Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και από μένα πριν από λίγες ώρες πέρασα κι εγώ την γαλικη unbranded έκδοση mm 6.0.1 μέσω odin.... Αφού τελειώσαμε το σετάρισμα και επανέφερα ότι χρειαζόμουν μέσω smart switch μπορώ να πω τις πρώτες εντυπώσεις. μέχρι στιγμής μόνο θετικά έχω δει ας ελπίσουμε ότι θα παραμείνουν έτσι η συσκευή φαίνεται λίγο πιο smooth τα γραφικά στοιχεία έχουν βελτιωθεί αρκετά η κάμερα πλέον με την προ λειτουργία σου επιτρέπει να ρυθμίσεις την κάμερα όπως θες το δοκίμασα και μπορώ να πω πως ενθουσιάστηκα. επίσης πολύ θετικό είναι ότι πλέον ρυθμίζεις την γρήγορη φόρτιση σε κανονική τα δεδομένα κλείνουν χωρίς να σου βγάζει την σπαστική ειδοποίηση το δαχτυλικό αποτύπωμα είναι υπερβολικά καλύτερο πριν και το αναγνωρίζει πιο εύκολα και πιο γρήγορα . Το multitasking μέχρι στιγμής το βρίσκω πολύ καλύτερο αν και δεν είχα το χρόνο το δοκιμάσω όσο πρέπει. Και η ραμ επίσης έχει βελτιωθεί. πλέον κυμαίνεται από 55% έως 75% . Τα 85% και 90% που έβλεπα παλιά μέχρι στιγμής δεν τα έχω δει....Επίσης έχουν αλλάξει οι Επιλογές στο photo editor που έδινε η Samsung για την επεξεργασία στις φωτογραφίες όπως και το printscreen σαφώς με περισσότερες επιλογές. Τώρα κατέβασα το Samsung info να δω τι παίζει και στο original csc είναι κενό παρακάτω βάζω και φωτογραφία.

 

http://imageshack.com/a/img922/3620/oWOHAs.png

Εχω και γω την ιδια rom παλι με κενο το original CSC code, αποτι βλέπω κι συ το ιδιο. λογικα αμα γυρισει το κινητο σε στοκ rom θα ξαναμπει στο πεδιο αυτο το code το αρχικο υποθετω ετσι; Με εγγυηση ξερεις σιγουρα αν δεν έχουν θεμα αν τυχει και δε μπορουμε να το γυρισουμε στη στοκ;

ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά έκανα downgrade απο 6.0.1 σε 5.1.1 και ο ΚΝΟΧ δεν έγραψε, το πρόβλημα παραμένει όμως, ενω περνάω την ιταλική στο κινητό φαίνεται να περνάει η Σλοβακικη.
Link to comment
Share on other sites

Εχω και γω την ιδια rom παλι με κενο το original CSC code, αποτι βλέπω κι συ το ιδιο. λογικα αμα γυρισει το κινητο σε στοκ rom θα ξαναμπει στο πεδιο αυτο το code το αρχικο υποθετω ετσι; Με εγγυηση ξερεις σιγουρα αν δεν έχουν θεμα αν τυχει και δε μπορουμε να το γυρισουμε στη στοκ;

ευχαριστώ..

 

Όχι αδερφέ δεν Έχουμε κανένα πρόβλημα με εγγύηση απολύτως απλά ίσως "δεν είμαι σίγουρος" να μην έρθει κάποια αναβάθμιση ΟΤΑ αλλά και πάλι λίγο το κακό όπως περάσαμε αυτή αν βγει αναβάθμιση περνάμε την καινούργια με odin .Ασε που μπορεί τελικά να φταίει η γαλλική . Μόλις βγει unbranded btu η EUR θα περάσω αυτές...

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

και σε μενα με το note 4 περνουσα γαλλικη και φαινοταν οτι περνουσε σλοβακικη

 

και τι εκανες?

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω !!!

 

Ευχαριστώ! !!

 

Κάτι όχι τόσο πολύπλοκο δεν παίζει ε ?

Αν βάλεις το viber για desktop, θα έχεις τα μηνύματα αποθηκευμένα μόνιμα στον υπολογιστή σου, και μπορείς να ανατρεχεις σε αυτά αλλά θα τα χάσεις από το κινητό αν κάνεις factory reset..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας παιδια βρηκε κανενας τροπο να περναει την 6.0.1 χειροκινητα απο εδω: http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G920F/ εχω δει οτι εχει ερθη και στην Κυπρο η εκδοση για το κινητο μου G920F πως την βαζω χειροκινητα καπως σαν το lgup το προγραμμα ; Η Samsung μας δεν εχει τετοιο προγραμματακι ;

Σας ευχαριστω πολυ.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Την περνας μεσω odin χειροκινητα!

Οδηγο στα ελληνικα εχουμε ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε τι έχουμε πάθει, κυριως μονο η Vodafone βγάζει τα updates αυτή την στιγμή στην Ευρώπη. Κάθε πρωί στέλνει και μερικά waves ενημερωσεων σε διάφορες χώρες. Πρέπει να έχει κάνει χοντρό deal με την Samsung για την αποκλειστικοτητα του update τουλάχιστον για τις πρώτες μέρες ...
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις το viber για desktop, θα έχεις τα μηνύματα αποθηκευμένα μόνιμα στον υπολογιστή σου, και μπορείς να ανατρεχεις σε αυτά αλλά θα τα χάσεις από το κινητό αν κάνεις factory reset..

Στο κινητό τα θέλω ...

