Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενα ακυρο που κανει ειναι οτι στο ασχετο κανει κατι συντομες στιγμιαιες δονησεις καθως το δουλευω. Π.χ μπηκα Play Store και καθως scrollαρα μου εκαν ενα "ντζζζ ντζζζ" διπλο στιγμιαιο. Το ιδιο το εκανε και την ωρα που αναβαθμιζοταν(εκει που λεει αναβαθμιση εφαρμογων). Το κανει σε κανεναν αλλο;

 

Και μενα μου το εκανε αυτο με τις δονησεις δεν ξερω τι ειναι... το edge εχω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις εβγαλα το κινητο απο την φορτιση. Το ειχα κλειστο και ζεματαγε. Cpu 66° βαθμους και μπαταρια 39.3° . Με 5.02 δεν ειχα ποτε τετοιο θεμα. Απο την μερα που εβαλα την 5.1.1 αρχισαν τα οργανα. Edited by tsigo21
Link to comment
Share on other sites

Μολις εβγαλα το κινητο απο την φορτιση. Το ειχα κλειστο και ζεματαγε. Cpu 66° βαθμους και μπαταρια 39.3° . Με 5.02 δεν ειχα ποτε τετοιο θεμα. Απο την μερα που εβαλα την 5.1.1 αρχισαν τα οργανα.

 

μονο αυτό παρατήρησες εσύ??? :rolleyes:

 

το ότι είναι όλο lag το κινητό δεν σε πείραξε??? :confused:

 

εμενα πάντως έφτασε τους 90c

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με την 5.1.1 μέχρι στιγμής μια χαρά τα πάει με την θερμοκρασία και με τα lag.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ούτε είχα,ούτε κι έχω πρόβλημα με το s6.

Και με την 5.1.1 τα πάει μία χαρά όπως βλέπω.

Και σίγουρα είμαι απαιτητικός χρήστης.

Multitasking να φτιάξουν κι ήμαστε OK.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πια που το Χ κινητό κάνει το τάδε αλλά το Ψ δε το κάνει με ξεπερνά..:lol: Ειδικά από τη στιγμή που πρακτικά σχεδόν όλοι early adopters είμασταν..
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό και το δικο μου έχει lag και αρκετό μάλιστα.

Αν μπορούσα να πάω πίσω σε 5.0.2 θα πήγαινα.

Με 5.1.1 έγινε χειρότερο.

Ακόμη και το S4 με lollipop έχει λιγότερο από το S6.

Μέχρι στιγμής το έχουν χαντακωση εκεί στη Samsung.

Έχω περάσει με foul wipe και έχω δοκιμάσει όλες τις επίσημες 5.1.1

που έχουν βγει ακόμη και τις branded με το νεώτερο changelist αλλά τίποτα.

Τώρα είμαι με custom και είναι λίγο καλύτερα αλλά πάλι όχι θεαματικά αποτελέσματα.

Α και η μπαταρία χειρότερα

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Βασική αρχή για να συμμετέχει κάποιος στις συζητήσεις της κοινότητας μας είναι να σέβεται τους συνομιλητές του. Ειρωνείες προσωπικές επιθέσεις και προσβολές δεν επιτρέπονται και οδηγούν σε διαγραφές, για αρχή. Εφόσον συνεχιστούν, ενώ έχει γίνει μάλιστα ενημέρωση, τότε επιβάλλονται κυρώσεις. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό και το δικο μου έχει lag και αρκετό μάλιστα.

Αν μπορούσα να πάω πίσω σε 5.0.2 θα πήγαινα.

Με 5.1.1 έγινε χειρότερο.

Ακόμη και το S4 με lollipop έχει λιγότερο από το S6.

Μέχρι στιγμής το έχουν χαντακωση εκεί στη Samsung.

Έχω περάσει με foul wipe και έχω δοκιμάσει όλες τις επίσημες 5.1.1

που έχουν βγει ακόμη και τις branded με το νεώτερο changelist αλλά τίποτα.

