Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δλδ εβαλες με odin την Γαλλικη και αφου τελειωσε η ολη διαδικασια με το phone info παλι σου εβγαζε ολες αυτες ?

 

Nαι ακριβώς. Δεν θυμάμαι αν στο προηγούμενο κινητό μου , το Alpha, μου είχαν τύχει πολλά available csc codes. Πάντως αφού πήρα σήμερα

ΟΤΑ το μικρό update έχοντας περάσει με Odin πρώτα την 6.0.1 , αυτό σημαίνει ότι δεν θα έχω κανένα πρόβλημα στο μέλλον με τα μικρά ή τα μεγάλα updates. Με τα μεγάλα ούτως ή άλλως δεν με ενδιαφέρει το θέμα ΟΤΑ γιατί πάντα τα εγκαθιστώ μέσω odin.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nαι ακριβώς. Δεν θυμάμαι αν στο προηγούμενο κινητό μου , το Alpha, μου είχαν τύχει πολλά available csc codes. Πάντως αφού πήρα σήμερα

ΟΤΑ το μικρό update έχοντας περάσει με Odin πρώτα την 6.0.1 , αυτό σημαίνει ότι δεν θα έχω κανένα πρόβλημα στο μέλλον με τα μικρά ή τα μεγάλα updates. Με τα μεγάλα ούτως ή άλλως δεν με ενδιαφέρει το θέμα ΟΤΑ γιατί πάντα τα εγκαθιστώ μέσω odin.

 

Kαταλαβα,ευχαριστω για την απαντηση,και οποιος αλλος γνωριζει εαν παιζει ρολο το οτι δεν γραφει σε εμενα τιποτα στο Available csc code(για να περνω ΟΤΑ αναβαθμησεις το λεω)ας ενημερωσει αν ειναι λαθος ή δεν παιζει ρολο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την εκδοση φασματος G920FXXU3COI9 και δεν βλέπω να ερχεται αμα βαλω την ΒΤU θα εχω κάποιο προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την εκδοση φασματος G920FXXU3COI9 και δεν βλέπω να ερχεται αμα βαλω την ΒΤU θα εχω κάποιο προβλημα;

 

Παιδιά μη λέμε 100 φορές τα ίδια πράγματα. Σε κάθε σελίδα αναφέρεται 5 φορές. Όχι μη τη βάζεις θα ανατιναχτεί. Ε μα! :lol:

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα έτσι είναι

 

και εμενα έτσι είναι με κενά,και μου βγάζει ακριβώς το ίδιο μήνυμα οτάν πατάω ενημέρωση.

ενημέρωσης παίρνουμε έτσι όπως είναι κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μη λέμε 100 φορές τα ίδια πράγματα. Σε κάθε σελίδα αναφέρεται 5 φορές. Όχι μη τη βάζεις θα ανατιναχτεί. Ε μα! :lol:

Θα μπορούσες να είσαι ποιο ευγενικός, δεν θα ήταν κακό αν κάποιο παιδί έχει την ίδια έκδοση με εμάς και να την έχει βάλει να μας πει την γνώμη του

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να βαλει οδηγιες πως μπαινει η BTU στην αρχικη σελιδα για οσους ψαχνουμε? σε αλλα threads υπαρχει αναλυτικη σελιδα στην αρχη για τετοια θεματα
http://www.danasoft.com/sig/MPlataris-cucbu.jpg
Link to comment
Share on other sites

Nα σου πω δεν έχω ιδέα :lol:

 

Δλδ εβαλες με odin την Γαλλικη και αφου τελειωσε η ολη διαδικασια με το phone info παλι σου εβγαζε ολες αυτες?

Αν γνωριζει καποιος ας απαντησει αν ειναι θεμα αυτο το οτι δεν μου βγαζει εμενα στο Available csc code καποια αρχικα των firmware χωρων οπως σε αλους,μηπως εκανα κατι λαθος και να κανω την ολη διαδικασια απο την αρχη.

 

Απλά δεν έχετε το ίδιο firmware, o ένας έχει καθαρό γαλλικό XEF, ο άλλος έχει multicsc, από το οποίο έχει διαλεχτεί το XEF. Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν έχετε το ίδιο firmware, o ένας έχει καθαρό γαλλικό XEF, ο άλλος έχει multicsc, από το οποίο έχει διαλεχτεί το XEF. Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

 

Το δικο μου ειναι αυτο εδω(ειναι το Αγγλικο και οχι το Γαλλικο)

 

Αυτο που θελω καποιος να μου πει ειναι εαν περνω(μελλοντικα)ΟΤΑ αναβαθμησεις και εαν το εχω κανει σωστα.