 

Αλλά από ότι βλέπω δεν υπάρχει καμία εφαρμογή όχι τόσο πολύπλοκή να τα μεταφέρω σε άλλη συσκευή :(

Link to comment
Share on other sites

Λεπτομέρεια αλλά στο ξεκλείδωμα με αποτύπωμα πλέον δεν υπάρχει animation όταν ξεκλειδώνει, είναι στιγμιαίο / απότομο και δε μαρεσει

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να ασχοληθώ με το RAW στις φωτό? , εννοώ ότι είμαι απλά ένας βασικός χρήστης , ικανοποιημένος αρκετά από το αποτέλεσμα που παίρνω στις φωτό πάντα στο auto, και δεν ξέρω αν θα υπάρχει μεγάλη διαφορά η όχι στην ποιότητα ώστε να αξίζει να δώ τι είναι ακριβώς και πως λειτουργεί
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να ασχοληθώ με το RAW στις φωτό? , εννοώ ότι είμαι απλά ένας βασικός χρήστης , ικανοποιημένος αρκετά από το αποτέλεσμα που παίρνω στις φωτό πάντα στο auto, και δεν ξέρω αν θα υπάρχει μεγάλη διαφορά η όχι στην ποιότητα ώστε να αξίζει να δώ τι είναι ακριβώς και πως λειτουργεί

 

αμα δεν ξερεις τι ειναι, τοτε αστο. Αφορα φωτογραφιες που θα καθεσαι μετα να επεξεργαστεις...αν θες να δουλευεις photoshop τοτε οκ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω την αναβαθμιση σε 6.0.1 εχθες το βραδυ το κινητο ειναι branded swisscom,τα πρωτα αποτελεσματα ειναι καλα,ενα θεμα υπαρχει οταν πατας οταν ειναι σβηστο το κινητο να δεις την οθονη και σβηνει ακαριαια δεν κραταει ουτε 2 δευτερολεπτα,μου αρεσε που υπαρχει εικονιδιο επανω αριστερα για την εξοικονομηση ενεργειας,η διαχειριση ram πολυ καλυτερη,ενα αλλο που δεν μου αρεσε ειναι οτι ρωταει για την καθε εφαρμογη εαν επιτρεπεις το ενα και το αλλο σε βαθμο που αγανακτας,να πω οτι δεν βρηκα την ρυθμιση που λεει ενας φιλος πιο πανω οτι μπορεις να αλλαξεις την γρηγορη φορτιση σε κανονικη,η μπαταρια φαινεται λιγο καλυτερη....
Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω την αναβαθμιση σε 6.0.1 εχθες το βραδυ το κινητο ειναι branded swisscom,τα πρωτα αποτελεσματα ειναι καλα,ενα θεμα υπαρχει οταν πατας οταν ειναι σβηστο το κινητο να δεις την οθονη και σβηνει ακαριαια δεν κραταει ουτε 2 δευτερολεπτα,μου αρεσε που υπαρχει εικονιδιο επανω αριστερα για την εξοικονομηση ενεργειας,η διαχειριση ram πολυ καλυτερη,ενα αλλο που δεν μου αρεσε ειναι οτι ρωταει για την καθε εφαρμογη εαν επιτρεπεις το ενα και το αλλο σε βαθμο που αγανακτας,να πω οτι δεν βρηκα την ρυθμιση που λεει ενας φιλος πιο πανω οτι μπορεις να αλλαξεις την γρηγορη φορτιση σε κανονικη,η μπαταρια φαινεται λιγο καλυτερη....

 

Ρυθμίσεις/μπαταρία/ κάτω κάτω επιλογή ενεργοποίησης/απενεργοποιησης γρήγορη φόρτιση

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνουμε τώρα; Περνάμε Γαλλική unbranded, Vodafone UK ή περιμένουμε το ΟΤΑ της BTU??
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνουμε τώρα; Περνάμε Γαλλική unbranded, Vodafone UK ή περιμένουμε το ΟΤΑ της BTU??

έφαγες το γάιδαρο, στην ουρά θα κολλήσεις?

εγώ είχα Ισπανική vodafone (πετούσε το κινητό) και άλλαξα σε ΒΤU για να πάρω πρώτος την αναβάθμιση :)

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνουμε τώρα; Περνάμε Γαλλική unbranded, Vodafone UK ή περιμένουμε το ΟΤΑ της BTU??

 

Και εγώ το ίδιο δίλημμα είχα τελικά πέρασα γαλλική μέχρι στιγμής όλα καλά και σταθερά ....Αλλά όταν βγει η btu θα περάσω αυτήν....Το smart switch λύνει όλα τα προβλήματα επανέφερε τα πάντα επαφές Μηνύματα ρυθμίσεις Εφαρμογές φωτογραφίες.....οπότε Δεν χρειάζεται ιδιαίτερο σεταρισμα η συσκευή μισή ώρα υπόθεση..

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο δίλημμα είχα τελικά πέρασα γαλλική μέχρι στιγμής όλα καλά και σταθερά ....Αλλά όταν βγει η btu θα περάσω αυτήν....Το smart switch λύνει όλα τα προβλήματα επανέφερε τα πάντα επαφές Μηνύματα ρυθμίσεις Εφαρμογές φωτογραφίες.....οπότε Δεν χρειάζεται ιδιαίτερο σεταρισμα η συσκευή μισή ώρα υπόθεση..

 

Ήσουν με ΜΜ beta ομως;

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Ήσουν με ΜΜ beta ομως;

 

5.0.1 Ελληνική ήμουν unbranded και πέρασα με odin 6.0.1 γαλλική unbranded.

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...