Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως δημιουργούμε ένα δικό μας φάκελο στην επιφάνεια για μαζέψουμε μέσα μερικές εφαρμογές; το παρατεταμένο πάτημα που ήξερα από παλιά δε δουλεύει :rolleyes:.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το έχω πάει στο service 2 φορες... δεν βλέπουνε κανένα πρόβλημα...

 

μου λένε πως έγινε διαγνωστικός έλεγχος και το κινητό είναι μια χαρά...

 

του λέω η συσκευή στο άκυρο μετά από λίγο καιρό κολλάει?

 

και μου απαντάει είναι φυσιολογικό αν το φορτώσεις... ενώ του εξήγησα πως δεν φορτώνω με σαβούρες την συσκευή μου...

 

προσωπικά δεν το βλέπω φυσιολογικό όταν διαβάζω κριτικές ότι πολλά άτομα έχουνε φορτώσει την συσκευή τους με σκουπίδια και δεν κολλάει πουθενά....

 

Βασικά δεν είναι φυσιολογικό τέτοια συσκευή και να κολλάει..Πρέπει να βγάλουν κάποια στιγμή το λογισμικό τους έτσι ώστε να μην νιώθει πουθενά, ούτε λαγκς ούτε σταττερς μετά από καιρό.:)

Link to comment
Share on other sites

το έχω πάει στο service 2 φορες... δεν βλέπουνε κανένα πρόβλημα...

 

μου λένε πως έγινε διαγνωστικός έλεγχος και το κινητό είναι μια χαρά...

 

του λέω η συσκευή στο άκυρο μετά από λίγο καιρό κολλάει?

 

και μου απαντάει είναι φυσιολογικό αν το φορτώσεις... ενώ του εξήγησα πως δεν φορτώνω με σαβούρες την συσκευή μου...

 

προσωπικά δεν το βλέπω φυσιολογικό όταν διαβάζω κριτικές ότι πολλά άτομα έχουνε φορτώσει την συσκευή τους με σκουπίδια και δεν κολλάει πουθενά....

 

Έχεις δοκιμάσει να χρησιμοποιήσεις την συσκευή για λίγες μέρες χωρίς επιπλέον apps? Αν ναι και κολλάει τόσο τραγικά το πας όπως είναι σε service, δείχνεις live το πρόβλημα και τελειώνει εκεί. Από την άλλη αν είναι από κάποιο app το θέμα δοκίμασε σταδιακά να βάζεις εφαρμογές για να δεις μηπως όντως οφείλεται εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Πως δημιουργούμε ένα δικό μας φάκελο στην επιφάνεια για μαζέψουμε μέσα μερικές εφαρμογές; το παρατεταμένο πάτημα που ήξερα από παλιά δε δουλεύει :rolleyes:.

 

Βάζεις την μια εφαρμογή πανω στη άλλη και δημιουργείται αυτόματα ο φάκελος

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

το έχω πάει στο service 2 φορες... δεν βλέπουνε κανένα πρόβλημα...

 

μου λένε πως έγινε διαγνωστικός έλεγχος και το κινητό είναι μια χαρά...

 

του λέω η συσκευή στο άκυρο μετά από λίγο καιρό κολλάει?

 

και μου απαντάει είναι φυσιολογικό αν το φορτώσεις... ενώ του εξήγησα πως δεν φορτώνω με σαβούρες την συσκευή μου...

 

προσωπικά δεν το βλέπω φυσιολογικό όταν διαβάζω κριτικές ότι πολλά άτομα έχουνε φορτώσει την συσκευή τους με σκουπίδια και δεν κολλάει πουθενά....

 

Εγώ στη θέση σου θα έβαζα την αγγλική ρομ μέσω Odin. Δεν γράφει ο Knox δεν χάνεις εγγύηση και γίνεται σε λίγα λεπτά.

Φορματ-φλαΣαρισμα-φορματ το δουλεύεις αν δεις κολλάει βάζεις πάλι το παλιό firmware και το πας στο service δείχνοντας το lag.

Πιθανός software bug είναι του λειτουργικού εφόσον περνάει τον έλεγχο του hardware στο service.

Η συσκευή δεν πρέπει να έχει καθόλου lag (εκτός κακογραμμένων εφαρμογών όπως facebook και playstore) Ειδικά με τα τελευταία updates.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ παίζει να έχεις το Skype εγκατεστημενο;Κατά καιρούς διαβάζω διαφορά γι'αυτην την εφαρμογή και τα προβλήματα που δημιουργεί. ..

Επίσης ο ελεύθερος αποθηκευτικος χώρος να φανταστώ είναι επαρκης ετσι;

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι από μένα...

Είχα γράψει και χθές αλλά δεν πήρα καμία απάντηση για το πρόβλημα μου.

Έχω ένα Galaxy S6 το οποίο είναι Vodafone Germany υπάρχει η δυνατότητα να του αφαιρέσω της προεγκατεστημένες εφαρμογές τις Vodafone απο μέσα ή να του περάσω μια άλλη Open Rom χώρις να πειραχτεί ο Knox του και να μπορώ να δέχομαι τα OTA Updates?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι από μένα...