Ευχαριστω

Edited by Area51
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ειναι αυτο εδω(ειναι το Αγγλικο και οχι το Γαλλικο) εδω και οι φωτο:

https://lh3.googleusercontent.com/mcsMNhvLpXgU6p3uv2mIj9Xh5YfH34bZD6A_CTrRvALSjGSxL_45Ukk7Q3QKf-GLVDr65hwnjOZtRmbozob7j0JuA3hGFaDzZrabrnntLqKTTXeKwi0a8j3JRDktsIxZ6h5Boige3em2elzmSALPC7e4J0PUA5c0rccqziGhBqRp5YmM_ZkWKsHbjWeCaFuytwyy6ocBt1EBfucHQyyUFtcRWqyEyobOssL7ULUEUW8_kteMr_3oz1dqzLiM8ULyZSPVFf6x6oV-fmOHYCYEciWCbTtEnofztFqK-8Et3yal_WuJ5XIUjM3CRgqaeFZwVFpbrPEsFR1fnIjw97ObcnC7a76QM-chjbCk-06m9sO6-8T32cPF55K2T082waClegrbThyBIo42LiMnxx-pqtkFiOrqY23iFSFgPzyNsaEY-Gpy20rGe9i1L9Dfr8eAdbOqsnjg33wU6-fQi6MNJ3XN_Bt8_584Sci2XzXJbxv_I-z-sdFxbpacRzllBPatzvCKeGi5wyNC7AKQPTK7PgVXkuzQzlXIwoIEq_fuApMalHaBw_NdU5Z6EX6fmrt23mDI=w717-h955-no

https://lh3.googleusercontent.com/dJhf87tBBCbJKsFrsOvLkEF8WnKd9RsQiot6nJbKiDpXg3_7J9oC_n4qAfLzJ4rTm11VkT06Tjv8-10eci6u020LI_zSNhDSA1gfjwkK8JQRHlxjC0UTU_zxkCHJjah_dOuhiWik7zkdCnoBjlIowRTEFU8C6hbuqHlw1JkaamCmoluA3dL6uL33eECRu1akKxAXnhOGFxVD_2jdN-NEMqCwOrXz2Bd9HdCzX-a0O3V9nBfCTuvh0LWQpsc-jnWgTYVsbsU38RBj_QfCD-AkAuucECxcDsb69ZKMYl6gtCZd4YOAvCx0t-AouuBRITw71Ddec038MZgJ6URKhjKgFIcWZLTxZNw7zX6YGO0F4zh53ky1oqu1BTA3foblbiK4GFJr2RhTSBaTl2HEJqrY0azjo_9Z-lCKUrbQHRu5AM71OUxYdRRGjNVcMJOhek36uEH1sHvdwaJPkTzt_XDVev79lTlM4oBOn4YZFMqryr_-OBaheQEL7dhaUS-MX774en2o3iwPFsO8PawBA0vlW12upLtVTcmBn2yMUhjtEGPDhysS7JXGMZg5UFcwMiO9JghX=w717-h955-no

 

Αυτο που θελω καποιος να μου πει ειναι εαν περνω(μελλοντικα)ΟΤΑ αναβαθμησεις και εαν το εχω κανει σωστα.

Ευχαριστω

Δεν έχεις πρόβλημα. Ορίστε και το δικό μου.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160309/2b3f3759acd435f969dc137d26cb8512.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις πρόβλημα. Ορίστε και το δικό μου.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160309/2b3f3759acd435f969dc137d26cb8512.jpg

Με καλυψες 100%.Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Τσακάλια κάποιος να δώσει λινκ με τις οδηγίες για την διαδικασία με την αλλαγή σε BTU ή XEF γιατί έχει γίνει ένας χαμός στο συγκεκριμένο thread και είναι δύσκολο να το βρεις...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μη λέμε 100 φορές τα ίδια πράγματα. Σε κάθε σελίδα αναφέρεται 5 φορές. Όχι μη τη βάζεις θα ανατιναχτεί. Ε μα! :lol:

 

Sorry αλλά.. ΑΧαχαχχαχαχαχαχαχ

 

Anyway, 2 ερωτήσεις.