Τώρα είμαι με custom και είναι λίγο καλύτερα αλλά πάλι όχι θεαματικά αποτελέσματα.

Α και η μπαταρία χειρότερα

 

και εγώ αυτά έλεγα...! κανεις δεν με πιστεύει...! δεν μπορεί να είναι η ιδέα μου ότι το κινητό κολλάει τόσο πολύ...! τώρα πως σε άλλους δεν έχει lag δεν μπορώ να το ξέρω...! και δεν μπορώ να το πιστέψω... απλά ίσος να μην δίνουνε τόσο πολύ σημασία..! :)

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό και σε εμένα μετά από καμία 40αρια μέρες είχε τρομερό lag. Έβγαζα φώτο και την έβλεπα μετά από 2-3 sec. Το viber άνοιγε σε 4secκαι γενικά η απόκριση ήταν 1 secπισω παντού. Έκανα wipe τα πάντα και εστρωσε αλλά έλεος ρε samsung
:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...εχω ενα θεμα με τη μπροστινη καμερα μου εμφανιζει κατι μπλε σημαδακια ορισμενες φορες!το εχει παρατηρησει κανενας σας και τ μου προτεινετε να κανω?
Link to comment
Share on other sites

και εγώ αυτά έλεγα...! κανεις δεν με πιστεύει...! δεν μπορεί να είναι η ιδέα μου ότι το κινητό κολλάει τόσο πολύ...! τώρα πως σε άλλους δεν έχει lag δεν μπορώ να το ξέρω...! και δεν μπορώ να το πιστέψω... απλά ίσος να μην δίνουνε τόσο πολύ σημασία..! :)

 

Οχι φιλε μου. Πρωην κατοχος Nexus 5 εδω οπου το lag ηταν εντελως αγνωστη λεξη. Ειμαι απιστευτα απαιτητικος σε θεμα smoothness και lag και ειχα "ορκιστει" οτι δε θα φυγω ποτε απο Νεξους. Παρ'ολα αυτα το ρημαδι το S6 με κερδισε με την εμφανιση του και την καμερα του κι ετσι εκανα την μεταβαση. Δε συγκρινεται με το Νεξους σε εμπειρια χρησης καθως κολληματακια εδω κι εκει τα κανει παρόλο που ειναι τουμπανο. Ολα αυτα στα λεω για να σου εξηγησω οτι οντως ειμαι απαιτητικος στο θεμα lag και ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ με ητν 5.1.1 δεν εχω δει ΚΑΜΙΑ διαφορα. Ουτε στο καλυτερο ουτε στο χειροτερο. Το κινητο παει οπως πηγαινε πριν. Απο τις πιο τιμιες Android εμπειριες, χωρις βεβαια να πιανει επιδοσεις Νεξους 5.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου. Πρωην κατοχος Nexus 5 εδω οπου το lag ηταν εντελως αγνωστη λεξη. Ειμαι απιστευτα απαιτητικος σε θεμα smoothness και lag και ειχα "ορκιστει" οτι δε θα φυγω ποτε απο Νεξους. Παρ'ολα αυτα το ρημαδι το S6 με κερδισε με την εμφανιση του και την καμερα του κι ετσι εκανα την μεταβαση. Δε συγκρινεται με το Νεξους σε εμπειρια χρησης καθως κολληματακια εδω κι εκει τα κανει παρόλο που ειναι τουμπανο. Ολα αυτα στα λεω για να σου εξηγησω οτι οντως ειμαι απαιτητικος στο θεμα lag και ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ με ητν 5.1.1 δεν εχω δει ΚΑΜΙΑ διαφορα. Ουτε στο καλυτερο ουτε στο χειροτερο. Το κινητο παει οπως πηγαινε πριν. Απο τις πιο τιμιες Android εμπειριες, χωρις βεβαια να πιανει επιδοσεις Νεξους 5.

 

το nexus δεν συγκρίνετε με κανένα...! είναι από τα κορυφαία αυτή την στιγμή...!!!!

