Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Το θέμα αυτό πρέπει να ήταν εξαιρετικά περιορισμένο.

 

 

Μήπως επίσης θυμάστε λεπτομέρειες για το πως ήταν η συσκευασία όταν το αγοράσατε; Ταινίες ασφαλείας και λοιπα;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι, αγορασμένο απο Public, δεν είχε ζελατίνα, αλλά ταινία ασφαλείας της Microsoft που χαλάει αν την τραβήξεις.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ζελετινα εννοούσα τις αυτοκολητες ζελατίνες στην οθόνη και τα κουμπια

Αν θυμάμαι καλά ηταν μέσα σε σακουλάκι ολοκληρο κλειστό και επανω σε κάθε κουμπί,σίγουρα αυτο,απο ενα με πορτοκαλί τελείωμα!

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά ηταν μέσα σε σακουλάκι ολοκληρο κλειστό και επανω σε κάθε κουμπί,σίγουρα αυτο,απο ενα με πορτοκαλί τελείωμα!

σε 640 xl αγορασμενο απο κοτσοβολο ηταν σφραγισμενο ενω σε 640 απλο απο το e shop ηταν ανοιχτο και μου ειπαν αν θυμαμαι καλα ηταν για να βαλουν φορτιστη, ειχα μια επιφυλαξη αλλα τελος καλα ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Αγορασμένο απο το e-shop: Καμία ταινία ασφαλείας, το ίδιο σε μη σφραγισμένο πλαστικό, κολλητές ζελατίνες μόνο στα πλήκτρα, μοντέλο από την Γερμανία (με 1 μήνα συνδρομή στη Bild παρακαλώ), με σήμανση 000-DE Mobile Operator, και κάποια γλωσσική προεπιλογή στα γερμανικά (speech νομίζω). Απογοητεύτικα τολμώ να πω από το εν λόγω κατάστημα αλλά και από την Microsoft που δεν το διασφαλίζει. Εν πάση περιπτώσει, το κινητό λειτουργεί άριστα μέχρι στιγμής. Επίσης απογοητεύτικα από την λήξη της προσφοράς για το 1 έτος Office 365 (ήταν μέχρι Ιούλιο), το ενεργοποίησε κανένας-μια όταν ίσχυε; Έτσι πληροφοριακά, γιατί η Microsoft έχει εμμονή με το regional support.

 

Το συνέδεσα και με το SONY SBH20 Bluetooth Headset και αυτό δουλεύει σωστά, αλλά δεν έβρισκα το NFC για να κάνω pair. Είναι όντως πάνω απο την θύρα USB;

 

Ευχαριστώ.

 

 

EDIT: Με δυσκόλεψε η αφαίρεση του καπακιού. έχετε καμία συμβουλή για να το κάνω πιο εύκολο και ασφαλές μην σπάσει;

Link to comment
Share on other sites

 

 

EDIT: Με δυσκόλεψε η αφαίρεση του καπακιού. έχετε καμία συμβουλή για να το κάνω πιο εύκολο και ασφαλές μην σπάσει;

 

Ξεκίνησε από επάνω γωνία, περίπου εκεί που είναι η είσοδος του ακουστικού.

 

Και εγώ δεν πρόλαβα την προσφορά και απογοητεύτηκα, όμως μετά από δύο μήνες είμαι πολύ ευχαριστημένος με την συσκευή (ντρέπομαι να το πω, αλλά είμαι ευχαριστημένος και με το λειτουργικό)

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Με δυσκόλεψε η αφαίρεση του καπακιού. έχετε καμία συμβουλή για να το κάνω πιο εύκολο και ασφαλές μην σπάσει;

Απο κει που ειναι το USB πρώτα και μετά το υπόλοιπο! Στο απλό 640 έτσι το άνοιξα πιο εύκολα. Το καπάκι σκεπάζει και τα πλαϊνά!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια μπορει καποιος κατοχος να γραψει εντυπωσεις για το lte?Ειχα το 3τζι και ηταν οκ αν εξαιρεσω που στο φβ αργουσε πολυ ως καθολου να ανεβασει φωτο με wifi δεν ειχε θεμα.Βγαζει τπτ

προβληματακια?Λεω να το αγορασω παλι σε αυτην την εκδοση

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια μπορει καποιος κατοχος να γραψει εντυπωσεις για το lte?Ειχα το 3τζι και ηταν οκ αν εξαιρεσω που στο φβ αργουσε πολυ ως καθολου να ανεβασει φωτο με wifi δεν ειχε θεμα.Βγαζει τπτ

προβληματακια?Λεω να το αγορασω παλι σε αυτην την εκδοση

 

