Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα παντως παιδια οχι μονο δεν μου ηρθε η Nougat σημερα εκανα Update και νομιζα πως ηταν αυτη αλλα τελικα ηταν ενημερωση ασφαλειας..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα παντως παιδια οχι μονο δεν μου ηρθε η Nougat σημερα εκανα Update και νομιζα πως ηταν αυτη αλλα τελικα ηταν ενημερωση ασφαλειας..

Και εμένα!!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως παιδια οχι μονο δεν μου ηρθε η Nougat σημερα εκανα Update και νομιζα πως ηταν αυτη αλλα τελικα ηταν ενημερωση ασφαλειας..

 

Προτιμώ να πάρω μια καλή και σταθερή έκδοση παρά μια κακογραμμένη που δε θα κουμπώσει καλά... Οπότε τι Μ τι Ν!

 

 

ΕΡΩΤΗΣΗ: Ξέρει κανείς πού έχει μεταφερθεί η επιλογή να παγώνεις εφαρμογές; Στην L υπήρχε στην Μ την έβγαλαν;

Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως παιδια οχι μονο δεν μου ηρθε η Nougat σημερα εκανα Update και νομιζα πως ηταν αυτη αλλα τελικα ηταν ενημερωση ασφαλειας..

 

Χαχα και σε εμένα.. εμείς μάλλον για καλοκαιράκι το βλέπω αλλά δεν με καίει κιόλας. Δεν θα δω και καμιά διαφορά μεγάλη, χειρότερο μπορεί να γίνει καλύτερο δύσκολο το βλέπω..

:respect:
Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ: Ξέρει κανείς πού έχει μεταφερθεί η επιλογή να παγώνεις εφαρμογές; Στην L υπήρχε στην Μ την έβγαλαν;

 

Ρυθμίσεις->Συντήρηση συσκευής->μπαταρία->εποπτεία ισχύος εφαρμογών

Link to comment
Share on other sites

Στην EUR ηλθε σημερα μια αναβαθμιση που μαλλον ειναι ενημερωση ασφαλειας 17,κατι mb.

όχι μάλλον, είναι... :mad:

Πόσο τρολάρισμα απο την Σάμσουνγκ πια να αντέξουμε;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

όχι μάλλον, είναι... :mad:

Πόσο τρολάρισμα απο την Σάμσουνγκ πια να αντέξουμε;

 

Αφου χειροτερα ειναι με την Nougat τι σκας;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Μολίς μου ήρθε η νουγκατ!! Τελικά αξίζει να την κάνω ή πιστεύετε οτι είναι πισογύρισμα??

 

έχει κάποια θετικά απο την 6 ή έχει περισσότερα αρνητικά??

 

Παρακαλώ κάποιος που την έχει περάσει να μου πει 1-2 λόγια..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Μολίς μου ήρθε η νουγκατ!! Τελικά αξίζει να την κάνω ή πιστεύετε οτι είναι πισογύρισμα??

 

έχει κάποια θετικά απο την 6 ή έχει περισσότερα αρνητικά??

 

Παρακαλώ κάποιος που την έχει περάσει να μου πει 1-2 λόγια..

Εγω δεν την εχω βαλει αλλα οι περισσότεροι αναφέρουν ότι είναι χειρότερη στο θέμα μπαταρίας!!! Είναι ελάχιστα πιο smooth!!! Ετυχε και έκανα σύγκριση με έναν φίλο μου που έχει στο S6 περασμένη την Nougat και στο άνοιγμα εφαρμογών το βρηκα για ελάχιστα δευτερόλεπτα πιο αργό δεν ήταν τόσο τραγικό!!! Αυτό που είχε μεγάλη διαφορά ήταν το δακτυλικο αποτύπωμα αργουσε κάποια δευτερόλεπτα σε σύγκριση με την ΜΜ!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Μολίς μου ήρθε η νουγκατ!! Τελικά αξίζει να την κάνω ή πιστεύετε οτι είναι πισογύρισμα?? έχει κάποια θετικά απο την 6 ή έχει περισσότερα αρνητικά?? Παρακαλώ κάποιος που την έχει περάσει να μου πει 1-2 λόγια..

 

Eίχα γράψει τους λόγους για τους οποίους γύρισα πίσω στην Μ. Οι κυριότεροι ήταν η αύξηση του χρόνου γρήγορης φόρτισης κατά 24% περίπου και το πιο αργό rendering των φωτογραφιών της κάμερας σε εφαρμογές συλλογής του playstore ( αργούσαν περισσότερο οι φωτό να φανούν εντελώς καθαρές). Από κει και πέρα με ενόχλησε και λιγάκι ο νέος τρόπος εμφάνισης των ρυθμίσεων ( πιο ωραίος κάπως αλλά λιγότερο πρακτικός). Από θέμα μπαταρίας δεν ξέρω αν χειροτέρεψε αλλά σίγουρα δεν βελτιώθηκε.

