Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν άντεξα άλλο κ σήμερα έκανα hard reset χωρίς επαναφορά. :(

 

Mετά την creators το σπάσιμο νεύρων πήγε σύννεφο και μόνιμο θέμα του τηλεφώνου ήταν η απίστευτη καθυστέρηση στα πάντα.

Δεν μπαίνω καν σε λεπτομέρειες για τα υπόλοιπα θέματα που παρουσίασε.

Πέρασα από όλα τα στάδια της μετάβασης από τα 8 μέχρι εδώ κ τέτοιο πράμα δεν είχα αντιμετωπίσει, ήταν η πρώτη φορά που σκέφτηκα σοβαρά να το σουτάρω καθώς πλέον δεν μπορούσα να κάνω βασικά πράματα. :mad:

 

Τώρα περιμένω να κατεβάσει εφαρμογές και θα το ξαναστήσω από την αρχή.

Ελπίζω να επανέλθει στην προηγούμενη κατάσταση όπου ήταν πραγματικά απόλαυση για τα specs και τις ανάγκες μου.

Είδωμεν.

Edited by dpolal

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση ότι reset και επαναφορά είναι το ίδιο πράγμα.

 

Reset και εργoστασιακή επαναφορά είναι το ίδιο. Ο φίλος πιο πάνω εννοεί οτι έκανε ''καθαρή'' εγκατάσταση μετά το hard reset και δεν έκανε επαναφορά του back up που έχει κρατήσει η microsoft. Δηλαδή έστησε το κινητό από την αρχή.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Reset και εργoστασιακή επαναφορά είναι το ίδιο. Ο φίλος πιο πάνω εννοεί οτι έκανε ''καθαρή'' εγκατάσταση μετά το hard reset και δεν έκανε επαναφορά του back up που έχει κρατήσει η microsoft. Δηλαδή έστησε το κινητό από την αρχή.

 

Δηλαδή η εργoστασιακή επαναφορά / Reset αποτελεί/ονομάζεται/θεωρείται επανεγκατάσταση του (όποιου) λειτουργικού προϋπήρχε ; (πίστευα ότι η επανεγκατάσταση λειτουργικού σε κινητό είναι όπως το format στα pc, και αποτελεί διαφορετική και "συνθετότερη" διαδικασία από ένα "απλό" reset to factory settings)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η εργoστασιακή επαναφορά / Reset αποτελεί/ονομάζεται/θεωρείται επανεγκατάσταση του (όποιου) λειτουργικού προϋπήρχε ; (πίστευα ότι η επανεγκατάσταση λειτουργικού σε κινητό είναι όπως το format στα pc, και αποτελεί διαφορετική και "συνθετότερη" διαδικασία από ένα "απλό" reset to factory settings)

 

Στα κινητά WM δεν μπορείς να κάνεις format όπως το εννοείς στα PC. Απλά reset\ επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Στα κινητά WM δεν μπορείς να κάνεις format όπως το εννοείς στα PC. Απλά reset\ επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Γιατί στα άλλα κινητά μπορείς να κάνεις format;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα άλλο κ σήμερα έκανα hard reset χωρίς επαναφορά. :(

 

Mετά την creators το σπάσιμο νεύρων πήγε σύννεφο και μόνιμο θέμα του τηλεφώνου ήταν η απίστευτη καθυστέρηση στα πάντα.

Δεν μπαίνω καν σε λεπτομέρειες για τα υπόλοιπα θέματα που παρουσίασε.

Πέρασα από όλα τα στάδια της μετάβασης από τα 8 μέχρι εδώ κ τέτοιο πράμα δεν είχα αντιμετωπίσει, ήταν η πρώτη φορά που σκέφτηκα σοβαρά να το σουτάρω καθώς πλέον δεν μπορούσα να κάνω βασικά πράματα. :mad:

 

Τώρα περιμένω να κατεβάσει εφαρμογές και θα το ξαναστήσω από την αρχή.

Ελπίζω να επανέλθει στην προηγούμενη κατάσταση όπου ήταν πραγματικά απόλαυση για τα specs και τις ανάγκες μου.

Είδωμεν.

