Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μετά από μια αποτυχημένη αναβάθμιση στα w10 (μου έβγαλε μια λυπημένη φατσουλα) γύρισα στα w8. Η μπαταρία μερα με τη νύχτα όπως και γενικά η ταχύτητα του κινητού. Δεν ξέρω αν ξαναγυρίσω στα w10.

 

Και πως ήταν αποτυχημένη;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω την ώρα που έκανε την τελευταία αναβάθμιση που έβγαλε, στα w10 όταν εμφανίστηκαν τα γρανάζια μετά από λίγο μου έβγαλε την φατσουλα και δεν έκανε τίποτα το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω την ώρα που έκανε την τελευταία αναβάθμιση που έβγαλε, στα w10 όταν εμφανίστηκαν τα γρανάζια μετά από λίγο μου έβγαλε την φατσουλα και δεν έκανε τίποτα το τηλέφωνο.

 

Καλύτερα να κάνεις μια προσπάθεια ξανά

 

Να έχεις το κινητό τέρμα φορτισμένο ώστε να κάνεις αναβάθμιση στα 10, μετά να κάνεις αναβάθμιση στη 420 και ένα hard reset στο τέλος.

 

Με την τελευταία αναβάθμιση είμαστε σε πολύ καλό δρόμο

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση είμαστε σε πολύ καλό δρόμο

Ο μετρητής data λειτουργεί κανονικά; Σε κάποιους άκουσα ότι έχουν πρόβλημα, ανεξαρτήτως συσκευής!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ο μετρητής data λειτουργεί κανονικά; Σε κάποιους άκουσα ότι έχουν πρόβλημα, ανεξαρτήτως συσκευής!

 

Κανονικότατα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα συνεχίζει να μην μετράει.

 

τι να πω,εμένα στην 420 μετράει κανονικά και έβαλα και όριο.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω προβλημα με τα μηνυματα .δεν πεταγονται μπανερ ειδοποιησης ουτε καν χτυπαει αν εερχονται νεα μηνυματα και πρεπει να μπαινω στην εφαρμογη για να βλεπω αν μου εχουνε στηλει.επεισης απο τις ειδοποιησεις ειναι ενεργοποιημενα κανονικα και οι ηχοι και τα μπανερ για τα μηνυματα.

εχει-ειχε κανεις το ιδιο προβλημα και πως το ελυσε?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε ένα soft reset για αρχή...

 

εκανα αδερφε και ολα μια χαρα. σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση

Link to comment
Share on other sites

τι να πω,εμένα στην 420 μετράει κανονικά και έβαλα και όριο.

 

Κι εγώ έχω βάλει όριο, άλλα συνεχίζει να δείχνει ότι απομένουν 0ΜΒ.

Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψα γιατί αρκετά πράγματα έδειχναν να μην λειτουργούν σωστά.ο edge πχ κολλούσε και δεν μπορούσα να γράψω.η φωτογραφική μου έκανε συνέχεια επανεκκινήσεις.

 

Βέβαια οι φωτο που τραβούσε ήταν πολύ καλύτερες από ότι τώρα στα 8.1

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω βάλει όριο, άλλα συνεχίζει να δείχνει ότι απομένουν 0ΜΒ.

 

Σε εμένα μετράει κανονικά.Μπήκες μέσα στην εφαρμογή να δεις αν μετράει εκεί;

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επέστρεψα γιατί αρκετά πράγματα έδειχναν να μην λειτουργούν σωστά.ο edge πχ κολλούσε και δεν μπορούσα να γράψω.η φωτογραφική μου έκανε συνέχεια επανεκκινήσεις.

 

Βέβαια οι φωτο που τραβούσε ήταν πολύ καλύτερες από ότι τώρα στα 8.1

 

Μπορούσες απλά να κάνεις ένα Hard reset.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει και λειτουργούσε κανονικά στην αρχή.μετα απο λίγες μέρες αεχησαν και τα προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έπρεπε να είχαν σταματήσει τα προβλήματα.

