεί κανεις να βοηθήσει ;

΄΄΄΄

Link to comment
Share on other sites

Συνδέω την συσκευή στο pc, ξεκινάει η φορτισή αλλά δεν την αναγνωρίζει ως συσκευή; Γιατί οέο; Καμιά ιδέα;

 

ΥΓ: Windows 10 και το pc, 64 bit.

Link to comment
Share on other sites

Με soft reset επανήλθε! Αδιανόητα πράγματα!

 

Και το κορυφαίο.....Παρά το ότι έχω ως επιλογή να μεταφέρονται εικόνες, βίντεο κλπ στην sd card, αυτό επιμένει και τα αποθηκεύει στην μνήμη τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα ένα σφυρί και το έσπασα. Δεν ξαναγράφω εδώ. Σας χαιρετώ και υπομονή

 

Έπρεπε να το τραβήξεις και βίντεο να το ανεβάσεις στο YouTube να δούμε και πόσο ανθεκτικό είναι πριν αφήσει τα εγκόσμια......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αραιά και πού, χωρίς να μπορώ να παρατηρήσω κάποιο μοτίβο ως προς το τι το προκαλεί, το κινητό σταματά να έχει ήχους, ξυπνητήρι-notifications-κουδουνισμα κλπ.

Συνήθως το καταλαβαίνω όταν σταματάει να κάνει αυτό το "πλουπ" όταν κλειδώνει. Στρώνει μόνο με restart.

Είμαι με 8.1 και από εφαρμογές δεν έχω πολλές μέσα, 6tag, isight, facebook, viber, candy crush, φακό. Το κάνει και σε κανέναν άλλον αυτό?

Ξέρουμε τι μπορεί να το προκαλεί?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα ένα σφυρί και το έσπασα. Δεν ξαναγράφω εδώ. Σας χαιρετώ και υπομονή

Εγώ θα σου πω μπράβο. Έκανες το αυτονόητο, καλό θα ήταν βέβαια να τράβαγες video.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πω μπράβο. Έκανες το αυτονόητο, καλό θα ήταν βέβαια να τράβαγες video.

 

Αυτονόητο γιατί ρε παιδιά; Και εγώ το ίδιο κινητό έχω ως βασικό και λειτουργεί άψογα πέραν του Facebook για 10. Τι πρόβλημα είχε ο φίλος πιο πάνω και το έσπασε;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Αυτονόητο γιατί ρε παιδιά; Και εγώ το ίδιο κινητό έχω ως βασικό και λειτουργεί άψογα πέραν του Facebook για 10. Τι πρόβλημα είχε ο φίλος πιο πάνω και το έσπασε;

 

Μην ασχολείσαι φίλε μου ο κόσμος έχει χρήμα και δεν μασάει να σπάσει ένα τηλέφωνο επειδή δεν του βγάζει γούστα......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολείσαι φίλε μου ο κόσμος έχει χρήμα και δεν μασάει να σπάσει ένα τηλέφωνο επειδή δεν του βγάζει γούστα......

 

Ποσο δικιο εχεις duc, snap μην ασχολεισαι με τετοιου ειδους ακραία σχολια. Το σπασε με σφυρι λεει ο αλλος...οτι θες διαβαζεις..

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη Τετάρτη έδινα μάθημα και είχα βάλει κλασσικά 4 ξυπνητήρια για να είμαι σίγουρος ότι θα ξυπνήσω.

 

Μαντέψτε.

 

Κολλήσανε και δε χτύπησε κανένα και απλά όταν ξύπνησα και πήγα να το ξεκλειδώσω για να δω τι ώρα είναι μου εμφανίστηκαν οι οθόνες από τα τέσσερα ξυπνητήρια όπως εμφανίζονται όταν χτυπάνε εκείνη τη στιγμή.

 

Μια τόσο απλή λειτουργία δεν κατάφερε να την εκτελέσει σωστά.

