Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το GPS κλειδώνει αμέσως.Συμπεριφέρεται όπως και με το 1320 που είχα.Γενικα το τηλ είναι ότι καλύτερο σε αυτήν την τιμή.Συναγωνίζεται στα ίσια πολύ ακριβότερα τηλέφωνα.

 

εμενα με αυτα που ειπες για οθονη ηχειο και μπαταρια-gps με καλυψες απολυτα!!ερχομαι απο android που σε αυτα τα λεφτα ολα μαζι δεν τα πετυχενεις απο συσκευη που κυκλοφορει εδω!βεβαια στα 169€.επισης να ρωτησω κατι,επειδη εχω της επαφες μου στο gmail πως μπορω να τις περασω στο wp?υπαρχει καποιο νυμα το οποιο λεει για μεταβαση απο android σε wp?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εμενα με αυτα που ειπες για οθονη ηχειο και μπαταρια-gps με καλυψες απολυτα!!ερχομαι απο android που σε αυτα τα λεφτα ολα μαζι δεν τα πετυχενεις απο συσκευη που κυκλοφορει εδω!βεβαια στα 169€.επισης να ρωτησω κατι,επειδη εχω της επαφες μου στο gmail πως μπορω να τις περασω στο wp?υπαρχει καποιο νυμα το οποιο λεει για μεταβαση απο android σε wp?

 

Δεν θα εχει κανενα προβλημα με τις επαφες, με το που βαλεις το gmail σου θα τις συγχρονισει αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

Με βλεπω να το παραγγελνω και εγω ελπιζω να μην το μετανιωσω :worry: Το δικαρτο το απλο οχι LTE μιας και συνηθως χρησιμοποιω ελευθερο wi-fi οπου βρω (ο τσαμπας ζει :lol: ) Στην τιμη των 135 στα σκρουτζομαγαζα και σε σχεση με το sony e4 dual που ειχα στο μυαλο μου μιαζει ιδανικη επιλογη :) .Λογικα σε μαυρο ξερει κανεις αν αργοτερα θελει να αλλαξει το to backcover πχ στο πορτοκαλι αν γινετε? Edited by qash75
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς κανονικά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Ξερει καποιος πως απενεργοποιουμε τα Pin στης καρτες σιμ στα win 8.1?

 

Σημερα παρελαβα το 640ds.Πρωτες εντυπωσεις..ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!πολυ smooth λειτουργικο,πολυ ωραια οθονη που ειναι ευκρινεστατη και κατω απο τον ηλιο!!ηχειο πολυ καλο αλλα μπουκονει σε καποιους ηχους(θελει ρυθμισμα,εχει equalizer)μπαταρια μου ηρθε με 37% και με πολυ σκαλισμα σεταρισμα και λοιπα εχει παει 31%(το εχω απο τις 11.30 με τα restart που απαιτει να κανεις),ποιοτητα κλησεις παρα πολυ καλη και ακουστικο αλλα και μικροφωνο!,καμερα πολυ καλη(εμενα ολες καλες μου φαινονται)δεν πειραξα κατι για πω την αληθεια και εβγαλε πολυ φωτο για εμενα!ποιοτητα κατσκευης αριστη χωρις τριγμους και πολυ ελαφρυ!τωρα αυτο που παρατηρησα ειναι στην αφη θελει καποιες φορες να πατας καλα με το δαχτυλο,μπορει να ειναι και η ιδεα μου!τωρα θα ηθελα καποιον εμπειρο να μου πει στον αποθηκευτικο χωρο θα υπαρχει προβλημα αν βαλω ολα να αποθηκευονται στην καρτα sd απο εφαρμογες μεχρι φωτογραφιες η θελει καποιο partition οπως καναμε στα android?επισης τι κανω για να λαμβανω ειδοποιησεις απο το whatsapp και να φαινονται στην οθονη κλειδωματος?

Edited by Shinig
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Ξερει καποιος πως απενεργοποιουμε τα Pin στης καρτες σιμ στα win 8.1?

 

Σημερα παρελαβα το 640ds.Πρωτες εντυπωσεις..ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!πολυ smooth λειτουργικο,πολυ ωραια οθονη που ειναι ευκρινεστατη και κατω απο τον ηλιο!!ηχειο πολυ καλο αλλα μπουκονει σε καποιους ηχους(θελει ρυθμισμα,εχει equalizer)μπαταρια μου ηρθε με 37% και με πολυ σκαλισμα σεταρισμα και λοιπα εχει παει 31%(το εχω απο τις 11.30 με τα restart που απαιτει να κανεις),ποιοτητα κλησεις παρα πολυ καλη και ακουστικο αλλα και μικροφωνο!,καμερα πολυ καλη(εμενα ολες καλες μου φαινονται)δεν πειραξα κατι για πω την αληθεια και εβγαλε πολυ φωτο για εμενα!ποιοτητα κατσκευης αριστη χωρις τριγμους και πολυ ελαφρυ!τωρα αυτο που παρατηρησα ειναι στην αφη θελει καποιες φορες να πατας καλα με το δαχτυλο,μπορει να ειναι και η ιδεα μου!τωρα θα ηθελα καποιον εμπειρο να μου πει στον αποθηκευτικο χωρο θα υπαρχει προβλημα αν βαλω ολα να αποθηκευονται στην καρτα sd απο εφαρμογες μεχρι φωτογραφιες η θελει καποιο partition οπως καναμε στα android?επισης τι κανω για να λαμβανω ειδοποιησεις απο το whatsapp και να φαινονται στην οθονη κλειδωματος?

 

Για να απενεργοποιήσεις το pin μπαίνεις στο Τηλέφωνο, τρεις τελείες, ρυθμίσεις και κει βρίσκεις την επιλογή για το pin.

