Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eυχαριστώ για τις απαντήσεις, όχι το κινητό είναι απενεργοποιημένο -δεν φορτίζει ή κάτι άλλο, έκδοση 8.1 upd2- και απλά απο μόνο του σε κάποια φάση 15-20 λεπτά απ όσο το 'χω παρακολουθήσει ξεκινάει μόνο του.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eυχαριστώ για τις απαντήσεις, όχι το κινητό είναι απενεργοποιημένο -δεν φορτίζει ή κάτι άλλο, έκδοση 8.1 upd2- και απλά απο μόνο του σε κάποια φάση 15-20 λεπτά απ όσο το 'χω παρακολουθήσει ξεκινάει μόνο του.

 

Σε αυτο πρεπει να εχεις παγκοσμια πρωτιά χαχαχα με πιανεις αδιαβαστο πρωτη φορα το βλεπω δοκιμασε να βγαλεις την μπαταρια εν λειτουργια το κινητο μετρα 60 δευτερα και ξαβαλτη και δες αν στο ξανακανει.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εχω τα εξης δυο προβληματα. Το πρωτο ειναι οτι αρκετες φορες οταν το φορτιζω με το δικο του φορτιστη μου βγαζει μνμ οτι η συσκευη φορτιζει αργα και οντως καθυστερει η φορτιση. Το δευτερο ειναι το εξης. Πριν λιγες μερες το κινητο δεν ανταποκρινοταν σε τιποτα. Παταγα τα εικονιδια στην οθονη αλλα δεν ανοιγε τιποτα. Εκανα restart, εβγαλα τις καρτες αλλα τιποτα. Τελικα εκανα επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις. Το κινητο δουλεψε κανονικα. Ειχα ξεχασει τον κωδικο Microsoft, εκανα νεο,στη συνεχεια θυμηθηκα τον παλιο και μεχρι εδω ολα καλα. Ψαψνω να βρω τις εφαρμογες που ειχα στην καρτα αλλα τζιφος. Οταν παω να κατεβασω νεες εφαρμογες και να τις βαλω στην καρτα, μου γραφει οτι πρεπει πρωτα να διαγραφουν οι παλιες τις οποιες οπως ειπα πριν δεν τις βλεπω καθολου. Βοηθεια καποιος γιατι δεν θελω να χασω τις παλιες εφαρμογες γιατι ειχα κανει σημαντικες μεταβολες σε αυτες πχ εφαρμογη πορτοφολι με στοιχεια εσοδων εξοδων ολοκληρου ετος κτλ. Περιμενω τα φωτα σας.
Link to comment
Share on other sites

@Kosmias σε λίγο καιρό που δεν θα δουλεύει τίποτα στα 8.1 τι θα κάνετε;

όχι ότι με το xl και τα 10άρια τα πράγματα θα είναι καλύτερα,αλλά λέμε τώρα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

@Kosmias σε λίγο καιρό που δεν θα δουλεύει τίποτα στα 8.1 τι θα κάνετε;

όχι ότι με το xl και τα 10άρια τα πράγματα θα είναι καλύτερα,αλλά λέμε τώρα.

 

ΜΙΑ χαρα θα δουλευουν ολα γιατι εγω το χρησιμοποιω ως τηλεφωνο κυριως, και fb- viber- messenger αραια και που, και ενα φακο εχω δεν εχω θεματα,εδω εχω νοκια με symbian και δουλευει ακομα τα παραθυρα θα φοβηθω?:lol::lol:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

ΜΙΑ χαρα θα δουλευουν ολα γιατι εγω το χρησιμοποιω ως τηλεφωνο κυριως, και fb- viber- messenger αραια και που, και ενα φακο εχω δεν εχω θεματα,εδω εχω νοκια με symbian και δουλευει ακομα τα παραθυρα θα φοβηθω?:lol::lol:

 

δε με κατάλαβες, ίσως.

Αν θέλεις να το δουλεύεις σαν smartphone,θα υπάρχει πρόβλημα,καθώς κόβεται σιγά σιγά η υποστήριξη σε όλα.

Τώρα αν το θες για ομιλία και κάμερα,νια μια χαρά είναι.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα δουλευουν τα windows σαν smartfhone .

