Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό είναι απενεργοποιημένο και μετά απο κάποια ώρα ξεκινάει μόνο του, καμία ιδέα; -win8.

 

Καλησπέρα, το πρόβλημα λύθηκε με τον καλύτερο τρόπο..απο μόνο του. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην εφαρμογή 'Επαφές' και εγώ δεν έχω πρόβλημα.

 

Στην εφαρμογή 'Τηλέφωνο' όμως (dialer), εκεί που έχει το σηματάκι με τα δύο ανθρωπάκια κάτω δεξιά, για να κάνεις αναζήτηση επαφής, εκεί είναι που μου εμφανίζει το πρόβλημα.

 

Το μήνυμα σου όμως μου άνοιξε τα μάτια, τι είναι αυτό το rap dialer? Μπορούμε να έχουμε άλλο dialer? Τρέχω να το δοκιμάσω...

Εγώ μόνο αυτό χρησιμοποιώ διότι μου έχει λύσει τα χέρια, είμαι επαγγελματίας μιλάω σχεδόν όλη μέρα και η εύρεση μίας επαφής από τις 800 περίπου που έχω έχει γίνει παιχνιδακι. Δοκίμασε το και θα με θυμηθείς

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά σε wm8 μέσω wdrt και δεν με αφήνει να βάλω λογαριασμό Microsoft για να συνεχίσω. Με πετάει μυνημα σφάλματος.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά σε wm8 μέσω wdrt και δεν με αφήνει να βάλω λογαριασμό Microsoft για να συνεχίσω. Με πετάει μυνημα σφάλματος.

 

Ειναι μαζικο το πρόβλημα. Υπομονή μέχρι να λυθεί από την Microsoft.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πιστεύεται πως αξίζει η συσκευή για 106 ευρώ?? Μιλάω σαν hardwear γιατί σαν softwear είχα στο παρελθόν και το ξέρω. Η οθόνη του με ενδιαφέρει σαν απόδοση-φωτεινότητα και η κάμερα κατά δεύτερον. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε το εχω 1.5 χρονο , το ειχα παρει 180 ε και στην τιμη που λες ειναι κελεπουρι.

Ειμαι τρομερα ευχαριστημενος (αν και την καμερα την περιμενα ελαφρως καλυτερη) και θα το αλλαζα μονο με το 950Xl και τιποτα αλλο .

Go for it.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα είναι το τηλεφωνο . Στα 106 ευρω είναι ευκαιρια.

 

Με το moto g4 play στα 122, δεν θα το έλεγα ευκαιρία.

Link to comment
Share on other sites

Με το moto g4 play στα 122, δεν θα το έλεγα ευκαιρία.

Όταν το θέλεις με Windows όμως, είναι! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

%5Bimg%5Dhttp%3A//i.imgur.com/ph0MR88.jpg[/img]

Από σήμερα παρέα μου κάνει ένα σημάδι στην οθόνη.

Δεν είναι πολύ ευδιάκριτο,αλλά το βλέπω κυρίως στα άσπρα και ανοιχτά χρώματα.

 

Καλησπέρα σε όλους και παρακαλώ θα ήθελα την βοήθειά σας στα 2 παρακάτω θέματα. Δεν πρόλαβα να ψάξω παραπάνω(σίγουρα θα υπάρχουν απαντήσεις) ζητώ συγνώμη αν επαναλαμβάνω θέματα που έχουν απαντηθεί. Παραπάνω παραθέτω κάτι που διάβασα από τον φίλο Chryssostomo.

