Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες καλησπερα...εχω ενα θεματακι...δεν μου κλειδωνει με δαχτυλικο αποτυπωμα..ενω μεχρι τωρα λειτουργουσε κανονικα,απο εχθες μπαινει στη κεντρικη ελευθερα...χωρις τιποτα..τι στο καλο μπορει να εγινε?? οι ρυθμισεις ειναι κανονικα οπως ηταν..στο ξεκλειδωμα με δαχτυλικο...

 

Δοκίμασε το εξής, άλλαξε τρόπο κλειδώματος (βάλε πχ μοτίβο ή κωδικό), διέγραψε όλα τα αποτυπώματα και μετά όρισε ξανά τρόπο κλειδώματος το αποτύπωμα και πέρασέ τα ξανά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικα ειχα δηλωσει αξιοπιστη συσκευη ενα bluetooth που εχω κ δεν ηξερα πως οταν ειναι συνδεδεμενο,δεν χρειαζεται αποτυπωμα..:-P κατι αλλο,εχω μια τηλεοραση smart lg κ δεν λειτουργει το screen mirroring με το s6 μου...γιατι?? Ειναι θεμα συμβατοτητας ή εγω δεν κανω κατι σωστο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα...εχω ενα θεματακι...δεν μου κλειδωνει με δαχτυλικο αποτυπωμα..ενω μεχρι τωρα λειτουργουσε κανονικα,απο εχθες μπαινει στη κεντρικη ελευθερα...χωρις τιποτα..τι στο καλο μπορει να εγινε?? οι ρυθμισεις ειναι κανονικα οπως ηταν..στο ξεκλειδωμα με δαχτυλικο...

 

μπαίνει κεντρική απο όπου και αν είσαι ή μόνο σε συγκεκριμένο ρουτερ ή σε συγκεκριμένο σημείο (πχ σπίτι σου) έχει επιλογή που δεν χρειάζεται δαχτυλικά αν έχεις δώσει ασφαλές το ρουτερ ή ασφαλές το συγκεκριμένο σημείο gps

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ώπα τώρα το διάβασα

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα...εχω φαει ενα χοντρο κολλημα απο χθες..εχω κανει backup μια ρομ που ειχα στησει..εν τω μεταξυ περασα μια αλλη..μετα ηθελα να την ξαναπερασω τη παλια..παω να κανω restore απο τo twrp αλλα δε μου "βλεπει" το backup καθολου..πουθενα..τι κανωωωω??? Γιατι???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μπαταρία της συσκευής είναι λίγο χάλια η μου φαινεται;

Είμαι στην τελευταία επίσημη 6.0.1

Τι να πρώτο κλείσω μέσα από τις ρυθμίσεις που καιει;

Γίνεται ο χαμός από ρυθμίσεις

 

Τίποτα κανένας; Ανενεργό το θεμα;

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής θέμα. Βάζω το κινητό στην φόρτιση και δεν. Σκέφτηκα ότι μάλλον τα εφτησε η υποδοχή του κινητού για τον φορτιστή όμως δεν φαίνεται να είναι έτσι. Φορτίζει όποτε θέλει μόνο του χωρίς να κουνησω το βύσμα και καμιά φορά μου κάνει επανεκκίνηση. Έχεις κάνεις κάποια ιδέα;

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής θέμα. Βάζω το κινητό στην φόρτιση και δεν. Σκέφτηκα ότι μάλλον τα εφτησε η υποδοχή του κινητού για τον φορτιστή όμως δεν φαίνεται να είναι έτσι. Φορτίζει όποτε θέλει μόνο του χωρίς να κουνησω το βύσμα και καμιά φορά μου κάνει επανεκκίνηση. Έχεις κάνεις κάποια ιδέα;

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάνε μερικές δοκιμές άλλο φορτιστή και άλλο κινητό με το φορτιστή σου..και πες μας

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής θέμα. Βάζω το κινητό στην φόρτιση και δεν. Σκέφτηκα ότι μάλλον τα εφτησε η υποδοχή του κινητού για τον φορτιστή όμως δεν φαίνεται να είναι έτσι. Φορτίζει όποτε θέλει μόνο του χωρίς να κουνησω το βύσμα και καμιά φορά μου κάνει επανεκκίνηση. Έχεις κάνεις κάποια ιδέα;

