Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν εχεις αποδειξη φυσικα και θα στο φτιαξουν.

Αλλα και τα δικα τους να λενε,δεν θα κανεις μια προσπαθεια;

 

Τα παντα εχω!θα κανω την δοκιμη μου.να εισαι καλα

Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα παντα εχω!θα κανω την δοκιμη μου.να εισαι καλα

 

Πάνω πάνω έχει ξεκινήσει η οθόνη σου να εμφανίζει ένα πρόβλημα με μαύρη βούλα

Αν φαίνεται καλά

Πας για αλλαγή οθόνης

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πάνω πάνω έχει ξεκινήσει η οθόνη σου να εμφανίζει ένα πρόβλημα με μαύρη βούλα

Αν φαίνεται καλά

Πας για αλλαγή οθόνης

 

Αμριβως αυτο ειναι το θεμα μου φιλε μου.αλλα απορω γιατι το κινητο δεν εχει πεσει κατω ποτε και το εχω με θηκη τζαμακι

Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

Αμριβως αυτο ειναι το θεμα μου φιλε μου.αλλα απορω γιατι το κινητο δεν εχει πεσει κατω ποτε και το εχω με θηκη τζαμακι

 

Είναι πρόβλημα σε αρκετές συσκευές. Εμφανίζεται ξαφνικά δεν έχει σχέση με τίποτα ούτε με την χρήση ούτε με τίποτα

Πρέπει να πάει για αλλαγή οθόνης

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είναι πρόβλημα σε αρκετές συσκευές. Εμφανίζεται ξαφνικά δεν έχει σχέση με τίποτα ούτε με την χρήση ούτε με τίποτα

Πρέπει να πάει για αλλαγή οθόνης

 

Ευχαριστω για την απαντηση.Την αλλη εβδομαδα ανεβαινω Αθηνα και θα το παω στην σμαρτεκ

Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

παω να κανω ρουτ και δεν μπορω. γραφει blocked by R/L. Τωρα ειναι σε download mode. Τι να κανω;

 

edit: το βρηκα. οκ

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά.

Μετα απο ενάμιση χρόνο που έχω στα χέρια μου το S6 edge μου μετά απο χρήση του σχεδόν όλη την ημέρα η οθόνη παρουσιάζει το πρόβλημα του Burn In στο πανω μέρος και σε σημεία της οθόνης οπου συνήθως είναι φωτεινά σε κάποιες εφαρμογές που χρησιμοποιώ κατα κόρον. Γενικότερα, το λευκό της οθόνης μου είναι ενα φωτεινό μπεζ. Κατα τα άλλα το κινητό είναι σε άριστη κατάσταση χωρίς σημάδια πτώσης - νερού.

Γνωρίζει κάποιος αν το στείλω στην αντιπροσωπία αν υπάρχει ενδεχόνενο να μου αλλάξουν οθόνη εντός εγγύησης;

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Μετα απο ενάμιση χρόνο που έχω στα χέρια μου το S6 edge μου μετά απο χρήση του σχεδόν όλη την ημέρα η οθόνη παρουσιάζει το πρόβλημα του Burn In στο πανω μέρος και σε σημεία της οθόνης οπου συνήθως είναι φωτεινά σε κάποιες εφαρμογές που χρησιμοποιώ κατα κόρον. Γενικότερα, το λευκό της οθόνης μου είναι ενα φωτεινό μπεζ. Κατα τα άλλα το κινητό είναι σε άριστη κατάσταση χωρίς σημάδια πτώσης - νερού.

Γνωρίζει κάποιος αν το στείλω στην αντιπροσωπία αν υπάρχει ενδεχόνενο να μου αλλάξουν οθόνη εντός εγγύησης;

Ναι, μπορείς να το στείλεις, ή να το πας ο ίδιος στη smartec και μέσα σε δύο ώρες θα το πάρεις διορθωμένο, και φυσικά θα το καλύψει η εγγύηση.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ένα κλικ πιο αργό με την nougat .. είναι λογικό.. Όμως θεωρώ ότι αξίζει να τη βάλετε το κινητό γίνεται πιο όμορφο και έχει και το αναμενόμενο blue light που δεν κουράζει τα μάτια στο σκοτάδι.

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα.Ευτυχης κατοχος 4 μηνων s6 edge.Χθες παρατηρησα κατι που λογω χρονου δεν το ειχα δει.Το κινητο δεν εχει πεσει ποτε μα ποτε το προσεχω σαν τα ματια μου και περι νερου δεν υπαρχει καμια περιπτωση.Δειτε λοιπον οι εμπειροι τι ειδα μεσα στο βραδυ χθες και εχασα τον υπνο μου

 

IMG_20170219_WA0000.jpgfree pic

 

Καλησπέρα.Το πήγα λοιπόν την περασμένη βδομάδα και με κάλυψε κανονικότατα η εγγύηση και το πήρα σε μία μέρα πίσω.

Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε που κολησε η αμαβαθμιση σε Nougat ??