1) Έχω 6.0.1 ρουταρισμένος και δε γίνεται OTA πλέον. Μπορώ να βάλω αυτό το security update που λέτε χειροκίνητα;

2) Το κουφό που μου την έχει βιδώσει πλέον. Αυτό συνέβη κατευθείαν με το που μπήκε η 6.0.1, έχω το ρολόι μου 20 λεπτά μπροστά, έλα μου ντε όμως που το ξυπνητήρι χτυπάει στην κανονικά ώρα. Δοκίμασα να βγάλω όλες τις εφαρμογές που έχουν σχέση με το ρολόι από τη βελτιστοποίηση και πάλι τίποτα. Σύμφωνα με το κινητό μου, το βάζω να χτυπήσει 19:00 αλλά επειδή το έχω 20 λεπτά μπροστά, δε χτυπάει στις 19:00 ώρα κινητού αλλά στις 19:20 ώρα κινητού και 19:00 πραγματική. Δεν ξέρω αν σας μπέρδεψα. :\

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τσακάλια κάποιος να δώσει λινκ με τις οδηγίες για την διαδικασία με την αλλαγή σε BTU ή XEF γιατί έχει γίνει ένας χαμός στο συγκεκριμένο thread και είναι δύσκολο να το βρεις...

 

Σε κάθε σελίδα του Sammobile με firmware υπάρχει βιντεάκι κάτω δεξιά με το τι κάνει ο τύπος. Δε δείχνει μόνο τα wipes. Νομίζω ότι κάποιος φίλος παρέθεσε ένα στο youtube που είναι ακόμα πιο αναλυτικό. Αν ψάξεις λίγο θα βρεις αρκετά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Sorry αλλά.. ΑΧαχαχχαχαχαχαχαχ

 

Anyway, 2 ερωτήσεις.

1) Έχω 6.0.1 ρουταρισμένος και δε γίνεται OTA πλέον. Μπορώ να βάλω αυτό το security update που λέτε χειροκίνητα;

2) Το κουφό που μου την έχει βιδώσει πλέον. Αυτό συνέβη κατευθείαν με το που μπήκε η 6.0.1, έχω το ρολόι μου 20 λεπτά μπροστά, έλα μου ντε όμως που το ξυπνητήρι χτυπάει στην κανονικά ώρα. Δοκίμασα να βγάλω όλες τις εφαρμογές που έχουν σχέση με το ρολόι από τη βελτιστοποίηση και πάλι τίποτα. Σύμφωνα με το κινητό μου, το βάζω να χτυπήσει 19:00 αλλά επειδή το έχω 20 λεπτά μπροστά, δε χτυπάει στις 19:00 ώρα κινητού αλλά στις 19:20 ώρα κινητού και 19:00 πραγματική. Δεν ξέρω αν σας μπέρδεψα. :\

 

Βάζε το ξυπνητήρι 20 λεπτά μπροστά τότε! Ή πίσω, με μπέρδεψες :lol:

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

ΟΔΗΓΟΣ ΓΡΗΓΟΡΟΥ DOWNLOAD ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ STOCK ROM ΓΑΛΛΙΑΣ ( XEF ) ΚΑΙ ΑΓΓΛΙΑΣ ( BTU ) ΓΙΑ ΤΟ GALAXY S6

 

ΓΡΗΓΟΡΟ DOWNLOAD ΤΗΣ STOCK ROM :

 

1. Κατεβάζετε το πρόγραμμα samfirmware το ξεζιπάρετε και τρέχετε το SamFirm.exe στον υπολογιστή σας:

https://www.sendspace.com/file/c1xdw1

 

2α. Aν θέλετε να κατεβάσετε τη γαλλική XEF τότε βάζετε :

 

  • Model : SM-G920F
  • Region : XEF
  • Tσεκάρισμα : Αuto

 

2β. Aν θέλετε να κατεβάσετε την αγγλική BTU τότε βάζετε :

  • Model: SM-G920F
  • Region: BTU
  • Τσεκάρισμα : Manual
  • PDA: G920FXXU3DPBG
  • CSC: G920FBTU3DPB1
  • Phone: G920FXXU3DPB6

 

3. Κάνετε κλικ στο κουμπί Check update

 

4. To πρόγραμμα βρίσκει το αρχείο της rom στο δεξί παράθυρο και τσεκάρετε την επιλογή Decrypt automatically.Μην το ξεχάσετε αυτό.

