Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire 820


keltonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο πλαίσιο της IFA 2014,η HTC ανακοίνωσε επίσημα νέο μέλος τη σειράς Desire, το HTC Desire 820 που είναι η συνέχεια του HTC Desire 816 και έρχεται με 64-bit επεξεργαστή. Το HTC Desire 820 είναι το πρώτο κινητό με Snapdragon 615 (MSM8939), που έχει octa-core CPU με 8 Cortex-A53 πυρήνες, 4 χρονισμένους στα 1.5GHz και 4 στο 1.0GHz μαζί με Adreno 405 GPU.

 

Υπαρχει και μια έκδοση που ονομάζεται HTC Desire 820s που χρησιμοποιεί τον ταχύτερο 64bit octa-core επεξεργαστή της MediaTek τον MT6752 1.7GHz και θα κυκλοφορήσει άμεσα στην Κίνα, αλλά δεν έχει γίνει γνωστή η τιμή και αν θα το δούμε σε άλλες αγορές.

 

Επίσης η HTC παρουσιασε και μια έκδοση το HTC Desire 820 mini με οθόνη αφής 5 ιντσών ανάλυσης 720p, μια εμπρόσθια camera των 5 Megapixel και μια κύρια camera 8 Megapixel .

 

Η υποστήριξη 64-bit σημαίνει ότι θα είναι πιο εύκολο να παίζει παιχνίδια και να τρέχει βαριές εφαρμογές χωρίς να χαλάει η μπαταρία πολύ γρήγορα. Όμως οι αλλαγές αυτές θα γίνουν αισθητές όταν η Google κυκλοφορήσει την επόμενη έκδοση του Android με support για 64-bit. Η HTC επεσήμανε ότι το HTC Desire 820 θα πάρει Android L, αλλά δεν είπε συγκεκριμένη ημερομηνία.

 

Κατά τα άλλα, το HTC Desire 820 έχει 5.5 ιντσών οθόνη με ανάλυση 1280x720px, 13 megapixel εξωτερική κάμερα, 8 megapixel κάμερα στην μπροστινή πλευρά, 2GB RAM, 16GB ενσωματωμένη μνήμη, 2,600mAh μπαταρία και BoomSound ηχεία ενώ το πάχος του είναι στα 7.74mm.

 

Σε αναμονή κάποιος που το παρέλαβε να μας πει εντυπώσεις .

 

 

http://drop.ndtv.com/TECH/product_database/images/942014123347PM_635_htc_desire_820.jpeg

Edited by keltonas
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδες δεν το εχει κανεις?? Στα 270 ευρω παιζει πλεον.....πολυ θα ηθελα να ακουσω αποψεις απο καποιον που το εχει πιασει στα χερια του!!! :ninja::ninja:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ο πρωτος κατοχος που θα γραψει εντυπωσεις ας μου στειλει ενα PM για να κανονισουμε να του δωσω/στειλω ενα tempered glass που εχω στην κατοχη μου και πιθανολογω πως ταιριαζει στην συσκευη. Για Lumia 820 εκανα παραγγελια, αλλα αυτο που μου εστειλαν ειναι για οθονη 5.5 ιντσων και νομιζω πως ειναι για το HTC 820 (οι διαστασεις ειναι 13.75cm x 7.50cm).

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα

 

Εχει εναν φιλος μου το HTC Desire 820s το octa-core με τον MediaTek τον MT6752

 

Δεν εχει Ελληνικα, υπαρχει γιατρεια να βαλουμε Ελληνικα ?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για την οποια απαντηση :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υπαρχει,παραγγειλα και εγω και το εστειλα πισω.Αφου μου ειχαν επιβεβαιωσει οτι ειναι ευρωπαικο και εχει ελληνικα.Τελικα ηταν Ινδια μερια και εννοειτε χωρις εγγυηση.

 

Υ.Γ υποψιαζομαι οτι το πηραμε απο το ιδιο καταστημα.

Edited by a_tsa
Link to comment
Share on other sites

Φοβερη συσκευη.Το πηρα δωρο στην γυναικα,μετα απο παιδεμα βεβαια αλλα το πηραμε.Ελληνικο εννοειτε.Θα το δουλεψω λιγο και θα σας πω εντυπωσεις.

Η πρωτη εντυπωση παντος ειναι θετικοτατη.

Link to comment
Share on other sites

καλομιλητο να ειναι !

Ποιο πηρατε, με το Snapdragon 615 ή με τον MediaTek ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε.

Εννοείται με τον smartdragon.;)

Παντως ειναι απιστευτα λεπτο,φοβερο κρατημα στο χερι,σχεδον απόλυτο στο πατημα(εξοικονομηση on),γρηγορο στην κυληση,αρκετα καλη φωτο,φοβερη η μπροστινη καμερα,μπαταρια δεν ξερω ακομα αλλα καλά δειχνει να τα παει.Αν ειχε και FHD οθονη πιστευω θα ηταν top.

Παντως σκεφτομαι να το κάνω τραμπα για λιγο με το νοτελι μου.

Παραγγείλα και μια Don't view να δουμε πως δουλευει.

Τωρα με τζαμακι δεν ξερω τι να κανω,εχει κάποιος κανα λινκ νε κανα τζαμακι να προτείνει?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Παιδιά καλησπέρα. Παράξενο (;) πρόβλημα: στο 820, ενώ τα ηχεία λειτουργούν κανονικότατα σε κάθε εφαρμογή, όταν με παίρνουν τηλέφωνο λειτουργεί μόνο η δόνηση. Τι πείραξα τα προφίλ, τι άλλαξα ήχους, ό,τι πέρασε από το μυαλό μου το έκανα. Έχει κανείς καμιά ιδέα / γνώση; Ευχαριστώ!
:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

καλημέρα,

 

έχω το HTC Desire 820 G+ και δεν έχει ελληνικό menu όταν πάω να αλλάξω τη γλώσσα δεν έχει καθόλου την ελληνική γλώσσα

 

μήπως ξέρετε πως μπορώ να τη βάλω?

ευχαριστώ παρα πολύ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...