Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα παιδια μηπως καποιος μπορει να μου πει αν το κινητο θα υποστιριζει otg usb δηλ. να βλεπει στικακια ως εξωτερικους δισκους, δεδομενου οτι 8giga μου φαινεται μικρος αποθ. χωρος

 

Τα Windows Phone 8 δεν υποστηρίζουν USB OTG. Αυτό το χαρακτηριστικό θα προστεθεί με την αναβάθμιση σε Windows 10.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα Windows Phone 8 δεν υποστηρίζουν USB OTG. Αυτό το χαρακτηριστικό θα προστεθεί με την αναβάθμιση σε Windows 10.

Δλδ μετα την αναβαθμιση σε W10 η θυρα 640xl θα γινει OTG?

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Δλδ μετα την αναβαθμιση σε W10 η θυρα 640xl θα γινει OTG?

 

Έτσι έχει ανακοινωθεί.

 

http://blog.gsmarena.com/windows-10-bring-usb-otg-functionality/

Link to comment
Share on other sites

Έτσι έχει ανακοινωθεί.

 

http://blog.gsmarena.com/windows-10-bring-usb-otg-functionality/

Να κρατήσουμε μια μικρη πισινή διότι πιθανός σε κάποιες συσκευές να μην δουλέψει λόγο ανεπάρκειας hardware απο αποψη προδιαγραφών micro USB που εχει μπει ανα μοντέλο.

 

Μένει να το δούμε στην πράξη οταν όλοι πάρουν τα 10αρια.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να ενεργοποιήσω την προσφορά για τον ένα χρόνο δωρεάν office?Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα χαρακτηριστικά του Lumia 640 XL smartphone μου; Στις πληροφορίες γράφει κάτω από το μοντέλο, «Πάροχος κινητής τηλεφωνίας CV IT» και Λογισμικό Windows Phone 8.1 Update 2. Το έχω αγοράσει από το Open365. Είναι ιταλικό και για λογαριασμό ιταλικού πάροχου; Προέρχομαι από Android και «ψάχνομαι» ακόμη με τα Windows Phone. Το ότι λειτουργεί για λογαριασμό πάροχου υπάρχει περίπτωση να εμποδίσει, ή να καθυστερήσει την αναβάθμιση σε Windows 10, όταν αυτή θα έρθει; Το update 2 είναι η πιο πρόσφατη ενημέρωση;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα χαρακτηριστικά του Lumia 640 XL smartphone μου; Στις πληροφορίες γράφει κάτω από το μοντέλο, «Πάροχος κινητής τηλεφωνίας CV IT» και Λογισμικό Windows Phone 8.1 Update 2. Το έχω αγοράσει από το Open365. Είναι ιταλικό και για λογαριασμό ιταλικού πάροχου; Προέρχομαι από Android και «ψάχνομαι» ακόμη με τα Windows Phone. Το ότι λειτουργεί για λογαριασμό πάροχου υπάρχει περίπτωση να εμποδίσει, ή να καθυστερήσει την αναβάθμιση σε Windows 10, όταν αυτή θα έρθει; Το update 2 είναι η πιο πρόσφατη ενημέρωση;

 

Είναι ιταλικό αλλά είναι Country Variant (CV). Αυτό σημαίνει ότι είναι unbranded, δεν ανήκει δηλαδή σε κάποιον πάροχο.

Το Update 2 ναί είναι η πιο πρόσφατη ενημέρωση για την συσκευή σου.

Το να είναι κάποια συσκευή branded (που όπως αναφέραμε δεν ισχύει με την δικιά σου) μπορεί είτε να καθυστερήσει να λάβει αλλά είτε και να λάβει συντομότερα την αναβάθμιση. Εξαρτάται από τον πάροχο και το πότε θα την έχει έτοιμη, θα έχει συμπεριλάβει τα δικά του στοιχεία δηλαδή στην εκάστοτε αναβάθμιση.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Είναι ιταλικό αλλά είναι Country Variant (CV). Αυτό σημαίνει ότι είναι unbranded, δεν ανήκει δηλαδή σε κάποιον πάροχο.