 

5. Kάνετε κλικ στο κουμπί Download και κατεβάζετε τη rom με μεγάλη ταχύτητα στον υπολογιστή σας.

 

Aν το προγραμματάκι δεν βρει τη rom που θέλετε τότε αναγκαστικά την κατεβάζετε με αργή ταχύτητα από sammobile πατώντας το παρακάτω link , επιλέγοντας τη rom που θέλετε να κατεβάσετε και τέλος πατώντας το κουμπί regular download. Προτιμήστε να την κατεβάσετε αργά το βράδυ μήπως και πιάσετε γύρω στα 250kb/sec ταχύτητα αντί για 15kb/sec.

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G920F/

 

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ROM :

 

1. Κατεβάζετε το Odin 3.10.7 , το ξεζιπάρετε και τρέχετε στον υπολογιστή σας το αρχείο Odin3 v3.10.7.exe :

https://www.androidfilehost.com/?fid=23622183712465432

 

2. Απενεργοποιείτε το κινητό και στη συνέχεια πατάτε ταυτόχρονα το home button, το power button και το πλήκτρο μείωσης ήχου για να μπείτε σε download mode.

 

3. Έχοντας μπει στην οθόνη του download mode ( μαύρη με πράσινο ρομπότ) επιλέγετε continue με το πάνω πλήκτρο της έντασης

 

4. Συνδέετε τo S6 με τον υπολογιστή σας μέσω του usb καλωδίου του. Προσοχή η θύρα usb του υπολογιστή σας να μην είναι προβληματική.

 

5. Στο παράθυρο του odin που είχατε ανοίξει στο βήμα 2 , πρέπει να δείτε το πεδίο ID:COM πάνω αριστερά να γίνεται θαλασσί. Αυτό σημαίνει ότι το odin είδε το κινητό σας.

 

6. Πατάτε το κουμπί ΑP και φορτώνετε το αρχείο της rom που κατεβάσατε. Το αρχείο έχει κατάληξη .md5. Aν το κατεβάσατε με το samfirm θα έχει αποθηκευτεί στο φάκελο του samfirm. Aν το κατεβάσατε μέσω sammobile θα έχει αποθηκευτεί εκεί που ο browser σας αποθηκεύει τα downloads σας. Η φόρτωση της rom αργεί λίγο , μην νομίσετε ότι κόλλησε ο odin. Θα ξεπαγώσει, κάντε λίγη υπομονή.

 

7. Στην καρτέλα Οptions αριστερά σιγουρεύεστε ότι είναι τσεκαρισμένα τα Αuto Reboot και F.Reset time και αντίθετα ότι δεν είναι τσεκαρισμένο το Re-Partition. Προσοχή μην το τσεκάρετε.

 

8. Πατάτε το κουμπί Start και περιμένετε μέχρι η πράσινα μπάρα γεμίσει και το κουτί πάνω αριστερά γίνει πράσινο και γράψει PASS. Στο κινητό σας θα γίνει αυτόματη επανεκκίνηση για την ολοκλήρωση της εγκατάστασης.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά.. ΑΧαχαχχαχαχαχαχαχ

 

Anyway, 2 ερωτήσεις.

1) Έχω 6.0.1 ρουταρισμένος και δε γίνεται OTA πλέον. Μπορώ να βάλω αυτό το security update που λέτε χειροκίνητα;

2) Το κουφό που μου την έχει βιδώσει πλέον. Αυτό συνέβη κατευθείαν με το που μπήκε η 6.0.1, έχω το ρολόι μου 20 λεπτά μπροστά, έλα μου ντε όμως που το ξυπνητήρι χτυπάει στην κανονικά ώρα. Δοκίμασα να βγάλω όλες τις εφαρμογές που έχουν σχέση με το ρολόι από τη βελτιστοποίηση και πάλι τίποτα. Σύμφωνα με το κινητό μου, το βάζω να χτυπήσει 19:00 αλλά επειδή το έχω 20 λεπτά μπροστά, δε χτυπάει στις 19:00 ώρα κινητού αλλά στις 19:20 ώρα κινητού και 19:00 πραγματική. Δεν ξέρω αν σας μπέρδεψα. :\

 

Το 99% των 3rd party alarms έχει ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ στην MM... Έχω διαβάσει το μισό Γούγλη χωρίς να βρώ λύση...

