Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βασικα θα κανεις τεραστιο λαθος.ακομα και με τη beta 6.0.1 που το εχω τωρα η διαφορα ειναι απιστευτη.σαν να εχω αγορασει καινουρια συσκευη

 

Βαζω πάντα την επίσημη αναβάθμιση.. Να βγει με το καλοννα δούμε πως θακατσει και οταν τεσταριστει απολυτα την κανουμε την αλλαγή.. Παλια ειχα ενα νοκια n8 και μετα απο την τελευταία αναβάθμιση(τοτε ειχε βγεικαι το νοκια 808) ειχαν παρατηρήσει αρκετοι μαζι με μενα πως εχασε πολύ απο την καμερα που ηταν η δύναμη του.. Θα δείξει..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδη σκέφτομαι να το παρω τι γινεται με την ενσωματωμενη μπαταρια; αν υπαρξει καποιο προβλημα θα μπορεσω να την αλλαξω?
Link to comment
Share on other sites

Ναι ανοίγει σχετικά ευκολα.

 

Λεπον μιας και παρουσιαστηκε το s7 δεν μας δινει η σαμμυ και την 6.0.1 να τελειώνουμε;;;; αντε μας γκα.....σε

 

Ποτε θα την δώσει ??

 

Έχουμε ενημέρωση ??

Link to comment
Share on other sites

Ναι ανοίγει σχετικά ευκολα.

 

Λεπον μιας και παρουσιαστηκε το s7 δεν μας δινει η σαμμυ και την 6.0.1 να τελειώνουμε;;;; αντε μας γκα.....σε

 

απο απριλιο... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ποτε θα την δώσει ??

 

Έχουμε ενημέρωση ??

Αν ψαξεις ολοι αυτο ρωταν(μ)ε και κανεις δε ξερει ποτε θα αρχισει το rollout στη πραξη.

Δεν εχει νοημα παιδιά, χαλαρώστε και απολαύστε ότι εχετε. Η Samsung εχει ανακοινώσει επισημα για την ενημέρωση, και απλα περιμένουμε. Και γω το περιμενω αγωνιωδως αλλα δεν εχει και τοσο νόημα, πιο πολύ παιχνίδι του μυαλου και ανυπομονησία είναι. Καλύτερα μια καλοφτιαγμένη ενημέρωση παρα μια προχειρη με προβληματα που δινεται γρηγορα. Γιατι μη μου πείτε οτι υπάρχει κατι που δε κανει αυτη τη στιγμή το S6 απο τις καθημερινές λειτουργίες.. Ετσι ειναι το Android, κανει παπαδες, αλλα οι ενημερωσεις αργουν αν δεν εχεις Nexus.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες βασικος λογος αγορας του κινητού ηταν οτι εχει καλη φωτογραφία. Καταληγω πως δεν ειμαι και τοσο ικατοποιημενος με την κάμερα του ειδικά στις βραδινές λήψεις.ισως φταίει επειδή το εχω συνέχεια αυτοματο και δεν το ξερω το κινητό. .καμια ρύθμιση για χαμηλο φωτισμό?

 

Ειχα συνηθίσει στο s3 που ειχε και πιο δυνατό φλας..

 

Κατι αλλο που παρατηρω ειναι πως ακομα και μερα βγαινουν λιγο κουνημενες οι φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες βασικος λογος αγορας του κινητού ηταν οτι εχει καλη φωτογραφία. Καταληγω πως δεν ειμαι και τοσο ικατοποιημενος με την κάμερα του ειδικά στις βραδινές λήψεις.ισως φταίει επειδή το εχω συνέχεια αυτοματο και δεν το ξερω το κινητό. .καμια ρύθμιση για χαμηλο φωτισμό?

 

Ειχα συνηθίσει στο s3 που ειχε και πιο δυνατό φλας..

 

Κατι αλλο που παρατηρω ειναι πως ακομα και μερα βγαινουν λιγο κουνημενες οι φωτογραφίες.

Δεν μπορώ να καταλάβω μήπως έχεις προβληματική κάμερα,ειδικά με το s3 δεν έχει καμία σχέση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες βασικος λογος αγορας του κινητού ηταν οτι εχει καλη φωτογραφία. Καταληγω πως δεν ειμαι και τοσο ικατοποιημενος με την κάμερα του ειδικά στις βραδινές λήψεις.ισως φταίει επειδή το εχω συνέχεια αυτοματο και δεν το ξερω το κινητό. .καμια ρύθμιση για χαμηλο φωτισμό?

