Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα κι από εμένα. Το κινητό έχει κλείσει 2 χρόνια ζωής και τώρα τελευταία μου κάνει κάτι νερά στα παιχνίδια. Ανοίγουν κανονικά σαν εφαρμογές αλλά τα γραφικά είναι χάλια, θολά. Στρώνει βέβαια μετά από 1-2 επανεκκινήσεις αλλά αυτό γίνεται συνέχεια. :/

 

raYWGZN.png

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου το κάνει και εμένα αυτό στο quizdom! Είναι θέμα software; Η εφαρμογών; Έχω μείνει σε marshmallow για να γλιτωσω κολλήματα της Nougat!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλό πάσχα , εχω κανει ροοτ το κινητο μου και το root checker μου διχνει οτι ειμαι root :) παρολαυτα καποιες εφαρμογες της samsung δεν μπορώ να τις βγάλω οπως και το οτι ανακαλυψα οτι δεν λειτουργει και το κουμπι για το δαχτυλικο αποτυπωμα , θα ηθελα να ρωτήσω αν εχει κυκλοφορήσει καποια καλή ρομ για το s6 που να ειναι πληρος λειτουργικη και αν υπαρχει καποιος οδηγος .
Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s6/orig-development#subForums

(πατάς πάνω καί διαλέγεις τι θέλεις - Roms/kernels/forums/tools κλπ)

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρουμε γιατί όταν ανοίγουμε ένα παιχνιδι μετά από ώρες είναι θολο και για να στρώσει θέλει επανεκκίνηση η συσκευή;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρουμε γιατί όταν ανοίγουμε ένα παιχνιδι μετά από ώρες είναι θολο και για να στρώσει θέλει επανεκκίνηση η συσκευή;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν θα έπρεπε να το κάνει αυτό....μάλλον η κάρτα γραφικών του κινητού ετοιμάζεται να χαιρετίσει....

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έπρεπε να το κάνει αυτό....μάλλον η κάρτα γραφικών του κινητού ετοιμάζεται να χαιρετίσει....
Πως γίνεται αυτό αφού δεν παίζω παιχνίδια... Απλά που και που βάζω κανένα quizdom αντε κανένα clash royale... Αν είναι αυτό που λες τελικά οποιαδήποτε συσκευή δεν κρατάει πάνω από 2 χρόνια... 9 Απριλίου έκλεισε 2 χρόνια... και μου το κάνει αυτό εδώ και 2 εβδομάδες σε παιχνίδια μόνο με το που τα πατάω να ανοίξουν!!! Όπως είδα γίνεται και σε ένα άλλο παιδί από πάνω!!

 

Και δεν γίνεται μετά από ώρες παιχνιδιού... Εκεί που είναι αδρανες το κινητό για ωρες λόγω δουλειάς δηλαδή δεν παίζω και το παίρνω να ανοίξω να παίξω ένα παιχνιδι είναι θολό!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα και χρόνια πολλά, υπάρχει κάποιος τρόπος να παρακαμφθεί το κλείδωμα που προκύπτει από το Samsung account lock;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά, υπάρχει κάποιος τρόπος να παρακαμφθεί το κλείδωμα που προκύπτει από το Samsung account lock;

 

Τρόποι υπάρχουν πολλοί....Ο λογος που θέλεις να το κανεις ειναι το θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Τρόποι υπάρχουν πολλοί....Ο λογος που θέλεις να το κανεις ειναι το θεμα...

