Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναλογα για το ποσο γρήγορα θες να εχεις τις ενημεωσεις και το ποσο σταθερη να είναι η έκδοση.

Εγψ πχ είχα πορτογαλικη και περασα αγγλικη σαν την δικη σου!

Οκ καταλαβα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα οταν ανοιγω την πισω καμερα στο σ6 πολες φορες τρεμοπαιζει για αρκετα δευτ η εστιαση κ ειναι θολυ η οθονη κ ακουγεται θορυβος μεχρι να ερθει στα καλα της η καμερα.ετσι δουλευει το κινητο η εχει προβλημα το κινητο μου;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα οταν ανοιγω την πισω καμερα στο σ6 πολες φορες τρεμοπαιζει για αρκετα δευτ η εστιαση κ ειναι θολυ η οθονη κ ακουγεται θορυβος μεχρι να ερθει στα καλα της η καμερα.ετσι δουλευει το κινητο η εχει προβλημα το κινητο μου;

Είναι γνωστό πρόβλημα,το πας smartec σε 1 ώρα είναι έτοιμο,σου αλλάζουν το module της κάμερας..

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by andrewk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα οταν ανοιγω την πισω καμερα στο σ6 πολες φορες τρεμοπαιζει για αρκετα δευτ η εστιαση κ ειναι θολυ η οθονη κ ακουγεται θορυβος μεχρι να ερθει στα καλα της η καμερα.ετσι δουλευει το κινητο η εχει προβλημα το κινητο μου;

 

Όχι δεν δουλεύει έτσι. Πηγαινέ το εκεί που σου είπε ο andrewk. Και μιας και μιλάμε για κάμερα, δηλώνω πάρα μα πάρα πολύ ικανοποιημένος από τις φωτό που έβγαλα με το S6 στις διακοπές μου σε όλες τις συνθήκες φωτισμού. Έκπληκτοι έμειναν και όσοι είδαν τις φωτό και έμαθαν ότι προέρχονται από το κινητό. Πέρα από την οθόνη , ο 2ος λόγος που είμαι και θα παραμείνω στη Samsung είναι η κάμερα.:)

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κάνεις τελευταία αναβάθμιση; Μου φαίνεται η μπαταρία φεύγει αέρας. Πρώτο στη κατανάλωση λειτουργικό σύστημα Android

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κάνεις τελευταία αναβάθμιση; Μου φαίνεται η μπαταρία φεύγει αέρας. Πρώτο στη κατανάλωση λειτουργικό σύστημα Android

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν είναι από την αναβάθμιση, το google backup ρουφάει τη μπαταρία. Πήγαινε από τις εφαρμογές και απενεργοποίησε το. Θα δεις μεγάλη διαφορά....

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κάνεις τελευταία αναβάθμιση; Μου φαίνεται η μπαταρία φεύγει αέρας. Πρώτο στη κατανάλωση λειτουργικό σύστημα Android

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπα όχι δεν πάει κι άσχημα απο χθες που έκανα την αναβάθμα! Τσέκαρε το google backup (κανε αναζήτηση και θα σου το βγάλει).

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Με τη περασμένη αναβάθμιση δεν είχα θέμα μπαταρίας πάντως.

Θα το κοιτκστ

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...

 

Μπορειτε να μου πειτε πως μπορω να δω αν μου εβαλαν το σωστο software που ειναι για το δικο μου S6? Δηλαδη, το CSC G920FEUR4DPH1 ειναι Ελλαδας; Ρωταω γιατι ειμαι σιγουρη οτι το τηλ. ειναι region greece κ θελω να ξερω αν εχει το λογισμικο για το region αυτο...

 

Πως μπορω να το τσεκαρω;

 

Βοηθεια please!

 

Edit: Το βρηκα... ευχαριστω

Edited by ng76
Link to comment
Share on other sites

Εδω κ καποιες μερεα μου βγαινει πολυ intrusive μηνυμα/notification "vodafone updates" για να κανω download την εφαρμογη τους. Δεν μου εχει βγαλει αυτο το μυνημα παλια, ποτε. Απο τοτε που εκανα update. Δεν μπορω να το σβησω (κανω clear cache απο το OM Customize -- το οποιο τωρα παρατηρω για πρωτη φορα), φευγει αλλα επανερχετε μετα απο λιγη ωρα... εχω ελληνικο, non branded... αρα δεν θα επρεπε να μου βγαλει κατι τετοιο εφοσον δεν ειναι custom build της vodafone... ξερει καποιος να με βοηθησει;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το s6 ή το s7 έχει την καλύτερη κάμερα?

 

Κοίτα, το S7 έχει καλύτερη κάμερα, αλλά οι κάμερες άλλων ναυαρχίδων είναι λίγο καλύτερες σε φωτογραφίσεις τοπίων, καθώς το S7 κάνει υπερβολικό sharpening. Εδώ μπορούν να σου δώσουν περισσότερες πληροφορίες

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Εδω κ καποιες μερεα μου βγαινει πολυ intrusive μηνυμα/notification "vodafone updates" για να κανω download την εφαρμογη τους. Δεν μου εχει βγαλει αυτο το μυνημα παλια, ποτε. Απο τοτε που εκανα update. Δεν μπορω να το σβησω (κανω clear cache απο το OM Customize -- το οποιο τωρα παρατηρω για πρωτη φορα), φευγει αλλα επανερχετε μετα απο λιγη ωρα... εχω ελληνικο, non branded... αρα δεν θα επρεπε να μου βγαλει κατι τετοιο εφοσον δεν ειναι custom build της vodafone... ξερει καποιος να με βοηθησει;

 

Σε παρόμοια φάση, εμένα με βοήθησε αυτό: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ospolice.packagedisablerpro&hl=el

Package disabler για τα Samsung.