Μπορείς να ρυθμίσεις όλα να αποθηκεύονται στην sd χωρίς πρόβλημα, απλά έχε στο μυαλό σου ότι θα πρέπει να χεις γρήγορη sd για να τρέχεις κάποιες βαριές εφαρμογές καλά.

Link to comment
Share on other sites

Για να απενεργοποιήσεις το pin μπαίνεις στο Τηλέφωνο, τρεις τελείες, ρυθμίσεις και κει βρίσκεις την επιλογή για το pin.

Μπορείς να ρυθμίσεις όλα να αποθηκεύονται στην sd χωρίς πρόβλημα, απλά έχε στο μυαλό σου ότι θα πρέπει να χεις γρήγορη sd για να τρέχεις κάποιες βαριές εφαρμογές καλά.

 

εκανα εγκατασταση το whatsapp και μου εβγαλε ειδοποιηση οτι αυτη η εφαρμογη μονο στην μνημη τηλεφωνου μπορει να γινει εγκατασταση μου ειπε αν θελω να γινει εκει(αυτοματα)οποτε πατησα οκ και τελος.αυτο που λιγο με χαλαει ειναι οτι στην glance screen εχει μονο 5 εικονιδια για ειδοποιησης δηλαδη για της 2 καρτες(μυνηματα+κλησεις) και ενα για e-mail το οποιο μπορεις να βαλεις καποια αλλη εφαρμογη...ετσι ειναι γενικα στα windows?το slim slot 1 ειναι για 3g?

Edited by Shinig
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω.Τι να πρωτοπω για ενα κινητο που στην Ελλαδα εχει 134,85Ε ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ κai σκεφτομαι αν η microsoft βγαλει ενα κινητο με 300Ε τι εχει να γινει. Απο την αλλη θα μου πειτε δεν ειναι android αλλα και τα 8.1 εχουν κανει αλματα και σε 2-3 μηνες ερχονται τα 10.Τωρα για το store θελει δουλεια αλλα δεν ειναι οπως πριν ενα χρονο.Για καποιον που θελει να μπει στο χωρο των wp το συνηστω, και η μπαταρια παρα πολυ καλη οπως και η οθονη:):):)
:)
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω.Τι να πρωτοπω για ενα κινητο που στην Ελλαδα εχει 134,85Ε ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ κai σκεφτομαι αν η microsoft βγαλει ενα κινητο με 300Ε τι εχει να γινει. Απο την αλλη θα μου πειτε δεν ειναι android αλλα και τα 8.1 εχουν κανει αλματα και σε 2-3 μηνες ερχονται τα 10.Τωρα για το store θελει δουλεια αλλα δεν ειναι οπως πριν ενα χρονο.Για καποιον που θελει να μπει στο χωρο των wp το συνηστω, και η μπαταρια παρα πολυ καλη οπως και η οθονη:):):)

 

 

Στις πληροφορίες της συσκευής τι έκδοση λειτουργικού συστήματος γράφει;

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Ναι το 640 έρχεται με προεγκατεστημένο το update 2 των WP8.1.
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Στα 149€ το LTE, βέβαια ακόμα δεν είναι διαθέσιμο...

http://kaizerstore.gr/microsoft-lumia-640-lte-dual-sim-orange-portokali-eu

Στα χαρακτηριστικά γράφει ότι δεν υποστηρίζει 4G άρα μάλλον κάποιο λάθος έχουν κάνει.

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Χρειαζεται να κατεβασουμε καποια εφαρμοφη για να περναμε τις εφαρμογες απο την μνημη τηλεφωνου στην sd η με την επιλογη αποθηκευσης ειναι ολα οκ?χρειαζεται στα windows οπως και στα android?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Χρειαζεται να κατεβασουμε καποια εφαρμοφη για να περναμε τις εφαρμογες απο την μνημη τηλεφωνου στην sd η με την επιλογη αποθηκευσης ειναι ολα οκ?χρειαζεται στα windows οπως και στα android?

 

Το κάνεις μέσα από την προεγκατεστημένη εφαρμογή έλεγχος απόθήκευσης.

Link to comment
Share on other sites

wp 8.1 update 2

 

Καλορίζικο, απλώς από κάτω που γράφει περισσότερες πληροφορίες τι έκδοση γράφει; π.χ. 8.10.15116.147;

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα σε σχέση με το 920?? Αν γνωρίζει κανείς:)

Θα σου πω σε σχεση με το 830 ειναι ενα σκαλι κατω

:)
Link to comment
Share on other sites

Θα με τρελανει:cry:....ενω βαζω διαφορετικο ηχο στο phone1 phone2 εξακολουθει και χτυπα με τον ιδιο.Καμμια ιδεα-βοηθεια?
:)
Link to comment
Share on other sites

Θα με τρελανει:cry:....ενω βαζω διαφορετικο ηχο στο phone1 phone2 εξακολουθει και χτυπα με τον ιδιο.Καμμια ιδεα-βοηθεια?

 

Είναι πρόβλημα του λειτουργικού, δεν μπορείς προς το παρόν να έχεις διαφορετικό ήχο για κάθε SIM.

Link to comment
Share on other sites

Στην glance screen ποσα εικονιδια μπορουμε να εχουμε?μεχρι 5?γιατι μονο και μονο αν βαλουμε τις 2 σιμ με τα μυνηματα μενει μονο ενα!μονο τοσα εχει η μπορουμε να βαλουμε και αλλες ειδοποιησεις με αλλο τροπο?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το dual sim είναι πιο φθηνό από το single sim και αν χρησιμοποιώ μόνο μια sim θα με βολέψει το dual sim ή για παράδειγμα θα πρέπει να κάνω περισσότερες επιλογές κατά την κλήση;
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...