Jump to content

[Προς κυκλοφορία] HTC One (M9)


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι άλλες φωτογραφίες και σύγκριση κάμερας Μ8 με το Μ9

(αριστερά το Μ9)

 

http://www.sogi.com.tw/mobile/articles/6239319-HTC+One+M9%E3%80%81M8%E5%85%A9%E4%BB%A3%E6%97%97%E8%89%A6%E6%A9%9F%E7%9B%B8%E6%A9%9F%E5%AF%A6%E6%8B%8D%E5%B0%8D%E6%B1%BA%EF%BC%81

Ποιό ωραίες είναι αυτές του M8 ( πιο φωτεινές) έτσι δεν φαίνονται?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 115
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιό ωραίες είναι αυτές του M8 ( πιο φωτεινές) έτσι δεν φαίνονται?

 

Του m9 είναι οι αριστερές και του m8 δεξιά και σου φάνηκαν πιο φωτεινές του m8 μπαμ κάνει ότι του m9 είναι πιο καλυτερες

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το m8 με 4.4.4 και sense 6.0. Από προχτές μου κάνει ένα περίεργο σύμπτωμα το blinkfeed με το facebook. Αρχικά φάνηκε να μην συγχρονίζει με το facebook με αποτέλεσμα να μην φαίνονται τα posts. Το εξανάγκαζα να κάνει συγχρονισμό αλλά πάλι τίποτα. Χθές όταν προσπάθησα πάλι να το αναγκάσω για συγχρονισμό μου πετάει το εξής μήνυμα: Το com.htc.sense.socialplugins σταμάτησε απροσδόκητα. Θέλετε να στείλετε μια αναφορά σφάλματος στην HTC;

Δοκίμασα να απεγκαταστήσω το facebook, το blinkfeed αλλά τίποτα. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Του m9 είναι οι αριστερές και του m8 δεξιά και σου φάνηκαν πιο φωτεινές του m8 μπαμ κάνει ότι του m9 είναι πιο καλυτερες

Το βλέπω από το κινητό. Θα τις δω ξανά στο pc και θα πω. Από το κινητό τις βλέπω την μια κάτω από την άλλη. Οπότε μπορεί και να κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το m8 με 4.4.4 και sense 6.0. Από προχτές μου κάνει ένα περίεργο σύμπτωμα το blinkfeed με το facebook. Αρχικά φάνηκε να μην συγχρονίζει με το facebook με αποτέλεσμα να μην φαίνονται τα posts. Το εξανάγκαζα να κάνει συγχρονισμό αλλά πάλι τίποτα. Χθές όταν προσπάθησα πάλι να το αναγκάσω για συγχρονισμό μου πετάει το εξής μήνυμα: Το com.htc.sense.socialplugins σταμάτησε απροσδόκητα. Θέλετε να στείλετε μια αναφορά σφάλματος στην HTC;

Δοκίμασα να απεγκαταστήσω το facebook, το blinkfeed αλλά τίποτα. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό;

 

Παιδιά συγγνώμη. Λάθος νήμα.

Link to comment
Share on other sites

Του m9 είναι οι αριστερές και του m8 δεξιά και σου φάνηκαν πιο φωτεινές του m8 μπαμ κάνει ότι του m9 είναι πιο καλυτερες

 

Κι εμένα μου άρεσαν περισσότερο του Μ9.

Δεν πετάει φωτιές η κάμερά του, αλλά μια χαρά είναι νομίζω.

Περιμένω κι άλλα δείγματα και αναλύσεις από ανθρώπους που το κατέχουν.

 

Η τιμή που είχε κυκλοφορήσει στη Γερμανία ήταν εξωφρενική πάντως. Περιμένω να δω και στην Αμερική σε τι τιμή θα βγει.

Link to comment
Share on other sites

.

 

Η τιμή που είχε κυκλοφορήσει στη Γερμανία ήταν εξωφρενική πάντως. Περιμένω να δω και στην Αμερική σε τι τιμή θα βγει.

