Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες δεν κρατήθηκα και εκανα και τη μικρή αναβάθμιση.. το κινητο βλεπω να κυλάει πολυ καλύτερα αλλα η μπαταρια αυτή τη στιγμή στο 15% εχει 3 ωρες και 13 λεπτα οθονη (η οποία ερχεται πρωτη στην καταναλωση με 62%).. η ραμ ειναι λιγο καλύτερη με πριν..τις επόμενες ημερες που θα δουλευτει περισσότερο το κινητο θα εχω ολοκληρωμένη αποψη.. παντως μου αρεσει η τελευταία αναβάθμιση ..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά εγώ παρατήρησα ότι σα να έχει στρώσει η μπαταρία τελευταία...

κυρίως μετά τη τελευταία μικρή αναβάθμιση των 25 περίπου mb, δε θυμάμαι πόσο ήταν

επανήλθε στα προηγούμενα επίπεδα, δηλαδή 4+ ώρες ενεργής οθόνης και 1+ ώρες κλήσεων σε ένα 24ωρο

πολύ καλά νομίζω

 

το κινητό είναι τέλειο από κάθε άποψη παιδιά

είμαι περίεργος το s7 πόσο καλύτερο μπορεί να είναι!! :p

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ παρατήρησα ότι σα να έχει στρώσει η μπαταρία τελευταία...

κυρίως μετά τη τελευταία μικρή αναβάθμιση των 25 περίπου mb, δε θυμάμαι πόσο ήταν

επανήλθε στα προηγούμενα επίπεδα, δηλαδή 4+ ώρες ενεργής οθόνης και 1+ ώρες κλήσεων σε ένα 24ωρο

πολύ καλά νομίζω

 

το κινητό είναι τέλειο από κάθε άποψη παιδιά

είμαι περίεργος το s7 πόσο καλύτερο μπορεί να είναι!! :p

 

Μακάρι να είναι έτσι..εγω σπάνια επιανα 4,5 ωρες(περιπου 4 ωρες επιανα). Σήμερα μετα τη μικρή αναβάθμιση των 14,6 mb περίπου είδα η μπαταρία να μη ζορίζεται με πολύ χρήση και μπυ εβγαλε τελικα 3,5 ώρες μέχρι το 8%.. θα δούμε τις επόμενες ημέρες..παντως με τη μικρή αναβάθμιση σα να διόρθωσε μικρα λαθακια..

 

κατι που ειχα παρατηρήσει με το που έβαλα την 6 και πριν βάλω τη μικρη ειναι πως σταδιακα μερα με τη μέρα ανεβαζε το ποσοστο της χρησιμοποιούμενης ραμ μέχρι που έφτασε κοντα στα παλια επίπεδα(οχι τόσο όμως)..

 

Θα δείξει.. μεχρισ στιγμής ολα καλα..

Link to comment
Share on other sites

με clear cache για μένα τουλάχιστον η μπαταρία έστρωσε

http://www.elink.gr

 

Internet ,Προγραμματισμός ,Smartphone Apps, Κατασκευή Ιστοσελίδων, Υποστήριξη Δικτύων, Service H/Y , Graphics - Media

Link to comment
Share on other sites

με clear cache για μένα τουλάχιστον η μπαταρία έστρωσε

 

Έκανα clear cache περίπου 4-5 μέρες πριν και κάπως βελτιώθηκε η κατάσταση σταδιακά. Βέβαια δε βγάζει 5άωρα η οθόνη και το drain εξακολουθεί να μου φαίνεται αρκετό. Ας ελπίσουμε ότι θα δούμε λίγο καλύτερες μέρες αν και δεν είμαι τόσο αισιόδοξος...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα clear cache περίπου 4-5 μέρες πριν και κάπως βελτιώθηκε η κατάσταση σταδιακά. Βέβαια δε βγάζει 5άωρα η οθόνη και το drain εξακολουθεί να μου φαίνεται αρκετό. Ας ελπίσουμε ότι θα δούμε λίγο καλύτερες μέρες αν και δεν είμαι τόσο αισιόδοξος...