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκίμασες με άλλον φορτιστή ή τον φορτιστή του σε άλλη συσκευή για να αποκλίσεις το ενδεχόμενο να φταίει ο φορτιστής? Αν ναι πιθανότατα η μπαταρία να έχει θέμα και να κάνει τα δικά της. Έχει αναφερθεί αρκετές φορές στο παρελθόν η μπαταρία να είναι η υπαίτια για τα random restarts σε αρκετές περιπτώσεις

 

Στάλθηκε από το 1+3

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες με άλλον φορτιστή ή τον φορτιστή του σε άλλη συσκευή για να αποκλίσεις το ενδεχόμενο να φταίει ο φορτιστής? Αν ναι πιθανότατα η μπαταρία να έχει θέμα και να κάνει τα δικά της. Έχει αναφερθεί αρκετές φορές στο παρελθόν η μπαταρία να είναι η υπαίτια για τα random restarts σε αρκετές περιπτώσεις

 

Στάλθηκε από το 1+3

Δοκίμασα και με άλλον φορτιστή και τα ίδια. Θα πάει για service όπως και να χει γιατί πλέον είναι πιο έντονο το πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εδω και καμποσες μερες εχω παρατηρησει εντονο battery drain και πρωτο στην λιστα του battery usage ειναι το Android OS, χωρις περισσοτερες λεπτομερειες. το εψαξα λιγο, η μονη λυση (νομιζω) ειναι το factory reset το οποιο δεν το ψηνω.

αν γνωριζει καποιος αλλη λυση παρακαλω ας με ενημερωσει.:)

 

κατεβασα εντωμεταξυ το accubattery, ωραια εφαρμογη αν και δεν με βοηθησε στο συγκεκριμενο προβλημα.

εχει ομως μια επιλογη οπου μπορεις να ρυθμισεις η φορτιση να σταματησει στο 80% αντι για 100%, γιατι λεει αν φορτιζεις το κινητο στο 80% κι οχι τελειως μεγιστοποιεις την διαρκεια ζωης της μπαταριας!

εχω διαβασει πολλα για την 'προστασια' της μπαταριας , αυτο πρωτη φορα το ακουω...

Link to comment
Share on other sites

εδω και καμποσες μερες εχω παρατηρησει εντονο battery drain και πρωτο στην λιστα του battery usage ειναι το Android OS, χωρις περισσοτερες λεπτομερειες. το εψαξα λιγο, η μονη λυση (νομιζω) ειναι το factory reset το οποιο δεν το ψηνω.

αν γνωριζει καποιος αλλη λυση παρακαλω ας με ενημερωσει.:)

 

κατεβασα εντωμεταξυ το accubattery, ωραια εφαρμογη αν και δεν με βοηθησε στο συγκεκριμενο προβλημα.

εχει ομως μια επιλογη οπου μπορεις να ρυθμισεις η φορτιση να σταματησει στο 80% αντι για 100%, γιατι λεει αν φορτιζεις το κινητο στο 80% κι οχι τελειως μεγιστοποιεις την διαρκεια ζωης της μπαταριας!

εχω διαβασει πολλα για την 'προστασια' της μπαταριας , αυτο πρωτη φορα το ακουω...

Σε πολλούς χρήστες το google drive ξεληγώνει την μπαταρία. Δοκίμασε να την "παγώσεις" την εφαρμογή για μία ημέρα να δεις πως θα πάει...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

εδω και καμποσες μερες εχω παρατηρησει εντονο battery drain και πρωτο στην λιστα του battery usage ειναι το Android OS, χωρις περισσοτερες λεπτομερειες. το εψαξα λιγο, η μονη λυση (νομιζω) ειναι το factory reset το οποιο δεν το ψηνω.

αν γνωριζει καποιος αλλη λυση παρακαλω ας με ενημερωσει.:)

 

κατεβασα εντωμεταξυ το accubattery, ωραια εφαρμογη αν και δεν με βοηθησε στο συγκεκριμενο προβλημα.

εχει ομως μια επιλογη οπου μπορεις να ρυθμισεις η φορτιση να σταματησει στο 80% αντι για 100%, γιατι λεει αν φορτιζεις το κινητο στο 80% κι οχι τελειως μεγιστοποιεις την διαρκεια ζωης της μπαταριας!

εχω διαβασει πολλα για την 'προστασια' της μπαταριας , αυτο πρωτη φορα το ακουω...

 

Φιλε μου αν κατσεις να κανεις ο,τι εχεις διαβασει θα τρελαθεις. Εχεις μια συσκευη που δεν βγαζει ευκολα τη μερα. Αμα ειναι να την πηγαινεις και 80-20-80 τοτε θα πρεπει να εισαι σε πρηζα καθε 5 ωρες.