 

στο δικό μου s6 παρατηρώ αρκετό lag... στο παράθυρο που κλείνω τα apps και στο scroll.. τώρα αν μιλήσω και για το browser... είναι άγνωστη λέξη για το s6 :P

 

δεν μπορώ με τίποτα από τα lag να ανοίξω σελίδα...!!!

 

αγαπάμε nexus :D

Link to comment
Share on other sites

το nexus δεν συγκρίνετε με κανένα...! είναι από τα κορυφαία αυτή την στιγμή...!!!!

 

στο δικό μου s6 παρατηρώ αρκετό lag... στο παράθυρο που κλείνω τα apps και στο scroll.. τώρα αν μιλήσω και για το browser... είναι άγνωστη λέξη για το s6 :P

 

δεν μπορώ με τίποτα από τα lag να ανοίξω σελίδα...!!!

 

αγαπάμε nexus :D

 

Δεν εχω τετοια θεματα παρα μονο καποια αλλοτε μικρα αλλοτε μεγαλυτερα stutters και lagακια. Κατι σημαντικο να με χαλασει σημαντικα οχι. Παρ'ολα αυτα, κατα πασα πιθανοτητα το φθινοπωρο θα το δωσω και θα παω στο νεο Νεξους να βρω την υγεια μου. Με την προυποθεση πως θα ειναι συμμαζεμενο γιατι η ξενερα που εφαγα με το Nexus 6 δεν περιγραφεται(γιαυτο και πηγα στο S6).

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα κι απο μενα,πρωην κατοχος Nexus 6 και μεταβαση σε Galaxy S6....Ωραια εμφανισει,ωραια χαρακτηριστηκα αλλα μακραν καμια σχεση με nexus...Anyway....Το κινητο το αγορασα πριν καμια 20αρια μερες απο ενα Skroutzομαγαζο και σημερα μου ρθε το update 5.1.1.....Τι το θελα.... :(

Το κινητο εχει αρχισει και μου κανει κατι κουλα που πριν δεν τα ειχα..

1) Ανεβαζει θερμοκρασιες σε αναβαθμισεις απο googleplay

2) Ψιλοlaggαρει

3) Εχει αρχισει να μου κανει κατι παλαβα με το σημα...Εκει που εχει σημα ξαφνικα το χανει και ξανα επανερχεται....

 

Καμια λυση?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα κι απο μενα,πρωην κατοχος Nexus 6 και μεταβαση σε Galaxy S6....Ωραια εμφανισει,ωραια χαρακτηριστηκα αλλα μακραν καμια σχεση με nexus...Anyway....Το κινητο το αγορασα πριν καμια 20αρια μερες απο ενα Skroutzομαγαζο και σημερα μου ρθε το update 5.1.1.....Τι το θελα.... :(

Το κινητο εχει αρχισει και μου κανει κατι κουλα που πριν δεν τα ειχα..

1) Ανεβαζει θερμοκρασιες σε αναβαθμισεις απο googleplay

2) Ψιλοlaggαρει

3) Εχει αρχισει να μου κανει κατι παλαβα με το σημα...Εκει που εχει σημα ξαφνικα το χανει και ξανα επανερχεται....

 

Καμια λυση?

 

Ευχαριστω.

 

Θα προτεινα wipe data και στησιμο απο την αρχη και αν παλι δεν στρωσει φλασαρε την BTU και θα εισαι ενταξει.

 

Εχοντας δοκιμασει 3 5.1.1 ρομ η BTU ειναι μακραν η καλυτερη και πιο σταθερη εμπειρια.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα κι απο μενα,πρωην κατοχος Nexus 6 και μεταβαση σε Galaxy S6....Ωραια εμφανισει,ωραια χαρακτηριστηκα αλλα μακραν καμια σχεση με nexus...Anyway....Το κινητο το αγορασα πριν καμια 20αρια μερες απο ενα Skroutzομαγαζο και σημερα μου ρθε το update 5.1.1.....Τι το θελα.... :(

Το κινητο εχει αρχισει και μου κανει κατι κουλα που πριν δεν τα ειχα..

