Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για θήκη δες κάτι όμορφο και συμπαγές, πχ σαν αυτή που φοράω εγώ:

 

@DimitrisAndNiki

Γι αυτην τη θηκη διαβασα στο reddit k αλλου οτι πεφτει 1-2 μπαρες το σημα κινητης και το wifi και οτι ειναι και πολυ βαρια θηκη ειναι πανεμορφη ομως ρε γμτ.Feedback?

Edited by xperience
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για θήκη δες κάτι όμορφο και συμπαγές, πχ σαν αυτή που φοράω εγώ:

 

@DimitrisAndNiki

Γι αυτην τη θηκη διαβασα στο reddit k αλλου οτι πεφτει 1-2 μπαρες το σημα κινητης και το wifi και οτι ειναι και πολυ βαρια θηκη ειναι πανεμορφη ομως ρε γμτ.Feedback?

 

Την είδα, μου άρεσε, την πήρα.... Κάθεται πανέμορφα στην συσκευή... Την προφυλάσσει απόλυτα σε συνδυασμό με tempered glass.

Δεν είδα διαφορά στο σήμα, πιθανότατα να έχουν δίκιο και να μην το πρόσεξα...

Την λάτρεψα τόσο πολύ που πήρα μια ίδια δώρο στην γυναίκα μου για το iphone της...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Facebook Lite + Messenger Lite βρε παιδιά... Μια χαρά είναι και δεν πατώνουν την συσκευή...

 

Το Facebook lite το βρήκα. Tο messenger εχει πολλές εκδόσεις.. μπορεις να βάλεις ενα λικ για το ποιο ακριβως μου προτεινεις?

Link to comment
Share on other sites

Το Facebook lite το βρήκα. Tο messenger εχει πολλές εκδόσεις.. μπορεις να βάλεις ενα λικ για το ποιο ακριβως μου προτεινεις?

 

Καλημέρα.

Αυτή είναι η official : http://www.apkmirror.com/apk/facebook-2/messenger-lite/messenger-lite-2-1-release/facebook-messenger-lite-2-1-android-apk-download/

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Sos!ξαφνικα έκλεισε το τηλ. Μου και δεν ανοίγει με τίποτα!καμμια ιδέα;;;;:(

 

Τον συνέδεσα με τον φορτιστή και άνοιξε κανονικά.η μπαταρία στο 60%....

Edited by anastasiah
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχει ενας φιλος ενα s6 και θελει να αλλαξει rom να παει σε κατι custom.Εχει βρει αυτην LINK.Εχουμε γνωμες για την παραπανω? Αν εχετε καμια αλλη να προτεινεται ευχαριστως.

Ευχαριστω προκαταβολικα.

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , μιας και δεν μπορώ να διαβάσω το τεράστιο νήμα, θελω ορισμένες πληροφορίες , αυριο σκεφτομαι να παραγγείλω το συγκεκριμένο κινητό, έχω δεί καποια reviews στο youtube και νομιζω οτι θα με καλύψει, οι ερωτήσεις ειναι οι εξης

  • Το απλό s6 εχει led ειδοποιησης?

  • Εχει ραδιοφωνο FM ?

  • υπαρχει καποια ασυμβατότητα με plantronics BT?

  • Mε ποιοα εκδοση θα ερθει το κινητό αξίζει να το κανω update ή θα εχω προβληματα με μπαταρία/θερμοκρασίες / Διασύνδεση

  • Το εχει δοκιμασει κανεις για να κανει log in με δαχτυλικο αποτυπωμα στο πρόγραμμα της Πειραιώς;

  • Καμιά γνωμη για το Service της samsung ;

  • Μπορείτε να μου προτείνετε μια καλή θήκη για το κινητό γιατί βλέπω οτι η κάμερα βγαίνει πολύ προς τα έξω

Ευχαριστώ.

Edited by puntix
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , μιας και δεν μπορώ να διαβάσω το τεράστιο νήμα, θελω ορισμένες πληροφορίες , αυριο σκεφτομαι να παραγγείλω το συγκεκριμένο κινητό, έχω δεί καποια reviews στο youtube και νομιζω οτι θα με καλύψει, οι ερωτήσεις ειναι οι εξης

  • Το απλό s6 εχει led ειδοποιησης?

  • Εχει ραδιοφωνο FM ?