Μετά απο τεστάκια κατέληξα πως τα μόνα που δουλεύουν αξιόπιστα (για την ώρα) είναι το μανίσιο και το Google clock...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασμα Rom :

Κατεβάζετε το πρόγραμμα samfirmware το ξεζιπάρετε και τρέχετε το SamFirm.exe στον υπολογιστή σας:

https://www.sendspace.com/file/c1xdw1

Στο παράθυρο του samfirmware βάζετε :

- Στο πεδίο Model : SM-G920F

- Στο πεδίο Region : XEF ( τη BTU δεν τη βρήκε που έκανα ένα check )

- Ξετσεκάρετε το manual και τσεκάρετε το Auto

- Κάνετε κλικ στο κουμπί Check update

- To πρόγραμμα βρίσκει το αρχείο της rom στο δεξί παράθυρο και τσεκάρετε την επιλογή Decrypt automatically.Μην το ξεχάσετε αυτό.

- Kάνετε κλικ στο κουμπί Download και κατεβάζετε τη rom με μεγάλη ταχύτητα στον υπολογιστή σας.

 

Aν το προγραμματάκι δεν βρει τη rom που θέλετε τότε αναγκαστικά την κατεβάζετε με αργή ταχύτητα από sammobile πατώντας το κουμπί regular download. Προτιμήστε αργά το βράδυ μπας και πιάσετε 250kb/sec αντί για 15kb/sec. Πχ το link για τη BTU :

http://www.sammobile.com/firmwares/download/66426/G920FXXU3DPBG_G920FBTU3DPB1_BTU/

 

 

Eγκατάσταση rom :

1. Κατεβάζετε το Odin 3.10.7 , το ξεζιπάρετε και τρέχετε στον υπολογιστή σας το αρχείο Odin3 v3.10.7.exe :

https://www.androidfilehost.com/?fid=23622183712465432

 

2. Απενεργοποιείτε το κινητό και στη συνέχεια πατάτε ταυτόχρονα το home button, το power button και το πλήκτρο μείωσης ήχου για να μπείτε σε download mode.

 

3. Έχοντας μπει στην οθόνη του download mode ( μαύρη με πράσινο ρομπότ) επιλέγετε continue με το πάνω πλήκτρο της έντασης

 

4. Συνδέετε τo S6 με τον υπολογιστή σας μέσω του usb καλωδίου του. Προσοχή η θύρα usb του υπολογιστή σας να μην είναι προβληματική.

 

5. Στο παράθυρο του odin που είχατε ανοίξει στο βήμα 2 , πρέπει να δείτε το πεδίο ID:COM πάνω αριστερά να γίνεται θαλασσί. Αυτό σημαίνει ότι το odin είδε το κινητό σας.

 

6. Πατάτε το κουμπί ΑP και φορτώνετε το αρχείο της rom που κατεβάσατε. Το αρχείο έχει κατάληξη .md5. Aν το κατεβάσατε με το samfirm θα έχει αποθηκευτεί στο φάκελο του samfirm. Aν το κατεβάσατε μέσω sammobile θα έχει αποθηκευτεί εκεί που ο browser σας αποθηκεύει τα downloads σας. Η φόρτωση της rom αργεί λίγο , μην νομίσετε ότι κόλλησε ο odin. Θα ξεπαγώσει, κάντε λίγη υπομονή.

 

7. Στην καρτέλα Οptions αριστερά σιγουρεύεστε ότι είναι τσεκαρισμένα τα Αuto Reboot και F.Reset time και αντίθετα ότι δεν είναι τσεκαρισμένο το Re-Partition. Προσοχή μην το τσεκάρετε.

 

8. Πατάτε το κουμπί Start και περιμένετε μέχρι η πράσινα μπάρα γεμίσει και το κουτί πάνω αριστερά γίνει πράσινο και γράψει PASS. Στο κινητό σας θα γίνει αυτόματη επανεκκίνηση για την ολοκλήρωση της εγκατάστασης.

 

 

Να σαι καλά φίλε. Όσον αφορά τον knox, θα γράψει μετά από αυτή τη διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά φίλε. Όσον αφορά τον knox, θα γράψει μετά από αυτή τη διαδικασία;

 

εμενα δεν έγραψε, ρκανα μεσω odin αναβάθμιση σε btu και ολα κομπλέ.