Θα βρεις παρόμοιες εφαρμογές (και δωρεάν φαντάζομαι).

Πρόσεχε μόνο στο τι ακριβώς θα κάνεις disable γιατί εύκολα από ένα λάθος οδηγείσαι σε μεγάλη ταλαιπωρία.

Τίποτα τρομακτικό. Αρκετά απλό.

Απλά επέλεξε ότι έχει να κάνει με Vodafone και θα είσαι ΟΚ.

Hope it helps.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το s6 ή το s7 έχει την καλύτερη κάμερα?

Σαφέστατα το s6 τα έχω και τα δύο , το s7 της γυναίκας μου τα έχω βάλει δίπλα δίπλα σε πολλές δοκιμές, το s6 είναι πιο φυσικά τα χρώματά του και έχει πιο πολύ λεπτομέρεια ! Το s7 πιθανώς λίγο καλύτερο σε χαμηλό φωτισμό

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επιλογή ρύθμισης ψυχρή και θερμή οθόνη;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου

 

ναι,ρυθμισεις-εμφανιση-λειτουργια οθονης

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

ναι,ρυθμισεις-εμφανιση-λειτουργια οθονης

Ευχαριστώ φίλε, έχει μια επιλογή προσαρμοσιμη, αυτό πως το ρυθμιζουμε;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν το προσαρμοζουμε εμεις,αλλα οι εφαρμογες της σαμσουγκ.τωρα πως γινεται αυτο δεν το εχω καταλαβει

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το s6 ή το s7 έχει την καλύτερη κάμερα?

 

Δεν το έχω το s7 αλλά η λογική λέει ότι θα έχει καλύτερη κάμερα ειδικά στον χαμηλό φωτισμό, τη μέρα δεν θα έχουν μεγάλη διαφορά. Αυτό που με ξενερώνει εμένα στο s7 είναι ότι στο 16:9 κόβει την φωτογραφία και πρέπει να κατεβάσεις τα μεγαπιξελ για να στη δείχνει σε όλη την οθόνη.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Σε παρόμοια φάση, εμένα με βοήθησε αυτό: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ospolice.packagedisablerpro&hl=el

Package disabler για τα Samsung.

Θα βρεις παρόμοιες εφαρμογές (και δωρεάν φαντάζομαι).

Πρόσεχε μόνο στο τι ακριβώς θα κάνεις disable γιατί εύκολα από ένα λάθος οδηγείσαι σε μεγάλη ταλαιπωρία.

Τίποτα τρομακτικό. Αρκετά απλό.

Απλά επέλεξε ότι έχει να κάνει με Vodafone και θα είσαι ΟΚ.

Hope it helps.

 

Ευχαριστω για την απαντηση. Τελικα, το θεμα ηταν η καρτα sim! Μου την αλλαξαν κ δεν βγαινει πια το notification...

 

Και παλι ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Έκανε κανεις την αναβάθμιση? Εγω την έκανα χτες βράδυ και η μόνη διαφορά οπτικά που είδα ειναι στο πληκτρολόγιο. Έγιναν πιο μεγάλα-έντονα τα γράμματα.

 

Γενικά πάντως νομιζω εχει διορθωθεί λίγο το θέμα με την μπαταρία μετα το προτελευταίο update.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκανε κανεις την αναβάθμιση? Εγω την έκανα χτες βράδυ και η μόνη διαφορά οπτικά που είδα ειναι στο πληκτρολόγιο. Έγιναν πιο μεγάλα-έντονα τα γράμματα.

 

Γενικά πάντως νομιζω εχει διορθωθεί λίγο το θέμα με την μπαταρία μετα το προτελευταίο update.

Η μπαταρία σίγουρα διορθώθηκε .

Link to comment
Share on other sites

Σε εσάς...

Σε μένα μαύρα χάλια. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160904/f19d0e63c64eb73053762e56e502c8b5.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το s6 ή το s7 έχει την καλύτερη κάμερα?

 

Αν βγάζεις φωτό κυρίως σε εξωτερικούς χώρους με φως ημέρας τότε προτίμησε S6.

Aν βγάζεις φωτό εντός σπιτιού με φωτισμό λάμπας ή εκτός σπιτιού τη νύχτα, προτίμησε S7.

Αν σε ενδιαφέρει το ίδιο η μέρα και η νύχτα και αν δεν σε ενοχλεί το απαράδεκτο 4:3 του S7, τότε προτίμησε S7.

 

Προσωπικά ο κυριότερος λόγος που δεν θα πάω από το S6 στο S7 είναι αυτό το ρημαδιασμένο 4:3 που ελπίζω να επανέλθει σε 16:9 στο S8.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...