 

Για μενα η συντηρηση της μπαταριας ειναι απλο θεμα, αρκει να μην φορτιζεις με γρηγορο φορτιστη, αυτο την χαλαει περισσοτερο απο ολα, οπως και να μην το εχεις στο ρευμα και να το χρησιμοπεις, πχ να παιζεις παιχνιδια και να φορτιζει, την ξεσκιζεις και τελος να μην την αφηνεις αδεια.

 

απο εκει και περα, για το προβλημα σου ανεβασε στατιστικα να δουμε τι ειναι ψηλα στην καταναλωση, μπορει να φταιει το οτιδηποτε, απο αυτοματα back up ασφαλειας που παιρνει, συγχρονισμοι σε cloud Κτλ κτλ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αν κατσεις να κανεις ο,τι εχεις διαβασει θα τρελαθεις. Εχεις μια συσκευη που δεν βγαζει ευκολα τη μερα. Αμα ειναι να την πηγαινεις και 80-20-80 τοτε θα πρεπει να εισαι σε πρηζα καθε 5 ωρες.

 

Για μενα η συντηρηση της μπαταριας ειναι απλο θεμα, αρκει να μην φορτιζεις με γρηγορο φορτιστη, αυτο την χαλαει περισσοτερο απο ολα, οπως και να μην το εχεις στο ρευμα και να το χρησιμοπεις, πχ να παιζεις παιχνιδια και να φορτιζει, την ξεσκιζεις και τελος να μην την αφηνεις αδεια.

 

απο εκει και περα, για το προβλημα σου ανεβασε στατιστικα να δουμε τι ειναι ψηλα στην καταναλωση, μπορει να φταιει το οτιδηποτε, απο αυτοματα back up ασφαλειας που παιρνει, συγχρονισμοι σε cloud Κτλ κτλ

 

καλα ναι, εννοειται οτι συμφωνω. δεν βρισκω κανενα νοημα να προσεχεις την 'μακροζωια΄ της μπαταριας σου και παραλληλα να εκμεταλλευεσαι μονο το 80%. Οτι θα κερδισεις μελλοντικα, το εχεις χασει εξαρχης..:D

 

τα στατιστικα αυτη την στιγμη ειναι τα εξης (δεν μπορω να ανεβασω φωτο, ειμαι σε desktop)

 

RECENT BATTERY USAGE:


  1. ANDROID OS 32%
    2.SPOTIFY 16%
    3.SCREEN 10%
    4.GOOGLE SERVICES 10%
    5.MEDIASERVER 6%
    6.CELL STANDBY 5%

 

Αυτα τα στατιστικα αφορουν περιπου 1.5 ωρα που το εβγαλα απο τον φορτιστη φευγοντας απο την δουλεια, και ειμαι ηδη στο 80%.

το Spotify λογικα ειναι ψηλα γιατι ακουγα μουσικη στο δρομο.

αλλα αυτο το Android OS δεν το καταλαβαινω με τιποτα

 

@Kastorakos, σε ευχαριστω για το τιπ, αλλα το google drive ειναι απο τις πρωτες στοκ που εχω απενεργοποιησει

Link to comment
Share on other sites

Με 4g ακούς μουσική ? Θεωρώ πως έχει σχέση με αυτό...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα τελευταία το S6 edge μου εμφανίζει παροδικά μία κάθετη λεπτή ροζ γραμμή στην οθόνη. Δεν υπάρχει πάντα και μπορεί να εμφανιστεί οποιαδήποτε στιγμή. Σκέφτομαι να το στείλω στο service αλλά επειδή δεν το κάνει πάντα φοβάμαι μήπως δεν το δουν και δεν κάνουν τίποτα. Όταν εμφανίζεται μπορεί να μείνει για ωρες αλλά μπορεί να φύγει και σε κάποια λεπτά. Π.χ. τώρα έχει να να εμφανιστεί πάνω από 5 μέρες. Διάβασα ότι εμφανίστηκε σε κάποια S7 edge αλλά δεν ξέρω πως αντιμετωπίστηκε απο την sam το ζήτημα. Έχει συμβεί σε κάποιον σας κάτι παρόμοιο? Τι μου συμβουλεύεται να κάνω? Το τηλ. είναι ακόμη μέσα στην εγγύηση. Το έχω 1 χρόνο περίπου χωρίς να έχει πτώσεις και άλλες ζημιές.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω ενα προβλημα,,,εχω βονταφον και οταν το εχω στο LTE δεν εχω σχεδον καθολου σημα και μερικες φορες χανω και κλησεις ,,,οταν το βαλω στο 2g εχω φουλ σημα συνεχεια τι φταει το κινητο?? η βονταφον ??παρακαλω οποιος ξερει ας απαντησει ,,ευχαριστω,,,
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω ενα προβλημα,,,εχω βονταφον και οταν το εχω στο LTE δεν εχω σχεδον καθολου σημα και μερικες φορες χανω και κλησεις ,,,οταν το βαλω στο 2g εχω φουλ σημα συνεχεια τι φταει το κινητο?? η βονταφον ??παρακαλω οποιος ξερει ας απαντησει ,,ευχαριστω,,,

