Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο χθες το πρωι ειμαι με την Beta MM στο δικο μου και το κινητο εμενα μου φαινεται αρκετα πιο γρηγορο σε σχεση με την 5.1.1...

Διαφορα 1ον στην διαχειριση μνημης που με την 5.1.1 με τις ιδιες εφαρμογες ηταν στο 70+ % τωρα εχει κατεβει στο 50....Ο Launcher μου φαινεται αρκετα πιο smooth σε σχεση με πριν.Εχει καποια μικρα bug αλλα ελπιζω να διορθωθουν συντομα. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο χθες το πρωι ειμαι με την Beta MM στο δικο μου και το κινητο εμενα μου φαινεται αρκετα πιο γρηγορο σε σχεση με την 5.1.1...

Διαφορα 1ον στην διαχειριση μνημης που με την 5.1.1 με τις ιδιες εφαρμογες ηταν στο 70+ % τωρα εχει κατεβει στο 50....Ο Launcher μου φαινεται αρκετα πιο smooth σε σχεση με πριν.Εχει καποια μικρα bug αλλα ελπιζω να διορθωθουν συντομα. :)

 

Είδα ένα βιντεάκι στο youtube με την ΜΜ και πήρε το μάτι μου ότι έχουν βάλει στο TW ένα χαζοπλαίσιο πίσω από κάθε icon??? Τύπου galaxy s1 εξυπνάδες... Ισχύει;;; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Είδα ένα βιντεάκι στο youtube με την ΜΜ και πήρε το μάτι μου ότι έχουν βάλει στο TW ένα χαζοπλαίσιο πίσω από κάθε icon??? Τύπου galaxy s1 εξυπνάδες... Ισχύει;;; :blink:

 

ναι ετσι ειναι..σαν τα παλια ΒΒ...

Επιτρέπεται μόνο 1 εικόνα
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες το πρωι ειμαι με την Beta MM στο δικο μου και το κινητο εμενα μου φαινεται αρκετα πιο γρηγορο σε σχεση με την 5.1.1...

Διαφορα 1ον στην διαχειριση μνημης που με την 5.1.1 με τις ιδιες εφαρμογες ηταν στο 70+ % τωρα εχει κατεβει στο 50....Ο Launcher μου φαινεται αρκετα πιο smooth σε σχεση με πριν.Εχει καποια μικρα bug αλλα ελπιζω να διορθωθουν συντομα. :)

Φιλε μου τι bug?

Link to comment
Share on other sites

ναι ετσι ειναι..σαν τα παλια ΒΒ...

Γιατί ρε σαμμυ έτσι. Προσλάβετε έναν σοβαρό designer... απελπισία

Link to comment
Share on other sites

Που ρώτησες για σερβις φίλε μου? Στη smartec παντως στο Χαϊδάρι με το ιδιο προβλημα μου το εδωσαν αυθημερον.Και όντως αλλαζει η οθόνη γιατί το μπροστινό panel είναι μονοκόμματο.

 

Στο καταστημα στην Nικαια φιλε μου,αλλα δεν θα το αλλαξω τωρα το κουμπι,διοτι την εδωσα την συσκευη και πηρα iphone 6s..

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους.κατοχος και εγω ενος s6 απο τη τεταρτη.ομορφο γρηγορο αν και παρατηρησα καποια μικρα κολληματα σε καποιες φασεις που ειχα ανοιχτες πολλες εφαρμογες. καμερα τελεια.μπαταρια ετσι και ετσι αν και ειναι αρχη ακομα.multitasking για κλαματα.κλεινει εφαρμογες.απαραδεχτο.γυρω στα 600 mb ελευθερη μνημη ram.μεχρι 4 εφαρμογες μπορεις να εχεις ανοιχτες χωρις να τις κλεινει και αυτο παιζεται παλι.το κουμπι και σε μενα ειναι λασκα αλλα δε με πολυ ενοχλει.πιο πολυ με ενοχλει αυτο με τη ram
T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους.κατοχος και εγω ενος s6 απο τη τεταρτη.ομορφο γρηγορο αν και παρατηρησα καποια μικρα κολληματα σε καποιες φασεις που ειχα ανοιχτες πολλες εφαρμογες. καμερα τελεια.μπαταρια ετσι και ετσι αν και ειναι αρχη ακομα.multitasking για κλαματα.κλεινει εφαρμογες.απαραδεχτο.γυρω στα 600 mb ελευθερη μνημη ram.μεχρι 4 εφαρμογες μπορεις να εχεις ανοιχτες χωρις να τις κλεινει και αυτο παιζεται παλι.το κουμπι και σε μενα ειναι λασκα αλλα δε με πολυ ενοχλει.πιο πολυ με ενοχλει αυτο με τη ram

Με την m στρώνει η ram και γράφουν για λίγο καλύτερο multitasking για να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τι bug?

 

Οταν περνεις ενα τηλ ας πουμε και το κλεισεις και πας να κλεισεις τις ανοιχτες εφαρμογες βλεπεις οτι αντι για να χει ενα παραθυρο εφαρμογης ανοιχτο (τηλεφωνο) σου χει δυο (τηλεφωνο-επαφες) και γενικοτερα οταν μπενεισ κι ανοιγεις καποιες εφαρμογες σου τις δειχνει σαν διπλες στο task manager.

Κι αλλο ενα που εχω παρατηρησει αν κι αυτο ισως μονο εμενα να ενοχλει ειναι η ελλειψει του εφε ξεκλειδωματος.Εχει μονο τον κλασικο ηχο του Note 3 ξεκλειδωματος...