Το πρώτο μου λοιπόν θέμα έχει να κάνει με αυτό ακριβώς,2 μήνες μετά την αγορά εντελώς ξαφνικά απέκτησα και εγώ μια παρόμοια (χρωματιστή σκιά ανοιχτό καφέ η προς το μουσταρδι) η οποία φαίνεται στα ανοιχτά χρώματα και είναι ανάμεσα στην οθόνη και το τζάμι..Δεν επηρεάζει την εικόνα(δηλαδή βλέπω κάτω από αυτό) δεν έχει να κάνει με κάψιμο οθόνης..Δεν ξέρω που οφείλεται ίσως σε υγρασία? Αλλά πως προέκυψε κάτι τέτοιο,δεν μου έχει βραχεί το κινητό.. Βασικά πρέπει να το στείλω στην arvato αλλά σκέφτομαι ότι θα μείνω για κανά μήνα χωρίς τηλέφωνο. Όποιος αντιμετώπισε κάτι παρόμοιο θα ήθελα να μου πει τι έκανε και τι ακριβώς πρόβλημα ήταν..Παραθέτω φωτογραφία για να δείτε σε λευκό και σε μπλε φόντο. Το δεύτερο πρόβλημα έχει να κάνει με την εφαρμογή κάμερας.Επιλέγοντας να βγάλω φωτογραφία HDR μπορεί να βγάλει την πρώτη όμως μετά στην δεύτερη την τρίτη κ.τ.λ μου γράφει Αποθήκευση..... και θα πρέπει να περιμένω αιώνια για την επόμενη,άσε που οι περισσότερες από αυτές εξαφανίζονται ως δια-μαγείας. Αυτά...Αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει,ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Edited by satmaniac
πρόβλημα με ανέβασμα φωτογραφιών
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και παρακαλώ θα ήθελα την βοήθειά σας στα 2 παρακάτω θέματα. Δεν πρόλαβα να ψάξω παραπάνω(σίγουρα θα υπάρχουν απαντήσεις) ζητώ συγνώμη αν επαναλαμβάνω θέματα που έχουν απαντηθεί. Παραπάνω παραθέτω κάτι που διάβασα από τον φίλο Chryssostomo.

Το πρώτο μου λοιπόν θέμα έχει να κάνει με αυτό ακριβώς,2 μήνες μετά την αγορά εντελώς ξαφνικά απέκτησα και εγώ μια παρόμοια (χρωματιστή σκιά ανοιχτό καφέ η προς το μουσταρδι) η οποία φαίνεται στα ανοιχτά χρώματα και είναι ανάμεσα στην οθόνη και το τζάμι..Δεν επηρεάζει την εικόνα(δηλαδή βλέπω κάτω από αυτό) δεν έχει να κάνει με κάψιμο οθόνης..Δεν ξέρω που οφείλεται ίσως σε υγρασία? Αλλά πως προέκυψε κάτι τέτοιο,δεν μου έχει βραχεί το κινητό.. Βασικά πρέπει να το στείλω στην arvato αλλά σκέφτομαι ότι θα μείνω για κανά μήνα χωρίς τηλέφωνο. Όποιος αντιμετώπισε κάτι παρόμοιο θα ήθελα να μου πει τι έκανε και τι ακριβώς πρόβλημα ήταν..Παραθέτω φωτογραφία για να δείτε σε λευκό και σε μπλε φόντο. Το δεύτερο πρόβλημα έχει να κάνει με την εφαρμογή κάμερας.Επιλέγοντας να βγάλω φωτογραφία HDR μπορεί να βγάλει την πρώτη όμως μετά στην δεύτερη την τρίτη κ.τ.λ μου γράφει Αποθήκευση..... και θα πρέπει να περιμένω αιώνια για την επόμενη,άσε που οι περισσότερες από αυτές εξαφανίζονται ως δια-μαγείας. Αυτά...Αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει,ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Τελικά οι φωτογραφίες δεν ανεβαίνουν παρότι δοκίμασα με μέγεθος,φορματ και τις αναλογίες που αναφέρονται..

Ανέβασε τα με αύτη την εφαρμογή!

Grin https://www.microsoft.com/store/apps/9nblggh08md2

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και παρακαλώ θα ήθελα την βοήθειά σας στα 2 παρακάτω θέματα. Δεν πρόλαβα να ψάξω παραπάνω(σίγουρα θα υπάρχουν απαντήσεις) ζητώ συγνώμη αν επαναλαμβάνω θέματα που έχουν απαντηθεί. Παραπάνω παραθέτω κάτι που διάβασα από τον φίλο Chryssostomo.

Το πρώτο μου λοιπόν θέμα έχει να κάνει με αυτό ακριβώς,2 μήνες μετά την αγορά εντελώς ξαφνικά απέκτησα και εγώ μια παρόμοια (χρωματιστή σκιά ανοιχτό καφέ η προς το μουσταρδι) η οποία φαίνεται στα ανοιχτά χρώματα και είναι ανάμεσα στην οθόνη και το τζάμι..Δεν επηρεάζει την εικόνα(δηλαδή βλέπω κάτω από αυτό) δεν έχει να κάνει με κάψιμο οθόνης..Δεν ξέρω που οφείλεται ίσως σε υγρασία? Αλλά πως προέκυψε κάτι τέτοιο,δεν μου έχει βραχεί το κινητό.. Βασικά πρέπει να το στείλω στην arvato αλλά σκέφτομαι ότι θα μείνω για κανά μήνα χωρίς τηλέφωνο. Όποιος αντιμετώπισε κάτι παρόμοιο θα ήθελα να μου πει τι έκανε και τι ακριβώς πρόβλημα ήταν..Παραθέτω φωτογραφία για να δείτε σε λευκό και σε μπλε φόντο. Το δεύτερο πρόβλημα έχει να κάνει με την εφαρμογή κάμερας.Επιλέγοντας να βγάλω φωτογραφία HDR μπορεί να βγάλει την πρώτη όμως μετά στην δεύτερη την τρίτη κ.τ.λ μου γράφει Αποθήκευση..... και θα πρέπει να περιμένω αιώνια για την επόμενη,άσε που οι περισσότερες από αυτές εξαφανίζονται ως δια-μαγείας. Αυτά...Αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει,ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Τελικά οι φωτογραφίες δεν ανεβαίνουν παρότι δοκίμασα με μέγεθος,φορματ και τις αναλογίες που αναφέρονται..

