Jump to content

KingZone N3 Plus


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το μαθαίνεις αφού την πάθεις και άντε να μην έχεις bacup τα data να ξαναστήνεις τηλέφωνο απο την αρχή:(

είναι για γέλια τελικά πάνε να φτιάξουν υπάρχοντα σφάλματα και δημιουργούν άλλα πολύ σοβαρότερα.

Καλά που το πούλησα και ησύχασα:lol:.

 

Εμείς φίλε συγνώμη αλλά δώσαμε 140,άλλοι που δώσανε 500 και έχουν τέτοια και χειρότερα βλέπε samsung s5 τη να πούνε?Και στο λέω από πρώτο χέρι γιατί πολύ φίλος δουλεύει στο servise της samsung αυτός μου είπε τη να κάνω,σε μία από τις τελευταίες ενημερώσεις δεν τους δούλευε η κάμερα και περίμεναν την επόμενη για να διορθωθεί το πρόβλημα:lol:.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 477
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα παλι η γυναικα μου μου ειπε οτι αν το αγγιξω θα με κοψει τα χερια.:lol::lol::lol::pΤΟ 2017 μπορει και να κανω καμια αναβαθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Εμείς φίλε συγνώμη αλλά δώσαμε 140,άλλοι που δώσανε 500 και έχουν τέτοια και χειρότερα βλέπε samsung s5 τη να πούνε?Και στο λέω από πρώτο χέρι γιατί πολύ φίλος δουλεύει στο servise της samsung αυτός μου είπε τη να κάνω,σε μία από τις τελευταίες ενημερώσεις δεν τους δούλευε η κάμερα και περίμεναν την επόμενη για να διορθωθεί το πρόβλημα:lol:.

 

Σωστά τα λες εκεί το κλάμα είναι με μαύρο δάκρυ.Το έχω ξαναγράψει το μεγάλο μείον ειναι ότι δεν ασχολείται κανείς ανεξάρτητος Developer.Για την ώρα Ξαναχαίρωμε μετά απο χρόνια το αγαπημένο μου Καιζεράκι!!!![ATTACH]60550[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μαθαίνεις αφού την πάθεις και άντε να μην έχεις bacup τα data να ξαναστήνεις τηλέφωνο απο την αρχή:(

είναι για γέλια τελικά πάνε να φτιάξουν υπάρχοντα σφάλματα και δημιουργούν άλλα πολύ σοβαρότερα.

Καλά που το πούλησα και ησύχασα:lol:.

 

Όχι ρε συ. Έβγαλα τη μπαταρία, έκλεισε και όταν ξανάνειξε απλά απενεργοποίησα τα gestures.

Όλα δουλεύουν μια χαρά. Απλά έκαναν βλακεία στην τελευταία αναβάθμιση και πείραξαν κατά λάθος κάτι.

Πιστεύω ότι θα διορθωθεί σύντομα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά τις 2 τελευταίες ενημερώσεις φίλε mannolia βλέπω ότι έχει θέμα με την μπαταρία.Απο το πρωί με full φόρτιση και χωρίς καθόλου πήραγμα καμιά 10αρια τηλέφωνα μόνο αυτό,όλα κλειστά και 5-6 εφαρμογές που έχω κατεβασμένες κλειστές τώρα είμαι στο 65%.Πιστεύω να τους έγραψες και κάτι για τη μπαταρία.

 

Η μπαταρία, με περίπου 1 ωρίτσα internet και καμιά 10αρια τηλέφωνα, στις 24ώρες είμαι στι 72%.

 

Έχω παρατηρήσει ότι μέσα σε λίγες ώρες απο τη φόρτηση πέφτει στο 80-85%. (περίπου 12 ώρες)

Μετά για άλλες 24 ώρες πέφτει στο 55-60%

Μετά για άλλες 24 ώρες πέφτει στο 30-35%

Αυτό σύνολο μας δίνει 3 μέρες, αλλά εξηγούμαι. πχ απο πρωϊ δευτέρας - βράδυ τετάρτης (με 2 νύχτες μέσα). ΜΕΓΙΣΤΟ.