απλα πριν και μετα την εγκατάσταση εκανα wipe τα παντα για να κατσει καθαρα

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασμα Rom :

Κατεβάζετε το πρόγραμμα samfirmware το ξεζιπάρετε και τρέχετε το SamFirm.exe στον υπολογιστή σας:

https://www.sendspace.com/file/c1xdw1

Στο παράθυρο του samfirmware βάζετε :

- Στο πεδίο Model : SM-G920F

- Στο πεδίο Region : XEF ( τη BTU δεν τη βρήκε που έκανα ένα check )

- Ξετσεκάρετε το manual και τσεκάρετε το Auto

- Κάνετε κλικ στο κουμπί Check update

- To πρόγραμμα βρίσκει το αρχείο της rom στο δεξί παράθυρο και τσεκάρετε την επιλογή Decrypt automatically.Μην το ξεχάσετε αυτό.

- Kάνετε κλικ στο κουμπί Download και κατεβάζετε τη rom με μεγάλη ταχύτητα στον υπολογιστή σας.

 

Aν το προγραμματάκι δεν βρει τη rom που θέλετε τότε αναγκαστικά την κατεβάζετε με αργή ταχύτητα από sammobile πατώντας το κουμπί regular download. Προτιμήστε αργά το βράδυ μπας και πιάσετε 250kb/sec αντί για 15kb/sec. Πχ το link για τη BTU :

http://www.sammobile.com/firmwares/download/66426/G920FXXU3DPBG_G920FBTU3DPB1_BTU/

 

 

Eγκατάσταση rom :

1. Κατεβάζετε το Odin 3.10.7 , το ξεζιπάρετε και τρέχετε στον υπολογιστή σας το αρχείο Odin3 v3.10.7.exe :

https://www.androidfilehost.com/?fid=23622183712465432

 

2. Απενεργοποιείτε το κινητό και στη συνέχεια πατάτε ταυτόχρονα το home button, το power button και το πλήκτρο μείωσης ήχου για να μπείτε σε download mode.

 

3. Έχοντας μπει στην οθόνη του download mode ( μαύρη με πράσινο ρομπότ) επιλέγετε continue με το πάνω πλήκτρο της έντασης

 

4. Συνδέετε τo S6 με τον υπολογιστή σας μέσω του usb καλωδίου του. Προσοχή η θύρα usb του υπολογιστή σας να μην είναι προβληματική.

 

5. Στο παράθυρο του odin που είχατε ανοίξει στο βήμα 2 , πρέπει να δείτε το πεδίο ID:COM πάνω αριστερά να γίνεται θαλασσί. Αυτό σημαίνει ότι το odin είδε το κινητό σας.

 

6. Πατάτε το κουμπί ΑP και φορτώνετε το αρχείο της rom που κατεβάσατε. Το αρχείο έχει κατάληξη .md5. Aν το κατεβάσατε με το samfirm θα έχει αποθηκευτεί στο φάκελο του samfirm. Aν το κατεβάσατε μέσω sammobile θα έχει αποθηκευτεί εκεί που ο browser σας αποθηκεύει τα downloads σας. Η φόρτωση της rom αργεί λίγο , μην νομίσετε ότι κόλλησε ο odin. Θα ξεπαγώσει, κάντε λίγη υπομονή.

 

7. Στην καρτέλα Οptions αριστερά σιγουρεύεστε ότι είναι τσεκαρισμένα τα Αuto Reboot και F.Reset time και αντίθετα ότι δεν είναι τσεκαρισμένο το Re-Partition. Προσοχή μην το τσεκάρετε.

 

8. Πατάτε το κουμπί Start και περιμένετε μέχρι η πράσινα μπάρα γεμίσει και το κουτί πάνω αριστερά γίνει πράσινο και γράψει PASS. Στο κινητό σας θα γίνει αυτόματη επανεκκίνηση για την ολοκλήρωση της εγκατάστασης.

Καλημερα σε ευχαριστουμε για τον μεγαλο οδηγο και τον χρονο σου.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

δεν τον βαζετε και στην 1η σελιδα να υπαρχει ρε παιδες μην τον ψαχνουμε παλι σε καμια εβδομαδα και λεμε τα ιδια?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ με Γερμανική συσκευή μόλις άρχισε να κατεβαίνει το update...

Καλημερα φιλε! Γερμανικη DBT εχεις γιατι εμενα δεν μου εχει ερθει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι Γερμανικη και αγορασμενο day1 απο amazon.de

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρώτες εντυπώσεις...με ξενέρωσαν λίγο τα παστέλ χρώματα.Το αποτύπωμα κυριολεκτικά σκίζει,λες και ξεδικλώνει πρίν ακόμα ακουμπήσεις το δάχτυλο...:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...