 

Σαν θετικό της Ν ίσως να έλεγα το λίγο πιο καλό smoothness που μπορεί όμως τελικά απλά να οφειλόταν στο ότι είχα κάνει hard reset ( καθάρισε η συσκευή). Άλλο ίσως ειδικό μικρό θετικό ήταν ότι τα μαύρα θέματα κάλυπταν κάποια πράγματα που στην Μ δεν τα καλύπτουν. ( πχ τα ξυπνητήρια).

 

Να ξέρεις πως αν κάνεις το update και θέλεις να γυρίσεις πίσω, θα μπορέσεις μόνο με smartswitch ( όχι με odin ) και μόνο αν η χώρα του κινητού σου δεν έχει πάρει ακόμα N. Αν αγόρασες πχ γαλλικό S6 δεν θα μπορέσεις ποτέ να γυρίσεις πίσω στην M γιατί η τελευταία επίσημη γαλλική έκδοση είναι Ν. Αν αντίθετα αγόρασες ελβετικό S6, ότι και να του φλάσαρες μετά, μπορείς να γυρίσεις πίσω γιατί η τελευταία επίσημη ελβετική έκδοση είναι Μ μέχρι και τώρα που μιλάμε.

 

Γνώμη μου ; Μείνε στην Μ και αν βγει στο μέλλον κάποια Ν 7.1 που να αξίζει πραγματικά τότε και μόνο τότε βάλε την αφού πρώτα πάρεις θετικό feedback από αρκετούς χρήστες. Προσωπικά βέβαια πιστεύω πως ότι και να σου πούμε εσύ τελικά θα τη βάλεις από περιέργεια ή θέλοντας να πιστέψεις πως σε εσένα θα είναι όλα ok. :-p Στην αρχή θα χαρείς κλασικά ότι αναβαθμίστηκες, μετά θα σπαστείς και θα ψάχνεις να βρεις τρόπο να γυρίσεις πίσω :-p

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια.

Μια ερωτηση. Στο store υπαρχουν δυο browser απ την samsung.

Ο ενας ειναι ο ιδιος με αυτον που ερχεται η συσκευη και ο αλλος γραφει beta.

Ωστοσο σε αριθμο εκδοσης ο beta ειναι πολυ μπροστα συγκεκριμενα λεει 5.4.0

ενω αυτος με τον οποιο ερχεται η συσκευη 4.0.10 !:blink:

Ξερουμε τι διαφορες εχουν - ποιος ειναι καλυτερος??

 

Ευχαριστω!

 

Edit: Α! και κατι αλλο. Μπορουμε με καποιο τροπο να κρυψουμε/σβησουμε το εικονιδιο της καρτας sim απ τον app drawer? (εννοω χωρις να αλλαξω launcher- ξερω οτι με αλλον launcher γινεται)

Edited by Leon_G
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς την έβαλα.. κακογραμμένη.. αργούν να ανοίξουν οι εφαρμογές?? Πιο αργή φόρτιση όπως είπε και ένας φιλος( 1,25 λεπτά από 25% ).. Γενικά απογοητευμένος,,

 

Μακάρι να βγει κάποια έκδοση 7,01 ν διορθώσει φόρτιση και ταχύτητα,,,

 

Αυτό που φοβόμουν,, δίσταζα να κάνω αναβαθμίσεις γιατί ξέρω πως μετά από κάποια στιγμή λειτουργούν αρνητικά,,. Πάντως αν είναι να το κάνουν για να πάω σε Πιο νέο μοντέλο προτιμώ να άλλα μη εταιρεία παρά την κοροϊδία..

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς την έβαλα.. κακογραμμένη.. αργούν να ανοίξουν οι εφαρμογές?? Πιο αργή φόρτιση όπως είπε και ένας φιλος( 1,25 λεπτά από 25% ).. Γενικά απογοητευμένος,,Μακάρι να βγει κάποια έκδοση 7,01 ν διορθώσει φόρτιση και ταχύτητα,,,Αυτό που φοβόμουν,, δίσταζα να κάνω αναβαθμίσεις γιατί ξέρω πως μετά από κάποια στιγμή λειτουργούν αρνητικά,,. Πάντως αν είναι να το κάνουν για να πάω σε Πιο νέο μοντέλο προτιμώ να άλλα μη εταιρεία παρά την κοροϊδία..