Είχα γράψει και χθές αλλά δεν πήρα καμία απάντηση για το πρόβλημα μου.

Έχω ένα Galaxy S6 το οποίο είναι Vodafone Germany υπάρχει η δυνατότητα να του αφαιρέσω της προεγκατεστημένες εφαρμογές τις Vodafone απο μέσα ή να του περάσω μια άλλη Open Rom χώρις να πειραχτεί ο Knox του και να μπορώ να δέχομαι τα OTA Updates?

 

Ναι φυσικα.Κατεβασε οποια ρομ θελεις απο samfirmware και φλασαρε την μεσω odin.

Και κατεβασε κι αυτην που φοραει τωρα ειτε για αν χρειαστει σερβις,ειτε για αν παει κατι στραβα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι από μένα...

Είχα γράψει και χθές αλλά δεν πήρα καμία απάντηση για το πρόβλημα μου.

Έχω ένα Galaxy S6 το οποίο είναι Vodafone Germany υπάρχει η δυνατότητα να του αφαιρέσω της προεγκατεστημένες εφαρμογές τις Vodafone απο μέσα ή να του περάσω μια άλλη Open Rom χώρις να πειραχτεί ο Knox του και να μπορώ να δέχομαι τα OTA Updates?

 

Ναι φυσικα.Κατεβασε οποια ρομ θελεις απο samfirmware και φλασαρε την μεσω odin.

Και κατεβασε κι αυτην που φοραει τωρα ειτε για αν χρειαστει σερβις,ειτε για αν παει κατι στραβα.

Πριν κάνεις οτιδήποτε ρίξε μια ματιά στο λίνκ της υπογραφής μου γιατί προχθές είχαμε κι άλλο κρούσμα σε αυτά που αναφέρω σχετικά με το knox και το πέρασμα official rom μέσω odin ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικα.Κατεβασε οποια ρομ θελεις απο samfirmware και φλασαρε την μεσω odin.

Και κατεβασε κι αυτην που φοραει τωρα ειτε για αν χρειαστει σερβις,ειτε για αν παει κατι στραβα.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την απάντηση σου.

Ποια μου προτείνεις να δοκιμάσω?

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την απάντηση σου.

Ποια μου προτείνεις να δοκιμάσω?

 

Πριν κανεις οτιδηποτε δες αυτο που εγραψε ο truckman.Αν γραψει ο knox δεν υπαρχει γυρισμος κι εγγυηση γιοκ!

Δεν εχω να προτεινω καποια.Βαλε την τελευταια καποιας Ευρωπαικης χωρας.Να προσεξεις μονο να ειναι Eu κι οχι vodafone,T-mobile κτλ.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

με τον knox 0/1 να ειναι στο 1 φιλος το ειχε παει και του το καλυψαν κανονικα..ισως να μην το ειχαν δει
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Έχουν αναφερθεί περιπτώσεις που έχουν καλυφθεί με γραμμένο Knox, αλλά δεν είναι ο κανόνας, είναι στη διακριτική τους ευχέρεια.

Από τη στιγμή που γράφει ο knox, η εγγύηση χάνεται, αν κάποιος είναι τυχερός ίσως του το καλύψουν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Εχω ενα τρομερα εκνευριστικο προβλημα το οποιο εμφανιστηκε απο το πουθενα...

Εδω και μερικες μερες, δεν λαμβανω τις ειδοποιησεις απο διαφορα social media (whatsapp, viber, messenger Κλπ) στην ωρα τους.

Ειτε θα μου ερθουν σε καποια ακυρη φαση μετα απο ξερω γω 15-20 λεπτα ειτε για να τα λαβω θα πρεπει να ανοιξω το whatsapp η το viber πχ.

 

Δεν εχω ενεργοποιημενο καποιο battery saving mode, εχω απενεργοποιησει την βελτιστοποιηση εφαρμογων, εχω κανει wipe cache, εχω συγουρευτει οτι οι ειδοποιησεις στα συγκεκριμενα apps ειναι ενεργες και σε High priority και η αληθεια ειναι οτι δεν εχω παρατηρησει αν το ιδιο συμβαινει και στο wifi και στο cellular καθως λογο δουλειας δεν εχω βγει πολυ εξω τελευταια χαχα. Βεβαια το wifi δεν εχει καποιο προβλημα σε οποιαδηποτε αλλη συσκευη στην οποια ειναι συνδεδεμενο και δεν εχει ενεργοποιημενο το sleep mode. ειναι always active.

 

Καμια ιδεα? :(:(

 

ευχαριστω εκ των προτερων !!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους! Μόλις πήρα το S6, η συσκευή μου άφησε πάρα πολύ καλές εντυπώσεις σε όλους τους τομείς. Το κακό είναι ότι έχω πρόβλημα με το GPS της συσκευής. Χρησιμοποιώ το Strava για να καταγράφω της ποδηλατικές μου βόλτες και δε μου κάνει autopause. Δεν είχα ποτέ παρόμοιο πρόβλημα με άλλες συσκευές. Υπάρχει κάποια λύση;; Ευχαριστώ! :help:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Εχω ενα τρομερα εκνευριστικο προβλημα το οποιο εμφανιστηκε απο το πουθενα...

