Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαίρετε.

 

Υπάρχει άραγε κάποιος τρόπος ώστε όταν πατάει κανείς κάποιο κείμενο στην address bar του internet explorer να ανοίγει η αναζήτηση του google για το κείμενο αυτό και όχι το άθλιο bing ?

 

Έχω 8.1

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε.

 

Υπάρχει άραγε κάποιος τρόπος ώστε όταν πατάει κανείς κάποιο κείμενο στην address bar του internet explorer να ανοίγει η αναζήτηση του google για το κείμενο αυτό και όχι το άθλιο bing ?

 

Έχω 8.1

Αν και είμαι στα 10άρια πιστεύω είναι η ίδια διαδικασία.

Θα ανοίξεις τον explorer θα βάλεις στην γραμμή αναζήτησης http://www.google.com ή gr ότι θες και πας στις ρυθμίσεις.

Σύνθετες ρυθμίσεις,αναζήτηση στη γραμμη διευθύνσεων και θα σου έχει εντοπίσει το google κανονικά.το επιλέγεις σαν προεπιλογή και είσαι έτοιμος.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Lumia camera, glance screen κ.α

 

μήπως δεν τις είχες κάνει;

γιατί είναι της περασμένης εβδομάδας και πίσω αυτές οι ενημερώσεις.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στα σταθερά w10 (218) δουλεύει αρκετά καλα εκτός απο το rich που πολλες φορές τραβάς την φωτογραφία αλλά

όταν την ανοίγεις σου βγάζει error.

Το ιδιο γίνετε με το rich και στα w10 insider που ειμαι εγω αλλά ευτυχώς δεν το χρησιμοποιώ ιδιαίτερα.

Στα insider δεν ειμαι σίγουρος αν δουλεύει το ιδιο καλα με τα σταθερά w10....

 

 

Το rich capture δουλεύει καλά στα 8.1 θεωρώ. Η φωτο είναι με dynamic rich c.

26689891721_45ebe44e18_b.jpg640xl dynamic rich capture by keras, on Flickr

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαι στα 10άρια πιστεύω είναι η ίδια διαδικασία.

Θα ανοίξεις τον explorer θα βάλεις στην γραμμή αναζήτησης http://www.google.com ή gr ότι θες και πας στις ρυθμίσεις.

Σύνθετες ρυθμίσεις,αναζήτηση στη γραμμη διευθύνσεων και θα σου έχει εντοπίσει το google κανονικά.το επιλέγεις σαν προεπιλογή και είσαι έτοιμος.

 

Το δοκίμασα αλλά δεν βρήκα το "ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΩΝ" που λες.

 

Ακολούθησα την εξής διαδικασία :

 

1. Έβαλα http://www.google.com στην address bar και μου άνοιξε τη σελίδα του google ο ΙΕ.

2. Πάτησα τις ρυθμίσεις του ΙΕ (3 τελίτσες δεξιά από την address bar)

3. Πήγα Settings -> Advanced Settings. Στη συγκεκριμένη σελίδα των advanced settings δεν υπάρχει καμία επιλογή "ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΩΝ". Παραθέτω screenshot.

 

http://s32.postimg.org/lbum9df69/wp_ss_20160503_0001.jpg

http://s32.postimg.org/oycu54avl/wp_ss_20160503_0002.jpg

Edited by iparout
Link to comment
Share on other sites

Kάπως έτσι πρέπει να γίνεται,ψαχούλεψε το λίγο.

Δεν έχω συσκευή με τα 8,1 για να δω.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Kάπως έτσι πρέπει να γίνεται,ψαχούλεψε το λίγο.

Δεν έχω συσκευή με τα 8,1 για να δω.

 

Τσέκαρα τριγύρω και δυστυχώς υπάρχουν κάποια κινητά Microsoft που έχουν αυτή τη δυνατότητα απενεργοποιημένη προκειμένου οι χρήστες να χρησιμοποιούν μόνο bing. Απαράδεκτο για την Microsoft.

 

http://www.windowscentral.com/microsoft-disabling-google-default-search-engine-new-lumia

Link to comment
Share on other sites

δε νομίζω πως ισχύει 100% αυτό.

Το 640 το έχω από τον Aύγουστο και το έχω αλλάξει.

Το 640XL το έχω λίγες μέρες και πάλι το έχω αλλάξει...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

δε νομίζω πως ισχύει 100% αυτό.

Το 640 το έχω από τον Aύγουστο και το έχω αλλάξει.

Το 640XL το έχω λίγες μέρες και πάλι το έχω αλλάξει...

 

Εγώ έχω το 640XL LTE από το Γαλλικό MS Store (δεν κυκλοφορεί στην Ελλάδα). Και όπως φαίνεται και από τα screenshots του κινητού μου, η συγκεκριμένη επιλογή δεν υπάρχει. Μακάρι να υπήρχε τρόπος να το αλλάξω γιατί το bing είναι τελείως χάλια.

Edited by iparout
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το 640XL LTE από το Γαλλικό MS Store (δεν κυκλοφορεί στην Ελλάδα). Και όπως φαίνεται και από τα screenshots του κινητού μου, η συγκεκριμένη επιλογή δεν υπάρχει. Μακάρι να υπήρχε τρόπος να το αλλάξω γιατί το bing είναι τελείως .