όλοι όσοι βάλαμε τα 10,έχουμε κάνει ένα με δύο hard reset.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, είχα γράψει και πιο πριν, ότι το Lumia 640XL LTE που έχω εδώ και έναν χρόνο, με περασμένα τα windows 10 μέσω insider program, το οποίο έχω εγκαταλείψει τώρα και είμαι με την επίσημη 420, εντελώς ξαφνικά άλλαξε μόνο του τα χρώματα. Στην αρχή είχα υποθέσει ότι θα ήταν λόγω του συγχρονισμού λογαριασμού με το laptop που έχω, επειδή είχα επιλέξει και εκεί αλλαγή χρώματος. Όμως σήμερα που το έκλεισα για μία ώρα περίπου, όταν το άνοιξα πάλι είχε αλλάξει από μόνο του τα χρώματα, τα οποία δεν είναι τα ίδια με του υπολογιστή. Μου το έκανε πρώτη φορά τώρα με την 420. Δεν μου το έχει κάνει πάλι. Δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα βέβαια, αλλά επειδή μου παρουσίασε άλλο ένα μικρό κολληματάκι, αν συνεχίσει πάω για το δεύτερο hard reset από τότε που το αγόρασα. Το κόλλημα που μου παρουσίασε μόνο για μία φορά, είναι να μην λειτουργεί ο ήχος αλλά μόνο η δόνηση. Το βράδυ όταν πάω για ύπνο, ή όταν είμαι στην εργασία μου, κλείνω τον ήχο κλίσης. Τον άνοιξα πριν από δύο ημέρες το πρωί που ξύπνησα και σε μία εισερχόμενη κλίση που είχα μετά, δεν είχα ήχο αλλά μόνο δόνηση. Έλεγξα με το πλαϊνό πλήκτρο του ήχου αν ήταν ανοιχτός και ήταν στο τέρμα. Με μία επανεκκίνηση έστρωσε, αλλά το παρακολουθώ μήπως και μου το παρουσιάσει πάλι. Σε μία τέτοια περίπτωση τι προτείνετε, πισωγύρισμα σε windows 8.1 ( δεν θα το προτιμούσα), hard reset και μετά τα windows 10, ή απλώς hard reset και στήσιμο από την αρχή χωρίς επαναφορά των προηγούμενων ρυθμίσεων; Να επισημάνω πως στο προηγούμενο hard reset που είχα κάνει, το είχα στήσει πάλι από την αρχή.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, είχα γράψει και πιο πριν, ότι το Lumia 640XL LTE που έχω εδώ και έναν χρόνο, με περασμένα τα windows 10 μέσω insider program, το οποίο έχω εγκαταλείψει τώρα και είμαι με την επίσημη 420, εντελώς ξαφνικά άλλαξε μόνο του τα χρώματα. Στην αρχή είχα υποθέσει ότι θα ήταν λόγω του συγχρονισμού λογαριασμού με το laptop που έχω, επειδή είχα επιλέξει και εκεί αλλαγή χρώματος. Όμως σήμερα που το έκλεισα για μία ώρα περίπου, όταν το άνοιξα πάλι είχε αλλάξει από μόνο του τα χρώματα, τα οποία δεν είναι τα ίδια με του υπολογιστή. Μου το έκανε πρώτη φορά τώρα με την 420. Δεν μου το έχει κάνει πάλι. Δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα βέβαια, αλλά επειδή μου παρουσίασε άλλο ένα μικρό κολληματάκι, αν συνεχίσει πάω για το δεύτερο hard reset από τότε που το αγόρασα. Το κόλλημα που μου παρουσίασε μόνο για μία φορά, είναι να μην λειτουργεί ο ήχος αλλά μόνο η δόνηση. Το βράδυ όταν πάω για ύπνο, ή όταν είμαι στην εργασία μου, κλείνω τον ήχο κλίσης. Τον άνοιξα πριν από δύο ημέρες το πρωί που ξύπνησα και σε μία εισερχόμενη κλίση που είχα μετά, δεν είχα ήχο αλλά μόνο δόνηση. Έλεγξα με το πλαϊνό πλήκτρο του ήχου αν ήταν ανοιχτός και ήταν στο τέρμα. Με μία επανεκκίνηση έστρωσε, αλλά το παρακολουθώ μήπως και μου το παρουσιάσει πάλι. Σε μία τέτοια περίπτωση τι προτείνετε, πισωγύρισμα σε windows 8.1 ( δεν θα το προτιμούσα), hard reset και μετά τα windows 10, ή απλώς hard reset και στήσιμο από την αρχή χωρίς επαναφορά των προηγούμενων ρυθμίσεων; Να επισημάνω πως στο προηγούμενο hard reset που είχα κάνει, το είχα στήσει πάλι από την αρχή.

 

Δεν είναι τίποτα (ήχος). Λύνεται με μια επανεκκίνηση. Μου το είχε κάνει και μένα μία φορά και λύθηκε αμέσως με την επανεκκίνηση. Κάτι τέτοια προβληματάκια λύνονται με επανεκκίνηση, όπως για παράδειγμα μία ημέρα δεν μπορούσα να λάβω email και από τους τρεις λογαριασμούς που έχω. Με την επανεκκίνηση όλα λύθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα προχώρησα σε soft reset καθότι ειχα παρατηρήσει τον τελευταίο καιρό ένα δισταγμό ή αλλιώς μικρή καθυστέρηση όταν επελεγα κάποιο εικονίδιο από την αρχική οθόνη.

Γενικά, είχα παρατηρήσει από όταν έβαλα τα 10ρια ότι το κινητό σαν να τράβαγε ένα ζόρι σε σχέση με πριν, όχι κάτι το τραγικό αλλά το καταλάβαινα, δηλαδή είτε έπρεπε να πατήσω 2 φορές πάνω σε ένα εικονίδιο για να ενεργοποιηθεί, είτε έπερνε την εντολή αλλά παρουσίαζε μια καθυστέρηση στην εκτέλεση.

 

Hard reset είχα κάνει λίγες μέρες μετά που μπήκαν τα 10ρια αλλά το παραπάνω θέμα το παρατήρησα ποιό έντονα τον τελευταίο καιρό.