 

Όντως η τιμή του είναι εξωφρενική αν σκεφτείς ότι δεν έχει κάτι το διαφορετικό από το m8 σε σχεδίαση. Μεγάλο λάθος της htc με μια λογική τιμή θα πηγαίνει καλύτερα, και έτσι το σκέφτομαι και εγώ γιατί να το αγοράσω και να μην δώσω κάτι παραπάνω αργότερα να πάρω το galaxy s6

Link to comment
Share on other sites

Σχεδιαστικά μπορεί να μην έχει διαφορά αλλά στα τεχνικά χαρακτηριστικά έχει διαφορές από το M8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εγώ πάντως, μετά από s4, s5 σκέφτομαι πολύ σοβαρά το Μ9. Το μόνο μείον που με απέτρεψε σπό την αγορά του Μ8 πλέον δεν υπάρχει (κάμερα), ενώ το s6 απόκτησε το άλλο σοβαρό μείον για μένα. Δεν παίρνει SD.

Δυστυχώς για μένα, αυτά τα δύο είναι deal brake.

Τώρα, όσο αφορά την όχι αναμενόμενη απόδοση της κάμερας, πιστεύω ότι είναι καθαρά θέμα software. Σ' αυτό τουλάχιστον η HTC έχει δείξει πολύ καλή "συμπεριφορά" στις Μ8 εξετάσεις της!

Μοναδικό ερωτηματικο, ο snap. Ακούγονται διάφορα μή ευχάριστα αλλά αν δεν βγει στην παραγωγή το τηλέφωνο, κανεις δεν ξέρει.:rolleyes:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

 

το διαβασα και εγω...

αν ειναι ετσι...

καληνυχτα....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

 

Ωχ!!!! Γιατί αυτή η εταιρεία πρέπει πάντα να έχει κάτι που να με διώχνει? :blink:

Ας ελπίσουμε ότι όλα αυτά είναι χαζοπροβλήματα προπαραγωγής. (Αν και προπαραγωγή-προπαραγωγή, η παραγωγή πότε θ' αρχίσει τελικά?):confused:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

λεγεται οτι ειναι ακομα σε fw που δεν ειναι τελικο.

 

αυτο μπορει να ισχυει,ομως αν κατεβαζει ᾽᾽στροφες᾽᾽ για να μενει κρυο και βλεπω μειωση ταχυτητας στο UI τι να το κανω και να ειναι και κρυο;

Ο σκοπος ειναι να ειναι κρυο ΚΑΙ γρηγορο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Γρήγορο θα είναι αλλά η qualcom τους χαντακωσε. Αν έχει πρόβλημα το τσιπάκι η HTC δεν είναι θαυματοποιος

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να φανταστώ ότι έβγαλαν στη παραγωγή ένα τόσο προβληματικό soc. :worry:

Ομως τα συνεχόμενα benchmark, αν μάλιστα είναι και στην φόρτιση το κινητό, δεν μπορεί να θεωρηθεί νορμάλ λειτουργία.

Βεβαια από την άλλη είναι ένα stress test όπου δείχνει τις δυνατότηες των chip.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

δεν μας τα λεει καλα ο snap810 :(

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Τα review που βγηκαν δεν μας τα λενε καλα. Μεγαλη απογοητευση η μπαταρια και η καμερα :(

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Τα review που βγηκαν δεν μας τα λενε καλα. Μεγαλη απογοητευση η μπαταρια και η καμερα :(

 

Πραγματικά όλα τα review θάβουν την κάμερα ,είναι όντως μια απογοήτευση πραγματικά εκεί στην htc δεν μπορώ να καταλάβω τι θέλουν να κάνουν φέτος πάνε φουλ για να το κλείσουν το μαγαζι

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται με καλύτερο cpu και ίδια οθόνη να πετυχαίνουν χειρότερη μπαταρία άραγε? Εγώ περίμενα 15 ώρες wifi φέτος (12 το m8 με lolipop) και έπιασαν 7. Απογοήτευση
Link to comment
Share on other sites

Το OIS θα λείψει απ την κάμερα.Μακάρι τουλάχιστον να την βελτιώσουν όσο μπορούν με κάποια updates.Αν η κάμερα ήταν καλύτερη θα ήταν η καλυτερη επιλογή.Πώς τα καταφέρνουν κάθε χρόνο να κάνουν ένα ή πολλά λάθη που της στερούν την απόλυτη συσκευή,δε μπορώ να το καταλάβω.
Link to comment
Share on other sites

πατατα εκαναν με την μπαταρια.