 

 

Το εστησα από την αρχή, περνάω σιγά σιγά μόνο όσες εφαρμογές πραγματικά μου χρειάζονται και από όσα βλέπω το τηλέφωνο έχει επιστρέψει στην προηγούμενη από το update κατάσταση. :)

Δηλαδή όλα λειτουργούν όπως πρέπει αν και δεν έχω προλάβει ακόμα να το τεστάρω 100%.

Τουλάχιστον εξαφανίστηκε το πρόβλημα των καθυστερήσεων που αντιμετώπισα. :cool:

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλή σας μέρα. Είμαι και εγω κάτοχος ενός lumia 640 xl εδω και 7-8 μήνες και τις τελευταίες μέρες όταν το βάζω να φορτίσει μου βγάζει το μήνυμα "η φόρτιση της συσκευής είναι αργή. Για πιο γρήγορη φόρτιση, χρησιμοποιήστε τον φορτιστή και το καλώδιο που συνόδευαν τη συσκευή σας". Χρησιμοποιώ τον φορτιστή που είχε στη συσκευασία. Ξέρει κάποιος να μου πει γιατί βγάζει αυτό το μήνυμα;
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους. Μήπως ξέρει κάποιος πως μπορώ να σβήσω από την μνήμη αυτό που λει " αλλά" γιατί έχει 4giga. Το έβαλα στον υπολογιστή και δεν βρίσκω άκρη. Ευχαριστο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλή σας μέρα. Είμαι και εγω κάτοχος ενός lumia 640 xl εδω και 7-8 μήνες και τις τελευταίες μέρες όταν το βάζω να φορτίσει μου βγάζει το μήνυμα "η φόρτιση της συσκευής είναι αργή. Για πιο γρήγορη φόρτιση, χρησιμοποιήστε τον φορτιστή και το καλώδιο που συνόδευαν τη συσκευή σας". Χρησιμοποιώ τον φορτιστή που είχε στη συσκευασία. Ξέρει κάποιος να μου πει γιατί βγάζει αυτό το μήνυμα;

 

Δοκίμασε να κάνεις επανεκκίνηση την συσκευή μήπως έχει κολλήσει κάποια διεργασία στο παρασκήνιο. Στην κατανάλωση μπαταρίας δείχνει κάποια εφαρμογή να τρώει υπερβολική μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,εχω ενα θεμα με το Lumia XL ,Αφου ειχε θεμα το mesenger με το facebook ,κοίταξα στο store & μου έβγαλε 1 εφαρμογή να βάλω τα Wind 10 & το έκανα ,επειδή η γυναικά μου δεν της άρεσε ,έκανα επαναφορά τηλεφώνου ,τώρα πάω να συνδεθώ στο outlook.com & σαν χαζός ειχα ξεχάσει να τον σημειώσω κάπου ,πηγαίνω βάζω το imeil & ζητώ οτι ξέχασα τον κωδικό,τώρα αρχίζουν τα ωραία

Μου βγάζει καποιο imeil & Στο τέλος τελειώνει με hotmail.fr ποτε δεν είχα ,άλλα ούτε έφτιαξα εγω τέτοιο imeil πρώτη φορά το βλέπω ,Και να μου έρθει μήνυμά στο κινητό δεν είχα ποτέ αριθμό που να τελειώνει σε 32

http://prntscr.com/ffgp20

Κάποια Βοήθεια....

Ευχαριστώ

Εκ

Των

προτέρων!!!!!!! :cry::wacko::confused::cry:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,εχω ενα θεμα με το Lumia XL ,Αφου ειχε θεμα το mesenger με το facebook ,κοίταξα στο store & μου έβγαλε 1 εφαρμογή να βάλω τα Wind 10 & το έκανα ,επειδή η γυναικά μου δεν της άρεσε ,έκανα επαναφορά τηλεφώνου ,τώρα πάω να συνδεθώ στο outlook.com & σαν χαζός ειχα ξεχάσει να τον σημειώσω κάπου ,πηγαίνω βάζω το imeil & ζητώ οτι ξέχασα τον κωδικό,τώρα αρχίζουν τα ωραία

Μου βγάζει καποιο imeil & Στο τέλος τελειώνει με hotmail.fr ποτε δεν είχα ,άλλα ούτε έφτιαξα εγω τέτοιο imeil πρώτη φορά το βλέπω ,Και να μου έρθει μήνυμά στο κινητό δεν είχα ποτέ αριθμό που να τελειώνει σε 32

http://prntscr.com/ffgp20

Κάποια Βοήθεια....