 

Καλησπερα,αν βαλω στο s6 Cache το Cache Cleaner θα ειναι καλητερα η θα χασω εφαρμογες

Edited by jimmarine
Link to comment
Share on other sites

να κάνεις clear cache απ τα setting της samsung καλύτερα

http://www.elink.gr

 

Internet ,Προγραμματισμός ,Smartphone Apps, Κατασκευή Ιστοσελίδων, Υποστήριξη Δικτύων, Service H/Y , Graphics - Media

Link to comment
Share on other sites

να κάνεις clear cache απ τα setting της samsung καλύτερα

 

Τι εννοείς; Όχι από το recovery?

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα,αν βαλω στο s6 Cache το Cache Cleaner θα ειναι καλητερα η θα χασω εφαρμογες

 

Δεν ξέρω αν είναι καλύτερο φίλε μου. Να χάσεις εφαρμογές δεν παίζει. Εγώ από το recovery κάνω clear cache.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ ξανά! Εγώ έχω το θεμα με τη σκόνη απο εργοστασίου στη καμερα, και επειδή επηρεάζει τις φωτογραφίες, λεω να το παω για αντικατασταση φακου/τζαμιου/καμερας μεσα στην εγγύηση φυσικά. Απο AUT μαμισια εχω βαλει XEF καιρό τώρα. θέλω καλου κακού να εχω aut rom οταν το πάω αλλα ακομα MM δεν έχει βγει και αναγκαστικά μέχρι τοτε μόνο με downgrade γινεται η δουλειά. Τι λετε, να το επιχείρησω η να περιμένω την MM aut; 2 άτομα πρόσφατα εδω είπατε πως δε γράφει ο Knox αλλα τελικά τι πιθανότητες παίζουν; Ξερει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ ξανά! Εγώ έχω το θεμα με τη σκόνη απο εργοστασίου στη καμερα, και επειδή επηρεάζει τις φωτογραφίες, λεω να το παω για αντικατασταση φακου/τζαμιου/καμερας μεσα στην εγγύηση φυσικά. Απο AUT μαμισια εχω βαλει XEF καιρό τώρα. θέλω καλου κακού να εχω aut rom οταν το πάω αλλα ακομα MM δεν έχει βγει και αναγκαστικά μέχρι τοτε μόνο με downgrade γινεται η δουλειά. Τι λετε, να το επιχείρησω η να περιμένω την MM aut; 2 άτομα πρόσφατα εδω είπατε πως δε γράφει ο Knox αλλα τελικά τι πιθανότητες παίζουν; Ξερει κανείς;

 

φίλε μου απο οτι ξερω downgrade δεν μπορεί να γίνει!!οποτε μην κανεις κατι τέτοιο και μπρικαρης την συσκευή σου!!!καλύτερα περίμενε να βγει η MM επίσημα!!!και μευα περνά την !!αλλά δεν νομίζω να έχεις κάποιο θέμα και έτσι να το πας!!

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Όχι από το recovery?

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν ξέρω αν είναι καλύτερο φίλε μου. Να χάσεις εφαρμογές δεν παίζει. Εγώ από το recovery κάνω clear cache.

 

 

πας settings -> Storage - προτελευταία επιλογή στο storage γραφει cached data αν το κανεις hit θα σε ρωτήσει αν θες να κανεις clear cache πατας yes. Αν έχεις το μενού στα ελληνικά προφανώς κανεις την μεταφραση :)

http://www.elink.gr

 

Internet ,Προγραμματισμός ,Smartphone Apps, Κατασκευή Ιστοσελίδων, Υποστήριξη Δικτύων, Service H/Y , Graphics - Media

Link to comment
Share on other sites

Με φωναξατε?

Άλλος με μεγαλη κατανάλωση από το "Android os"?

 

Αυτη τη στιγμη η μπαταρια ειναι στο 14%, καταναλωση απο οθονη 27%, καταναλωση απο android 18%. Υπ'οψιν, δεν εχω widget καιρου, εχω απενεργοποιησει τοποθεσια, και φυσικα εναλλασω απο 3g σε 2g σε περιοχες που δεν εχω καλο σημα. Η φωτεινοτητα στην μεση, στο αυτοματο. Εχουν ομως υπαρξει φορές που η καταναλωση του συστηματος ειναι μεγαλυτερη απο την οθονη.

