Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ το έκανα 8.1 τώρα το σκέφτομαι για τα 10?

 

Έχετε δει αλλαγές μα την τελευταία αναβάθμιση;

 

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης :!:

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by alex_gate_7
Συνεχόμενα Μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τις επανεκκινήσεις τις έκανε σε άκυρες ώρες. Δε νομίζω να έγινε καμία αναβάθμιση.

Μπορεί να είναι όμως γιατί όταν κατεβάζει δηλώνει άκυρες ώρες για επανεκκίνηση,μπορεί και όχι.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει κάποιος εφαρμογή για τα πλακιδια; να μπορεί να αλλάξει μέγεθος η συμπεριφορά; μπορεί να προτείνει κάποια;
Link to comment
Share on other sites

Τις επανεκκινήσεις τις έκανε σε άκυρες ώρες. Δε νομίζω να έγινε καμία αναβάθμιση.

Μήπως είναι γενικό το θέμα; Κι εμένα με 830 κάνει επανεκκινήσεις μονο του τις τελευταίες 4 μέρες!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι γενικό το θέμα; Κι εμένα με 830 κάνει επανεκκινήσεις μονο του τις τελευταίες 4 μέρες!

 

Οκ, τώρα ησύχασα.... Είναι γενικό το θέμα μάλλον. Κι εμένα μια από τα ίδια από την ημέρα που έκανα την τελευταία αναβάθμιση.

 

Sent from mTalk Κώστας!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Οκ, τώρα ησύχασα.... Είναι γενικό το θέμα μάλλον. Κι εμένα μια από τα ίδια από την ημέρα που έκανα την τελευταία αναβάθμιση.

 

Sent from mTalk Κώστας!!

Μάλλον δεν πρέπει να ησυχασεις ακόμη, διότι εγώ είμαι με 8.1 ακόμα! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι το ιντερνετ ενώ πολλές φορες το κλείνω κυρίως το βράδυ πριν κοιμηθώ αυτό για κάποιο λόγο ξαναανοιγει..
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι το ιντερνετ ενώ πολλές φορες το κλείνω κυρίως το βράδυ πριν κοιμηθώ αυτό για κάποιο λόγο ξαναανοιγει..

 

Πάνε στις ρυθμίσεις του Wifi και άλλαξε την επιλογή "κάθε 1 ώρα" σε "μη αυτόματα"

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Πάνε στις ρυθμίσεις του Wifi και άλλαξε την επιλογή "κάθε 1 ώρα" σε "μη αυτόματα"

 

 

 

Με. Win10 δεν μου δίνει τέτοια επιλογή.έψαξα αλλα δεν το βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

Με. Win10 δεν μου δίνει τέτοια επιλογή.έψαξα αλλα δεν το βρήκα.

 

Καλημέρα,υπάρχει,ρυθμίσεις -δίκτυο και ασυρματη σύνδεση -wifi-διαχείριση.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,υπάρχει,ρυθμίσεις -δίκτυο και ασυρματη σύνδεση -wifi-διαχείριση.

 

 

 

Ναι ευχαριστώ το βρήκα τελικά.και νόμιζα ότι είναι κόλλημα των win...

Link to comment
Share on other sites

Οκ, τώρα ησύχασα.... Είναι γενικό το θέμα μάλλον. Κι εμένα μια από τα ίδια από την ημέρα που έκανα την τελευταία αναβάθμιση.

 

Sent from mTalk Κώστας!!

 

δεν ξέρω αν είναι,αλλά εμένα δεν έχει κάνει reboot εδώ και μήνες.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν είναι,αλλά εμένα δεν έχει κάνει reboot εδώ και μήνες.

Και μένα το ίδιο...ουτε με windows 8.1...ουτε με 10αρια.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

παντως τοσο καιρο που παρατηρω μιας και εχω εγω και το 640XL DS 4G εχω να παρατηρησω πραγματα που δεν νομιζω να εχουν αναφερθει...

1ο= δεν μπορεις να βαλεις static ip και αυτο ειναι σημαντικο για μενα ..αλλα δεν βλεπω κατι γυρω απο αυτο.. να διορθωθει κλπ

2ο=εχει προσπαθησει καποιος να βαλει ξεχωριστους ηχους κλησεις σε καθε σιμ;; και να λειτουργει;;

3ο=το 4G που εχει ειναι πιο αργο απο το λενοβο 7010 που εχω σαν κυριως τηλ... συγκεκριμενα με ιδιο δικτυο [κοσμοτε] σε κατασταση φουλ σηματος το 640 εχει ping= 75-225 αναλογα την ωρα και το σημειο.. και το καλυτερο ειναι DWN=-11-15 MB UPL=7-9

οταν το λενοβο την ιδια στιγμη διπλα του εχει ping=10-25 DWN=35-50 UPL=13-28...

εννοατε οτι εχει γινει το τεστ αυτο πανω απο 20 φορες σε διαφορα σημεια τηςπολης που εχει καλυψη . 4G .

επισης ο EDGE & CHROME η διαφορα ειναι χαωδης υπερ του chrome...

