Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους τους φιλους...

Σημερα ετυχε να αλλαξω την οθονη ....αν μπορω καπου να φανω χρησιμος μην διστασετε!

Υπαρχουν δε πολλα βιντεακια στο youtube αν κανεις εχει ορεξη να ψαχτει..και με λιγη προσοχη και θεληση ολα γινοντε!

Καλο βραδι!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχετε καμία ιδέα πόσο πάει η αλλαγή της μπαταρίας σε εξουσιοδοτημενο service ?

 

Η Samsung διεθνώς το χρεώνει με 45$ (σύνολο μαζί με εργατικά και ανταλλακτικό). Δεν ξέρω τι επικρατεί σε € αλλά λογικά δεν θα ξεπερνάει τα 50€.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ πιο γρηγορος. Οχι απλα γρηγορος.

 

Παντως για την σπασμενη οθονη αν ειναι οντως σκασιμο μπαταριας καλο θα ηταν να τους ζητησεις οταν αλλαχτει να την δεις την μπαταρια. Κριμας

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν σήμερα είδα το εξής περίεργο στο κινητό, το είδα το πρωί με ραγισμένη οθόνη.

Έχει μαι ρωγμή ψιλή από το πληκτρο της επιστροφής κάτω δεξιά μέχρι διαγώνια αριστερά στην μέση της οθόνης.

Το κινητό φοράει θήκη και ζελατίνη από την πρώτη ημέρα και δεν έχει πέσει ποτέ κάτω, δουλειά γραφείου και γενικά το προσέχω.

Τι μπορέι να έχει γίνει?

θα το πάω smartec να δω τι θα μου πουν και αν το

 

 

Εντελως ενημερωτικα χρωμα ειναι gold? Γιατι μεσα στο xda αυτο λενε. Σε αρκετους παντως το φτιαξανε σε αλλους οχι. Κριμας και παλι κριμας

 

λευηό είναι, πάντως όντως κρίμα και ατυχία μαζί

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πλέον βλέπω το WiFi να είναι πάντα μέσα στα ποσοστά μπαταρίας και το έχω ρυθμίσει πάντα σε αδράνεια το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Οταν το βαλεις σε λειτουργια αδρανεια δηλαδη οταν κλεισει η οθονη να κλεισει και αυτο και οταν ανοιξεις να ανοιξει και αυτο, παντα θα κανεις και μια επανεκκινησει , αλλιως δεν περνει την εντολη το ειχα παθει και εγω

Ευχαριστω Φωτη θα το δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να μην μου εχει ερθει ακομα η 6 εμενα, εχω κ προβλημα με το ακουστικο, πρεπει να πατησω το Επ.ενταση για να ακουσω αυτους που με παιρνουν
Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να μην μου εχει ερθει ακομα η 6 εμενα, εχω κ προβλημα με το ακουστικο, πρεπει να πατησω το Επ.ενταση για να ακουσω αυτους που με παιρνουν

Μήπως είσαι ρουταρισμενος? Όσον αφορά το ακουστικό, έπεσε τίποτα υγρό σ'εκεινο το σημείο?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είσαι ρουταρισμενος? Όσον αφορά το ακουστικό, έπεσε τίποτα υγρό σ'εκεινο το σημείο?

 

οχι δεν το εχω ρουταρει, δεν νομιζω τι να σου πω, περιμενω την 6 κ αμα συνεχισει ετσι θα το ψαξω πιο πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ενω ανοιξε κολησε και μετα μου εκανε συνεχεια επανεκινησεις ενω το led ειχαι γινει ασπρο ξερει καποιος γιατι?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ενω ανοιξε κολησε και μετα μου εκανε συνεχεια επανεκινησεις ενω το led ειχαι γινει ασπρο ξερει καποιος γιατι?ευχαριστω

 

Άσπρο??? Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Υποτίθεται ότι βγάζει μόνο Κόκκινο-Πράσινο-Μπλε.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια νεος κατοχος του galaxy s6 edge ηθελα να ρωτησω γινεται το home button μονο με την αφη να γυρναει στην αρχικη σελιδα αντι να το παταω?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια νεος κατοχος του galaxy s6 edge ηθελα να ρωτησω γινεται το home button μονο με την αφη να γυρναει στην αρχικη σελιδα αντι να το παταω?

Easyhomebutton από το playstore δουλεύει άριστα και να μην ξεχάσεις να απενεργοποιησεις την βελτιστοποιηση και να το βάλεις σε speed mode

Link to comment
Share on other sites

Easyhomebutton από το playstore δουλεύει άριστα και να μην ξεχάσεις να απενεργοποιησεις την βελτιστοποιηση και να το βάλεις σε speed mode

 

H βελτιστοποιηση που είναι στις ρυθμίσεις?Δεν μου αρέσει η απόκριση του προς το παρόν θα το δοκιμάσω και αλλο

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Άσπρο??? Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Υποτίθεται ότι βγάζει μόνο Κόκκινο-Πράσινο-Μπλε.