 

Θα κάνεις πρώτα μια αναζήτηση στον explorer στο google.com και μετά θα ανοίξεις τις ρυθμίσεις του Explorer και εκεί που λέει για την μηχανή αναζήτησης θα επιλέξεις το google.com αντί του bing

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις πρώτα μια αναζήτηση στον explorer στο google.com και μετά θα ανοίξεις τις ρυθμίσεις του Explorer και εκεί που λέει για την μηχανή αναζήτησης θα επιλέξεις το google.com αντί του bing

 

Το έκανα κι έτσι. Δεν εμφανίζεται η ρύθμιση επιλογής μηχανής αναζήτησης.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί τότε να παίζει αυτό που πόσταρες πριν.

Αν και πιστεύω πως με τα 10άρια θα σου βγάλει κι σένα την επιλογή.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί τότε να παίζει αυτό που πόσταρες πριν.

Αν και πιστεύω πως με τα 10άρια θα σου βγάλει κι σένα την επιλογή.

 

Υποστηρίζεται επίσημα η έκδοση 10 των Windows για το κινητό μας ? Αν ναι, υπάρχει κάποιο θρεντ εδώ να συμβουλευτώ σχετικά με την αναάθμιση ? (αν και απ' ότι έχω καταλάβει θα χάσω τα προγράμματα της HERE οπότε θα το σκεφτώ)

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζεται επίσημα η έκδοση 10 των Windows για το κινητό μας ? Αν ναι, υπάρχει κάποιο θρεντ εδώ να συμβουλευτώ σχετικά με την αναάθμιση ? (αν και απ' ότι έχω καταλάβει θα χάσω τα προγράμματα της HERE οπότε θα το σκεφτώ)

 

έχουμε πάρει εδώ και πολύ καιρό τα wp10 επίσημα.

εδώ είναι το επίσημο θέμα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το rich capture δουλεύει καλά στα 8.1 θεωρώ. Η φωτο είναι με dynamic rich c.

26689891721_45ebe44e18_b.jpg640xl dynamic rich capture by keras, on Flickr

 

 

Δουλεύει καλα αλλά δουλεύει παντα σε κάθε λήψη;;

Link to comment
Share on other sites

έχουμε πάρει εδώ και πολύ καιρό τα wp10 επίσημα.

εδώ είναι το επίσημο θέμα.

 

Ένα feedback (υπερ και κατά) για τα 10 στο 640XL μιας και τα έχεις ? Αξίζει η μετάβαση ? Γιατί διαβάζω για προβλήματα αυτονομίας/μπαταρίας και είμαι επιφυλακτικός. If it ain't broken, don't fix it που έλεγαν και στο χωριό μου. Τα 8.1 δουλεύουν ρολόι σε εμένα και το κινητό είναι το καλύτερο που είχα ever.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα κι έτσι. Δεν εμφανίζεται η ρύθμιση επιλογής μηχανής αναζήτησης.

Μέσα στις ρυθμίσεις έχει την επιλογή "σύνθετες" ρυθμίσεις. Εκεί θα πας. Εγώ μόλις το άλλαξα με 10άρια βέβαια. Θα το δοκιμάσω και στο 925 που έχει τα 8.1 και θα επανέρθω.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στις ρυθμίσεις έχει την επιλογή "σύνθετες" ρυθμίσεις. Εκεί θα πας. Εγώ μόλις το άλλαξα με 10άρια βέβαια. Θα το δοκιμάσω και στο 925 που έχει τα 8.1 και θα επανέρθω.

 

Settings -> Advanced Settings πήγα, όπως φαίνεται και στα screenshots. Δεν υπάρχει τίποτε.

Link to comment
Share on other sites

Ένα feedback (υπερ και κατά) για τα 10 στο 640XL μιας και τα έχεις ? Αξίζει η μετάβαση ? Γιατί διαβάζω για προβλήματα αυτονομίας/μπαταρίας και είμαι επιφυλακτικός. If it ain't broken, don't fix it που έλεγαν και στο χωριό μου. Τα 8.1 δουλεύουν ρολόι σε εμένα και το κινητό είναι το καλύτερο που είχα ever.

 

Κοίταξε το xl το έχω λίγες μέρες.

Δεν ξέρω πως τα πήγαινε με 8,1 αλλά με τα 10άρια βγάζω μια μέρα με καλή χρήση.

Δηλαδή κάθε βράδυ θα μπει στην μπρίζα σχεδόν σίγουρα.

Κατά τα άλλα είναι βολίδα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το rich capture δουλεύει καλά στα 8.1 θεωρώ. Η φωτο είναι με dynamic rich c.

26689891721_45ebe44e18_b.jpg640xl dynamic rich capture by keras, on Flickr

 

ΜΙΑ ΧΑΡΑ το μειζου σου..απίστευτες φωτο για κινεζικο.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα στο 925 με 8.1 denim. Το είχε κανονικά στις σύνθετες ρυθμίσεις. Το κινητό σου ποια έκδοση είναι ακριβώς;; δεν μπορεί στο 925 κινητό τριετίας να το έχει και στο δικό σου να μην το έχει.
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε το xl το έχω λίγες μέρες.

Δεν ξέρω πως τα πήγαινε με 8,1 αλλά με τα 10άρια βγάζω μια μέρα με καλή χρήση.

Δηλαδή κάθε βράδυ θα μπει στην μπρίζα σχεδόν σίγουρα.

Κατά τα άλλα είναι βολίδα.

 

Απαράδεκτη αυτονομία. Εγώ με το 640XL βγάζω άνετα 2 με 3 μέρες με κανονική χρήση. Η καθημερινή φόρτιση είναι τεράστιος αποτρεπτικός παράγοντας για εμένα και ο βασικότερος λόγος που έφυγα από iPhone. Με βλέπω να μένω στα 8.1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...