Το Update 2 ναί είναι η πιο πρόσφατη ενημέρωση για την συσκευή σου.

Το να είναι κάποια συσκευή branded (που όπως αναφέραμε δεν ισχύει με την δικιά σου) μπορεί είτε να καθυστερήσει να λάβει αλλά είτε και να λάβει συντομότερα την αναβάθμιση. Εξαρτάται από τον πάροχο και το πότε θα την έχει έτοιμη, θα έχει συμπεριλάβει τα δικά του στοιχεία δηλαδή στην εκάστοτε αναβάθμιση.

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Σας ζαλίζω λίγο με τις ερωτήσεις... σχετικά με το NFC έχω πάλι μία απορία. Σε κάποιες συσκευές το NFC βρίσκεται επάνω στο καπάκι στο πίσω μέρος από μέσα. Ισχύει και εδώ αυτό; Ρωτάω γιατί σκεφτόμουν να παραγγείλω από ebay καπάκι λευκό, ή άλλο χρώμα μιας και το έχω σε μαύρο, αλλά εάν υπάρχει θέμα με το NFC θα ήθελα να το ξέρω. Δεν θυμάμαι βέβαια να πρόσεξα κάτι τέτοιο επάνω στο καπάκι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, χθες το βραδάκι το lumia μου κατέβασε μία αναβάθμιση. Δεν ξέρω εάν ήρθε και σε κάποιον άλλο. Δεν γνωρίζω και πολλά πράγματα σχετικά με τα Windows smartphones, μιας και είμαι σχετικά νέος στο της Microsoft. Η έκδοση του λειτουργικού είναι η εξής : ΛΣ 8.10.15148.160. Το έγραψα σωστά, αυτό είναι;
Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά σε όλους. Εδώ και 5 μέρες είμαι κάτοχος του 640xl. Μόλις εχθές τράβηξα τρία βίντεο τον 5 λεπτών περίπου από της γυμναστικές επιδείξεις της μικρής, όταν τα έβαλα να παίξουν διαπίστωσα ότι κολάγανε σε πάρα πολλά σημεία. Μήπως δεν κάνω κάτι καλά εγώ? Μήπως χρειάζεται κάποια ρύθμιση την οποία δεν έχω κάνει? Οποιαδήποτε συμβουλή είναι καλοδεχούμενη. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα.Απο σημερα και εγω ευτυχης κατοχος του 640 xl.

Για αρχη μια ερωτηση.Του χρεαζεται mineral glass η αφου εχει gorilla ειμαι οκ?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να ενεργοποιήσω την προσφορά για τον ένα χρόνο δωρεάν office?Ευχαριστώ.

 

Κατεβάζεις την ειδική εφαρμογή (https://www.windowsphone.com/en-us/store/app/office-365-gift/d70c2064-b5b3-49ee-a3b3-0b58dd5ad440) και μετά ακολουθείς τις σχετικές οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις την ειδική εφαρμογή (https://www.windowsphone.com/en-us/store/app/office-365-gift/d70c2064-b5b3-49ee-a3b3-0b58dd5ad440) και μετά ακολουθείς τις σχετικές οδηγίες.

 

Για να καταλαβω,.Η εν λογω προσφορα ισχυει για το κινητο ΚΑΙ για ενα pc η μονο για το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Και για το κινητό και για ένα pc και για ένα tablet.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αποφάσισα να μην περιμένω το επόμενο Microsoft Windows flagship γιατί το πιθανότερο είναι να κοστίζει πάνω από 450GBP και τόσα χρήματα δεν θέλω να διαθέσω σε αυτή τη φάση.

 

Παράγγειλα το Lumia 640 XL LTE Dual SIM από Amazon.fr και το περιμένω μέσα στην εβδομάδα. Έιναι στα 249 EUR και μαζί με την τωρινή ισοτιμία μου βγήκε περίπου 185 GBP. Έτσι θα μπορώ να το χρησιμοποιώ με την τοπική SIM (κάρτα ΗΒ) και την Ελληνική SIM μαζί.

