Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν και αναγνωριζω οτι το edge ειναι πιο ομορφο,μου αρεσει πιο πολυ το flat λογω εργονομιας και ευχρηστιας.

Το edge μου δινει την εντυπωση θα μου πεσει γιατι γλυστραω πανω στο γυαλι.

 

επισης σαν χρωματα μονο το ασπρο και το μαυρο μου αρεσουν.

 

Οθονη απλα απο αλλο πλανητη.

ποσες ωρες SOT βγαζετε;

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν και αναγνωριζω οτι το edge ειναι πιο ομορφο,μμου αρεσει πιο πολυ το flat λογω εργονομιας και ευχρηστιας.

Το edge μου δινει την εντυπωση θα μου πεσει γιατι γλυστραω πανω στο γυαλι.

 

επισης σαν χρωματα μονο το ασπρο και το μαυρο μου αρεσουν.

 

Οθονη απλα απο αλλο πλανητη.

ποσες ωρες SOT βγαζετε;

Και εγω αρχίζω και αναθεωρώ και ιςως δοκιμάσω το απλό s6 όταν θα φτάσει στα 500 ευρώ που πιςτευω εχει τα περιθώρια εως αρχές Ιουνίου εκεί θα σταθεροποιηθεί μεςα στο καλοκαίρι για να το δοκιμάσω,αλλα αμφιβάλλω αν θα το κρατήσω(λόγω αυτονομίας),αλλα τουλαχιςτον να μην εχω μεγάλη χασούρα στην μεταπώληση

 

Το μονο που ξενερώνω οτι ειναι ξαναζεσταμένο φαγητό ντιζάιν και μοιάζει υπερβολικά με το s5 μπρος-πίσω όψη ενώ το edge ειναι πολυ πιο όμορφο οπτικά και φέρνει την απαραίτητη φρεσκάδα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατι ρε παιδια τετοια κατρακυλα η τιμη?????κοντευει να φτασει το note4 που ειναι 6μηνες σχεδον στην αγορα...

 

Μια χαρά ειναι για τους μελλοντικούς κατόχους να το πάρουν σε πιο φυσιολογική τιμή και οχι να πληρώνουν καπέλο.

Τωρα γιατί και πως ας κατρακυλάει αυτό εχει σημασία :lol:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, έχω κολημένο πάνω στη θήκη ένα σιδεράκι για να πιάνει στη μαγνητική βάση αυτοκινήτου, εαν πάρω τον ασύρματο φορτιστή της Samsung θα μπορεί να ξεπεράσει το "εμπόδιο" και να φορτίσει;

http://imageshack.com/a/img673/1973/uY2ZIE.jpg

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αμφιβάλω ότι θα καταφέρει να κάνει φόρτιση

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ότι πιο βολικό για το αυτοκίνητο...δεν νομίζω να το θυσιάσω, αν το έχει κάποιο παιδί ας μας πει!

 

Αμφιβάλω ότι θα καταφέρει να κάνει φόρτιση
Link to comment
Share on other sites

ειμαι 3 μιση ωρες οθονη και 53% μπαταρια!

εχω τις εξης ερωτησεις>

1) πως απενεργοποιω τον φωτισμο των πληκτρων;

2)υπαρχει τροπος να κλεινω τις εφαρμογες και να πηγαινω μενου κτλ απο την οθονη μονο?επειδη προερχομαι απο το ιος και ειχα το assistive touch και δεν κουραζα καθολου το home button.

3) πως διωχνω το εφε κινησης στην κεντρικη?που οταν κινεις το κινητο βλεπεις να κινειται κ το background σαν το ιος εννοω!

ευχαριστω

Edited by Popheart
Link to comment
Share on other sites

ειμαι 3 μιση ωρες οθονη και 53% μπαταρια!

εχω τις εξης ερωτησεις>

1) πως απενεργοποιω τον φωτισμο των πληκτρων;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.notquiteinsane.galaxybuttonlights&hl=en

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα χθες σε μαύρο με 64gb. Προερχόμενος από 2.5 χρόνια χρήσης note2.

Μέχρι στιγμής δηλώνω εντυπωσιασμένος!!! Ειδικα η οθόνη είναι από άλλο πλανήτη. Για μπαταρία είναι νωρίς ακόμα αλλά θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Είναι τεράστια αναβάθμιση από note 2! Καλοδουλευτο! να το χαρείς!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα,θελω λιγο την βοηθεια σας,γενικα σαν συσκευη εβγαλε προβληματακια?η πισω πλατη εινια κολλητη,το ειδα στο πλαισιο κ μου φανηκε σαν να μπαινει μεσα,η μαλλον η ιδεα μου ηταν.
Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν εχεται δει drop test.... γυαλι κανονικο ειναι...gorilla 4...