1) Ανεβαζει θερμοκρασιες σε αναβαθμισεις απο googleplay

2) Ψιλοlaggαρει

3) Εχει αρχισει να μου κανει κατι παλαβα με το σημα...Εκει που εχει σημα ξαφνικα το χανει και ξανα επανερχεται....

 

Καμια λυση?

 

Ευχαριστω.

 

αυτό με το σήμα που αναφέρεις το παρατήρησα και εγώ...!!!

 

ειδικά με την θερμοκρασία και τα lag είναι απαράδεκτο...

 

ακόμα και με το stock browser η σελίδες έχουνε lag...

 

δεν ύπαρχη καμια επίσημη λύση... αναγκαστικά μένουμε έτσι..

 

μην δοκιμάσεις να φλασαρεις άλλη rom 5.1.1 αν γράψει ο knox... αντίο εγγύηση...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα προτεινα wipe data και στησιμο απο την αρχη και αν παλι δεν στρωσει φλασαρε την BTU και θα εισαι ενταξει.

 

Εχοντας δοκιμασει 3 5.1.1 ρομ η BTU ειναι μακραν η καλυτερη και πιο σταθερη εμπειρια.

 

ύπαρχει μια πιθανότητα να έχει γράψει ο knox... έχεις χάση την εγγύηση σε αυτή την περίπτωση όπως ανάφερα...

 

μην δοκιμάσετε να κάνετε flashing άλλη rom με odin..

Link to comment
Share on other sites

αυτό με το σήμα που αναφέρεις το παρατήρησα και εγώ...!!!

 

ειδικά με την θερμοκρασία και τα lag είναι απαράδεκτο...

 

ακόμα και με το stock browser η σελίδες έχουνε lag...

 

δεν ύπαρχη καμια επίσημη λύση... αναγκαστικά μένουμε έτσι..

 

μην δοκιμάσεις να φλασαρεις άλλη rom 5.1.1 αν γράψει ο knox... αντίο εγγύηση...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ύπαρχει μια πιθανότητα να έχει γράψει ο knox... έχεις χάση την εγγύηση σε αυτή την περίπτωση όπως ανάφερα...

 

μην δοκιμάσετε να κάνετε flashing άλλη rom με odin..

Θα σε παρακαλουσα φιλε να λες τα πραματα ως εχουν.

 

Εχουν αναφερθει ελαχιστες περιπτωσεις στις οποιες εχει γραψει ο knox φλασαρωντας επισημη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωσή οτι έχει ξεσπάσει θέμα με μεγάλη ανακρίβειά σχετικά με το s6.

Λέτε για nexus 5,ok,κι εμένα μου άρεσε ως συσκευή.

Παιχνιδιάρικο,χωρίς έντονο lag και με πολύ υποστήριξή από xda.

Ομως....δεν εχω κανένα παράπονο κι από το s6.

Ισως φαίνεται υπερβολικό,όμως είναι και η μοναδική συσκευή κατόπιν g2 πού δεν χορταίνω.

Απροβλημάτιστο,lag πολύ πολύ ελάχιστο κι οχι πάντα,φοβερή κάμερα,οθόνη,τεχνικά χαρακτηριστικά.

Ισως να υπάρχουν προβληματικά,αυτό το αναγνωρίζω,οχι όμως οτι θα παραδεχτώ κάτι πού δεν βλέπω.

4 s6 έχω αλλάξει,2 black,το πρώτο γιατί μου έπεσε,1 s6 green edge,πού τελικά δε με βόλεψε και τώρα ένα blue topaz.κανένα απολύτως πρόβλημα από κανένα.

Μένει η Samsung να δουλέψει λίγο το λογισμικό της για να αγγίξει το top.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το εδωσα, πηρα G4 και βρηκα την υγεια μου.

Πανεμορφο το S6 edge, αλλα η κακη μπαταρια το καθιστα ουσιαστικα αχρηστο και το συνεχες reload των εφαρμογων αρκετα ενοχλητικο.

Τουλαχιστον η Σαμμυ απεβαλε το lag και την κακογουστια του touchwiz του παρελθοντος.