  • υπαρχει καποια ασυμβατότητα με plantronics BT?

  • Mε ποιοα εκδοση θα ερθει το κινητό αξίζει να το κανω update ή θα εχω προβληματα με μπαταρία/θερμοκρασίες / Διασύνδεση

  • Το εχει δοκιμασει κανεις για να κανει log in με δαχτυλικο αποτυπωμα στο πρόγραμμα της Πειραιώς;

  • Καμιά γνωμη για το Service της samsung ;

  • Μπορείτε να μου προτείνετε μια καλή θήκη για το κινητό γιατί βλέπω οτι η κάμερα βγαίνει πολύ προς τα έξω

Ευχαριστώ.

 

1. Ναι

2.οχι

3.οχι

4.με οποια και να ερθει να μη σε προβληματιζει, κανε ολα τα update

5.

6.

7.https://www.aliexpress.com/item/NILLKIN-Soft-TPU-Case-For-Samsung-Galaxy-S6-S6-Edge-S6-edge-plus-NILLKIN-Nature-TPU/32671163794.html?spm=2114.13010608.0.0.umhXX6 μην την παρεις ομως απο ali ,δυο φορες παρηγγειλα και δεν παρελαβα (τα χρηματα τα πηρα πισω αλλα τι το θες) ,προτιμησε ebay

Καλοριζικο :)

Link to comment
Share on other sites

  • Το εχει δοκιμασει κανεις για να κανει log in με δαχτυλικο αποτυπωμα στο πρόγραμμα της Πειραιώς;

Ναι κάνει κανονικά login. Απλώς πρέπει να το ενεργοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάνει κανονικά login. Απλώς πρέπει να το ενεργοποιήσεις.

 

Επειδη με ενδιαφερει κι εμενα για την Πειραιως να μπαινω απο την την εφαρμογη, προσθεσα ενα δακτυλικο αποτυπωμα αλλα στην εφαρμογη (winbank) δεν βρισκω πως μπορω να μπω χωρις κωδικους αλλα με αποτυπωμα. Γνωριζει καποιος;

Link to comment
Share on other sites

Επειδη με ενδιαφερει κι εμενα για την Πειραιως να μπαινω απο την την εφαρμογη, προσθεσα ενα δακτυλικο αποτυπωμα αλλα στην εφαρμογη (winbank) δεν βρισκω πως μπορω να μπω χωρις κωδικους αλλα με αποτυπωμα. Γνωριζει καποιος;

 

κανω δεξια εχει ενα κλειδακι σε πρασινο κυκλο . εκει κανεις το σεταρισμα για quick login χωρις κωδικους βαζοντας ειτε δακτυλικο αποτυπωμα ειτε καποιο pin

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αύριο παραλαμβάνω το s6 gold και εγώ απο το phonegallery , θα ήθελα να ρωτήσω αν έχουν λυθεί τα προβλήματα με την μνήμη ραμ και ποια εκδοση λογισμικού θα πάρει με το update. :)
Link to comment
Share on other sites

Επειδη με ενδιαφερει κι εμενα για την Πειραιως να μπαινω απο την την εφαρμογη, προσθεσα ενα δακτυλικο αποτυπωμα αλλα στην εφαρμογη (winbank) δεν βρισκω πως μπορω να μπω χωρις κωδικους αλλα με αποτυπωμα. Γνωριζει καποιος;

Αν έχεις κάνει το σετάρισμα όπως λέει ο φίλος πιο πάνω κανονικά θα πρέπει όταν επιλέγεις "Συνδεθείτε στο Mobile banking" να σου εμφανίζει στην κεντρική οθόνη παράθυρο που σε καλεί να συνδεθείς με τη χρήση δαχτυλικού αποτυπώματος. Βέβαια πρέπει να αναφέρω οτι κάποιες φορές η εφαρμογή μουλαρώνει και δεν εμφανίζει πάντα την επιλογή του δαχτυλικού αποτυπώματος αλλά την εισαγωγή 4ψήφιου pin.