 

Χώρια τις φορές που είτε σε παίρνουν τηλέφωνο είτε χτυπάει ξυπνητήρι και ακούγεται το ηχείο βραχνιασμένο το όποιο δε θα ασχοληθούν ποτέ να το φτιάξουν απ ότι φαίνεται.

 

Και άλλα πόσα προβλήματα που υπάρχουν σε ένα κινητό πάνω στο οποίο χτιστήκαν πάνω τα 10αρια.

 

Επομένως εγώ συμφωνώ με το παιδί με το σφυρί.

 

Και αν είχα κάποια λεφτά που θα μπορούσα να τα δώσω για να πάρω καινούργιο κινητό θα έσπαγα και εγώ το δικό μου και θα το τραβούσα και ένα βίντεο έτσι για τις αναμνήσεις

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δεν θα σας πω όλα τα προβλήματα που αντιμετώπισα μόνο τα τελευταία. Κάνω επαναφορά εργοστασιακών και μετά δεν κατέβαινε η γλώσσα. Του ξανακάνω επαναφορά χωρίς να περάσω λογαριασμό Microsoft κατεβαίνει η γλώσσα και μόλις έβαλα μετά τον λογαριασμό επανεκκίνηση μόνο του ανά διαστήματα. Του ξανακάνω επαναφορά εργοστασιακών επανεκκίνηση κάθε 10 λεπτά. Λέω σε το γυρίσω στα windows 8 να το έχω μόνο να ακούω κανένα τραγούδι. Τραγούδι στο YouTube στον internet explorer μετά από ένα λεπτό με πέταγε έξω συνέχεια. Το μόνο καλό είναι ότι το είχα πάρει προσφορά 100 ευρώ από τον κωτσοβολο και δεν έχασα πολλά
Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη Τετάρτη έδινα μάθημα και είχα βάλει κλασσικά 4 ξυπνητήρια για να είμαι σίγουρος ότι θα ξυπνήσω.

 

Μαντέψτε.

 

Κολλήσανε και δε χτύπησε κανένα και απλά όταν ξύπνησα και πήγα να το ξεκλειδώσω για να δω τι ώρα είναι μου εμφανίστηκαν οι οθόνες από τα τέσσερα ξυπνητήρια όπως εμφανίζονται όταν χτυπάνε εκείνη τη στιγμή.

 

Μια τόσο απλή λειτουργία δεν κατάφερε να την εκτελέσει σωστά.

 

Χώρια τις φορές που είτε σε παίρνουν τηλέφωνο είτε χτυπάει ξυπνητήρι και ακούγεται το ηχείο βραχνιασμένο το όποιο δε θα ασχοληθούν ποτέ να το φτιάξουν απ ότι φαίνεται.

 

Και άλλα πόσα προβλήματα που υπάρχουν σε ένα κινητό πάνω στο οποίο χτιστήκαν πάνω τα 10αρια.

 

Επομένως εγώ συμφωνώ με το παιδί με το σφυρί.

 

Και αν είχα κάποια λεφτά που θα μπορούσα να τα δώσω για να πάρω καινούργιο κινητό θα έσπαγα και εγώ το δικό μου και θα το τραβούσα και ένα βίντεο έτσι για τις αναμνήσεις

 

Για το βράχνιασμα θα συμφωνήσω γιατί το παθαίνω και εγώ αραιά και που. Χτυπάει πάντα όμως σε μένα το ξυπνητήρι. Δεν είχα ποτε πρόβλημα. Εντάξει ξέρουμε τις αδυναμίες του λειτουργικού αλλά νομίζω ότι μερικοί είστε υπερβολικοί. Δεν είναι και για σπάσιμο όπως λέτε.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη Τετάρτη έδινα μάθημα και είχα βάλει κλασσικά 4 ξυπνητήρια για να είμαι σίγουρος ότι θα ξυπνήσω.

 

Μαντέψτε.