Link to comment
Share on other sites

Με την m στρώνει η ram και γράφουν για λίγο καλύτερο multitasking για να δούμε.

 

Ποιος το λέει αυτό? Είμαι beta tester στο s6 edge από προχθές και κάτι τέτοιο δεν παρατήρησα. Το multitasking είναι το ίδιο. Μπορεί η μνήμη να είναι στο 78% αλλά έχει θέματα πάλι. Δεν κρατάει εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

περιμενετε πρωτα να τελειοποιηθει η εκδοση..μην βγαζεται συμπερασματα..ειναι νωρις ακομα
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα!

 

θα αγοράσω το κινητο απο κοτσωβολο...θα πρεπει να προσεξω κατι? γενικα το θεωρειται αξιοπιστο σαν καταστημα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα!

 

θα αγοράσω το κινητο απο κοτσωβολο...θα πρεπει να προσεξω κατι? γενικα το θεωρειται αξιοπιστο σαν καταστημα?

Καλό κατάστημα, απλά είναι κατά 200 ευρώ πιο ακριβός. ..:p

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλό κατάστημα, απλά είναι κατά 200 ευρώ πιο ακριβός. ..:p

Ναι φιλε μου δες από σκρουτζ ενα μαγαζί αξιόπιστο και τα λεφτά που θα σου μείνουν διασκέδασε τα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος το λέει αυτό? Είμαι beta tester στο s6 edge από προχθές και κάτι τέτοιο δεν παρατήρησα. Το multitasking είναι το ίδιο. Μπορεί η μνήμη να είναι στο 78% αλλά έχει θέματα πάλι. Δεν κρατάει εφαρμογές.

Στο xda φίλε το διαβάζω,δεν είπα ότι λύθηκε το θέμα με το multitasking, είπα ότι η διαχείριση της ram βελτιώθηκε και λίγο καλύτερο multitasking αλλά όχι καλό.

Link to comment
Share on other sites

Στο xda φίλε το διαβάζω,δεν είπα ότι λύθηκε το θέμα με το multitasking, είπα ότι η διαχείριση της ram βελτιώθηκε και λίγο καλύτερο multitasking αλλά όχι καλό.

 

Αυτό θέλω να σου εξηγήσω. Δεν είναι λίγο καλύτερο, είναι το ίδιο.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θέλω να σου εξηγήσω. Δεν είναι λίγο καλύτερο, είναι το ίδιο.:confused:

Οκ φίλε θα το περιμένω οτα και τότε θα βγάλω πιο ασφαλή συμπεράσματα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ φίλε θα το περιμένω οτα και τότε θα βγάλω πιο ασφαλή συμπεράσματα.

Εγω το περιμενα γιατι ειναι κυριως θεμα aggressive management της συσκευης και οχι έκδοσης ρομ

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δουλεύει πολύ πιο ωραία πάντως με την 6. Το αν δεν κρατάει εφαρμογές δεν παίζει να φτιαχτεί μέχρι να βγει το s7. Περιμένω να δω αυτονομία αν άλλαξε τπτ
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δουλεύει πολύ πιο ωραία πάντως με την 6. Το αν δεν κρατάει εφαρμογές δεν παίζει να φτιαχτεί μέχρι να βγει το s7. Περιμένω να δω αυτονομία αν άλλαξε τπτ

 

Κι εγώ έτσι νομίζω για το multitasking. Όσο για την 6 ρολλάρει ωραία με αρκετά bugs όμως και αρκετό stuttering διότι είναι beta. Για την μπαταρία εγώ στο edge είδα μισή ώρα περισσότερο, από 3μιση ώρες οθόνη πήγε 4.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δεν μου λειτουργεί η λήψη video στην κάμερα, μου βγαζει αποτυχία εγγραφής.. Ξέρει κανείς τι παίζει;;

 

το έχω πάθει και εγώ μετά απο κάτι πειραματισμούς,

κάνε ένα clear cache + clear data και λογικά θα στρώσει ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

το έχω πάθει και εγώ μετά απο κάτι πειραματισμούς,

κάνε ένα clear cache + clear data και λογικά θα στρώσει ;)

 

Μακάρι, σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έτσι νομίζω για το multitasking. Όσο για την 6 ρολλάρει ωραία με αρκετά bugs όμως και αρκετό stuttering διότι είναι beta. Για την μπαταρία εγώ στο edge είδα μισή ώρα περισσότερο, από 3μιση ώρες οθόνη πήγε 4.

Φίλε εδώ κανένα stuttering. Πάει βούτυρο παντού. Την έβαλα καθαρή βέβαια για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Ρολαρει απίστευτα για beta.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δουλεύει πολύ πιο ωραία πάντως με την 6. Το αν δεν κρατάει εφαρμογές δεν παίζει να φτιαχτεί μέχρι να βγει το s7. Περιμένω να δω αυτονομία αν άλλαξε τπτ

παιδιά η Samsung δεν πρόκειται να διορθώσει το multitasking του κινητού γιατί πολύ απλά το να διορθωθεί είναι πολύ εύκολο μιας και η λύση υπάρχει εδώ και καιρό αν το κάνετε ροοτ θα έχετε και multitasking! !!!;)(όχι μόνο με ροοτ φυσικά! !)

απλά αν θα έχετε καλύτερό multitasking η μπαταρία του τηλεφώνου είναι χειρότερη από ότι είναι τώρα! !!!οπότε αν ήταν να το κάνει η Samsung θα τι είχε κάνει μέχρι τώρα! !!;)

δυστυχώς το s6 είναι φοβερό τηλέφωνο αλλά το multitasking είναι χειρότερο και από τηλέφωνα τον 200 ευρώ! !

Edited by manthosffvll
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...