Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου προφανώς έχεις προβληματική συσκευή. Δεν υπάρχει αμφισβήτηση στο θέμα σταθερότητας των windows.

 

Ψέματα δεν είχα την 420 τόσο καιρό είχα την 318.την 420 την πήρα σήμερα.τι πάει να πει προβληματική συσκευή?έχω διαβάσει και για άλλους που κατά καιρούς είχα προβλήματα αλλα ληθηκαν με hr και δεν επανήλθαν και αλλα επανήλθαν. Προβληματική είναι και η Microsoft φίλε ...βασικα όλες είναι προβληματικές,άλλες πολύ άλλες λιγο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ψέματα δεν είχα την 420 τόσο καιρό είχα την 318.την 420 την πήρα σήμερα.τι πάει να πει προβληματική συσκευή?έχω διαβάσει και για άλλους που κατά καιρούς είχα προβλήματα αλλα ληθηκαν με hr και δεν επανήλθαν και αλλα επανήλθαν. Προβληματική είναι και η Microsoft φίλε ...βασικα όλες είναι προβληματικές,άλλες πολύ άλλες λιγο

 

Δοκίμασε τότε να γυρίσεις στα 8.1 και δες αν έχεις τα ίδια προβλήματα και εκεί. Τα 10 είναι κάτι καινούριο και σίγουρα έχει παιδικές ασθένειες.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανεις hard reset μετα κανεις καθαρη εγκατασταση η επαναφερεις διαφορα. Στην καρτα sd κανεις format?

Δεν δικαιολογειται ολο αυτο που περνας .Τα 10 στις τελευταιες εκδοσεις ειναι πολυ σταθερα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανεις hard reset μετα κανεις καθαρη εγκατασταση η επαναφερεις διαφορα. Στην καρτα sd κανεις format?

Δεν δικαιολογειται ολο αυτο που περνας .Τα 10 στις τελευταιες εκδοσεις ειναι πολυ σταθερα.

 

Ναι καθαρη κάνω πάντα όπως επίσης και στηνsd κάτσε να δω πως θα κάτσει και η καινούρια εκδοση

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, οποιος έκανε αναβάθμιση σε 420 έκδοση και είδε κάποιες διαφορες ας μας πει αν θέλει.

Ευχαριστώ

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Nα δω πότε θα φτιαχτεί αυτό το bug με το HDR της κάμερας τόσες ενημερώσεις σε windows 10 και ακόμα τίποτα..

Έχεις απόλυτο δίκιο. Εμένα ενώ το τηλέφωνο τρέχει τα πάντα ομαλά χωρίς κολλήματα, τα δυο προβλήματα που έχω εξ αρχής είναι το HDR και η μη αναγνώριση κάποιων επισυναπτόμενων αρχείων στα email. Πολλές φορές ενώ μου δείχνει ότι έχω επισυναπτόμενα δεν μπορεί να τα διαβάσει. Στο note 3 που έχω ποτέ δεν μου έχει κάνει κάτι τέτοιο. Περιμένω σε αναβάθμιση μήπως τα φτιάξουν. Άλλα προβλήματα δεν έχω και το τηλέφωνο το ξεζουμίσω κάθε μέρα .

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο. Εμένα ενώ το τηλέφωνο τρέχει τα πάντα ομαλά χωρίς κολλήματα, τα δυο προβλήματα που έχω εξ αρχής είναι το HDR και η μη αναγνώριση κάποιων επισυναπτόμενων αρχείων στα email. Πολλές φορές ενώ μου δείχνει ότι έχω επισυναπτόμενα δεν μπορεί να τα διαβάσει. Στο note 3 που έχω ποτέ δεν μου έχει κάνει κάτι τέτοιο. Περιμένω σε αναβάθμιση μήπως τα φτιάξουν. Άλλα προβλήματα δεν έχω και το τηλέφωνο το ξεζουμίσω κάθε μέρα .

 

Καλο μεσημέρι....το ίδιο και εγω.Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω ειναι το bug με το HDR της κάμερας.Καποτε πρέπει να το διορθώσουν...

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημέρι....το ίδιο και εγω.Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω ειναι το bug με το HDR της κάμερας.Καποτε πρέπει να το διορθώσουν...

Τι εννοειτε οταν λετε bug με το hdr?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοειτε οταν λετε bug με το hdr?

