Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες χρειάζομαι βοήθεια εδώ και 3 μέρες το κινητό φορτίζει μέχρι το 74% δεν ανεβαίνει πιο πάνω. Δύο τρεις φορές που το εκανε με το που αποσυνδεσα το φορτιστή κατευθείαν έπεσε στο 74% πάλι. Μπορώ να το διορθώσω κάπως? Αλλαγή μπαταρίας συμφερει;

 

Τελικά και αφού έφτασε να φορτίζει μέχρι το 59% το πήγα στη Smartec, και μετα το άνοιγμα μου είπαν πως είναι πλακέτα και ήθελε αλλαγή και ο κονέκτορας με κόστος 435 ευρώ. Φυσικά και δεν το έφτιαξα αλλά αφού το πήρα πίσω σήμερα το κινητό φόρτισε πλήρως!!!??? Τι έγινε ρε παιδιά, λέτε να είναι κάτι παροδικό ή θέλανε απλά να μου τα πάρουν???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια. Τι μπορω να κανω για να παρω ενα Theme απο ''Samsung Theme'' το οποιο ειναι Trial;

Ειναι το Orange Edge. Ηθελα να το αγορασω αλλα δεν εχω αυτα που ζηταει paypal, δεν εχω τιποτα απο καρτες δηλαδη.

Δοκιμασα αυτο που διχνει παρακατω αλλα τιποτα.

Η συσκευη μου δεν ειναι root.

Edited by elder
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα s6 δευτερο και το εβαλα να φορτισει ,καποιες φορες φορτιζει αλλες οχι.λογικα θα ειναι η μπαταρια..ποσο παει παιδες το κοστος στην smartec?εννοειται ειναι εκτος εγγυησης...
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Τελικά και αφού έφτασε να φορτίζει μέχρι το 59% το πήγα στη Smartec, και μετα το άνοιγμα μου είπαν πως είναι πλακέτα και ήθελε αλλαγή και ο κονέκτορας με κόστος 435 ευρώ. Φυσικά και δεν το έφτιαξα αλλά αφού το πήρα πίσω σήμερα το κινητό φόρτισε πλήρως!!!??? Τι έγινε ρε παιδιά, λέτε να είναι κάτι παροδικό ή θέλανε απλά να μου τα πάρουν???
Κανονικά μπαταρία είναι να ξέρεις κατά 90% γιατί και εγώ που είχα το ίδιο θέμα άλλαξα μπαταρία και δούλεψε κανονικά!! Έχω ακούσει διαφορά στα σέρβις ότι επειδή τους έχουν μείνει αποθέματα από πλακέτες και αυτά προσπαθούν με αυτόν τον τρόπο να της δώσουν!!! Για μένα αν πιάνει το χέρι σου και έχεις και τα εργαλεία άλλαξε την μόνο σου την μπαταρία θα σου βγει πολύ πιο οικονομικά και θα δεις αν φταίει και η πλακέτα!! Θα χαλάσεις περίπου 8-10 ευρώ για μπαταρία και αν δεν έχεις εργαλεία να σου πάει το πολύ 25 ευρώ παραπάνω!! Κερδισμένος βγαίνεις όπως και να έχει γιατί 50-60 έχει η μπαταρία να την αλλάξεις έξω άσε που θα γλιτωσεις τα 435 που σου λένε (παίρνεις s8 με αυτά τα λεφτα)!!

Αυτά από μένα είναι προσωπική άποψη αυτή!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω ενα s6 δευτερο και το εβαλα να φορτισει ,καποιες φορες φορτιζει αλλες οχι.λογικα θα ειναι η μπαταρια..ποσο παει παιδες το κοστος στην smartec?εννοειται ειναι εκτος εγγυησης...
Στην περίπτωση σου παίζει να είναι και πλακέτα που μια φορτίζει μια όχι!! Η αλλαγή πάει στα 50-60 ευρώ στην μπαταρία!! Πλακέτα δεν αξίζει πραγματικά να αλλάξεις δεν συμφέρει!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά μπαταρία είναι να ξέρεις κατά 90% γιατί και εγώ που είχα το ίδιο θέμα άλλαξα μπαταρία και δούλεψε κανονικά!! Έχω ακούσει διαφορά στα σέρβις ότι επειδή τους έχουν μείνει αποθέματα από πλακέτες και αυτά προσπαθούν με αυτόν τον τρόπο να της δώσουν!!! Για μένα αν πιάνει το χέρι σου και έχεις και τα εργαλεία άλλαξε την μόνο σου την μπαταρία θα σου βγει πολύ πιο οικονομικά και θα δεις αν φταίει και η πλακέτα!! Θα χαλάσεις περίπου 8-10 ευρώ για μπαταρία και αν δεν έχεις εργαλεία να σου πάει το πολύ 25 ευρώ παραπάνω!! Κερδισμένος βγαίνεις όπως και να έχει γιατί 50-60 έχει η μπαταρία να την αλλάξεις έξω άσε που θα γλιτωσεις τα 435 που σου λένε (παίρνεις s8 με αυτά τα λεφτα)!!