Ειχα συνηθίσει στο s3 που ειχε και πιο δυνατό φλας..

Κατι αλλο που παρατηρω ειναι πως ακομα και μερα βγαινουν λιγο κουνημενες οι φωτογραφίες.

Η μοναδική ρύθμιση που σου προτείνω και έχει "πιάσει" μέχρι τώρα είναι να γυρίσεις το iso στο 200 όταν βγάζεις νυχτερινές φωτο.Μέχρι εκεί μπορεί να σταθεί με αξιοπρέπεια και με χαμηλό θόρυβο.Από εκεί και πάνω δεν... Επίσης μάλλον έχεις isocell γι αυτό έχεις και θέματα με νυχτερινές φωτό.

Και όταν βγάζεις πρόσωπα βράδυ να είσαι κοντά τους αλλιώς όσο απομακρύνεσαι τα πράγματα γίνονται δραματικά.

Επίσης δεν δικαιολογείται μέρα στο αυτόματο να έχεις κουνημένες φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω με την αναβαθμιση σε 6.0 να εχουν βελτιωσει λιγο την καμερα. Τουλαχιστο στο σημειο που ειναι τα note 5/s6 edge+, που ειναι αρκετα καλυτερα τη νυχτα. Η προσθηκη της ταχύτητας κλειστρου επισης θα βοηθησει τις νυχτερινες φώτος.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω μήπως έχεις προβληματική κάμερα,ειδικά με το s3 δεν έχει καμία σχέση.

 

Η μοναδική ρύθμιση που σου προτείνω και έχει "πιάσει" μέχρι τώρα είναι να γυρίσεις το iso στο 200 όταν βγάζεις νυχτερινές φωτο.Μέχρι εκεί μπορεί να σταθεί με αξιοπρέπεια και με χαμηλό θόρυβο.Από εκεί και πάνω δεν... Επίσης μάλλον έχεις isocell γι αυτό έχεις και θέματα με νυχτερινές φωτό.

Και όταν βγάζεις πρόσωπα βράδυ να είσαι κοντά τους αλλιώς όσο απομακρύνεσαι τα πράγματα γίνονται δραματικά.

Επίσης δεν δικαιολογείται μέρα στο αυτόματο να έχεις κουνημένες φωτο.

 

Sony sensor εχω.. Ισως κάτι να μην κανω καλά. Δεν ξέρω.. Παίζει και οι προσδοκίες μου να ήταν μεγαλύτερες. Θα βγάλω μερικές και θα τις βάλω στο ανάλογο νήμα να μου πέιτε εκει.. σε αυτόματο πάντα..

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ιδια καμερα ειναι με το s6 plus κ note 5..απλα εχουν ρυθμιση παραπανω..επειδη ειχα κ το s6 βγαζει εκπληκτικη φωτογραφια
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειναι ανοητη η ερωτηση μου... Αξιζει να πουλησω το s5 neo για να παρω το s6? Θα δω μεγαλη διαφορα;
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησαν οι αναβαθμισεις... επιτελους...

 

πλάκα κάνεις... :lol:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

πλάκα κάνεις... :lol:

Τι εννοει ο φιλος όντως..

Μ αρέσει που πεταγομαστε ολοι σαν τα σκυλια που τους δωσαν φαγητο μολις ακουμε για ενημέρωση !!

Link to comment
Share on other sites

http://live.samsung-updates.com

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αρχισαν με UK Vodafone...

Link to comment
Share on other sites

Οντως ξεκινησε...και η γαλλικη xef το εδωσε οποτε μην περασετε branded

Που το δες, δε το βλεπω στο sammobile ακομα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει γινει ακομα upload.

Στο xda βλεπω οσοι εχουν s6 με xef την παιρνουν με οτα....

Το ειδα και σε καποιον στο reddit που αγόρασε συσκευή απο Γαλλια και του ηρθε ειδοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

εγω κανω υπομονη για το update της BTU.

Και γω για την ελβετική γιατι δε θελω να το πειραξω. Ελπίζω να μην αργήσει γιατι θα τη κανω την αμαρτια και θα φλασαρω αλλη στο τέλος οπως παλιότερα :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...