Εκτος αν μερικοι λεγοντας smartfhone αναφέρεστε στις εφαρμογες του facebook

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα! Στο 640XL μου έχω τα 10άρια με όλες τις τελευταίες αναβαθμίσεις και όλα λειτουργούν άψογα.Εντουτοις παρατήρησα ότι στα πρόσθετα δεν έχω πλέον το προφίλ χρώματος , δεδομένα κίνησης LUMIA και κάποια άλλα. Ξέρει κανείς γιατί;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα! Στο 640XL μου έχω τα 10άρια με όλες τις τελευταίες αναβαθμίσεις και όλα λειτουργούν άψογα.Εντουτοις παρατήρησα ότι στα πρόσθετα δεν έχω πλέον το προφίλ χρώματος , δεδομένα κίνησης LUMIA και κάποια άλλα. Ξέρει κανείς γιατί;

 

Γιατι εβαλες τα 10 ισως?:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι επειδή πέρασε τα 10. Κι εγώ πέρασα τα 10 σε 830 και τις είχε αυτές τις ρυθμίσεις! Δεν είδα να γράφει κανένας για αυτό το πρόβλημα στο 640! Ίσως να είναι μεμονωμένο. Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά να κάνω μια ερώτηση. Έβαλα στο USB του 640xl κάτι ακουστικά του υπολογιστή 7:1 ήχο και δεν δουλεύουν.Ενώ στα Android δουλεύουν κανονικά ξέρει κάποιος γιατί; πρέπει να κάνω κάτι; Edited by sofos2121
Link to comment
Share on other sites

Τα Android δίνουν; γιατί εκεί σε 2 τηλέφωνα δούλευαν

 

αναλόγως την συσκευή.

Βέβαια ξεκαθάρισε μου τι εννοείς.

ήχο η ρεύμα;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τα συνδέσεις ανάβουν κάτι λαμπάκια που δείχνει ότι έχει ρεύμα, στο 640 δεν ανάβει τίποτα ούτε ήχο έχει
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους

σε win 10 περιβαλλον δεν βρισκω τον τροπο να κανω προωθηση κλησεων σε αλλο τηλεφωνο.

μπορει καποιος να με καθοδηγησει?

στις ρυθμισεις δικτυου τηλεφωνου δεν υπαρχει πουθενα τετοια επιλογη....

ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους

σε win 10 περιβαλλον δεν βρισκω τον τροπο να κανω προωθηση κλησεων σε αλλο τηλεφωνο.

μπορει καποιος να με καθοδηγησει?

στις ρυθμισεις δικτυου τηλεφωνου δεν υπαρχει πουθενα τετοια επιλογη....

ευχαριστω .

 

ρυθμισεις-τηλεφωνο-ρυθμισεις sim1 η sim2-προωθηση κλησεων

και μια δευτερη επιλογή. ρυθμισεις-προσθετσ-υπηρεσιες δικτυου-sim1 η sim2 και εχεις διαφορες επιλογες

Edited by st1313
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δύο ενημερώσεις πίσω το ίδιο, ακαριαία εμφάνιση, τώρα όμως πραγματικά υπάρχει σοβαρό πρόβλημα. Φαντάσου να είσαι στο αυτοκίνητο και να πρέπει να περιμένεις 10-15 δευτερόλεπτα για να βρεις επαφή. Υπάρχει περίπτωση να φταίει ο αριθμός των επαφών?

 

Έχω 850 επαφές, 3 email, δυο κάρτες sim, καμιά 60αριά εφαρμογές και δυο dialer. Ένα το original και το rap dialer. Με οποιο και να κάνω αναζήτηση επαφής μου το δίνει ακαριαία ειδικά με το rap. Άρα δεν έχει καμία σχέση ο αριθμός των επαφών. Κάτι άλλο μπορεί να φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω 850 επαφές, 3 email, δυο κάρτες sim, καμιά 60αριά εφαρμογές και δυο dialer. Ένα το original και το rap dialer. Με οποιο και να κάνω αναζήτηση επαφής μου το δίνει ακαριαία ειδικά με το rap. Άρα δεν έχει καμία σχέση ο αριθμός των επαφών. Κάτι άλλο μπορεί να φταίει.

 

Στην εφαρμογή 'Επαφές' και εγώ δεν έχω πρόβλημα.

 

Στην εφαρμογή 'Τηλέφωνο' όμως (dialer), εκεί που έχει το σηματάκι με τα δύο ανθρωπάκια κάτω δεξιά, για να κάνεις αναζήτηση επαφής, εκεί είναι που μου εμφανίζει το πρόβλημα.

 

Το μήνυμα σου όμως μου άνοιξε τα μάτια, τι είναι αυτό το rap dialer? Μπορούμε να έχουμε άλλο dialer? Τρέχω να το δοκιμάσω...

Edited by harrispas
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή 'Επαφές' και εγώ δεν έχω πρόβλημα.

 

Στην εφαρμογή 'Τηλέφωνο' όμως (dialer), εκεί που έχει το σηματάκι με τα δύο ανθρωπάκια κάτω δεξιά, για να κάνεις αναζήτηση επαφής, εκεί είναι που μου εμφανίζει το πρόβλημα.

 

Το μήνυμα σου όμως μου άνοιξε τα μάτια, τι είναι αυτό το rap dialer? Μπορούμε να έχουμε άλλο dialer? Τρέχω να το δοκιμάσω...

Δεν υποστηρίζει dual sim τηλέφωνα! Έτσι γράφουν στα σχόλια τουλάχιστον... Δεν το δοκίμασα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...