 

Πιθανόν στην περιοχή δεν έχεις καλή κάλυψη

Εγώ πάντως είχα πρόβλημα με την συσκευη δεν είχε ανά τακτά χρονικά διαστήματα σήμα και το έστειλα Samsung

Εχθές το παρέλαβα νομίζω με νέα μητρική

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορώ να κάνω downgrade σε 5.1.1?

Είμαι στην τελευταία 6.0.1 official

 

Παρατηρώ αυξημένη κατανάλωση και διαβάζω ότι με 5.1.1 τα πήγαινε καλύτερα η συσκευη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορώ να κάνω downgrade σε 5.1.1?

Είμαι στην τελευταία 6.0.1 official

 

Παρατηρώ αυξημένη κατανάλωση και διαβάζω ότι με 5.1.1 τα πήγαινε καλύτερα η συσκευη

 

Official downgrade δε μπορείς να κάνεις. Μόνο με custom ROM και αυτό δεν είναι σίγουρο. Πάντως μη περιμένεις τρελές διαφορές. Πάνω κάτω τα ίδια είναι. Μπες στην ανάλυση της μπαταρίας και δες ποια/ες εφαρμογή ευθύνεται για το drain.

Link to comment
Share on other sites

Official downgrade δε μπορείς να κάνεις. Μόνο με custom ROM και αυτό δεν είναι σίγουρο. Πάντως μη περιμένεις τρελές διαφορές. Πάνω κάτω τα ίδια είναι. Μπες στην ανάλυση της μπαταρίας και δες ποια/ες εφαρμογή ευθύνεται για το drain.

 

Έτσι δούλευε το κινητό δεν ήταν ότι κάποια εφαρμογή έφταιγε. Μπήκα και τα είδα.

Το πουλησα σήμερα. Δεν το άντεξα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα.Ευτυχης κατοχος 4 μηνων s6 edge.Χθες παρατηρησα κατι που λογω χρονου δεν το ειχα δει.Το κινητο δεν εχει πεσει ποτε μα ποτε το προσεχω σαν τα ματια μου και περι νερου δεν υπαρχει καμια περιπτωση.Δειτε λοιπον οι εμπειροι τι ειδα μεσα στο βραδυ χθες και εχασα τον υπνο μου

 

IMG_20170219_WA0000.jpgfree pic

Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

Έτσι δούλευε το κινητό δεν ήταν ότι κάποια εφαρμογή έφταιγε. Μπήκα και τα είδα.

Το πουλησα σήμερα. Δεν το άντεξα

 

Εννοείς ότι έκανε drains χωρίς λόγο? Εμένα πάντως ούτε το δικό μου όσο το είχα ούτε της γυναίκας μου τώρα 6 μήνες έχει κάνει έστω και μια φορά

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα στην παρεα.Ευτυχης κατοχος 4 μηνων s6 edge.Χθες παρατηρησα κατι που λογω χρονου δεν το ειχα δει.Το κινητο δεν εχει πεσει ποτε μα ποτε το προσεχω σαν τα ματια μου και περι νερου δεν υπαρχει καμια περιπτωση.Δειτε λοιπον οι εμπειροι τι ειδα μεσα στο βραδυ χθες και εχασα τον υπνο μου

 

IMG_20170219_WA0000.jpgfree pic

Για αυτό υπάρχει η εγγυηση..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν το παω σμαρτεκ θα το φτιαξουν η θα λενε τα δικα τους?Η να μην μπω στο κοπο ξερω εγω... Edited by theke

Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν το παω σμαρτεκ θα το φτιαξουν η θα λενε τα δικα τους?Η να μην μπω στο κοπο ξερω εγω...

 

Αν εχεις αποδειξη φυσικα και θα στο φτιαξουν.

Αλλα και τα δικα τους να λενε,δεν θα κανεις μια προσπαθεια;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...