Ο λόγος είναι ότι το πήρα με κλειδωμένο το samsung account εν γνώσει μου, από κάποιον ο οποίος το είχε κλειδώσει και δεν είχε γνώση από κωδικούς ,email κλπ ο οποίος δεν μπορούσε να το ξεκλειδώσει και μου το έδωσε με σκοπό να χρησιμοποιήσω το case του τηλεφώνου και να βάλω τη δική μου πλακέτα γιατί η οθόνη στο τηλέφωνο μου έχει σπάσει. Όμως το τηλέφωνο είναι σε εξαιρετική κατάσταση κι έτσι σκέφτηκα να ασχοληθώ να το ξεκλειδώσω και να το έχω όπως είναι. Γι' αυτό υπέβαλα το ερώτημα αυτό. Ήδη έχω βρει κάποιους τρόπους, ένας πχ είναι με το FRP Unlock απλά με τυράνησε να κατεβάσω από την 7 στην 6 μετά στην 5.1 και τώρα θα το πάω στην 5.0 γιατί εκεί μου δίνει συμβατότητα με το αρχείο. Επίσης με το Realterm tool βγάζει κλήση αλλά προφανώς έχουν κλείσει τη δυνατότητα να ανοίγεις μήνυμα κατά τη διάρκεια ή μετά από την κλήση, οπότε αυτός ο τρόπος μάλλον δεν παίζει...

Edited by koulalexis
Link to comment
Share on other sites

επίσης ούτε στην 5.0 δούλεψε το FRP Unlock και με μια πειραματική παλιά ROM της Samsung που δοκίμασα, κάνει διαγραφή άποιων δεδομένων αλλά δεν περνάει το φλασάρισμα άλλης ROM. Επίσης δεν ''περνάει'' ούτε to root. Επειδή νομίζω ότι κατάλαβα το νόημα της ερώτησης για ποιο λόγο θέλω να το ξεκλειδώσω, δεν θέλω να κάνω καμία είδους βρωμοδουλειά και τόσα χρόνια στο φόρουμ ουδέποτε έδωσα αφορμή για κάτι τέτοιο. Αντίθετα, πέρα από τις ερωτήσεις που έκανα, έστω τις όποιες ελάχιστες πληροφορίες είχα φρόντισα να τις μοιράζομαι με τα υπόλοιπα μέλη. Εάν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα παιδια την ορεο θα την παρουμε τελικα?

 

Μπάσα... Χλωμό.. τώρα τη δίνουν στο σ7 και έως εκεί είναι..όχι πιο κάτω..

 

Καμία κοντά για gcam ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μια ερώτηση στους εναπομείναντες κατόχους της συσκευής, αξίζει η αγορά μεταχειρισμένου για την σύζυγο που δεν έχεις τρελές απαιτήσεις?φωτογραφίες , browsing και Viber χρησιμοποιεί.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση στους εναπομείναντες κατόχους της συσκευής, αξίζει η αγορά μεταχειρισμένου για την σύζυγο που δεν έχεις τρελές απαιτήσεις?φωτογραφίες , browsing και Viber χρησιμοποιεί.

 

όχι γιατι δεν θα της κρατάει η μπαταρία ούτε 5 ώρες... κοίτα προς s7 μεριά

http://www.elink.gr

 

Internet ,Προγραμματισμός ,Smartphone Apps, Κατασκευή Ιστοσελίδων, Υποστήριξη Δικτύων, Service H/Y , Graphics - Media

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Έλα που το 7αρι έχει τα διπλά σχεδόν χρήματα. Από κόλληματα και φωτο πως τα πάει?

 

Φίλε μου αν δεν το παρει μεταχειρισμένο και με ελαφρια χρήση δεν θα έχει θέμα. Το κινητό το έχω απο το 2015 και τρέχει ακόμα άψογα. Σίγουρα η μπαταρία έχει θέμα αλλά ελάχιστα κινητά πλέον βγάζουν ολόκληρη μέρα. Για μένα αν θες να πάρεις κάτι της Samsung παρτο. Βέβαια στη θέση σου θα πήγαινα σε κανένα Χiaomακι (MiA1 ή Redmi note 5).

