Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί το dual sim είναι πιο φθηνό από το single sim και αν χρησιμοποιώ μόνο μια sim θα με βολέψει το dual sim ή για παράδειγμα θα πρέπει να κάνω περισσότερες επιλογές κατά την κλήση;

 

Το single sim είναι πιο ακριβό γιατί είναι συμβατό με 4g, πιο γρήγορες ταχύτητες ίντερνετ.

Av εξαιρέσεις το 4G δεν θα έχεις άλλο θέμα αφού η κάθε sim έχει δικό της dialer και εφαρμογή μηνυμάτων.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τις εφαρμογες im πρεπει να τις αφηνουμε να ειναι ενεργες στο παρασκηνιο για να δουλευουν σωστα?γιατι κατεβασα το tubecast και μου ειπε οτι πρεπει να σβησω καποιες απο τις εφαρμογες που τρεχουν εκει.
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα στα public, στα 169 ευρώ.

 

Οθόνη πολύ καλή για την τιμή, έχει καλύτερη γυαλινη επιφάνεια από το 630, ποιότητα κατασκευής συνηθισμένη των τελευταίων Lumia, δηλαδή καλή. Για κάποιον χωρίς υψηλές απαιτήσεις είναι σίγουρα ένα απόλυτο vfm.

Link to comment
Share on other sites

τις αντιστοιχες εντυπωσεις κι εγω στο συνταγμα στην ιδια αλυσιδα.

δυνατο ηχειο κ δεν εδειξε να εχει τα προβληματα που ειχε διπλα το 535.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

λογο οτι ειμαι ετοιμος να το παρω,

2 ερωτησεις σε οσους εχουν το κινητο:

 

1) εχετε παρατηρησει κατι αρνητικο ως αναφορα την λειτουργια του ?

δλδ οπως το 535 πχ με την οθονη κτλ

 

2) η μπαταρια με μετρια χρηση ποσο κραταει? το εχει ανετα μια μερα?

(μετρια χρηση= 1 ωρα το πολυ τηλεφωνα , 4-5 ωρες ιντερνετ )

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

λογο οτι ειμαι ετοιμος να το παρω,

2 ερωτησεις σε οσους εχουν το κινητο:

 

1) εχετε παρατηρησει κατι αρνητικο ως αναφορα την λειτουργια του ?

δλδ οπως το 535 πχ με την οθονη κτλ

 

2) η μπαταρια με μετρια χρηση ποσο κραταει? το εχει ανετα μια μερα?

(μετρια χρηση= 1 ωρα το πολυ τηλεφωνα , 4-5 ωρες ιντερνετ )

 

ευχαριστω!

 

Κοίτα εγώ που έχω το 730 που έχει μικρότερη μπαταρία μου κρατάει 3 μέρες με λίγη χρήση, οπότε με τα δικά σου δεδομένα σίγουρα θα κρατάει μια μέρα.

Link to comment
Share on other sites

λογο οτι ειμαι ετοιμος να το παρω,

2 ερωτησεις σε οσους εχουν το κινητο:

 

1) εχετε παρατηρησει κατι αρνητικο ως αναφορα την λειτουργια του ?

δλδ οπως το 535 πχ με την οθονη κτλ

 

2) η μπαταρια με μετρια χρηση ποσο κραταει? το εχει ανετα μια μερα?

(μετρια χρηση= 1 ωρα το πολυ τηλεφωνα , 4-5 ωρες ιντερνετ )

 

ευχαριστω!

 

1) Κανενα προβλημα

2) Με την χρηση που λες σιγουρα 2 μερες

:)
Link to comment
Share on other sites

λογο οτι ειμαι ετοιμος να το παρω,

2 ερωτησεις σε οσους εχουν το κινητο:

 

1) εχετε παρατηρησει κατι αρνητικο ως αναφορα την λειτουργια του ?

δλδ οπως το 535 πχ με την οθονη κτλ

 

2) η μπαταρια με μετρια χρηση ποσο κραταει? το εχει ανετα μια μερα?

(μετρια χρηση= 1 ωρα το πολυ τηλεφωνα , 4-5 ωρες ιντερνετ )

 

ευχαριστω!

 

1) Είναι το πρώτο μου Windows Phone και γενικά είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος. Το μόνο περίεργο (ή αρνητικό αν θες) είναι ότι δεν γίνεται να φορτίσει απενεργοποιημένο. Με ένα γρήγορο search που έκανα παρατήρησα ότι είναι χαρακτηριστικό όλων των συσκευών με το συγκεκριμένο λειτουργικό, πλην κάποιων HTC.

 

2) Το προηγούμενο κινητό μου ήταν ένα iPhone 4S. Με την χρήση που έκανα κρατούσε με το ζόρι μία μέρα. Το MS Lumia 640 κρατάει, με το ζόρι πάλι, για δύο μέρες. Όταν κοιμάμαι την νύχτα το έχω απενεργοποιημένο και στις δύο περιπτώσεις, μιλάω σίγουρα λιγότερο από μία ώρα στο τηλέφωνο αλλά στέλνω ΠΟΛΛΑ μηνύματα και επειδή είναι καινούριο όλο και με κάτι θα ασχοληθώ.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα...

Link to comment
Share on other sites

Δε μου λέτε, είδα ότι το πουλάει το birdphone στα €137 το γαλάζιο. Θα εχει ελληνικά μέσα, ή θα είναι σε ξένη γλώσσα; Επειδή δεν έχει έρθει καλά καλά Ελλάδα..
Link to comment
Share on other sites

Δε μου λέτε, είδα ότι το πουλάει το birdphone στα €137 το γαλάζιο. Θα εχει ελληνικά μέσα, ή θα είναι σε ξένη γλώσσα; Επειδή δεν έχει έρθει καλά καλά Ελλάδα..