Μπροστά είναι Gorilla 4 αλλά από πίσω η αίσθηση που σου δίνει είναι πλαστικό.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα Το S 4 μου επεσε απο 2ο οροφο. Ναι εσπασε . ψευτικα τα φτιαχνουν:lol::lol: ...Και απο σημερα πηρα και εγω το θηριο. Πραγματικα θηριο. DDE ειναι εμενα Germany . φορουσε 5.02 οπως ολα φανταζομαι και μου εβγαλε τωρα update gia 1,7 gb
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ένα σοβαρό πρόβλημα , έχω το s6 στο δίκτυο Wi-Fi του σπιτιού μου που το ενεργοποίησα δουλεύει κανονικά στην δουλειά μου που ήρθα βρίσκει το Wi-Fi το πατάω για να βάλω τον κωδικό αλλά γυρίζει και δεν μου δίνει την επιλογή να βάλω κωδικό Τι συμβαίνει ρε παιδιά έχω σκάσει δεν μπορώ να δουλέψω χωρίς Wi-Fi οποιο παιδί ξέρει ας μου λύση το πρόβλημα Σας ευχαριστώ πάρα πολύ
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ένα σοβαρό πρόβλημα , έχω το s6 στο δίκτυο Wi-Fi του σπιτιού μου που το ενεργοποίησα δουλεύει κανονικά στην δουλειά μου που ήρθα βρίσκει το Wi-Fi το πατάω για να βάλω τον κωδικό αλλά γυρίζει και δεν μου δίνει την επιλογή να βάλω κωδικό Τι συμβαίνει ρε παιδιά έχω σκάσει δεν μπορώ να δουλέψω χωρίς Wi-Fi οποιο παιδί ξέρει ας μου λύση το πρόβλημα Σας ευχαριστώ πάρα πολύ

 

Δοκίμασες ρεσταρτ το ρουτερ της δουλειας?

 

Αλλες συσκευες, συνδεονται κανονικα ασυρματα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο wind περασα μεσο odin το ελλ firmware και γραφει αυτο..δειτε τησ φωτο.και πείτε μου Edited by nikosz75013
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο wind περασα μεσο odin το ελλ firmware και γραφει αυτο..δειτε τησ φωτο.και πείτε μου

 

Καμένα νέο τίποτα? ?δεν έγραψε ο Knox ουφ.update θα έρχονται κανονικα ε?

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Λοιπον πρωτη φορτιση ειμαι στο 40% με 3 ωρες οθονη και μονιμως wifi, LTE νορμαλ κανα 30 λεπτο. Απο το S 4 που ειχα μου φαινεται καλυτερο . θα περιμενω και τις αλλες φορτισεις . το τελευταιο Update δεν το περασα ακομα λογω του οτι επαιζα με κινητο:lol::lol: .

Σε γενικες γραμμες το κινητο ειναι παρα πολυ καλο. η Οθονη ειναι απλα απιστευτη. Με το wifi επειδη παντα συνδεομαι απο μπαλκονι θεωρω οτι ειναι πιο σταθερο απο το S4 και ιδιας εμβελειας. Θεωρω λογω του οτι ειναι μονοφωνικο οτι το ηχειο για τους ηχους κλησης ειναι σε αρκετα χαμηλα επιπεδα απο το S 4 . Στο χερι το κινητο ειναι απλα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ . Καμερα ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ. ΟΘΟΝΗ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ.

Ο αισθητηρας δακτυλικων για να δουλεψει στο 98% των περιπτωσεων περασα αρκετα σετ δακτυλικων αποτυπωματων , θα μπορουσε να ειναι καλυτερος. Τιποτα αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος με ελληνικό s6 να κατεβάσει το Phone info και να μας βάλει screensort της πληροφορίες από το firmware του.ευχαριστώ. .αν θέλει μου στέλνει πμ.θέλω να δω αν ταιριάζει με το δικό μου που του άλλαξα. Firmware. Ευχαριστώ παιδιά.
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ! Θα αγορασω την συσκευη απο φιλο φιλου .. καινουρια συσκευη σφαγισμενη. τι πρεπει να προσεξω? αν ειναι branded η οχι φαινεται πριν ανοιχτει? και επισης τραβηγμενο βεβαια αλλα πρωτη φορα κανω ετσι συναλλαγη τι να προσεξω μην πεσω σε καμια απομιμηση?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...