Αναμονή λοιπόν :cry:

 

Αν έχετε κάποια ερώτηση για το dual sim πείτε και θα σας απαντήσω όταν το παραλάβω. :D

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το ιδιο ακριβως μου κάνει στο 640 το 5'' ειδικά με την εφαρμογή της lumia camera.Το πρόβλημα πρέπει να ειναι η sd, που λογικα θα πρεπει να ειναι class 10 για να μην κολλανε τα fhd video που τραβαμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια και χαρά σε όλους. Εδώ και 5 μέρες είμαι κάτοχος του 640xl. Μόλις εχθές τράβηξα τρία βίντεο τον 5 λεπτών περίπου από της γυμναστικές επιδείξεις της μικρής, όταν τα έβαλα να παίξουν διαπίστωσα ότι κολάγανε σε πάρα πολλά σημεία. Μήπως δεν κάνω κάτι καλά εγώ? Μήπως χρειάζεται κάποια ρύθμιση την οποία δεν έχω κάνει? Οποιαδήποτε συμβουλή είναι καλοδεχούμενη. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
φιλε μου το ιδιο ακριβως μου κάνει στο 640 το 5'' ειδικά με την εφαρμογή της lumia camera.Το πρόβλημα πρέπει να ειναι η sd, που λογικα θα πρεπει να ειναι class 10 για να μην κολλανε τα fhd video που τραβαμε.
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το ιδιο ακριβως μου κάνει στο 640 το 5'' ειδικά με την εφαρμογή της lumia camera.Το πρόβλημα πρέπει να ειναι η sd, που λογικα θα πρεπει να ειναι class 10 για να μην κολλανε τα fhd video που τραβαμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φιλε μου το ιδιο ακριβως μου κάνει στο 640 το 5'' ειδικά με την εφαρμογή της lumia camera.Το πρόβλημα πρέπει να ειναι η sd, που λογικα θα πρεπει να ειναι class 10 για να μην κολλανε τα fhd video που τραβαμε.

 

Το πήγα για αντικατάσταση στα media και μου δώσανε καινούργιο. Το ίδιο μου κάνει και αυτό. Εδώ να σημειώσω οτι μαζί με το πρώτο τηλέφωνο είχα πάρει κάρτα sd class 10 και σήμερα την πήγα για έλεγχο και αυτη στο ίδιο το κατάστημα. Θα έχω απάντηση σε δέκα μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε τραβήξει όλοι video πάνω από λεπτό και μετά σας το δείχνει καλά? Εγώ την πρώτη συσκευή την αντικατέστησα γιατί κόλλαγε κατά την αναπαραγωγή και το ίδιο μου κάνει και η νέα συσκευή είτε κάνω την αποθήκευση στην sd class 10 είτε στην μνήμη του τηλεφώνου.

Πάντως η πρώτη επαφή μου με τα microsoft phone δεν πάει καλά.:mad:

Link to comment
Share on other sites

USB On The Go υποστηριζει;

 

Με την παρούσα έκδοση των Windows Phone δεν υποστηρίζει USB on the go. Τα Windows 10 Mobile θα υποστηρίζουν σύμφωνα με τις μέχρι τώρα αναφορές.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι άψογο το 640XL ή έχουν πρόβλημα με το βίντεο; Είναι αρκετά φθηνό γι αυτά που προσφέρει θα έλεγα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έχετε τραβήξει όλοι video πάνω από λεπτό και μετά σας το δείχνει καλά? Εγώ την πρώτη συσκευή την αντικατέστησα γιατί κόλλαγε κατά την αναπαραγωγή και το ίδιο μου κάνει και η νέα συσκευή είτε κάνω την αποθήκευση στην sd class 10 είτε στην μνήμη του τηλεφώνου.

Πάντως η πρώτη επαφή μου με τα microsoft phone δεν πάει καλά.:mad:

δοκιμασε να τραβηξεις βιντεο με την εφαρμογη για καμερα της microsoft οχι με την lumia camera
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...