 

Κάτι ήξερα που την ώρα που σου απαντούσα σκεφτόμουν ότι στα έγραφα τσάμπα :lol: Αν το αγόρασες ελβετικό AUT ή για άλλη χώρα που δεν έχει πάρει ακόμα επίσημα την Ν, προλαβαίνεις με smart switch να γυρίσεις πίσω μέσω ανάκτησης λογισμικού έκτακτης ανάγκης. Αλλιώς κάνε υπομονή μέχρι να βγει κάποιο update πάνω στην Ν που να διορθώσει τα όποια προβλήματα. Πάντως να ξέρεις ότι και σε άλλες εταιρίες γίνεται το ίδιο πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ήξερα που την ώρα που σου απαντούσα σκεφτόμουν ότι στα έγραφα τσάμπα :lol: Αν το αγόρασες ελβετικό AUT ή για άλλη χώρα που δεν έχει πάρει ακόμα επίσημα την Ν, προλαβαίνεις με smart switch να γυρίσεις πίσω μέσω ανάκτησης λογισμικού έκτακτης ανάγκης. Αλλιώς κάνε υπομονή μέχρι να βγει κάποιο update πάνω στην Ν που να διορθώσει τα όποια προβλήματα. Πάντως να ξέρεις ότι και σε άλλες εταιρίες γίνεται το ίδιο πράγμα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις φίλε.. Ελληνικό comote.. βασικα άκου τρελα.. Δεν μπορώ το εικονίδιο που βγάζει ότι έχεις διαθέσιμη νέα ενημέρωση.. το 1 στις ρυθμίσεις.. κι έτσι την έκανα..

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει.. αυτό με την καθυστέρηση ανοίγματος εφαρμογών ειναι πολυ ενοχλητικό.. ανοίγω κινητο , πάω να ανοιξω ρυθμίσεις καθυστερει αλλα όχι πολύ,παω να ανοιξω τα "αρχεια" που ειναι η εσωτερική μνήμη και καθυστερει αρκετα.. ελεος.. μονο αν τις ανοιξω ολες μια φορα και δεν περασει πολυ ωρα και ανοιξω τις ιδιες ειναι οπως πριν..

 

Και το αλλο με τη γρήγορη φόρτιση.. απο 1'18 το πηγαν 1,34 !! Δεν ειναι οτι το αυξησαν 16λεπτα..ειναι το ..... Της υπόθεσης ρε φιλε.. περιμενω αναβαθμιση μηπως και..

 

33890900281_cd54634e88_z.jpgScreenshot_20170414-010647 by lelelo lele, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Η γνωμη μου ειναι οτι κακως βιαζεστε να αναβαθμισετε... Εχοντας συνεχως τηλεφωνα samsung απο την εποχη του s4 και μετα, ειναι δεδομενο πλεον οτι απο καποιο σημειο και επειτα οι αναβαθμισεις μονο κακο κανουν....

Σιγουρα θα δοθει και καποια διορθωτικη αλλα μην ειστε και τρομερα αισιοδοξοι για το αν ολα θα φτιαξουν.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς την έβαλα.. κακογραμμένη.. αργούν να ανοίξουν οι εφαρμογές?? Πιο αργή φόρτιση όπως είπε και ένας φιλος( 1,25 λεπτά από 25% ).. Γενικά απογοητευμένος,,

 

Μακάρι να βγει κάποια έκδοση 7,01 ν διορθώσει φόρτιση και ταχύτητα,,,

 

Αυτό που φοβόμουν,, δίσταζα να κάνω αναβαθμίσεις γιατί ξέρω πως μετά από κάποια στιγμή λειτουργούν αρνητικά,,. Πάντως αν είναι να το κάνουν για να πάω σε Πιο νέο μοντέλο προτιμώ να άλλα μη εταιρεία παρά την κοροϊδία..

 

Επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων εχεις κανει;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων εχεις κανει;

 

Καλημέρα.. έκανα και πριν την αναβάθμιση και μετά..

Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει σε κανέναν η Nougat σε Ιταλικο μοντέλο (ITV);;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει σε κανέναν η Nougat σε Ιταλικο μοντέλο (ITV);;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χρονια πολλα σε ολους πως γινεται να μιλαω και να γραφει μηνυμα μπορει να μου πει καποιος

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους πως γινεται να μιλαω και να γραφει μηνυμα μπορει να μου πει καποιος

Μήπως δεν πιάνει ο αισθητηρας όταν το βάζεις στο αυτί και μπαίνει στα μηνύματα και γράφει μήνυμα; Αυτό γίνεται πάντα;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...