Θα δούμε... :worry:

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπερδεύτηκα λίγο.προσπαθω να αλλάξω την ανάλυση της κάμερας αλλά δεν βρισκω πουθενά πως.ΓνωριΩ ότι είναι το aspect ratio αλλά που Είναι;;

 

Επίσης μου δίνει δυονεπιλογες μέσα στις ρυθμίσεις μια για την λουμια κάμερα και μια γιαντην Microsoft αλλά οποια και να επιλξω το ίδιο Είναι.αλλαζει κάτι;

 

Ως εφαρμογή μέσα στο κινητό μόνο η Lumia υπάρχει...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ύστερα από ένα ακριβώς χρόνο σκληρής χρήσης, τρεις λογαριασμούς email,και καμιά 60 εφαρμογές μου έκανε το εξής πρόβλημα πάντα για πρώτη φορά: Δεν μπορούσα να συνδεθώ με το WiFi και έκανα επανεκκίνηση. Πάλι δεν έφτιαξε και έκανα ένα soft reset. Στην επαναφορά λοιπόν έφτιαξε το WiFi αλλά δεν μου διάβαζε την κάρτα μνήμης με αποτέλεσμα να μην λειτουργούν οι μισές εφαρμογές που έχω εκεί. Ξανά έκανα soft reset έβγαλα την μπαταρία και τελικά επανήλθε μόνο του ύστερα από 5 λεπτά. Τώρα που γράφω όλα οκ. Λέτε να αρχίζουν τα προβλήματα σιγά σιγά ;;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ύστερα από ένα ακριβώς χρόνο σκληρής χρήσης, τρεις λογαριασμούς email,και καμιά 60 εφαρμογές μου έκανε το εξής πρόβλημα πάντα για πρώτη φορά: Δεν μπορούσα να συνδεθώ με το WiFi και έκανα επανεκκίνηση. Πάλι δεν έφτιαξε και έκανα ένα soft reset. Στην επαναφορά λοιπόν έφτιαξε το WiFi αλλά δεν μου διάβαζε την κάρτα μνήμης με αποτέλεσμα να μην λειτουργούν οι μισές εφαρμογές που έχω εκεί. Ξανά έκανα soft reset έβγαλα την μπαταρία και τελικά επανήλθε μόνο του ύστερα από 5 λεπτά. Τώρα που γράφω όλα οκ. Λέτε να αρχίζουν τα προβλήματα σιγά σιγά ;;;;;;

 

Κανεις δεν γνωρίζει, αλλα δεν είναι η μόνη συσκευή που παθαίνει τέτοια, υπάρχουν και αλλα branded κινητά που παθαίνουν τέτοια πραματα

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ύστερα από ένα ακριβώς χρόνο σκληρής χρήσης, τρεις λογαριασμούς email,και καμιά 60 εφαρμογές μου έκανε το εξής πρόβλημα πάντα για πρώτη φορά: Δεν μπορούσα να συνδεθώ με το WiFi και έκανα επανεκκίνηση. Πάλι δεν έφτιαξε και έκανα ένα soft reset. Στην επαναφορά λοιπόν έφτιαξε το WiFi αλλά δεν μου διάβαζε την κάρτα μνήμης με αποτέλεσμα να μην λειτουργούν οι μισές εφαρμογές που έχω εκεί. Ξανά έκανα soft reset έβγαλα την μπαταρία και τελικά επανήλθε μόνο του ύστερα από 5 λεπτά. Τώρα που γράφω όλα οκ. Λέτε να αρχίζουν τα προβλήματα σιγά σιγά ;;;;;;

 

Ο λογος που προτιμω το κλεισιμο της συσκευης και να βγαζω την μπαταρια αντι να κανω σοφτ ρεσετ με τα κουμπια ειναι οτι αν εκεινη την ωρα κανει εγγραφη στην sd μπορει να γινει corrupted και να θελει σκαναρισμα μετα το ανοιγμα για να ξαναδει τις εφαρμογες. Συνηθως τις βρισκει μετα απο 1 - 2 λεπτα και στην περιπτωση που δεν βρει καποια λυνεται με απεγκατασταση και επανεγκατασταση αλλα με τον πρωτο τροπο γλυτωνεις αυτη την φασαρια.

Link to comment
Share on other sites

Ο λογος που προτιμω το κλεισιμο της συσκευης και να βγαζω την μπαταρια αντι να κανω σοφτ ρεσετ με τα κουμπια ειναι οτι αν εκεινη την ωρα κανει εγγραφη στην sd μπορει να γινει corrupted και να θελει σκαναρισμα μετα το ανοιγμα για να ξαναδει τις εφαρμογες. Συνηθως τις βρισκει μετα απο 1 - 2 λεπτα και στην περιπτωση που δεν βρει καποια λυνεται με απεγκατασταση και επανεγκατασταση αλλα με τον πρωτο τροπο γλυτωνεις αυτη την φασαρια.

Σωστός!!!! Αυτό μου ζητούσε. Σκανάρισμα. Τελικά έφτιαξε όπως το γράφεις. Απλά εγώ δεν είχα την υπομονή να περιμένω και νόμιζα ότι κόλλησε. Θα δείξει η πορεία τι είναι όλα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...