Το εθαψαν.

 

 

Πατάτα η μπαταρία, πατάτα η οθόνη (σύμφωνα με το anandtech φαίνεται να είναι υποδεέστερη του Μ8), καυτή πατάτα με τον επεξεργαστή (βελτιώνεται με το upadate), πατάτα με την προς το χειρότερο εξέλιξη του ίδιου σχεδίου (αλήθεια αυτό το μάυρο χοντροπλαστικό πλαίσιο γύρω από την κάμερα τι το ήθελαν, αφού είναι από ζαφείρι; ), πατάτα με την κάμερα (προς το παρόν, αλλά επιδέχεται βελτίωσης).

Και να θέλεις να το πετύχεις, είναι δύσκολο το 4/4.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά όλα τα review θάβουν την κάμερα ,είναι όντως μια απογοήτευση πραγματικά εκεί στην htc δεν μπορώ να καταλάβω τι θέλουν να κάνουν φέτος πάνε φουλ για να το κλείσουν το μαγαζι

 

Δεν είναι έτσι ακριβώς. H κάμερα μετά το update είναι αρκετά καλύτερη και σε αρκετά review λένε και καλά λόγια. Σίγουρα δεν είναι από τις καλύτερες αλλά δεν είναι για πέταμα. Για παράδειγμα από το GSMArena:

The new 20MP main camera produces nice-looking photos, there is enough detail, but there is lots of luminance noise too. It seems HTC chose not to tune the noise levels down in order to keep as much detail as possible and we can live with that. The dynamic range is above average, which has become a rarity these days. Photos are amazingly sharp. We are more than pleased with the way the camera picks exposure and colors, even in mixed light. White balance is on spot, too.

 

While the images aren't as spectacular as we've expected, the results came out better than other 20MP shooters, say Xperia Z3, and are a huge improvement over the 4MP UltraPixel samples taken with the previous HTC One (M8) model.

 

 

Το χειρότερο για μένα είναι ότι δεν κατάφεραν να φτάσουν έστω την μπαταρία του Μ8 ενώ στα χαρτιά όλα ήταν καλύτερα για καλύτερη απόδοση. Το συμπέρασμα είναι ότι δεν αξίζει το upgrade από το M8, αλλά δεν έχουν όλοι οι υποψήφιοι αγοραστές το Μ8.

Νομίζω ότι φέτος τα πράγματα δεν θα πάνε τόσο καλά για την HTC και θα βασιστεί πολύ στις υπόλοιπες συσκευές της τύπου Desire.

Προσωπικά, εξακολουθώ να το σκέφτομαι για αντικαταστάτη του Μ7 αλλά χωρίς να καίγομαι ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Πατάτα η μπαταρία, πατάτα η οθόνη (σύμφωνα με το anandtech φαίνεται να είναι υποδεέστερη του Μ8), καυτή πατάτα με τον επεξεργαστή (βελτιώνεται με το upadate), πατάτα με την προς το χειρότερο εξέλιξη του ίδιου σχεδίου (αλήθεια αυτό το μάυρο χοντροπλαστικό πλαίσιο γύρω από την κάμερα τι το ήθελαν, αφού είναι από ζαφείρι; ), πατάτα με την κάμερα (προς το παρόν, αλλά επιδέχεται βελτίωσης).

Και να θέλεις να το πετύχεις, είναι δύσκολο το 4/4.

 

We did notice a difference in regards to how hot the phone got under use. It took a longer time for the the One M9 to get hot, but ultimately, it still did get as hot as before.

Another change that we did notice after the update is the measurable performance of the smartphone. Before the update it got 4020 points on GeekBench (down to 3761 after the update) and 57900 on AnTuTu (down to 51727 after the update). The single and multi-core CPU scores as calculated by BaseMark OS II 2.0 were slightly higher before the update, too. On the other hand, the GPU benchmarks showed no change at all so we suspect HTC has changed the main CPU throttling policy in relation to the internal device temperature.

 

 

ελα ντε.

;)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...