Βασικά υποστηρίζει αρκετά χρώματα. Χρησιμοποιώ το Light Flow εδώ και καιρό κι έχω σεταρει περίπου δέκα διαφορετικά χρώματα..

Link to comment
Share on other sites

H βελτιστοποιηση που είναι στις ρυθμίσεις?Δεν μου αρέσει η απόκριση του προς το παρόν θα το δοκιμάσω και αλλο

Θα πας ρυθμίσεις,μπαταρία και θα απενεργοποιησεις την βελτιστοποιηση γι αυτή την εφαρμογή,από το menu της εφαρμογή τσέκαρε το speed mode και δώσε τα δικαιώματα που ζητάει η εφαρμογή μετά η απόκριση θα είναι άμεση,ψάξε στις ρυθμίσεις της εφαρμογής μήπως έχει τικαρισμενη καμία εφαρμογή στο blacklist αν έχει σε εκείνη την εφαρμογή δεν θα δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση που ισως μου εχει ξεφυγει οποτε ζητω προκαταβολικα συγνωμη.. η καμερα του edge ειναι ακριβως ιδια με του edge plus? εχει αλλαχτει ισως κατι μονο σε SW για την διαχειριση της? (προσπαθω να εντοπισω τις διαφορες περα απο την παραπανω RAM, το IR και το μεγεθος προφανως οκ..). Επισης αν εχω καταλαβει σωστα το edge πηρε ακριβως το ιδιο update που πηρε και το edge plus με τα extra features απο το S7 edge?

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Θα πας ρυθμίσεις,μπαταρία και θα απενεργοποιησεις την βελτιστοποιηση γι αυτή την εφαρμογή,από το menu της εφαρμογή τσέκαρε το speed mode και δώσε τα δικαιώματα που ζητάει η εφαρμογή μετά η απόκριση θα είναι άμεση,ψάξε στις ρυθμίσεις της εφαρμογής μήπως έχει τικαρισμενη καμία εφαρμογή στο blacklist αν έχει σε εκείνη την εφαρμογή δεν θα δουλεύει

 

Eυχαριστω πολυ εκανα τις ρυθμισεις και ειναι ενταξει τωρα

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολυ εκανα τις ρυθμισεις και ειναι ενταξει τωρα

Τίποτα φίλε να σε καλά

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!γνωριζει καποιος να μου πει; αν η μπαταρια του s6 edge εχει την ιδια αυτονομια με την μπαταρια του s6? Edited by anastasiah
Link to comment
Share on other sites

ειναι λιγο καλυτερη περιπου ενα 20% , ειχα και s6 και τωρα s6 edge και γνωριζω

 

Ευχαριστω!βασικα ειμαι μεταξυ του s6 edge και του s6.εχει μεγαλες διαφορες το ενα απο το αλλο εκτος απο την τιμη;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!βασικα ειμαι μεταξυ του s6 edge και του s6.εχει μεγαλες διαφορες το ενα απο το αλλο εκτος απο την τιμη;

 

Έχω στα χέρια μου το edge εδώ και 3 ημέρες και έχω εντυπωσιαστεί με τις λειτουργίες της οθόνης edge. αν μπορείς πάρε το edge. ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω στα χέρια μου το edge εδώ και 3 ημέρες και έχω εντυπωσιαστεί με τις λειτουργίες της οθόνης edge. αν μπορείς πάρε το edge. ;)

 

Για το edge με βλεπω!καμια θηκη οχι πολυ ακριβη γιατι ειμαι λιγο απροσεκτη;

Link to comment
Share on other sites

Θα πας ρυθμίσεις,μπαταρία και θα απενεργοποιησεις την βελτιστοποιηση γι αυτή την εφαρμογή,από το menu της εφαρμογή τσέκαρε το speed mode και δώσε τα δικαιώματα που ζητάει η εφαρμογή μετά η απόκριση θα είναι άμεση,ψάξε στις ρυθμίσεις της εφαρμογής μήπως έχει τικαρισμενη καμία εφαρμογή στο blacklist αν έχει σε εκείνη την εφαρμογή δεν θα δουλεύει

 

θελει να εχεις ενεργοποιησει το fingerprint unlock για να λειτουργησει απο οσο ξερω και ενδεχεται καποιος να μη θελει να το ξεκλειδωνει με αποτυπωμα

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

θελει να εχεις ενεργοποιησει το fingerprint unlock για να λειτουργησει απο οσο ξερω και ενδεχεται καποιος να μη θελει να το ξεκλειδωνει με αποτυπωμα

Ισχύει η εφαρμογή δουλεύει μόνο αν δουλεύεις το ξεκλείδωμα με αποτύπωμα

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καπου διαβασα οτι αρκετα s6 edge εμφανιζουν καποια γραμμη καθετη στην οθονη η οποια ειναι μεσα απο το γυαλι ...εχει συναντησει κανεις κατι τετοιο;;;;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...