 

Δεν ξέρω αν εννοει ο φίλος το ίδιο με εμενα....οταν τραβάω μια φωτο HDR με την μαμά κάμερα και στην συνεχεια πάω στον χώρο αποθήκευσης στις εικόνες και επιλεγω αυτη την φωτογραφία όταν ανοίγει μου βγάζει μια επιλογή μέσα στην εικόνα χαμηλά κάτω που λέει..."HDR...επιλογή βέλτιστου φωτισμού".

Όταν ομως το πατάω μου ανοίγει παράθυρο το οποιο αν θυμάμαι καλα λέει.."Κάποιο πρόβλημα παρουσιάστηκε.Δοκιμάστε ξανά".

Κάποιες φορές πολυ σπάνια βέβαια μου έχει λειτουργήσει η επιλογή αυτη.Σε όλες τις εκδόσεις σε 10αρια μου το κάνει.Ακομα και στην σημερινή τελευταία που πέρασα.

Edited by sakarkas1
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν εννοει ο φίλος το ίδιο με εμενα....οταν τραβάω μια φωτο HDR με την μαμά κάμερα και στην συνεχεια πάω στον χώρο αποθήκευσης στις εικόνες και επιλεγω αυτη την φωτογραφία όταν ανοίγει μου βγάζει μια επιλογή μέσα στην εικόνα χαμηλά κάτω που λέει..."HDR...επιλογή βέλτιστου φωτισμού".

Όταν ομως το πατάω μου ανοίγει παράθυρο το οποιο αν θυμάμαι καλα λέει.."Κάποιο πρόβλημα παρουσιάστηκε.Δοκιμάστε ξανά".

Κάποιες φορές πολυ σπάνια βέβαια μου έχει λειτουργήσει η επιλογή αυτη.Σε όλες τις εκδόσεις σε 10αρια μου το κάνει.Ακομα και στην σημερινή τελευταία που πέρασα.

 

Το δοκιμασα. κατα αρχην μπορω να τραβηξω μεχρι 4 φωτο σερι. μετα καθε φωτο που τραβαω πρεπει να περιμενω λιγο 2-3 sec μεχρι την επομενη.

τωρα αμα παω στην φωτο και επιλεξω βελτιστος φωτισμος κανει παλι 2-3 sec να τις αποθηκευσει.

Χωρο αποθηκευσης εχω την καρτα sd.

Δεν ξερω αν ετσι πρεπει να δουλευει η για την καθυστερηση που εχω φταιει ο χωρος αποθηκευσης η

το τηλεφωνο(Δεν εχει την δυναμη να κανει την επεξεργασια γρηγορα) η η ιδια η εφαρμογη.

Εγω μιλαω για το 640. Αν μπορει καποιος φιλος να μας πει αν το ιδιο γινεται και στο 950

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μετά απο ενα μήνα με το τηλέφωνο (640xl dual) χθες το πηρα απόφαση και αναβαθμισα στα 10αρια(αν και είχα δίλημμα με αυτά που ειχα διαβάσει) .Οι πρώτες εντυπώσεις; Δεν εχω αντιμετωπίσει κανένα προβλημα σε κανένα επίπεδο.(Εκτός "ίσως" οτι η μπαταρία τελειώνει λίγο γρηγορότερα).Κανένα πρόβλημα με τους λογαριασμούς email κάθε τύπου.Ούτε με τις κάμερες,επαφές η οτιδήποτε άλλο. Έκανα την αναβάθμιση χωρίς να αλλαξω την γλώσσα στην αγγλική (έτσι κατάλαβα ότι εκαναν κάποιοι)δεν εχω κάνει κανένα hard η soft reset ποτέ στην συσκευή .Η διαδικασία αναβάθμισης κράτησε αρκετή ώρα. Για την ώρα αυτά,σε περίπτωση που μου βγάλει κάτι αρνητικό(εύχομαι οχι) θα το αναφέρω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν εννοει ο φίλος το ίδιο με εμενα....οταν τραβάω μια φωτο HDR με την μαμά κάμερα και στην συνεχεια πάω στον χώρο αποθήκευσης στις εικόνες και επιλεγω αυτη την φωτογραφία όταν ανοίγει μου βγάζει μια επιλογή μέσα στην εικόνα χαμηλά κάτω που λέει..."HDR...επιλογή βέλτιστου φωτισμού".

