Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα φιλε! Γερμανικη DBT εχεις γιατι εμενα δεν μου εχει ερθει ακομα.

 

και το δικο μου DBT ειναι, δεν εχει ερθει ακομα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και το δικο μου DBT ειναι, δεν εχει ερθει ακομα!

 

Ούτε DBT σε edge plus. Νομίζω μόνο εμείς μείναμε :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

δεν τον βαζετε και στην 1η σελιδα να υπαρχει ρε παιδες μην τον ψαχνουμε παλι σε καμια εβδομαδα και λεμε τα ιδια?

Μπορεις να το κανεις αγαπημενο στον φυλλομετρητη σου το ποστ το συγκεκριμενο ή copy paste σε word.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

και το δικο μου DBT ειναι. τελευταιοι μειναμε..

 

Σημερα δεν εχει δωσει καμια αναβαθμιση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να κατεβασω μεσω odin π.χ την αγγλικη κατεβαζω πρωτα την 5 εφοσον εγω ακομα εχω την 5 (DBT γερμανικη) και μετα θα μου ερθει μεσω οτα η 6;

Link to comment
Share on other sites

Τα ελβετικά θα μείνουν τελευταία...

 

Σε παρακαλώ, όλα κι όλα!! Τελευταία θα μείνουν τα ελληνικά όπως έχουμε συνηθίσει τόσα χρόνια!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα δεν εχει δωσει καμια αναβαθμιση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να κατεβασω μεσω odin π.χ την αγγλικη κατεβαζω πρωτα την 5 εφοσον εγω ακομα εχω την 5 (DBT γερμανικη) και μετα θα μου ερθει μεσω οτα η 6;

 

Και γιατί δεν περνάς την 6 κατευθείαν?

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλετε να κατεβάσετε την BTU απο samfirm γράφετε τα εξής:

 

-Model: SM-G920F

-Region: BTU

[Manual]

 

-PDA: G920FXXU3DPBG

-CSC: G920FBTU3DPB1

-Phone: G920FXXU3DPB6

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια η 6(εχω βαλει την Αγγλικη BTU)ειναι πραγματικα παρα πολυ δυνατη.Με χρηση που του κανω εγω μετρια πρως υψηλη με Lollipop

θα ειχε κλησει το κιν στη 1 μερα τωρα ειναι ανοιχτο 2+ μερες.

http://postimg.org/image/dz84nqwjv/

http://postimg.org/image/g1yfu29w7/

Edited by Area51
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ρωτησα αν μπορω να κατεβασω κατευθειαν την 6 btu γιατι εγω ειμαι στην 5 ακομα την γερμανικη bpt. Και κατι αλλο οταν περασω την αγγλικη μεσω odin θα αλλαξουν ολοι οι κωδικοι σε αυτους της αγγλικης (csc pda phone) γιατι διαβασα οτι σε μερικους ειχαν μπερδεμενους κωδικους.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ρωτησα αν μπορω να κατεβασω κατευθειαν την 6 btu γιατι εγω ειμαι στην 5 ακομα την γερμανικη bpt. Και κατι αλλο οταν περασω την αγγλικη μεσω odin θα αλλαξουν ολοι οι κωδικοι σε αυτους της αγγλικης (csc pda phone) γιατι διαβασα οτι σε μερικους ειχαν μπερδεμενους κωδικους.

 

Ναι θα αλλαξουν αυτα,εγω ειχα την(μαμισια εκδοση Ελβετιας AUT)και περασα την Αγγλικη 6 απο πανω και ητανε ολα μπαιρδεμενα (csc pda phone)

εκανα ενα hard reset(που επρεπε να ειχα κανει απο την αρχη για να καθαριση και να την παρει καθαρη την νεα εκδοση χωρις να ειναι μεσα η 5)και τωρα ειναι ολα κανονικα(οταν λεω κανονικα οχι Ελβετιας αλλα τις Αγγλιας)και πλεων οτι αναβαθμησεις θα περνω μεσω ΟΤΑ θα της περνω με βαση το νεο firmware απο Αγγλια μερια.:)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου περιμενω να κατεβει η BTU και θα την περασω τωρα ελπιζω να πανε ολα καλα γιατι το κανω πρωτη φορα !!!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου περιμενω να κατεβει η BTU και θα την περασω τωρα ελπιζω να πανε ολα καλα γιατι το κανω πρωτη φορα !!!