Link to comment
Share on other sites

Το σεταρισμα με το αποτύπωμα το έκανα για την συγκεκριμένη εφαρμογή αλλα με αναγκάζει να ξεκλείδωνω το τηλ με pin. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ώστε να ξεκλειδώνοω το τηλ με κύλιση π.χ;και να χρησιμοποιώ παράλληλα το αποτύπωμα μόνο για το web banking?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αύριο παραλαμβάνω το s6 gold και εγώ απο το phonegallery , θα ήθελα να ρωτήσω αν έχουν λυθεί τα προβλήματα με την μνήμη ραμ και ποια εκδοση λογισμικού θα πάρει με το update. :)

 

Τι εννοείς προβλήματα με τη ραμ; Σφαίρα πάει.

Λογικά θα σου ανοίξει με lollipop και θα παρεις marshmallow αναβαθμιση, Καλό θα ήταν να την εγκαταστήσεις πριν σετάρεις το τηλέφωνό σου ώστε να μην κάνεις διπλή δουλειά.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια κάποιος, θέλω να βάλω το truedialer στο τηλέφωνο ή κάποιο άλλο παρόμοιο και να σταματήσω να χρησιμοποιώ αυτό που έχει περασμένο μέσα .. αφου το κάνω εγκατάσταση κανονικά και του δίνω και τις απαραίτητες άδειες για να δουλεύει σαν προεπιλογή, όταν με καλεί κάποιος εξακολουθεί να βγαίνει αυτό που έχει απο τη μάνα του. Όταν πάλι θέλω να πάρω εγώ κάποιο τηλέφωνο, μπορώ και παίρνω κανονικά απο το truedialer.. δοκίμασα κι άλλα, συνέχεια το ίδιο πράγμα. :(
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,

όταν κουνάω το κινητό ακούγεται ενός ήχος(εσωτερικά του κινητου)σαν να έχει ξεκολλήσει κάτι από μέσα...είναι φυσιολογικό ή υπάρχει και κάποιο θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Το ois της κάμερας ακούγεται που είναι μηχανικό είναι φυσιολογικό ακούγεται σε όλες τις συσκευές με ois

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση..το βράδυ άφησα το κινητό με 100% μπαταρία και το πρωί όταν σηκώθηκα έπεσε στο 77%...είχα ενεργοποιημενη την εξοικονόμηση ενέργειας και την λειτουργία πτήσης και ανοιχτό το Wi-Fi...γιατί έπεσε τόσο η μπαταρία???
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση..το βράδυ άφησα το κινητό με 100% μπαταρία και το πρωί όταν σηκώθηκα έπεσε στο 77%...είχα ενεργοποιημενη την εξοικονόμηση ενέργειας και την λειτουργία πτήσης και ανοιχτό το Wi-Fi...γιατί έπεσε τόσο η μπαταρία???

Κάποια εφαρμογή σου κάνει την ζημιά

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση..το βράδυ άφησα το κινητό με 100% μπαταρία και το πρωί όταν σηκώθηκα έπεσε στο 77%...είχα ενεργοποιημενη την εξοικονόμηση ενέργειας και την λειτουργία πτήσης και ανοιχτό το Wi-Fi...γιατί έπεσε τόσο η μπαταρία???

 

Φιλε μου εχω την dual sim εκδοση και εχω ακριβως το ιδιο προβλημα.Το βραδυ το βαζω λειτουργια πτησης χωρις να δουλευει τπτ αλλο και εχει τυχει να εχω 40% μπαταρια και το πρωι να το βρω με 18-25.Καθε φορα ομως....δεν ξερω τι συμβαινει.

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μερικες αποριες σχετικα με την εκδοση λογισμικου του Duos S6 που εχω.Στα παρακατω screenshots θα δειτε την εκδοση που εχει και απο το προγραμμα SamMobile Info Device αντιστοιχα τις πληροφοριες που μου δειχνει.Επισης το περιεργο ειναι οτι εχω πολυ παλια εκδοση ασφαλειας Android.

 

http://i102.photobucket.com/albums/m84/Kostakhs_Filippou/Screenshot_20161215-214848_zpsl8vdrctf.png

 

http://i102.photobucket.com/albums/m84/Kostakhs_Filippou/Screenshot_20161215-214938_zps8erzvpgm.png

 

http://i102.photobucket.com/albums/m84/Kostakhs_Filippou/Screenshot_20161215-214933_zpsmo11annu.png

 

Βρηκα ενα σαιτ Googlαρωντας τα στοιχεια και βρηκα κατι Rom επισημες αλλα θελω και τη βοηθεια σας για να μην το κανω τουβλο.link

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...