Όταν ομως το πατάω μου ανοίγει παράθυρο το οποιο αν θυμάμαι καλα λέει.."Κάποιο πρόβλημα παρουσιάστηκε.Δοκιμάστε ξανά".

Κάποιες φορές πολυ σπάνια βέβαια μου έχει λειτουργήσει η επιλογή αυτη.Σε όλες τις εκδόσεις σε 10αρια μου το κάνει.Ακομα και στην σημερινή τελευταία που πέρασα.

 

Ακριβώς αυτό εννοώ και εγώ. Ακόμα η επεξεργασία της φωτογραφίας είναι αδύνατη χωρίς να μπορείς να κάνεις ζουμ ή οτιδήποτε άλλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα μετά την αναβάθμιση παρατήρησα μεγάλη αύξηση στην ζωή της μπαταρίας περίπου κατά 20% . Τις επόμενες μέρες θα διαπιστώσω εάν είναι τυχαίο όχι.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό εννοώ και εγώ. Ακόμα η επεξεργασία της φωτογραφίας είναι αδύνατη χωρίς να μπορείς να κάνεις ζουμ ή οτιδήποτε άλλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα μετά την αναβάθμιση παρατήρησα μεγάλη αύξηση στην ζωή της μπαταρίας περίπου κατά 20% . Τις επόμενες μέρες θα διαπιστώσω εάν είναι τυχαίο όχι.

Ως προς την μπαταρία το επιβεβαιώνω κι εγώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,έχει κολλήσει το OneNote και δεν μπορώ να δω τις σημειώσεις μου.κόλλησε στον συγχρονισμό και δεν κάνει με τίποτα.έκανα και επαναφορά αλλα τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα μέσα σε 2 μέρες έκανε μόνο του 2 φορες επανεκκίνηση. Έχει κανεις άλλος τέτοιο θέμα η' που να ξέρει τι φταίει;. Μου είχε γίνει ξανά πιο παλιά.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,έχει κολλήσει το OneNote και δεν μπορώ να δω τις σημειώσεις μου.κόλλησε στον συγχρονισμό και δεν κάνει με τίποτα.έκανα και επαναφορά αλλα τίποτα.

 

Δοκίμασε να μπεις μέσω OneDrive.Είχα και εγώ θέμα συγχρονισμού και λύθηκε από εκει

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

με το Intagram τελικα βρηκαμε τι προβλημα υπαρχει?

 

 

 

Τι Windows έχεις? 8.1 ή 10?

 

Για δοκίμασε το λινκ

https://www.microsoft.com/en-us/store/apps/instagram/9nblggh5l9xt

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα μέσα σε 2 μέρες έκανε μόνο του 2 φορες επανεκκίνηση. Έχει κανεις άλλος τέτοιο θέμα η' που να ξέρει τι φταίει;. Μου είχε γίνει ξανά πιο παλιά.

 

Μήπως έχεις να γίνονται αυτόματα οι ενημερώσεις;

Σε τη φάση έκανε τις επανεκκινήσεις;

Link to comment
Share on other sites

μετα απο αναβαθμηση μοθ εβγαλε μια φατσουλα λυπημενει. ξερει κανεισ κατι? το τηλ δεν κανει τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Τι Windows έχεις? 8.1 ή 10?

 

Για δοκίμασε το λινκ

https://www.microsoft.com/en-us/store/apps/instagram/9nblggh5l9xt

 

σημερα μπηκα παλι στο store και τελικα το κατεβασε... δεν ξερω γιατι κατι θα ειχε κολλησει απο το store γιατι ηταν γενικο δεν το ειχα μονο εγω το ειχε και αλλο παιδι εδω μεσα

Link to comment
Share on other sites

μετα απο αναβαθμηση μοθ εβγαλε μια φατσουλα λυπημενει. ξερει κανεισ κατι? το τηλ δεν κανει τιποτα.

 

Προφανώς δεν έγινε σωστά η αναβάθμιση. Ο μόνος τρόπος για να διορθωθεί είναι να το φλασάρεις με το Windows Device Recovery Tool και να επιλέξεις "Η συσκευή μου δεν αποκρίνεται (κάπως έτσι θυμάμαι το λέει)". Θα σε γυρίσει στα WP8.1 οπότε θα πρέπει να κατεβάσεις το upgrade advisor και να κάνεις την γνωστή διαδικασία για να αναβαθμιστείς πάλι στα Windows 10 Mobile.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...