 

Tιποτα,και εγω πρωτη φορα το εκανα(καινουργιο κιν απο κωτσοβολο το πηρα την Δευτερα) απλα ειδα το βιντεακι στο SAMMOBILE που κατεβαζα την 6αρα και το εκανα,απλα πριν το κανεις κανε πρωτα ενα hard reset για να την κανεις καθαρη την εγκατασταση της 6αρας και να εχει ολους τους κωδικους στο (csc pda phone)ιδιους δλδ της Αγλλικης μετα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά! μια γρήγορη, περίεργη παράκληση: Υπάρχει κάνεις στη Λευκωσία που να μην χρειάζεται τα ακουστικά του; (ή έστω τα μαξιλαρακια τους!) είμαι στρατιώτης εδώ, έχασα το ένα μαλακό μαξιλαράκι και τώρα μου γλιστράνε τα ακουστικά! τα δεύτερα μαξιλαρακια είναι στη Θεσσαλονίκη, κι όσο για να πάρω νέα ακουστικά, no money! αν κανείς δε τα χει ανάγκη, inbox me!
Link to comment
Share on other sites

Όσοι περάσατε την 6, μπορούμε να αλλάξουμε το χρώμα της μπάρας των ειδοποιήσεων και συντομεύσεων; Αυτό το λευκό με εκνευρίζει...
Link to comment
Share on other sites

Όσοι περάσατε την 6, μπορούμε να αλλάξουμε το χρώμα της μπάρας των ειδοποιήσεων και συντομεύσεων; Αυτό το λευκό με εκνευρίζει...
άλλαξε θέμα
Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Όσοι περάσατε την 6, μπορούμε να αλλάξουμε το χρώμα της μπάρας των ειδοποιήσεων και συντομεύσεων; Αυτό το λευκό με εκνευρίζει...

Ναι,μπορεις και εμενα μου την εσπαγε και κατεβασα απο τα θεματα που εχει μεσα(μια που να μοιαζει σε stock Androind)και ειναι κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Tιποτα,και εγω πρωτη φορα το εκανα(καινουργιο κιν απο κωτσοβολο το πηρα την Δευτερα) απλα ειδα το βιντεακι στο SAMMOBILE που κατεβαζα την 6αρα και το εκανα,απλα πριν το κανεις κανε πρωτα ενα hard reset για να την κανεις καθαρη την εγκατασταση της 6αρας και να εχει ολους τους κωδικους στο (csc pda phone)ιδιους δλδ της Αγλλικης μετα.

 

Σευχαριστω και παλι !!! Σε κανενα 10λεπτο κατεβαινει και την δοκιμαζω

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω και παλι !!! Σε κανενα 10λεπτο κατεβαινει και την δοκιμαζω

 

Τιποτα,γιαυτο υπαρχει το φορουμ για να βοηθαμε ο ενας τον αλλον,ουτε εγω ηξερα στην αρχη τιποτα και με βοηθησανε τα παιδια εδω.Αντε με το καλο να την περασεις και θα δεις τρομερη διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια η 6(εχω βαλει την Αγγλικη BTU)ειναι πραγματικα παρα πολυ δυνατη.Με χρηση που του κανω εγω μετρια πρως υψηλη με Lollipop

θα ειχε κλησει το κιν στη 1 μερα τωρα ειναι ανοιχτο 2+ μερες.

http://postimg.org/image/dz84nqwjv/

http://postimg.org/image/g1yfu29w7/

 

Πετάει όχι απλά πολύ δυνατή. Φορτίζω ΧΩΡΙΣ fast charging και νομίζω ότι κρατάει περισσότερο. Για μένα που το λιώνω κι έχω όλη μέρα ανοιχτά Wi-Fi, data, GPS έχει βελτιωθεί αισθητά. Δεν το συζητώ ότι πάει βούτυρο. Μπράβο χαίρομαι πολύ!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλετε να κατεβάσετε την BTU απο samfirm γράφετε τα εξής: Model: SM-G920F - Region: BTU - [Manual] - PDA: G920FXXU3DPBG - CSC: G920FBTU3DPB1 - Phone: G920FXXU3DPB6

 

Σ' ευχαριστώ πολύ. Το πρόσθεσα στον οδηγό. :)

Link to comment
Share on other sites

Πετάει όχι απλά πολύ δυνατή. Φορτίζω ΧΩΡΙΣ fast charging και νομίζω ότι κρατάει περισσότερο. Για μένα που το λιώνω κι έχω όλη μέρα ανοιχτά Wi-Fi, data, GPS έχει βελτιωθεί αισθητά. Δεν το συζητώ ότι πάει βούτυρο. Μπράβο χαίρομαι πολύ!

 

Ακριβως οπως το λες πολυ δυνατη,και ευχομαι ολα τα παιδια που ειτε την πηραν μεσω ΟΤΑ ειτε την κατεβασαν να ειναι ευχαριστημενα γιατι εγω προσωπικα ειμαι παρα μα παρα πολυ ευχαριστημενος,πολυ καλη δουλεια κανανε μπραβο.:)

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση:ειχε η γυναικα μου το s3 και πηρε το s6, απο smart swich μπορεί να περασει το back up που ειχε του s3 στο s6 για να μην χασει τίποτα ή δεν γίνεται κατι τέτοιο?
Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση:ειχε η γυναικα μου το s3 και πηρε το s6, απο smart swich μπορεί να περασει το back up που ειχε του s3 στο s6 για να μην χασει τίποτα ή δεν γίνεται κατι τέτοιο?

 

Ναι γίνεται Αλλά νομίζω γίνεται και με nfc Δεν θυμάμαι πως ακριβώς Αλλά γίνεται.

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...