 

Κολλήσανε και δε χτύπησε κανένα και απλά όταν ξύπνησα και πήγα να το ξεκλειδώσω για να δω τι ώρα είναι μου εμφανίστηκαν οι οθόνες από τα τέσσερα ξυπνητήρια όπως εμφανίζονται όταν χτυπάνε εκείνη τη στιγμή.

 

Μια τόσο απλή λειτουργία δεν κατάφερε να την εκτελέσει σωστά.

 

Χώρια τις φορές που είτε σε παίρνουν τηλέφωνο είτε χτυπάει ξυπνητήρι και ακούγεται το ηχείο βραχνιασμένο το όποιο δε θα ασχοληθούν ποτέ να το φτιάξουν απ ότι φαίνεται.

 

Και άλλα πόσα προβλήματα που υπάρχουν σε ένα κινητό πάνω στο οποίο χτιστήκαν πάνω τα 10αρια.

 

Επομένως εγώ συμφωνώ με το παιδί με το σφυρί.

 

Και αν είχα κάποια λεφτά που θα μπορούσα να τα δώσω για να πάρω καινούργιο κινητό θα έσπαγα και εγώ το δικό μου και θα το τραβούσα και ένα βίντεο έτσι για τις αναμνήσεις

 

Σε κάποια φάση δεν χτύπαγε το ξυπνητήρι και σε εμένα, Το έβαλα να λειτουργεί πάντα στο παρασκήνιο και από τότε λειτουργεί μια χαρά.

Οσο για το σπάσιμο και να το λες κιόλας,κάτι σαν μαγκιά εγώ το έσπασε το θεωρώ εντελώς χαζό, Μην ξεχνάτε ότι υπάρχουν άνθρωποι που ψάχνονται για πιο απλά πράγματα και εμείς σπάμε κινητό για το χαβαλέ μας.

Αν κάτι δεν σου αρέσει χάρισε το,σε κάποιον θα του φανεί χρήσιμο.

Edited by tasose
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το έχει η γυναίκα μου.Όλα καλά έως τώρα. Ερώτηση:Πως μπορεί να τραβάει φώτος κατά τη διάρκεια εγγραφής βίντεο?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το έχει η γυναίκα μου.Όλα καλά έως τώρα. Ερώτηση:Πως μπορεί να τραβάει φώτος κατά τη διάρκεια εγγραφής βίντεο?

Ευχαριστώ πολύ

 

Μπορείς να αποθηκεύσεις φωτογραφίες από το βίντεο αφού το τραβήξεις. Πήγαινεις στις φωτογραφίες, βρίσκεις το βίντεο και επιλέγεις "Επεξεργασία". Εκεί επιλέγεις "Αποθήκευση φωτογραφιών από βίντεο" και διαλέγεις πιο "καρέ" θέλεις να κάνεις φωτογραφία.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα καταρχην..

Υπαρχει εδω και καμια ωρα το εξης κουφο ζητημα:

Κλεινει το τηλεφωνο απο μπαταρια ενω ο μικρος επαιζε στην γωνια εφαρμογων,και μολις το εβαλα να φορτιζει,ανοιγει και απο την κανονικη αρχικη οθονη,λειπουν ολα τα εικονιδια που ειχα εκτος απο αυτο της sim2.

Επιπλεον κανω την οθονη για να δω τις εφαρμογες μου αναλυτικα και υπαρχει μονο αυτητης sim2!

Το κουφο ειναι πως οι εφαρμογες υπαρχουν κανονικα αφου δεχτηκα κληση στην sim1,

μεταχειριστηκα την καμερα και το αλμπουμ φωτογραφιας και τωρα σας γραφω αυτο μεσω του Edge!

Πατησε καποια επιλογη ο μικρος η εχουν κανενα σκαλωμα τα WM10;

ΒΟΗΘΕΙΑ χωρις σφυρι παρακαλω

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...