 

Ναι θα εχει, ολα τα ευρωπαικα εχουν ελληνικα!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν, μόλις κλείσει ο μήνας έφυγα. Κάτι άλλο, η μπροστινή κάμερα σε βιντεοκλήσεις πώς πάει; Είδα ότι είναι μόλις 0,9 MP και είναι το μοναδικό που με κάνει διστακτικό, επειδή θα το χρησιμοποιεί κυρίως για κλήσεις Skype. Edited by Jimisballjohn
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν, μόλις κλείσει ο μήνας έφυγα. Κάτι άλλο, η μπροστινή κάμερα σε βιντεοκλήσεις πώς πάει; Είδα ότι είναι μόλις 0,9 MP και είναι το μοναδικό που με κάνει διστακτικό, επειδή θα το χρησιμοποιεί κυρίως για κλήσεις Skype.

 

H ανάλυση του video της μπροστινής κάμερας είναι HD στα 720p (1280 x 720). Είναι αρκετά ικανοποιητική για κλήσεις Skype. Τώρα, για φωτογραφίες σίγουρα θα είναι υποδεέστερη έναντι άλλων με αισθητήρα μεγαλύτερης ανάλυσης.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται από 0,9 MP να βγάζεις βίντεο 720p και μετά από ανάλυση φωτογραφίας να είναι πεσμένο; Μου κάνει εντύπωση. Βασικά το 0,9 θα είναι στο όριο για 720p, αλλά οι φωτογραφίες θα είναι μικρές, δεν θα φαίνονται ωραίες σε μεγαλύτερες οθόνες.... Καλά τα λέω;
Link to comment
Share on other sites

1) Είναι το πρώτο μου Windows Phone και γενικά είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος. Το μόνο περίεργο (ή αρνητικό αν θες) είναι ότι δεν γίνεται να φορτίσει απενεργοποιημένο. Με ένα γρήγορο search που έκανα παρατήρησα ότι είναι χαρακτηριστικό όλων των συσκευών με το συγκεκριμένο λειτουργικό, πλην κάποιων HTC.

 

 

 

2) Το προηγούμενο κινητό μου ήταν ένα iPhone 4S. Με την χρήση που έκανα κρατούσε με το ζόρι μία μέρα. Το MS Lumia 640 κρατάει, με το ζόρι πάλι, για δύο μέρες. Όταν κοιμάμαι την νύχτα το έχω απενεργοποιημένο και στις δύο περιπτώσεις, μιλάω σίγουρα λιγότερο από μία ώρα στο τηλέφωνο αλλά στέλνω ΠΟΛΛΑ μηνύματα και επειδή είναι καινούριο όλο και με κάτι θα ασχοληθώ.

 

 

 

Ελπίζω να σε βοήθησα...

 

 

Βοηθησες και παρά πολυ μάλιστα

Μιας και τωρα εχω 4αρι και με βγαζει μια μέρα με το ζόρι

 

Θα ψάξω λιγο τις προσφερόμενες εφαρμογές των wp , και αν με καλύψουν , καλορίζικο

 

Ειμαι ανάμεσα σε αυτό και το

Moto g 2014

 

Ειδωμεν

Link to comment
Share on other sites

Μδεν εχω ιδιαίτερες απαιτήσεις

Καμια 15ρια εφαρμογές το πολυ

 

Ακομα δε το εχω ψάξει το θεμα

 

Σ´ευχαριστω παντος

Link to comment
Share on other sites

παιδιά όλα τα reviews στα ξένα sites λένε τα καλύτερα, το κινητο για τα λεφτά του είναι πολύ καλο. Επειδή και η γυναίκα μου θελει ενα κινητο με καλή κάμερα και 5 ίντσες και δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις σε παράξενες εφαρμογές σκέφτομαι να της το παρω.
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει με χίλια κατά την γνώμη μου.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το πήρα πριν λίγο.πρώτη εντύπωση φοβερή το dual sim 3g.Έχω όμως ένα πρόβλημα δεν μου αναγνωρίζει με τίποτα την SD κάρτα.Την έχω βάλει και βγάλει πάνω από 10 φορές αλλά τίποτα.Καμια γνώμη;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το πήρα πριν λίγο.πρώτη εντύπωση φοβερή το dual sim 3g.Έχω όμως ένα πρόβλημα δεν μου αναγνωρίζει με τίποτα την SD κάρτα.Την έχω βάλει και βγάλει πάνω από 10 φορές αλλά τίποτα.Καμια γνώμη;

 

Καινούργια κάρτα ή από άλλο κινητό που έχει εγκαταστημένες εφαρμογές;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Από άλλο κινητό

Έχω παρατηρήσει ότι με τις κάρτες υπάρχει θέμα. Εγώ μετά από hard reset έβαλα την κάρτα στο ίδιο τηλέφωνο και είχα το εξής πρόβλημα, έβλεπε κανονικά όλες τις εφαρμογές αλλά δεν μου επέτρεπε να περάσω νέες. Για να μου το επιτρέψει με παρέπεμψε να διαγράψω το περιεχόμενο της κάρτας, όπως και έγινε, και μετά όλα ρολόι.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το παράξενο είναι πως δεν την βλέπει καθόλου.Γραφει ότι δεν υπάρχει κάρτα μνήμης.Όταν γυρίσω σπίτι θα της κάνω μια διαγραφή να δω αν θα φτιάξει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...