Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους! Ενδιαφέρομαι να πάρω το συγκεκριμένο κινητό αλλά θέλω να μάθω αν είναι καλό στην πλοήγηση με GPS, καθώς θα χρησιμοποιηθεί αρκετά και σαν πλοηγός. Υπάρχει κάποιος που να το έχει δοκιμάσει; Επίσης εκτός από HERE παίζει τίποτε άλλο αξιόπιστο; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους! Ενδιαφέρομαι να πάρω το συγκεκριμένο κινητό αλλά θέλω να μάθω αν είναι καλό στην πλοήγηση με GPS, καθώς θα χρησιμοποιηθεί αρκετά και σαν πλοηγός. Υπάρχει κάποιος που να το έχει δοκιμάσει; Επίσης εκτός από HERE παίζει τίποτε άλλο αξιόπιστο; Ευχαριστώ!

 

τo HERE drive ειναι μια χαρα οσες φορες το χρειαστηκα δεν ειχα κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Θα πάω να το δω από κοντά να δω τι αίσθηση θα μου αφήσει και θα αποφασίσω.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης λίγα ποστ πιο πάνω υπάρχει φίλος που το πουλάει καινούριο γιατί δεν τον βόλεψε. Στείλτου πμ.

ok το τσιμπησα στα 200. thanx

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει δωρεάν και το sygic. Και αυτό πολύ καλό.

 

εννοεις τη δοκιμαστικη εκδοση συτζικ 7 ημερων?.... η τα μπερδεψες με το HERE MAPS που ειναι οντως φρη?

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν είναι, απλά σου κλειδώνει κάποια πραγματάκια μετά από 7 μέρες. Ως πλοηγός δουλεύει κανονικά.

 

https://www.microsoft.com/el-gr/store/apps/sygic-gps-navigation-maps-poi-route-directions/9nblggh16nlv

Edited by AfterForever
Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν είναι, απλά σου κλειδώνει κάποια πραγματάκια μετά από 7 μέρες. Ως πλοηγός δουλεύει κανονικά.

 

https://www.microsoft.com/el-gr/store/apps/sygic-gps-navigation-maps-poi-route-directions/9nblggh16nlv

Πως μπορείς να βάλεις διεύθυνση μετά τις 7 ημέρες;

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....εχουμε κανένα νέο σχετικά με τα 10?

 

Μεχρί στιγμής δεν υπάρχει κάτι νεότερο. Για οποιαδήποτε εξέλιξη θα υπάρξει ενημέρωση στο θέμα του λειτουργικού συστήματος [Επίσημο] Windows 10 Mobile Series.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για καποιο λογο δεν δουλευει η λειτουργια των ζωντανων εικονων.απο τις ρυθμισεις ειναι ολα οπως πρεπει ρυθμισμενα.τι μπορει να φταει????
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για καποιο λογο δεν δουλευει η λειτουργια των ζωντανων εικονων.απο τις ρυθμισεις ειναι ολα οπως πρεπει ρυθμισμενα.τι μπορει να φταει????

 

Δοκίμασες να κάνεις κάποιο soft reset στη συσκευή σου;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις τύχει σε κανένα να γίνεται ξαφνική επανεκκίνηση όταν ξεκινάει να παίξει κάποιο αρχείο η built-in Music εφαρμογή; Μια στο τόσο το κινητό κάνει restart όταν πάω να ξεκινήσω ένα αρχείο. Τα αρχεία είναι αποθηκευμένα σε sdcard. Δεν παρατηρώ πουθενά αλλού τέτοιο glitch. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Ολοκαίνουριο 640 xl στα 8.1. Οι flashlight εφαρμογές δεν λειτουργούν, ενώ όταν βγάζω φωτογραφία το φλας λειτουργεί κανονικά. Τι μπορεί να συμβαίνει;

 

** Βρήκα τη λύση στο readit. Αν είναι συνδεδεμένος ο φορτιστής δεν λειτουργεί το flashlight. Όλα καλά λοιπόν.

Edited by dalailama1
:p
Link to comment
Share on other sites

** Βρήκα τη λύση στο readit. Αν είναι συνδεδεμένος ο φορτιστής δεν λειτουργεί το flashlight. Όλα καλά λοιπόν.

Αυτό δεν το ήξερα ούτε εγώ!!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρειγγειλα λιγο βιαστικα χωρις να προλαβω να κοιταξω εαν οι δυο καρτες σιμ ειναι ταυτοχρονα ενεργες. οποις γνωριζει ασ ενημερωσει. ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια να κανω μια ερωτηση?Εχω το lumia 640xl απο το καλοκαιρι και ξαφνικα σταματησαν να δουλευουν τα ακουστικα>.Εννοειται οτι αλλαξα -4 ζευγη και δε δουλευει κανενα.Δοκιμασα τα ακουστικα αλλου και παιζουν μια χαρα.Απο οτι διαβασα ειναι ενα κοινο προβλημα των Lumia .Το παω στο σερβις η υπαρχει και καποια αλλη λυση?
Link to comment
Share on other sites

το πας στο σέρβις.