Για την οθονη δεν γνωρίζω.

Για την καμερα όταν τραβας hdr δοκιμασε την εφαρμογή HDR PHOTO CAMERA.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με το moto g4 play στα 122, δεν θα το έλεγα ευκαιρία.

Παντως στο 640 του εχω περασμένες 50 εφαρμογες και δουλευει εδώ και 15μηνες όπως την πρωτη μερα.

Πολύ αμφιβαλω αν αυτό γινεται στο g4

Link to comment
Share on other sites

Όταν το θέλεις με Windows όμως, είναι! ;)

 

Παντως στο 640 του εχω περασμένες 50 εφαρμογες και δουλευει εδώ και 15μηνες όπως την πρωτη μερα.

Πολύ αμφιβαλω αν αυτό γινεται στο g4

 

Σε hardware αναφέρεται ο συμφορουμίτης, το os είναι άλλη κουβέντα.

 

Εμένα πάντως με καμιά 20αριά εφαρμογές (περάν αυτών που έχει το os) η συσκευή σέρνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε τα με αύτη την εφαρμογή!

Grin https://www.microsoft.com/store/apps/9nblggh08md2

 

Τελικά ανέβασα μια φωτογραφία όπως είπε ο φίλος evris2013(ευχαριστώ), μπορείτε να την δείτε παραπάνω.

 

Για την οθονη δεν γνωρίζω.

Για την καμερα όταν τραβας hdr δοκιμασε την εφαρμογή HDR PHOTO CAMERA.

 

Φίλε st1313 απ ότι είδα υπάρχουν 2 εκδόσεις HDR PHOTO CAMERA για την αρχική πληρώνεις για να την κατεβάσεις (θα το κάνω αργότερα) Κατέβασα την lite έκδοση η οποία είναι άστα να πάνε.

Link to comment
Share on other sites

@st1313 μην αμφιβάλλεις και τόσο.

@satmaniac,εδώ δεν θα έμπλεκα με την αρβάτο.

Αν δεν σε ενοχλεί κράτα το όπως είναι.

εγώ τουλάχιστον αυτό έχω κάνει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε hardware αναφέρεται ο συμφορουμίτης, το os είναι άλλη κουβέντα.

 

Εμένα πάντως με καμιά 20αριά εφαρμογές (περάν αυτών που έχει το os) η συσκευή σέρνεται.

 

Και εμένα.

Και σέρνεται κυρίως στις native της MS,δεν θα αναφερθώ σε άλλες.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καμια εφαρμογή δεν σερνεται εκτος από τις δυο του facebook.

Τωρα αν μετρατε τα δεκατα του δευτερολεπτου ενταξει.

Παντως 50 εφαρμογες android περσινα με 1-8 δεν καταφεραν όχι να τις τρεξουν αλλα ουτε να τις εγκαταστησουν(το δοκιμάσαμε με φιλους)

Link to comment
Share on other sites

Oύτε καν αλλά θα βγούμε offtopic.

Απλά μάλλον ορισμένοι για να πείτε ότι σέρνεται το τηλέφωνο θα πρέπει να κάνει κανένα λεπτό για αν ανοίξει μια εφαρμογή.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Oύτε καν αλλά θα βγούμε offtopic.

Απλά μάλλον ορισμένοι για να πείτε ότι σέρνεται το τηλέφωνο θα πρέπει να κάνει κανένα λεπτό για αν ανοίξει μια εφαρμογή.

Το "σέρνεται" είναι σχετικό για τον καθένα! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω πει τοσες πολλες φορες και για να μην ξεφυγουμε οπως ειπε πολυ σωστα ο chrys..