Εδω και μερικες μερες, δεν λαμβανω τις ειδοποιησεις απο διαφορα social media (whatsapp, viber, messenger Κλπ) στην ωρα τους.

Ειτε θα μου ερθουν σε καποια ακυρη φαση μετα απο ξερω γω 15-20 λεπτα ειτε για να τα λαβω θα πρεπει να ανοιξω το whatsapp η το viber πχ.

 

Δεν εχω ενεργοποιημενο καποιο battery saving mode, εχω απενεργοποιησει την βελτιστοποιηση εφαρμογων, εχω κανει wipe cache, εχω συγουρευτει οτι οι ειδοποιησεις στα συγκεκριμενα apps ειναι ενεργες και σε High priority και η αληθεια ειναι οτι δεν εχω παρατηρησει αν το ιδιο συμβαινει και στο wifi και στο cellular καθως λογο δουλειας δεν εχω βγει πολυ εξω τελευταια χαχα. Βεβαια το wifi δεν εχει καποιο προβλημα σε οποιαδηποτε αλλη συσκευη στην οποια ειναι συνδεδεμενο και δεν εχει ενεργοποιημενο το sleep mode. ειναι always active.

 

Καμια ιδεα? :(:(

 

ευχαριστω εκ των προτερων !!

 

Αντιμετώπισα το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Είχα επιλέξει σε viber και messenger να βελτιστοποιείται πάντα. Με το που έβαλα μετά να γίνεται βελτισοποίηση μετά από 3 ημέρες όλα εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετώπισα το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Είχα επιλέξει σε viber και messenger να βελτιστοποιείται πάντα. Με το που έβαλα μετά να γίνεται βελτισοποίηση μετά από 3 ημέρες όλα εντάξει.

 

Και εμένα τα ίδια και στο what's up. Έκανα ότι είπε ο φίλος. Εύχομαι να φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετώπισα το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Είχα επιλέξει σε viber και messenger να βελτιστοποιείται πάντα. Με το που έβαλα μετά να γίνεται βελτισοποίηση μετά από 3 ημέρες όλα εντάξει.

Καλημερα και ευχαριστω πολυ για την απαντηση! Εννοεις οτι αφου εβγαλες την βελτιστοποιηση μετα απο 3 μερες εστρωσε?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μια χαρά το κινητό, ικανοποιημενος από κάθε άποψη, και με την αυτονομία δεν έχω θέματα,αλλά αυτό το άθλιο multitasking μου χαλάει την μισή εμπειρία χρήσης. Πρέπει να το φτιάξουν σύντομα γιατί συμπεριφερεται λες και έχει 1gb ram.Σαν θηρίο σε κλουβί.Αυτη Samsung στο software δεν το χει με τίποτα παναθεμα τους...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετώπισα το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Είχα επιλέξει σε viber και messenger να βελτιστοποιείται πάντα. Με το που έβαλα μετά να γίνεται βελτισοποίηση μετά από 3 ημέρες όλα εντάξει.

Eμενα δεν εχει τον μεσεντζερ στις επιλογες βελτιστοποιησης... εσενα πως και το ειχε ? (εμενα μαλλον τη θεωρει εφαρμογη συστηματος αφου προυπηρχε οταν πρωτοανοιξα το κινητο):O

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και ευχαριστω πολυ για την απαντηση! Εννοεις οτι αφου εβγαλες την βελτιστοποιηση μετα απο 3 μερες εστρωσε?

 

Το είχα να γίνεται πάντα βελτιστοποίηση και δεν μου ερχόντουσαν οι ειδοποιήσεις. Έβαλα την 1η επιλογη που λέει αυτόματη βελτιστοποίηση κι όλα εντάξει !!

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eμενα δεν εχει τον μεσεντζερ στις επιλογες βελτιστοποιησης... εσενα πως και το ειχε ? (εμενα μαλλον τη θεωρει εφαρμογη συστηματος αφου προυπηρχε οταν πρωτοανοιξα το κινητο):O

Κανονικά την έχει.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα να γίνεται πάντα βελτιστοποίηση και δεν μου ερχόντουσαν οι ειδοποιήσεις. Έβαλα την 1η επιλογη που λέει αυτόματη βελτιστοποίηση κι όλα εντάξει !!

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανονικά την έχει.

Καποιες ρομ οπως πχ BTU δεν τις έχουν προεγκατεστημενες.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

Μου ηρθε προ ημερων μια αναβαθμιση 5mb μαλλον για το Galaxy Apps. Kαταλαθως πατησα το back και δεν μου τη ξαναεμφανισε με αποτελεσμα να μη μ αφηνει να μπω στο καταστημα θεματων. Γνωριζει καποιος επι του θεματος?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...