να αναφερω εδω οτι ειχα παρει την πρωτη φορα το 640DS XL αλλα ηταν 3G

το πουλησα και μετα πηρα το ιδιο σε 4G..απο την μικροσοφτ//

αλλα τελικα και αυτο τα ιδια κανει απλα η ταχυτητα ειναι λιγο καλυτερη,, αλλα οχι οπως πρεπει...

πηρα και την τελευταια ενημερωση την 420..αλλα σε αυτα που αναφερα δεν αλλαξε κατι

Link to comment
Share on other sites

παντως τοσο καιρο που παρατηρω μιας και εχω εγω και το 640XL DS 4G εχω να παρατηρησω πραγματα που δεν νομιζω να εχουν αναφερθει...

1ο= δεν μπορεις να βαλεις static ip και αυτο ειναι σημαντικο για μενα ..αλλα δεν βλεπω κατι γυρω απο αυτο.. να διορθωθει κλπ

2ο=εχει προσπαθησει καποιος να βαλει ξεχωριστους ηχους κλησεις σε καθε σιμ;; και να λειτουργει;;

3ο=το 4G που εχει ειναι πιο αργο απο το λενοβο 7010 που εχω σαν κυριως τηλ... συγκεκριμενα με ιδιο δικτυο [κοσμοτε] σε κατασταση φουλ σηματος το 640 εχει ping= 75-225 αναλογα την ωρα και το σημειο.. και το καλυτερο ειναι DWN=-11-15 MB UPL=7-9

οταν το λενοβο την ιδια στιγμη διπλα του εχει ping=10-25 DWN=35-50 UPL=13-28...

εννοατε οτι εχει γινει το τεστ αυτο πανω απο 20 φορες σε διαφορα σημεια τηςπολης που εχει καλυψη . 4G .

επισης ο EDGE & CHROME η διαφορα ειναι χαωδης υπερ του chrome...

να αναφερω εδω οτι ειχα παρει την πρωτη φορα το 640DS XL αλλα ηταν 3G

το πουλησα και μετα πηρα το ιδιο σε 4G..απο την μικροσοφτ//

αλλα τελικα και αυτο τα ιδια κανει απλα η ταχυτητα ειναι λιγο καλυτερη,, αλλα οχι οπως πρεπει...

πηρα και την τελευταια ενημερωση την 420..αλλα σε αυτα που αναφερα δεν αλλαξε κατι

 

για το πρώτο έχω να πω ότι αν για τη δουλειά σου είναι σημαντικό κάτι τέτοιο έπρεπε να το ψάξεις για το ποια συσκευή στο παρέχει

για το δεύτερο το έχω δοκιμάσει και μπορούσα άνετα να έχω διαφορετικό ήχο κλήσης για κάθε sim ξεχωριστά

για το τρίτο τι να πω ;;; ότι δεν έχω το 4G είναι αρκετό ;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παίζει να έκανα μια μεγάλη βλακεία......Λοιπόν πρόσεξα ένα Dead/Stuck pixel και κατέβασα ένα πρόγραφα Fix που αλλάζει γρήγορα το χρώμα με αποτέλεσμα να το ξεκολλήσει. Λοιπόν το έκανα αλλά τώρα είναι σαν να τρεμοπαίζει και ο φωτισμός της οθόνης. Έχω απελπιστεί. Δεν ξέρω τι να κάνω. Βοηθήστε με. :'(
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παίζει να έκανα μια μεγάλη βλακεία......Λοιπόν πρόσεξα ένα Dead/Stuck pixel και κατέβασα ένα πρόγραφα Fix που αλλάζει γρήγορα το χρώμα με αποτέλεσμα να το ξεκολλήσει. Λοιπόν το έκανα αλλά τώρα είναι σαν να τρεμοπαίζει και ο φωτισμός της οθόνης. Έχω απελπιστεί. Δεν ξέρω τι να κάνω. Βοηθήστε με. :'(

 

Πάιξε με την φωτεινότητα μπας και/μέχρι στρώσει.

Αλλιώς service is calling.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ωχ Service is calling; Μην μου τα λες αυτα τωρα

 

Τι να σου πω;ότι όλα είναι κομπλέ;

Δεν θα έπρεπε να παίζει η φωτεινότητα.

Κάνε και κανένα soft reset και βλέπεις.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω;ότι όλα είναι κομπλέ;

Δεν θα έπρεπε να παίζει η φωτεινότητα.

Κάνε και κανένα soft reset και βλέπεις.

 

Κάνω ένα Hard Reset τώρα να δουμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εντά μου φαίνεται πως το Service δεν θα χρειαστει φτιαχτηκε

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας καμιά λεπτομέρεια.

Γιατί να σου ξεκόλλησε το pixel το βλέπω δύσκολο.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

εβαλα δοκιμαστικα τα 10 σε 640xl για να το σκαλισω ως 2η συσκευη.

Πως μπορω να κανω synchronize με τουσ λογ/σμουσ μου, κατα βουληση δικη μου, και οχι του τηλεφωνου..?.

Απ οτι φαινεται συγχρονιζει αυτοματα και μονο του. Ειναι καποια ρυθμιση που μου ξεφυγε?

 

στα 8.1 δεν ειχα θεμα

Link to comment
Share on other sites

Aπό τις ρυθμίσεις των λογαριασμών κανονικά.

Εγώ πχ τα έχω βάλει να συγχρονίζουν με βάση την χρήση μου.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...