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλημερα. Δε νομιζω να εχει κολλησει. Ηρθε κανονικα στης γυναικας μου, αλλα δεν με εντυπωσιασε καθως δεν εδωσε ο,τι εδωσε στο s7. Ουτε AOD, ουτε μειωση αναλυσης οθονης (Ασχετως αν στην πραξη βλεπω οτι δεν αλλαζει τιποτα) και γενικα ειναι λιγο κουτσουρεμενη.

Παρολα αυτα οσο την ειχα δουλευε αριστα και η μπαταρια μου φανηκε λιγο καλυτερη, αν και η γυναικα βγαζει 2-3 μερες οποτε δεν μπορουσα να κρινω με ασφαλεια.

ΠΑντως καντε την, τουλαχιστον σε μας ηταν οκ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το imei αναγράφεται πουθενά στη συσκευασία του κινητού; Πέσαμε θύματα κλοπής και θέλουμε να το μπλοκάρουμε κάπως. Δυστυχώς απόδειξη αγοράς δεν υπάρχει πια γιατί έχουν περάσει και δυο χρόνια από τότε.. :(

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το imei αναγράφεται πουθενά στη συσκευασία του κινητού; Πέσαμε θύματα κλοπής και θέλουμε να το μπλοκάρουμε κάπως. Δυστυχώς απόδειξη αγοράς δεν υπάρχει πια γιατί έχουν περάσει και δυο χρόνια από τότε.. :(

Το έχει στο πλαϊνό του κουτιού στο αυτοκόλλητο εις τριπλούν μάλιστα. Απ' όσο ξέρω όμως χρειάζεται και η απόδειξη αγοράς για να δηλώσεις την κλοπή στην αστυνομία και στη συνέχεια θα πρέπει να απευθυνθείς σε έναν πάροχο ώστε να το καταχωρήσουν ως κλεμμένο και να μην μπορεί να λειτουργήσει με καμία Sim.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

(έναρξη ψυχοθεραπείας)

Δυστυχώς μετά από ακριβώς 2 χρόνια το κινητό και η πολιτική της samsung για αυτό αποδείχτηκαν ψιλοαπογοήτευση.

Ωραίο design το edge αλλά εμένα προσωπικά δεν μου βελτίωσε κάπου την ζωή.

Εκτός του ότι μετά από ένα μήνα αγοράς αλλάχτηκε πλακέτα γιατί είχε κολλήσει το rotation, το software πήρε κάνα 6μηνο να στρώσει (ήταν σχεδόν αστεία η διαχείριση μνήμης ειδικά στην αρχή), με την 7, αν και σαφώς πιο όμορφη, βάρυνε αρκετά.

Και έφτασε η ώρα για αλλαγή μπαταρίας, γιατί κράταγε πλέον με το ζόρι κάνα 3ωρο κι είχα καταντήσει να το φορτίζω όπου βρω φορτιστή. Όχι ότι πριν είχε βγάλει ποτέ ολόκληρη μέρα, αλλά λέμε τώρα.

Εκτός του ότι η, ευγενέστατη κατά τα άλλα, κυρία σε επίσημο σέρβις samsung στην αρχή μου είπε να το πάω πριν λήξει η διετία για να είμαι εντός εγγύησης και να μην πληρώσω, αφού το πήγα, είδε και κράτησε την απόδειξη αγοράς, με πήρε την επόμενη μέρα και μου είπε ότι η εγγύηση για την μπαταρία είναι 1 χρόνος αλλά δεν το είχε δει ότι ήταν αγορασμένο το 2015 και άρα πρέπει να πληρώσω.

67€

Για αλλαγή μπαταρίας σε κινητό.

Αφού το είχα ήδη εκεί είπα να τα δώσω να ξεμπερδεύω καθώς είναι και εταιρικό οπότε η αλλαγή συσκευής μέχρι να φτιαχτεί με δυσκολεύει στην δουλειά μου κι έτσι κι αλλιώς δεν είχα απαίτηση να το κάνουν τσάμπα, οι ίδιοι μου είπαν αρχικά ότι ήταν εντός εγγύησης η αλλαγή, αλλά πολύ πιθανόν να το πήγαινα κάπου εκτός samsung εάν ήταν σημαντικά φτηνότερα.

Και κατά την παραλαβή, εκτός του ότι πήγε να μου πουλήσει το ότι το πίσω κάλυμμα έσπασε κατά την αλλάγη αλλά δεν θα το χρεωθώ εγώ (δηλαδή υπήρχε περίπτωση να με χρεώσουν σύνολο κάνα κατοστάρικο; ) μου έκαναν και factory reset γιατί από ότι μου είπε είναι απαραίτητο να γίνει σε αλλαγή μπαταρίας και αποτελεί διαδικασία της samsung.

Δηλαδή σε ένα note 3 που άλλαξα (εντελώς μόνος μου!) μια μπαταρία την προηγούμενη βδομάδα που αγόρασα 11€ μάλλον κάτι έκανα λάθος!

Οπότε και 67€ έδωσα και 3 μέρες έμεινα χωρίς τηλέφωνο και πρέπει να το ξαναστήσω απ την αρχή, έστω και με backup.

Και μετά κοροϊδεύουμε την apple. (σόρρυ, δεν κρατήθηκα!)

(τέλος συνεδρίας)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...