Ευχομαι στην επομενη συσκευη της να κοιταξει αυτα τα 2 πραγματακια.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το εδωσα, πηρα G4 και βρηκα την υγεια μου.

Πανεμορφο το S6 edge, αλλα η κακη μπαταρια το καθιστα ουσιαστικα αχρηστο και το συνεχες reload των εφαρμογων αρκετα ενοχλητικο.

Τουλαχιστον η Σαμμυ απεβαλε το lag και την κακογουστια του touchwiz του παρελθοντος.

Ευχομαι στην επομενη συσκευη της να κοιταξει αυτα τα 2 πραγματακια.

Εγώ πάλι,το g4 το είδα κάπως λίγο.

Εγραψα άλλωστε και ένα mini review στο θέμα του.

Για κινητό πού κοστίζει 500 ευρώ,με τίποτα.πατάτα φέτος η lg.και δεν αναφέρομαι στα benchmarks,σε άλλα με χάλασε.

Οσο για την μπαταρία,εμένα στο απλό 6 κρατάει μία χαρά κι άνετα 40-50 λεπτά περισσότερο σε σχέση με το g4.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι,το g4 το είδα κάπως λίγο.

Εγραψα άλλωστε και ένα mini review στο θέμα του.

Για κινητό πού κοστίζει 500 ευρώ,με τίποτα.πατάτα φέτος η lg.και δεν αναφέρομαι στα benchmarks,σε άλλα με χάλασε.

Οσο για την μπαταρία,εμένα στο απλό 6 κρατάει μία χαρά κι άνετα 40-50 λεπτά περισσότερο σε σχέση με το g4.

 

Καλυτερη μπαταρια το s6 απο το g4 επ' ουδενι, απλα ξεχασε το.

Ειναι ενα κινητο απροβληματιστο με μονο κακο την ασχημια-κοινοτυπια του εμπρος μερους του.

Το σταματω εδω γιατι δεν ειναι το καταλληλο topic για μια τετοια συζητηση. :)

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωσή οτι έχει ξεσπάσει θέμα με μεγάλη ανακρίβειά σχετικά με το s6.

Λέτε για nexus 5,ok,κι εμένα μου άρεσε ως συσκευή.

Παιχνιδιάρικο,χωρίς έντονο lag και με πολύ υποστήριξή από xda.

Ομως....δεν εχω κανένα παράπονο κι από το s6.

Ισως φαίνεται υπερβολικό,όμως είναι και η μοναδική συσκευή κατόπιν g2 πού δεν χορταίνω.

Απροβλημάτιστο,lag πολύ πολύ ελάχιστο κι οχι πάντα,φοβερή κάμερα,οθόνη,τεχνικά χαρακτηριστικά.

Ισως να υπάρχουν προβληματικά,αυτό το αναγνωρίζω,οχι όμως οτι θα παραδεχτώ κάτι πού δεν βλέπω.

4 s6 έχω αλλάξει,2 black,το πρώτο γιατί μου έπεσε,1 s6 green edge,πού τελικά δε με βόλεψε και τώρα ένα blue topaz.κανένα απολύτως πρόβλημα από κανένα.

Μένει η Samsung να δουλέψει λίγο το λογισμικό της για να αγγίξει το top.

 

Θα μας πεις από που τα παίρνεις, :lol::p γτ εγώ ειλικρινά ΔΕ τη παλεύω με το κινητάκι..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Θα μας πεις από που τα παίρνεις, :lol::p γτ εγώ ειλικρινά ΔΕ τη παλεύω με το κινητάκι..

Φιλέ μου,μακάρι να ήμασταν κοντά να διαπιστώσεις και μόνος σού την ακέραια συμπεριφορά της συσκευής.

Κι οχι απλά να το κοιτάμε,να το λιώνουμε.

Αν εννοείς με την λέξη <<τα παίρνεις>> με τον όρο του ψωνίζεις.

Το ένα ήταν γερμανικό,τα υπόλοιπα ελληνικά,το edge δεν με ενθουσίασε οπότε δεν έχω και κάποια άποψη σίγουρη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...