Αν δε παίζουν τα ακουστικά μόνο στη συσκευή σου,μάλλον έχεις βρει τον ένοχο.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

για να συμπληρωσω μολις συνεδεσα το headset του υπολογιστη (genesys) kai paizουν μια χαρα.Εχει πολυ χοντρο βυσμα και μαλλον αυτο φταιει.καπου εχει χαλαρωσει κατι και δεν κουμπωνει καλα (η καπως ετσι).Το παω anyway?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, με ενδιαφέρει η αγορά του 640 ή 640 xl άμεσα αλλά έχω κολλήσει στο εξής. Θέλω να μάθω τα SAR των 4 μοντέλων

(640 3G, 640XL 3G, 640 LTE, 640XL LTE και δε μπορώ να τα βρώ πουθενά. Είδα ένα μύνημα του Γιάννη που έλεγε:

 

Παιδιά το sar του είναι 0.69 head και 0.4 στο σώμα.Το Α5 που έχω τώρα έχει 023 head και 0.4 στο σώμα..από απόσταση δηλαδή η ακτινοβολία είναι στα ίδια επίπεδα;;

 

αλλά δε το πολυπιστεύω διότι η ΝΟΚΙΑ έχει παράδοση στα τρελά πάνω απο τα ανθρώπινα όρια SAR.

Μακάρι να είναι αλήθεια το μύνημα του Γιάννη.

Εσείς που το έχετε πάρει τι λέει το φυλλαδιάκι σας?

Ρωτάω γιατί η MICROSFT μου είπε να ρωτήσω. Όταν ρωτούσα - αναζητούσα το SAR έλεγε πάντα δείτε το φυλλάδιο.

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φιλε τοσο ειναι.Το ειχα ψαξει πολυ πριν παρω το τηλεφωνο γιατι εχω προβλημα με την πολη ακτινοβολια.Εδω ειναι οι τιμες

 

http://www.microsoft.com/en/mobile/about-us/people-and-planet/emf-health/sar/sar-information/

 

ηθελα να παρω το xiaomi redmi note αλλα εβγαζε τρελα sar και τελικα πηρα το εν λογω (και δεν το μετανιωσα).

 

Πηγα το δικο μου στο Nokia store και αφου μου τα ψιλοεπρηξαν (κλασικα) μου ειπαν οτι ειναι το βυσμα και οτι θα παραλαβουν μετα τις 10 του δεκεμβρη.

Μπορω να το παω σε γερμανο (δεν το πηρα απο εκει) για σερβις?Η γενικα που μπορω να το παω για επισημο σερβις εκτος nokia store (χωρις να χασω την εγγυηση της αντιπροσωπειας βεβαιως).....

Kai κατι ακομα.Καπου ειχα δει το τηλεφωνο της microsoft σχετικα με την τεχνικη υποστηριξη των τηλεφωνων.Μπορει καποιος να μου το θυμησει?

Edited by cult
Link to comment
Share on other sites

Φιλε τοσο ειναι.Το ειχα ψαξει πολυ πριν παρω το τηλεφωνο γιατι εχω προβλημα με την πολη ακτινοβολια.Εδω ειναι οι τιμες

 

Πρόβλημα ε? Πονοκεφάλους και τέτοια?

 

 

Επισκευή εντός εγγύησης σε Nokia Care... Ti ua paral;aboyn met;a tiw 10/12?

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Σας εμφανίζει και εσάς μία πράσινη γραμμή στο δεξί μέρος της οθόνης οταν βλέπουμε βίντεο στο dailymotion app σε portrait mode μόνο κατα μήκος του βίντεο, και με ανοιχτή την camera λειτουργία στο Translator της Microsoft; Όλες οι άλλες εφαρμογές, video playback κλπ δεν έχουν πρόβλημα... τι μπορεί να συμβαίνει; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...