Εάν χρησιμοποιείς τις περισσότερες φορές wifi, δεν υπάρχει διαφορά ανάμεσα στις δυο συσκευές. Έπειτα παίζει ρόλο και ο πάροχος κινητής που έχεις. Με Cosmote π.χ. που έχει καλύτερο 4G, θα δεις κάποια διαφορά ταχύτητας μεταξύ του 3G και του 4G/LTE. Στη WIND που είμαι εγώ, αν και έχω το LTE δεν έχει 4G δίκτυο στην Πάτρα που είμαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια μπορει καποιος κατοχος να γραψει εντυπωσεις για το lte?Ειχα το 3τζι και ηταν οκ αν εξαιρεσω που στο φβ αργουσε πολυ ως καθολου να ανεβασει φωτο με wifi δεν ειχε θεμα.Βγαζει τπτ

προβληματακια?Λεω να το αγορασω παλι σε αυτην την εκδοση

 

Κανένα απολύτως πρόβλημα το LTE. Το browsing, facebook κτλ πολύ γρήγορο (Vodafone, Αθήνα), IMO αξίζει αν χρησιμοποιείς το τηλ εκτός δουλειάς, σπιτιού.

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιω 80% εκτος σπιτιου και wifi

 

Λοιπον το πηρα σημερα αλλα δε μπορω να θυμηθω που παω να αλλαξω την πανω μπαρα με τις συντομευσεις θελω να αλλαξω μια μπορει καποιος να μου πει;

Edited by Alex_tz
Συνεχόμενα μηνύματα. Αν θέλουμε να προσθέσουμε κάτι χρησιμοποιούμε τα κουμπιά "τροποποίηση" και "πολλαπλή παράθεση".
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρισκω την εφαρμογη για να περασω μουσικη στο app store του mac (μου βγαζει: this app is not available in your region, παρολο που εχω αλλαξει 10 καταστηματα μπας και πιασει), δοκιμασα να τα περασω στην sd απευθειας και μου αναγνωριζει μονο 100 τραγουδια. Κοντευω να τρελαθω. Θελω να το σπασω στον τοιχο. Για δωστε καμια βοηθεια.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το πηρα σημερα αλλα δε μπορω να θυμηθω που παω να αλλαξω την πανω μπαρα με τις συντομευσεις θελω να αλλαξω μια μπορει καποιος να μου πει;

Ρυθμίσεις και στο μενού εξατομίκευση επιλέγεις ειδοποιήσεις+ενέργειες, πατάς το εικονίδιο που θέλεις να αλλάξεις και επιλέγεις άλλο

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

Πατάς συνεχόμενα το βελάκι στα αριστερά και εμφανίζονται. Μετά τις αφαιρείς μια μια

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

Το να στέλνουμε app απο το web interface του Store στο PC δουλεύει σε εσάς; Ψάχνω ψάχνω, ακολουθώ τις οδηγίες και πάντα το Get the app στις εκάστοτε σελίδες δεν μπορεί να πατηθεί...
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το εν λόγω κινητο και μου εμφανισε μια γραμμη η οποια αναβωσβηνε ,το εστειλα πισω στο καταστημα και περιμενω αντικατασταση εχει συμβει σε κανεναν αλλον ?? :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Γραμμή;Δε νομίζω να έχει συμβεί κάτι τέτοιο έπεσες στην περίπτωση.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Γραμμή;Δε νομίζω να έχει συμβεί κάτι τέτοιο έπεσες στην περίπτωση.

 

Ναι μια οριζόντια γραμμή που άμα την κοίταγες καλά φαινεται σαν πολλά καμένα πιχελ (ήταν κουκιδιτσες ) .

Edited by nebo2444
Link to comment
Share on other sites

καλημερα . γνωριζει κανεις αν αυτο το μοντελο Microsoft Lumia 640 XL LTE Dual ερθει και ποτε στην ελλαδα;

 

Την ίδια απορία έχω κι εγώ.....

Όπως επίσης, τα 640 έχουν όλα Glance;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια οριζόντια γραμμή που άμα την κοίταγες καλά φεσώνονταν σαν πολλά καμένα πιχελ (ήταν κουκλίτσες ) .

 

 

 

Απο το double tap και το glance ειναι αυτο. Τα χρησιμοποεις? Στα ξενα φορα υπαρχουν απειρες αναφορες για τετοια περιστατικα. Σε συγγενικο μελος τα ειχα κλεισει αλλα τα ηθελε. Τα αφησα ανοιχτα, με φοβο μηπωσ βγαλει προβλημα αλλα εν τελει δεν εχει βγαλει κατι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...