Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά όσοι πήραν το κινητό από vodafone έχει λογότυπα στην έναρξη και κλείσιμο? επίσης έχει bloatware μέσα? αν ναι, μπορούν να σβήσουν?
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

νεος κατοχος κι εγω.....το εχω λιγες ημερες...:)

θα γραψω εντυπωσεις προς το βραδυ...(mixed πραγματα...ειδικα στο θεμα μπαταρια...εκει χανει παρα πολυ)

 

απλα εχω μια απορια..

 

οταν μπαινω σπιτι και κλεινω τα δεδομενα (ανοιγω wifi) μονιμως παιρνω αυτο το μηνυμα...

 

http://i406.photobucket.com/albums/pp143/Panasol/Mobile%20Uploads/2010-05/Screenshot_2015-06-04-16-39-32_zpsmqr071z5.png

 

υπαρχει τροπος να μην μου πεταγεται αυτο το πραγμα καθε φορα;;;

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

μόλις παρέλαβα το κινητάκι μου! χρυσό απο vodafone!

είναι τέλειο από κάθε άποψη. λίγο με τα updates φαντάζομαι θα χαλαστώ λίγο (τελευταίο firmware που βρίσκει είναι G925FXXU1AOCZ.

φοράει το sony imx στη κάμερα κανένα άλλο πρόβλημα δεν παρατήρησα. το κουμπί δεν ειναι καθόλου χαλαρό, η περιστροφή δουλεύει κανονικά φλας οκ.

προς το παρόν πήγα και αγόρασα μια θήκη πουγκί (8 ευρώ :cry: ) μέχρι να μου έρθουν τα υπόλοιπα......

 

είχα μια αμφιβολία για το χρυσό, αλλά πραγματικά δεν υπαρχει απο κοντά!!!! να βγάλω τη ζελατίνα από την κάμερα? δεν νομίζω να έχει διαφορά, ίσα που φαίνεται ούτος η άλλος

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες μια βοηθεια. Εχω το s6 edge και μολις παρατηρησα οτι δεν μπορω μεσα στο μενου να κανω φακελους. Παταω επεξεργασια, σερνω μια εφαρμογη πανω στην αλλη και δεν φτιαχνει φακελο. Στην αρχικη οθονη το κανει αλλα οχι μεσα στο μενου. Επισης εχει αλφαβιτικα τις εφαρμογες αναγκαστικα και δρν μπορω να τις μετακινησω. Τι παιζει; Ελληνικο το κινητο
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες μια βοηθεια. Εχω το s6 edge και μολις παρατηρησα οτι δεν μπορω μεσα στο μενου να κανω φακελους. Παταω επεξεργασια, σερνω μια εφαρμογη πανω στην αλλη και δεν φτιαχνει φακελο. Στην αρχικη οθονη το κανει αλλα οχι μεσα στο μενου. Επισης εχει αλφαβιτικα τις εφαρμογες αναγκαστικα και δρν μπορω να τις μετακινησω. Τι παιζει; Ελληνικο το κινητο

 

εγώ τώρα δοκίμασα και κάνει κανονικά φακέλους...... στο μενού. μεταφερω και τα εικονίδια(ελληνικό vodafone)

κάπου διαβασα και για έναν άλλο με το ίδιο πρόβλημα, νομίζω σε αυτό το forum, και το πήγε πίσω για αντικατάσταση. αν θυμάμαι απο τα public το ειχε παρει

 

ξέρει κανείς πως απενεργοποιούμε το parallax effect της εικόνας στο background? δεν ρουφάει μπαταρία?

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες μια βοηθεια. Εχω το s6 edge και μολις παρατηρησα οτι δεν μπορω μεσα στο μενου να κανω φακελους. Παταω επεξεργασια, σερνω μια εφαρμογη πανω στην αλλη και δεν φτιαχνει φακελο. Στην αρχικη οθονη το κανει αλλα οχι μεσα στο μενου. Επισης εχει αλφαβιτικα τις εφαρμογες αναγκαστικα και δρν μπορω να τις μετακινησω. Τι παιζει; Ελληνικο το κινητο

 

Για να κανεις φακελους πρεπει να περασεις μεσω odin το EUR GREECE firmware....

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις πρεπει να κανω root? θα γραψει ο knox?

Αυτό εδώ εννοεί: http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G920F/

Δεν κάνεις root, δεν γράφει ο knox.

Εμένα ο συμφουρίτης akizaki μου είχε προτείνει να εγκαταστήσω την γερμανική ή γαλλική, αλλά τελικά έβαλα την ελληνική unbranded σύμφωνα με τις οδηγίες (πριν είχε την ελληνική cosmote και μου την έδινε το σήμα της cosmote που έκανε στις επανεκκινήσεις).

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις πρεπει να κανω root? θα γραψει ο knox?

Δεν ειναι ρουτ...απλα ενα toolkit για να περνας firmware....

 

Αυτό εδώ εννοεί: http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G920F/

Δεν κάνεις root, δεν γράφει ο knox.