Link to comment
Share on other sites

Τλκ το πήρα. Το βρήκα σε καλή τιμή και άριστο. Ξετρελαθηκε .είναι και το gold οπότε καταλαβαίνετε...Από το λίγο που το δούλεψα όσο το σεταρα ,έχω να πω ότι είναι μια χαρά για τα χρονάκια του .ειδικά οι φωτο αξιοπρεπεστατες .
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ θα σου έλεγα παρτο (αναλόγως την τιμή έτσι)! Αφού το πήρες και το βρήκες και καλά, καλά έκανες!! Δεν έχει να ζηλέψει τίποτα το S6 από το S7 (που αναφέρθηκε κάποιος παραπάνω) το έχει η κοπέλα μου και στα δύο το ίδιο κρατάει η μπαταρία!! Κάμερα όπως το είπες αξιοπρεπεστατη αν βάλεις προηγμένη κιόλας κάνει παπάδες!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποιες μέρες που το έχει, το μόνο αρνητικό είναι η μπαταρία με τα δεδομένα ανοιχτά, θέλει 2 φορές την μέρα σίγουρα φόρτιση. Με Wi-Fi κλασικά κάθε βράδυ. Κατά τα άλλα είναι ευχαριστημένη
Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποιες μέρες που το έχει, το μόνο αρνητικό είναι η μπαταρία με τα δεδομένα ανοιχτά, θέλει 2 φορές την μέρα σίγουρα φόρτιση. Με Wi-Fi κλασικά κάθε βράδυ. Κατά τα άλλα είναι ευχαριστημένη
Εε ναι αν τα έχεις όλη μέρα λογικό είναι!! Δοκίμασε την ώρα που είναι σπίτι να έχει μόνο 2G δίκτυο γιατί όσο έχει 4G (ακόμα και όταν είναι κλειστά τα δεδομένα) και το κινητό λόγω σήματος δεν πιάνει συνέχεια 4G ψάχνει συνέχεια για να πιάσει όσο το δυνατόν καλύτερο σήμα και αυτό καταναλώνει μπαταρία!! Και όταν βγαίνει έξω και χρειάζεται 4G να κάνει την αλλαγή!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα..

Το κινητο ειχε κλείσει απο μπαταρια.

Το φορτίζω και το ανοιγω.. Βγαινει το σημα της Samsung Galaxy S6 και κολλαει εκει. Μενει ετσι ανοιχτο.

ΔΕν μπαινει recovery, μονο downloading. Δοκιμασα να βαλω ξανα fw, τιποτα. Παλι εκει μενει. Και η μπαταρια να τελειωσει, αν φορτισεις, τιποτα παλι.

Κανεις καμια βοηθεια?:cry:

Link to comment
Share on other sites

Με τι πέρασες το fw? Δοκίμασε με smart switch να περάσεις αν δεν το έχεις κάνει ήδη!! Αλλιώς με odin!

 

Στο recovery δοκιμασε να μπεις αφου περάσεις την ROM με τους παραπάνω τρόπους, αν μπει κάνεις factory reset κατευθείαν!! Η πρώτη εκκίνηση μετά αργεί!

 

Αν πάλι δεν ανοίγει κάτι με την πλακέτα γίνεται και μάλλον με την εσωτερική μνήμη!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχετε τα δεδομένα σας ανοιχτά, σας εμφανίζεται ποτέ η ένδειξη 4G;

Ρωτάω γιατί εγώ το ανώτερο που έχω δει είναι H+. Το κινητό είναι 4G, η Cosmote παρέχει 4G, αλλά δεν εμφανίζεται η ένδειξη 4G στο κινητό. Μήπως ξέρει κανείς το λόγο;

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχετε τα δεδομένα σας ανοιχτά, σας εμφανίζεται ποτέ η ένδειξη 4G;

Ρωτάω γιατί εγώ το ανώτερο που έχω δει είναι H+. Το κινητό είναι 4G, η Cosmote παρέχει 4G, αλλά δεν εμφανίζεται η ένδειξη 4G στο κινητό. Μήπως ξέρει κανείς το λόγο;

Στείλε 4G στο 1333 περίμενε μήπως και. Αλλιώς ίσως θες αλλαγή Sim

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...