Μετα την αναβαθμιση σε MM η μπαταρια απλα επεσε παρα πολυ. Οταν το ειχα πρωτοπαρει, πριν κανα εξαμηνο, η οθονη ειχε 4μιση ωρες, και τωρα δυο με το ζορι. Βεβαια δεν εκανα καθαρη εγκατασταση. Θα κανω ενα hard reset κι ενα clear cache μηπως βελτιωθει.

Περα απο τη μπαταρια ομως, ολη η υπολοιπη εμπειρια ειναι απιστευτη. Πολυ γρηγορο, και πολυ ομαλα τα γραφικα και οι αλλαγες.

Link to comment
Share on other sites

Με φωναξατε?

 

Αυτη τη στιγμη η μπαταρια ειναι στο 14%, καταναλωση απο οθονη 27%, καταναλωση απο android 18%. Υπ'οψιν, δεν εχω widget καιρου, εχω απενεργοποιησει τοποθεσια, και φυσικα εναλλασω απο 3g σε 2g σε περιοχες που δεν εχω καλο σημα. Η φωτεινοτητα στην μεση, στο αυτοματο. Εχουν ομως υπαρξει φορές που η καταναλωση του συστηματος ειναι μεγαλυτερη απο την οθονη.

Μετα την αναβαθμιση σε MM η μπαταρια απλα επεσε παρα πολυ. Οταν το ειχα πρωτοπαρει, πριν κανα εξαμηνο, η οθονη ειχε 4μιση ωρες, και τωρα δυο με το ζορι. Βεβαια δεν εκανα καθαρη εγκατασταση. Θα κανω ενα hard reset κι ενα clear cache μηπως βελτιωθει.

Περα απο τη μπαταρια ομως, ολη η υπολοιπη εμπειρια ειναι απιστευτη. Πολυ γρηγορο, και πολυ ομαλα τα γραφικα και οι αλλαγες.

Σίγουρα χρειάζεσαι ενα φορματ και δοκιμασε να βαλεις και εφαρμογές στην βελτιστοποιηση.

 

Σε μένα δεν έχει αλλάξει καθόλου με την 6.

Link to comment
Share on other sites

πας settings -> Storage - προτελευταία επιλογή στο storage γραφει cached data αν το κανεις hit θα σε ρωτήσει αν θες να κανεις clear cache πατας yes. Αν έχεις το μενού στα ελληνικά προφανώς κανεις την μεταφραση :)

 

Ούτε που είχα δει αυτήν την επιλογή. Πάντα μέσα από recovery έκανα clear cache. Τι κάνει λοιπόν; Σβήνει κωδικούς κλπ; Δεν έχει νόημα τότε αν κάνει αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με φωναξατε?

 

Αυτη τη στιγμη η μπαταρια ειναι στο 14%, καταναλωση απο οθονη 27%, καταναλωση απο android 18%. Υπ'οψιν, δεν εχω widget καιρου, εχω απενεργοποιησει τοποθεσια, και φυσικα εναλλασω απο 3g σε 2g σε περιοχες που δεν εχω καλο σημα. Η φωτεινοτητα στην μεση, στο αυτοματο. Εχουν ομως υπαρξει φορές που η καταναλωση του συστηματος ειναι μεγαλυτερη απο την οθονη.

Μετα την αναβαθμιση σε MM η μπαταρια απλα επεσε παρα πολυ. Οταν το ειχα πρωτοπαρει, πριν κανα εξαμηνο, η οθονη ειχε 4μιση ωρες, και τωρα δυο με το ζορι. Βεβαια δεν εκανα καθαρη εγκατασταση. Θα κανω ενα hard reset κι ενα clear cache μηπως βελτιωθει.

Περα απο τη μπαταρια ομως, ολη η υπολοιπη εμπειρια ειναι απιστευτη. Πολυ γρηγορο, και πολυ ομαλα τα γραφικα και οι αλλαγες.