Εμένα ο συμφουρίτης akizaki μου είχε προτείνει να εγκαταστήσω την γερμανική ή γαλλική, αλλά τελικά έβαλα την ελληνική unbranded σύμφωνα με τις οδηγίες (πριν είχε την ελληνική cosmote και μου την έδινε το σήμα της cosmote που έκανε στις επανεκκινήσεις).

Και πολυ καλα εκανες και εβαλες την EUR GR (unbranded)...:up:

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σημερα αγορασα και εγω το σ6 και θα ηθελα να ρωτησω πως θα μαθω ποιον απο τους 2 φακους φοραει στην καμερα!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πια απο τις 2 ελληνικες εκδοσεις να περασω???

Δεν ειναι ρουτ...απλα ενα toolkit για να περνας firmware....

 

 

Και πολυ καλα εκανες και εβαλες την EUR GR (unbranded)...:up:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σημερα αγορασα και εγω το σ6 και θα ηθελα να ρωτησω πως θα μαθω ποιον απο τους 2 φακους φοραει στην καμερα!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πια απο τις 2 ελληνικες εκδοσεις να περασω???

Την ΑΟΕ3. Κάπου εδώ μέσα είδα ότι είναι η τελευταία (ας το επιβεβαιώσει κάποιος).

Στην πρώτη σου ερώτηση ενδιαφέρομαι κι εγώ για την απάντηση:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Την ΑΟΕ3. Κάπου εδώ μέσα είδα ότι είναι η τελευταία (ας το επιβεβαιώσει κάποιος).

Στην πρώτη σου ερώτηση ενδιαφέρομαι κι εγώ για την απάντηση:)

στην πρωτη μου ερωτηση βρηκα την απαντηση πληκτρολογεις αυτο *#34971539# και στη στην συνεχεια isp ver check :)) εμενα ειναι η σονυ ουφφφ :)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γράφει Rear Camera ISP Ver SLSI_S5K2P2_FIMC_IS

Ποιά είναι αυτή?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γράφει Rear Camera ISP Ver SLSI_S5K2P2_FIMC_IS

Ποιά είναι αυτή?

Samsung ειναι. Ρε παιδια δεν εχουν διαφορες. Μην ψαχνεται ασκοπα.

Λετε η σαμσουνγκ να εβαζε κατωτερη ποιοτητας καμερα σε συσκευη της; χαρειται την κινηταρα σας.

Link to comment
Share on other sites

If you have the Sony sensor, the rear camera will be “SONY_IMX240_FIMC_IS” while the ISOCELL camera will be “SLSI_S5K2P2_FIMC_IS”.

Εμένα γράφει Rear Camera ISP Ver SLSI_S5K2P2_FIMC_IS

Ποιά είναι αυτή?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Samsung ειναι. Ρε παιδια δεν εχουν διαφορες. Μην ψαχνεται ασκοπα.

Λετε η σαμσουνγκ να εβαζε κατωτερη ποιοτητας καμερα σε συσκευη της; χαρειται την κινηταρα σας.

Οντως δεν βλεπω διαφορες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=415888 εχω παθει πλακα εδωσα το μχ4 προ για το σ6 και το αξιζε και με το παραπανωωω

Link to comment
Share on other sites

Λέω να κάνω αυτό που μου προτείνει ο akizaki:):cool:

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Edge απο voda ,εταιρικό χωρίς τιμολόγιο,εισαγωγή Samsung Hellas,τι εγγύηση εχει;

1 η 2 χρόνια;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Edge απο voda ,εταιρικό χωρίς τιμολόγιο,εισαγωγή Samsung Hellas,τι εγγύηση εχει;

1 η 2 χρόνια;

Ευχαριστώ

 

φυσικά και έχει 2 χρόνια

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μπορεί κάποιος να μου πει αν το edge μπορεί να κάνει βίντεο κλήση;;Δεν μου εμφανίζεται καν το εικονίδιο στον dialer και δεν βρίσκω στις ρυθμίσεις το menu που το ενεργοποιεί.

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχω όμως κάτι στα χέρια μου,πως αποδεικνύεται;

Αν ποτέ πας service θα δουν το ΙΜΕΙ και θα έχεις 2 χρόνια από την ημερομηνία κατασκευής..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα δεν μπορω να βρω την βιντεο κληση, δεν υπαρχει καποιο εικονιδιο ουτε καποια ρυθμισει απο το μενου που εχω δει σε καποια βιντεο γνωριςει κανεις κατι? ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα δεν μπορω να βρω την βιντεο κληση, δεν υπαρχει καποιο εικονιδιο ουτε καποια ρυθμισει απο το μενου που εχω δει σε καποια βιντεο γνωριςει κανεις κατι? ευχαριστω.

Απλά δεν την βλέπεις. Εκεί πάνω αριστερά είναι όταν μπαίνεις σε μια επαφή και επιλέγεις να πάρεις τηλ.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge (SM-G925F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...