Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα ξέρει κανένας τι αλαγγες θα έχει η 5.1.1 διορθώνεται η ram ?

Τι διορθωνει;

Τιποτα .. Απλα θα εχεις επιλογη για αλφαβητικη σειρα στι μενου. Αυτο .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα στην παρεα,σχετικα με το rattle που εχει στο home button υπαρχει ακομη η ηταν στις αρχικες παρτιδες?
Link to comment
Share on other sites

Όσο αναφορά το πλήκτρο των δεδομένων που εξαφανίζεται σας έχω νέα.

Πληροφόρηση από φίλο τεχνικό μέσα από τη σαμυ.

Την εξαφάνιση την προκαλεί μια εφαρμογή Smart Remote. Η εφαρμογή είναι μια με κίτρινο χρωμα με ένα γράμμα Ρ.

Παγωστε-απενεργοποιηστε την μέχρι να βγει καινούριο update και είστε κομπλέ. :)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Όσο αναφορά το πλήκτρο των δεδομένων που εξαφανίζεται σας έχω νέα.

Πληροφόρηση από φίλο τεχνικό μέσα από τη σαμυ.

Την εξαφάνιση την προκαλεί μια εφαρμογή Smart Remote. Η εφαρμογή είναι μια με κίτρινο χρωμα με ένα γράμμα Ρ.

Παγωστε-απενεργοποιηστε την μέχρι να βγει καινούριο update και είστε κομπλέ. :)

 

Δεν νομιζω να φταιει αυτη η εφαρμογη γιατι την εχω απενεργοποιηση απο την 1η μερα που πηρα την συσκευη..

Ποτε θα κυκλοφορησει 5.1.1 εκτος t-mobile καμια πληροφορια εχουμε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Πρωτον το θεμα με τα toggles λυθηκε κατεβαζετε τα 3 apk απο το xDa τα κανετε install και ολα κομπλε οπως πριν.Δευτερον η 5.1.1 διορθωνει την ram σε αισθητο βαθμο απο οτι διαβασα και σχεδον εξαφανιστηκε τo redraw στην homescreen.Τριτον η αποκριση στην αφη εγινε ποιο smooth.Τωρα για raw και manual mode μην περιμενετε οπως στο LG G4 απο οτι διαβασα στην Αμερικανικη εκδοση 5.1.1 για το δικτυο T-Mobile δεν εχουν προστεθεί ακομα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να φταιει αυτη η εφαρμογη γιατι την εχω απενεργοποιηση απο την 1η μερα που πηρα την συσκευη..

Τους ηρθε επισημη ενημερωση οτι ευθυνεται αυτη η εφαρμογη. Αν αυτος μου λεει οτι να ναι, σας λεω κι εγω.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Τους ηρθε επισημη ενημερωση οτι ευθυνεται αυτη η εφαρμογη. Αν αυτος μου λεει οτι να ναι, σας λεω κι εγω.

Το δοκιμασα εγω εκανα και wipe data της εφαρμογης, δεν εγινε τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

 

Πηρα τηλ. την Σαμμυ σημερα και μου ειπαν οτι η οδηγια που τους εχουν δωσει ειναι: factory reset, μολις κανεις απαναφωρα πας αμεσως στο Google Play και κανεις UNCHECK τα AUTO-UPDATES... (μετα κανονικα κανεις download εφαρμογες - download and manual update) δεν ειναι σιγουρο το αποτελεσμα αλλα αυτο τους ειπαν μεχρι να βγει επισημο update.

 

Εγω ειχα κανει factory reset πριν μερες και επανηλθαν... ΔΕΝ ηξερα για το AUTO-UPDATES, αρα δεν το ειχα κανει UNCHECK ... ΔΕΝ εχω χασει τα toggles, παρ'ολα αυτα εκανα UNCHECK AUTO-UPDATES (δεν ξανα εκανα factory reset)... θα δουμε... Επισης εκανα και disable το smart remote (καλου κακου)...

 

Αυτα, ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο χωρις να κανω το παραμικρο χαθηκανε τα δεδομενα και σε μενα,κατοχος galaxy alpha

μετα απο επαναφορα των toggle επανηλθε

Edited by giorgoos21
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Πρωτον το θεμα με τα toggles λυθηκε κατεβαζετε τα 3 apk απο το xDa τα κανετε install και ολα κομπλε οπως πριν.Δευτερον η 5.1.1 διορθωνει την ram σε αισθητο βαθμο απο οτι διαβασα και σχεδον εξαφανιστηκε τo redraw στην homescreen.Τριτον η αποκριση στην αφη εγινε ποιο smooth.Τωρα για raw και manual mode μην περιμενετε οπως στο LG G4 απο οτι διαβασα στην Αμερικανικη εκδοση 5.1.1 για το δικτυο T-Mobile δεν εχουν προστεθεί ακομα.