Χωρις πολλα πολλα λοιπον...αυτες οι συσκευες ειναι οκ μονο για δευτερες...δεν μπορουν να υποστηριξουν οπως πρεπει αυτα που πρεπει να σου παρεχει ενα smartphone εν ετη 2017..και ειναι οκ για καποιον φυσικα που το θελει Μονο για κλησεις-μηνυματα-emails, κανα viber-skype και κανα βιντεακι..αυτα και παμε παρακατω καποια στιγμη...

Link to comment
Share on other sites

Καμια εφαρμογή δεν σερνεται εκτος από τις δυο του facebook.

Τωρα αν μετρατε τα δεκατα του δευτερολεπτου ενταξει.

Παντως 50 εφαρμογες android περσινα με 1-8 δεν καταφεραν όχι να τις τρεξουν αλλα ουτε να τις εγκαταστησουν(το δοκιμάσαμε με φιλους)

 

Θα συμφωνήσω και εγώ οτι καμία εφαρμογή δεν σέρνεται εκτός από το messenger και facebook που αργουν να ανοίξουν. Όταν ανοίξουν λειτουργούν κανονικά.Το κινητό(640) δεν σέρνεται πουθενά αυτήν την στιγμή. Μετά την τρίτη φορά που πέρασα τα 10 το κινητό λειτουργεί όπως την πρώτη μέρα που το πήρα και έχω περίπου 60 εφαρμογές και παιχνίδια. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και το έχω σχεδόν 2 χρόνια. Οι περισσότεροι φίλοι μου με android δεν έχουν κινητό τόσο καιρό και όσοι το έχουν κρατήσει διαμαρτύρονται συνέχεια. Όλα τα παραπάνω όμως δεν θα τα έλεγα πριν μερικους μήνες που είχα τα 10 και κολλούσαν όλα. Οπότε έχει να κάνει με το πως έχει ''κάτσει'' η αναβάθμιση στη συσκευή. Τώρα έχω ένα κινητό που λειτουργεί υποδειγματικά ας κοντεύει να κλείσει τα 2 χρόνια και ας έχει 1/8 μνήμη. Το θέμα των εφαρμογών είναι άλλο κομμάτι και θα συμφωνήσω οτι το store έχει πολλά κενά. Τις εφαρμογές που χρειάζομαι τις έχω. Σίγουρα θα ήθελα 2-3 ακόμα αλλά μικρό το κακό. Ο καθένας με τις ανάγκες του.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Το messenger στο s7 galaxy της κόρης μου είναι μια από τα ίδια με εμάς,οπότε είναι θέμα της fb ότι και να λέμε.Βέβαια και το Viber τελευταία μου έκανε κάτι κουλά,αλλα περιμένω να στρωσει με την επόμενη αναβάθμιση.
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ οτι καμία εφαρμογή δεν σέρνεται εκτός από το messenger και facebook που αργουν να ανοίξουν. Όταν ανοίξουν λειτουργούν κανονικά.Το κινητό(640) δεν σέρνεται πουθενά αυτήν την στιγμή. Μετά την τρίτη φορά που πέρασα τα 10 το κινητό λειτουργεί όπως την πρώτη μέρα που το πήρα και έχω περίπου 60 εφαρμογές και παιχνίδια. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και το έχω σχεδόν 2 χρόνια. Οι περισσότεροι φίλοι μου με android δεν έχουν κινητό τόσο καιρό και όσοι το έχουν κρατήσει διαμαρτύρονται συνέχεια. Όλα τα παραπάνω όμως δεν θα τα έλεγα πριν μερικους μήνες που είχα τα 10 και κολλούσαν όλα. Οπότε έχει να κάνει με το πως έχει ''κάτσει'' η αναβάθμιση στη συσκευή. Τώρα έχω ένα κινητό που λειτουργεί υποδειγματικά ας κοντεύει να κλείσει τα 2 χρόνια και ας έχει 1/8 μνήμη. Το θέμα των εφαρμογών είναι άλλο κομμάτι και θα συμφωνήσω οτι το store έχει πολλά κενά. Τις εφαρμογές που χρειάζομαι τις έχω. Σίγουρα θα ήθελα 2-3 ακόμα αλλά μικρό το κακό. Ο καθένας με τις ανάγκες του.

Ετσι ακριβως είναι. Τα ειπες όλα. Αυτό το πως θα κατσει η αναβαθμιση ισχυει απολυτα στα τηλεφωνα που ειχαν τα 8.1

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζουμε το ίδιο ανέκδοτο μήνες τώρα.

Για wp πάντως εγώ θα πρότεινα μόνο 950,καθώς με τα δικά μας,είναι σα να παίρνεις τον άλλον στον λαιμό σου.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...