Ευχαριστώ

Εκ

Των

προτέρων!!!!!!! :cry::wacko::confused::cry:

 

Μήπως έχεις βάλει λάθος mail; Πάτα δεν έχω τίποτα από αυτά και συνέχισε.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα Και ετσι φιλε μου,μετα με βγαζει σε ,να βαλω 2 imeil που ειχα στηλει απο outlook.com,

τα βάζω,μετά μου ζητά 3 επαφές μου από το skype ,της βάζω & σταματάει εκεί.............

Link to comment
Share on other sites

Κανείς έχει τη λειτουργία κλήσεων στο Messenger;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Κανείς έχει τη λειτουργία κλήσεων στο Messenger;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κλήσεις/βιντεοκλήσεις δεν εχει το Messenger στα WM!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κανείς έχει τη λειτουργία κλήσεων στο Messenger;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κανεις..οπως το πες...

Link to comment
Share on other sites

Στη λειτουργία χάρτες στην πλοήγηση επιλέγω μετάβαση αλλά δεν ακούγεται η φωνή με τις οδηγίες.

Προσθέτω φωνή όπως παλιά στα here drive ;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παρατεταμένο πάτημα πάνω στο space bar και σύρσιμο αριστερά. Ενεργοποίησες την μετακίνηση του πληκτρολογίου στην δεξιά πλευρά.

 

Ευχαριστώ πολύ, ήμουν έτοιμος να το χαρίσω στην αδερφή μου, το πληκτρολόγιο μου έκριβε την γραμμή εισαγωγής στα μηνύματα, viber, edge.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις επανεκκίνηση την συσκευή μήπως έχει κολλήσει κάποια διεργασία στο παρασκήνιο. Στην κατανάλωση μπαταρίας δείχνει κάποια εφαρμογή να τρώει υπερβολική μπαταρία;

 

Έκανα restart, έβγαλα την μπαταρία για 10-15 λεπτά και δεν μου ξαναέβγαλε αυτό το μήνυμα. Φαίνεται να λύθηκε, προς το παρόν τουλάχιστον. Κάτι υα είχε κολλήσει μάλον. Σ' ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι σχετικά με την φόρτιση. Μετά από αναβάθμιση σε win10 κάθε φορά που πάω να συνδέσω την συσκευή για φόρτιση μου αναφέρει ότι πρέπει να συνδέσω πιο γρήγορο φορτιστή. Ο φορτιστής είναι αυτός που είχε η συσκευασία, της MS στα 0,75 mah. Η διάρκεια φόρτισης και η διάρκεια αναμονής/χρήσης δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα. Απλά ήθελα να ξέρω εάν το εμφανίζει και σε άλλους χρήστες της συγκεκριμένης συσκευής.
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι σχετικά με την φόρτιση. Μετά από αναβάθμιση σε win10 κάθε φορά που πάω να συνδέσω την συσκευή για φόρτιση μου αναφέρει ότι πρέπει να συνδέσω πιο γρήγορο φορτιστή. Ο φορτιστής είναι αυτός που είχε η συσκευασία, της MS στα 0,75 mah. Η διάρκεια φόρτισης και η διάρκεια αναμονής/χρήσης δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα. Απλά ήθελα να ξέρω εάν το εμφανίζει και σε άλλους χρήστες της συγκεκριμένης συσκευής.

Στους 19 μηνες που εχω το τηλεφωνο μου το εχει κανει μια δυο φορες.

κανε ενα softreset(πατημενο το πληκτρο on-off μεχρι να δονηθεί το τηλεφωνο)

Link to comment
Share on other sites

Στους 19 μηνες που εχω το τηλεφωνο μου το εχει κανει μια δυο φορες.

κανε ενα softreset(πατημενο το πληκτρο on-off μεχρι να δονηθεί το τηλεφωνο)

 

Ευχαριστώ, θα δοκιμάσω και θα επανέλθω

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...