 

ποια apk εννοεις? υπαρχει λινκ?

Link to comment
Share on other sites

ποια apk εννοεις? υπαρχει λινκ?

 

Καλημερα κι απο μενα.

Ειχα κι εγω το ιδιο προβλημα και βρηκα απο το xda ενα apk που κανει restore τα missing toggles.

Προς το παρων μετα την εγκατασταση μου εμφανιζει κανονικα το Mobile Data Toggle κτλ...

S6QuickPanelRestore.apk

Link to comment
Share on other sites

Τους ηρθε επισημη ενημερωση οτι ευθυνεται αυτη η εφαρμογη. Αν αυτος μου λεει οτι να ναι, σας λεω κι εγω.

 

Μόλις το δοκίμασα. Καμία διαφορά. Τα quick toggles άφαντα...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα. Καμία διαφορά. Τα quick toggles άφαντα...

Δεν είπα ότι τα επαναφέρει. Απλά όσοι το έχουνε το εικονίδιο, κάνουν αυτό για να μην εξαφανιστεί.

Εμένα αφού το έκανα δεν ξαναχαθηκε.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι τα επαναφέρει. Απλά όσοι το έχουνε το εικονίδιο, κάνουν αυτό για να μην εξαφανιστεί.

Εμένα αφού το έκανα δεν ξαναχαθηκε.

 

Μπορεί να έχεις και δίκιο. Έχω την εντύπωση ότι λίγο πριν εξαφανιστούν τα toggles είχε γίνει αναβάθμιση στον smart remote...

Link to comment
Share on other sites

Τα 3 λινκ που ειναι γτ εγω βλεπω μονο ενα!

Εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο λινκ ειναι διαφορετικο απο το αλλο που εδωσε ο προηγουμενος φιλος( o ventric )ποιο απο τα 2 ειναι το σωστο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια λενε βγηκε λυση επισημα δειτε εδω!

 

http://www.sammobile.com/2015/06/18/samsung-releases-app-to-fix-missing-quick-settings-issue-on-the-galaxy-s6-and-s6-edge/

 

Edit

Το δοκιμασα ολα καλα τα επανεφερε ολα!

Edited by marios_ch
Link to comment
Share on other sites

Παιδια λενε βγηκε λυση επισημα δειτε εδω!

 

http://www.sammobile.com/2015/06/18/samsung-releases-app-to-fix-missing-quick-settings-issue-on-the-galaxy-s6-and-s6-edge/

 

Edit

Το δοκιμασα ολα καλα τα επανεφερε ολα!

 

Το έκανα και εγώ. Όλα καλά. Ευχαριστώ για την πληροφορία.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και εγώ. Όλα καλά. Ευχαριστώ για την πληροφορία.

Εμένα δεν μου επανέφερε την χρήση δεδομένων, τι γίνεται ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λενε βγηκε λυση επισημα δειτε εδω!

 

http://www.sammobile.com/2015/06/18/samsung-releases-app-to-fix-missing-quick-settings-issue-on-the-galaxy-s6-and-s6-edge/

 

Edit

Το δοκιμασα ολα καλα τα επανεφερε ολα!

 

μια χαρα δουλεια εκανε τωρα τα εχουμε ολα !!!:D

τωρα αν θα εβγαζαν και μια εφαρμογη που με ενα κλικ διόρθωνε και το memory leak αλλα και το moultitaskin θα ηταν το κορυφαίο τηλέφωνο!!!οχι πως δεν ειναι το μονο μελανο σημειο ειναι το multitaskin!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξερει κανείς αν υπάρχει για s6 κανένα πρόγραμμα να μεταφέρει την εικόνα της τηλεόρασης στο κινητό μου?

Στο ΝΟΤΕ 4 ειχα το Samsung Smart View 1.0 (το Samsung Smart View 2.0 δεν έβλεπε την τηλεόραση μου) αλλα στο S6 δεν είναι λέει συμβατό και δεν μπορεί να το εγκαταστήσει.

ΝαυΑρχίδα σου λεει μετα.

Και μήπως υπάρχει τρόπος να περάσω και την κάμερα του ΝΟΤΕ 4?

Εχω το S6 Εdge 64GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...