 

Το widget του καιρού δε νομίζω να τρώει μπαταρία. Μια ανανέωση ανά 6 περίπου ώρες κάνει. Εμένα πλέον είναι 2ο στη λίστα το Android OS. Τις πρώτες μέρες μετά την ανανέωση ήταν πρώτο με διαφορά κι η μπαταρία απλά πήγαινε περίπατο. Δεν ξέρω τι να πω. Τα 2500mAh έτσι κι αλλιώς δεν είναι πολλά για κινητό με τέτοια οθόνη αλλά και πάλι, αν το software είναι σούπερ δε θα υπάρχει πρόβλημα. Προσωπικά δεν το ρουτάρω μόνο και μόνο γιατί περιμένω το Samsung Pay. Αλλιώς και οθόνη να χρειαζόταν να αλλάξω, θα το έκανα μόνος μου. Η εμπειρία είναι όντως φανταστική αλλά τι να το κάνω αν δε μου βγάζει άνετα τη μέρα με πολλή χρήση; Αυτό θέλω!

 

Περίεργο πάντως που μερικοί δεν έχουν παρατηρήσει διαφορά με την ΜΜ και ειδικά με το μικρό update.

Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχει κανείς στημένο στο S6 το Package Disabler Pro;

Κάνει δουλειά;

Σκέφτομαι να το αγοράσω, αλλά είπα να πάρω μια γνώμη πρώτα... :O

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,ήθελα να σας αναφέρω την εμπειρία μου με το κινητό και να μου δώσετε τα φώτα σας σε κατι που δεν γνωρίζω!Καταρχήν έχω το κινητό 3 μήνες περίπου και μπορώ να δηλώσω ενθουσιασμένος απο την μετάβαση μου απο iphone 5s.Καθώς όλα κυλούσαν ομαλά,κατα τη διάρκεια του τριημερου των καρναβαλιων στην πάτρα το κινητό άρχισε να μην δέχεται και να μην κάνει κλήσεις όπως επισης και να μην λειτουργουν τα δεδομένα.Θεώρησα ότι όλο αυτό συνέβαινε λόγω της πολυκοσμίας και της υπερφόρτωσης του δικτύου,φεύγοντας όμως απο πάτρα και γυρνώντας στην πόλη μου αυτό συνεχιστηκε να συμβαίνει.Μετα από πολλά restart και ένα hard reset το κινητό δεν έστρωσε και συνέχιζε το χαβά του(να πω ότι η κάρτα μου σε άλλες συσκευές λειτουργούσε κανονικά) και το μόνο που παρατήρησα ήταν ότι η συσκευή λειτουργούσε μόνο όταν είχα ως επιλογή 2G σε διαφορετική περίπτωση (3g/lte) είτε έχανε κλήσεις είτε απεγγραφόταν απο το δίκτυο.Εν τέλη το έστειλα στην arvato και μου το επισκέυσαν,απ ότι είδα έκαναν αντικτάσταση πλακέτας.Εδώ τώρα θέτω το ερώτημα.Παίρνοντας το κινητό πάλι στα χέρια μου,κατεβάζω το phone info να τσεκάρω μπας και μου έβαλαν κάποια πλακέτα μεταχειρισμένη.Ελέγχοντας τις πληροφορίες αναφερόταν ότι το χρώμα ήταν μαύρο(ενώ το δικό μου είναι χρυσο) και στο refurbishment check,λέει ότι το κινητο φαίνεται να έιναι refurbished.Λέτε να μ έβαλαν μεταχειρισμένη πλακέτα ή απλά επειδη το κινητο είναι κατασκευασμένο άλλη ημερομηνία και αλλη η πλακετα το phone info να εμφανίζει refurbished;

Συγγνώμη για το μακροσκελές post,δεν μπορούσα να τα πω πιο περιληπτικά,αλλά ήθελα να αναφέρω και το πρόβλημα του κινηού γτ μου φάνηκε τελείως κουλό και δεν μπόρεσα να βρω λύση μόνος μου πουθενά στο net.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανεις προβληματα με το widget του καιρου? Εδω κ 2 μερες δεν μπορει να κανει ανανεωση και μου βγαζει συνεχως το μηνυμα οτι η εφαρμογη διακοπηκε.