Αυτά από μένα είναι προσωπική άποψη αυτή!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην περίπτωση σου παίζει να είναι και πλακέτα που μια φορτίζει μια όχι!! Η αλλαγή πάει στα 50-60 ευρώ στην μπαταρία!! Πλακέτα δεν αξίζει πραγματικά να αλλάξεις δεν συμφέρει!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλά από τότε που το πήρα φορτίζει κανονικά!!! Τι να πω δεν μπορώ να το εξηγήσω...

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου φτανει τους 60C ο exynos... και η μπαταρια αδιαζει αμεσως... ζεματαει το κινητο...

 

 

σε κατασταση αναμονης ή οταν παιζεις παιχνιδι ; Διοτι σε παιχνίδι και εμενα ζεσταινεται και ρούφαει μπαταρια , οχι οτι δε τη ρουφαει γενικως :lol:

:superman:
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Καλό ήταν το S6 και στέκεται ακόμα αλλα η μπαταρία του για πέταμα. Με Package Disabler Pro, greenify και γενικά σωστά φορτισματα ειχε γίνει άχρηστο μετά από 3 χρόνια. Μόνο για τα απολύτως απαραίτητα στον δρόμο. Κλήσεις, λίγο maps. Μιάμιση ώρα SOT? Δεν το πούλησα απλά τον Νοέμβριο το ξεφορτωθηκα..
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3 χρονια χρησης οσο σωστα και να φορτιζεις λογικο να τα εχει παιξει... Μονο τα ταμπλετ στεκονται καλα γιατι εχουνε πολυ μεγαλες μπαταριες...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγορασμένο τον Σεπτέμβριο του 2015 όντως το μόνο θέμα του πλέον είναι η μπαταρία...όμως είναι ακόμα ένα αρκετά καλό κινητό για έναν μέσο χρήστη ή αν χρησιμοποιείται σαν δεύτερη συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Παιδια ποιον κωδικο μου ζηταει; Θελω να κανω φραγη εισερχομενων κλησεων για ολους προσωρινα. Ευχαριστω!

Pin & Puk μάλλον..

Υπάρχουν πάνω στη κάρτα που ήταν κάθε sim

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Pin & Puk μάλλον..

Υπάρχουν πάνω στη κάρτα που ήταν κάθε sim

Οκ, θα πρεπει να ψαξω απ την αρχη ολο το σημειωματαριο που κραταω σημειωσεις μιας και γινετε χαμος εκει μεσα.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παίδες sos.. Σε κάποια φαση και ενω το κινητό ηταν ανοιχτό με μπαταρία 60%, το βρήκα ξαφνικα κλειστό και δεν ανοίγει με τίποτα.. Καμια ιδέα κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Κλειστο φορτιζει;

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αλλαγή μπαταρίας πατάω το Power, ανοίγει...δείχνει το λογοτυπο της Samsung κανονικά και μετά από λίγο μου εμφανίζει "Εκκίνηση android... Βελτιστοποίηση της εφαρμογής 1 από 1.". Χρειάστηκε μερικά λεπτά για να "φύγει" αυτό και να ανοίξει το κινητό. Γιατί συμβαίνει αυτό;

 

Κάθε φορά έτσι θα φορτώνει;

...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

Οχι. Αυτο προφανως εγινε γιατι εγινε factory reset με την αλλαγη της μπαταριας.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μετά από αλλαγή μπαταρίας πατάω το Power, ανοίγει...δείχνει το λογοτυπο της Samsung κανονικά και μετά από λίγο μου εμφανίζει "Εκκίνηση android... Βελτιστοποίηση της εφαρμογής 1 από 1.". Χρειάστηκε μερικά λεπτά για να "φύγει" αυτό και να ανοίξει το κινητό. Γιατί συμβαίνει αυτό;

 

Κάθε φορά έτσι θα φορτώνει;

 

Στο ξαναεκανε; Με την αλλαγη μπαταριας σου αλλαξαν και το πισω τζαμακι;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παρόμοιο πρόβλημα και σε μένα. Μόλις πήγαινε 60% έκλεινε. Λέω η μπαταρία θα είναι. Την άλλαξα, αλλά συνεχίζει και κάνει το ίδιο. Ή πχ αν ειναι φορτισμένο μεχρι 60% στο 40% θα κλείσει. Έκανα factory reset, wipe cache, αλλά τίποτα. Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
κάπου πήρε το μάτι μου για κάποιο update 5/11.τι νέο προσφέρει μετα από τόσα χρόνια μη υποστήριξης του?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έκανα μου φαίνεται αισθητά πιο γρήγορο στο άνοιγμα εφαρμογών (στην μετάβαση) όχι κάτι το φοβερό πάντως! Είχα βγάλει ένα screenshot πριν κάνω το update... Οπότε δες τι έχει!

Στην αρχή το φοβόμουν λέω είναι για να αποτελειώσει την συσκευή και να πάω σε άλλη αλλά τελικά όλα καλά!73b0f3a5efeca99b8320e1058817cd21.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...