Δοκιμασα διαγραφη της cache, των δεδομενων αλλα τιποτα... Καμια ιδεα? Ακομα κ οταν παταω πανω στο widget για να ανοιξει η εφαρμογη ( με τις πληροφοριες για το καιρο) παλι μου γραφει οτι η εφαρμογη τερματιστηκε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανεις προβληματα με το widget του καιρου? Εδω κ 2 μερες δεν μπορει να κανει ανανεωση και μου βγαζει συνεχως το μηνυμα οτι η εφαρμογη διακοπηκε. Δοκιμασα διαγραφη της cache, των δεδομενων αλλα τιποτα... Καμια ιδεα? Ακομα κ οταν παταω πανω στο widget για να ανοιξει η εφαρμογη ( με τις πληροφοριες για το καιρο) παλι μου γραφει οτι η εφαρμογη τερματιστηκε.

 

Mήπως χρειάζεται πρόσβαση στην τοποθεσία και του την έχεις απαγορέψει ;

Link to comment
Share on other sites

Mήπως χρειάζεται πρόσβαση στην τοποθεσία και του την έχεις απαγορέψει ;

 

Δεν νομιζω να ειναι αυτο. Γιατι τουλαχιστον η ερφαρμογη θα ανοιγε κανονικα. Ενω τωρα κρασαρει.

Ετσι κ αλλιως του εχω βαλει να δειχνει σταθερα καιρο στην Αθηνα οποτε δεν χρειαζεται δικαιωματα στο gps.

Που ας πουμε οτι και ετσι να ηταν, 20 μερες τωρα δουλευε κανονικα (λεω 20 μερες γιατι τοσο εχει περασει απ το hard reset που εκανα για να περασω την mm).

Ξαφνικα του τη βιδωσε... Κ δεν με νοιαζει αυτο... Μπορω να πεταξω το widget και να βαλω αλλο. Αλλα αυτο το μηνυμα κρασαρισματος που πεταει συνεχεια ειναι εκνευριστικο. Σκεψου εβλεπα ενα βιντεο 15λεπτο στο utube και εβγαλε το μηνυμα 7 φορες!!!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειναι αυτο. Γιατι τουλαχιστον η ερφαρμογη θα ανοιγε κανονικα. Ενω τωρα κρασαρει.

Ετσι κ αλλιως του εχω βαλει να δειχνει σταθερα καιρο στην Αθηνα οποτε δεν χρειαζεται δικαιωματα στο gps.

Που ας πουμε οτι και ετσι να ηταν, 20 μερες τωρα δουλευε κανονικα (λεω 20 μερες γιατι τοσο εχει περασει απ το hard reset που εκανα για να περασω την mm).

Ξαφνικα του τη βιδωσε... Κ δεν με νοιαζει αυτο... Μπορω να πεταξω το widget και να βαλω αλλο. Αλλα αυτο το μηνυμα κρασαρισματος που πεταει συνεχεια ειναι εκνευριστικο. Σκεψου εβλεπα ενα βιντεο 15λεπτο στο utube και εβγαλε το μηνυμα 7 φορες!!!:wacko:

Μήπως έβαλες την εφαρμογή disabler pro και απενεργοποιησες το weather demon

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να κάνω την τελευταία μικρή αναβάθμιση που πολλοί λένε ότι χαλάει την μπαταρία αλλά πως μπορώ να διωξω το notification που έχει κατσίκωθει?
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι μπορεις να βγαλεις αυτο το βλαμενο notification,

Παντως εμενα την εφτιαξε την μπαταρια συτη η μικρη αναβαθμιση σε τσεχικο (ETL).

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι μπορεις να βγαλεις αυτο το βλαμενο notification,

Παντως εμενα την εφτιαξε την μπαταρια συτη η μικρη αναβαθμιση σε τσεχικο (ETL).

 

Κι εμένα την έφτιαξε..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...