Συνήθως φορτίζω στις 2 μέρες για να είμαι άνετος.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος N3 plus περίπου ένα μήνα . Σε γενικές γραμμές είμαι/ήμουν πολύ ευχαριστημένος ! Όμορφο , ελαφρύ , γρήγορο , εύκολο στη χρήση και η μπαταρία σχετικά καλή ( ανάλογη βέβαια με τη χρήση που του κάνεις ) ... Χθες το βράδυ έκανα την τελευταία αναβάθμιση που μου ζήτησε το σύστημα c211_tz_3m_k268_20150505 και από εκεινη την ώρα το κινήτο ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ . Λειτουργεί κανονικά δεχομαι κλήσεις - mail ειδοποιησεις αλλά μόνο τις ακούω ...δεν τις βλέπω . Η οθόνη είναι ΜΑΥΡΗ και άραχνη ! Έκανα επαναφορα ρυθμίσεων μπας και διορθωθεί κάτι αλλά ΤΙΠΟΤΑ ! Τι μ προτείνετε ? να επικοινωνήσω με to2c να ζητησω τα λεφτα μου πίσω ( το αγόρασα μεσω paypal ) , να επικοινωνησω με Kingzone , υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω ...Κρίμα να υπάρχουν προβλήματα σε καινούργιο κινητο ! Όχι τπτ άλλο περιμένω και δεύτερο Kingzone σε λίγες μέρες.... ΒΟΗΘΕΙΑ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις αγόρασα το τηλέφωνο από το Bangggod και ενώ μου αναγνωρίζει τις SIM δεν βρίσκει σήμα.Έχω δοκιμάσει με διάφορες κάρτες σε Vodafone kai Cosmote αλλά τίποτα.Υπάρχει περίπτωση να είναι κλειδωμένο;Αν ναι πως το ξεκλειδώνω;
Link to comment
Share on other sites

Μιλώντας με την to2c μου λενε οτι εκεινοι ΔΕΝ προτείνουν να γίνονται οι αναβαθμίσεις !! Άκουσον - ακουσον .... Είμαι σε πρωιμο στάδιο να μετανιώσω την ώρα και την στιγμή που το παράγγειλα ...
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε συ. Έβγαλα τη μπαταρία, έκλεισε και όταν ξανάνειξε απλά απενεργοποίησα τα gestures.

Όλα δουλεύουν μια χαρά. Απλά έκαναν βλακεία στην τελευταία αναβάθμιση και πείραξαν κατά λάθος κάτι.

Πιστεύω ότι θα διορθωθεί σύντομα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Η μπαταρία, με περίπου 1 ωρίτσα internet και καμιά 10αρια τηλέφωνα, στις 24ώρες είμαι στι 72%.

 

Έχω παρατηρήσει ότι μέσα σε λίγες ώρες απο τη φόρτηση πέφτει στο 80-85%. (περίπου 12 ώρες)

Μετά για άλλες 24 ώρες πέφτει στο 55-60%

Μετά για άλλες 24 ώρες πέφτει στο 30-35%

Αυτό σύνολο μας δίνει 3 μέρες, αλλά εξηγούμαι. πχ απο πρωϊ δευτέρας - βράδυ τετάρτης (με 2 νύχτες μέσα). ΜΕΓΙΣΤΟ.

Συνήθως φορτίζω στις 2 μέρες για να είμαι άνετος.

Τι να πώ, πάντως και στο δικότους φόρουμ τους τα λένε κανονικά.

Μιλώντας με την to2c μου λενε οτι εκεινοι ΔΕΝ προτείνουν να γίνονται οι αναβαθμίσεις !! Άκουσον - ακουσον .... Είμαι σε πρωιμο στάδιο να μετανιώσω την ώρα και την στιγμή που το παράγγειλα ...

Προφανώς ξέρουν τι μ@λ@κίες κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος N3 plus περίπου ένα μήνα . Σε γενικές γραμμές είμαι/ήμουν πολύ ευχαριστημένος ! Όμορφο , ελαφρύ , γρήγορο , εύκολο στη χρήση και η μπαταρία σχετικά καλή ( ανάλογη βέβαια με τη χρήση που του κάνεις ) ... Χθες το βράδυ έκανα την τελευταία αναβάθμιση που μου ζήτησε το σύστημα c211_tz_3m_k268_20150505 και από εκεινη την ώρα το κινήτο ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ . Λειτουργεί κανονικά δεχομαι κλήσεις - mail ειδοποιησεις αλλά μόνο τις ακούω ...δεν τις βλέπω . Η οθόνη είναι ΜΑΥΡΗ και άραχνη ! Έκανα επαναφορα ρυθμίσεων μπας και διορθωθεί κάτι αλλά ΤΙΠΟΤΑ ! Τι μ προτείνετε ? να επικοινωνήσω με to2c να ζητησω τα λεφτα μου πίσω ( το αγόρασα μεσω paypal ) , να επικοινωνησω με Kingzone , υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω ...Κρίμα να υπάρχουν προβλήματα σε καινούργιο κινητο ! Όχι τπτ άλλο περιμένω και δεύτερο Kingzone σε λίγες μέρες.... ΒΟΗΘΕΙΑ

 

Περνα αυτη την ρομ που δεν εχει την τελευταια αναβαθμιση αν δεν βρεις λυση

 

20150314_c211_tz_3m_k268_b1_3_7_20.rar ρομ απο την kingzone και τα sp flash tool

οδηγιες θα βρεις στο google

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος N3 plus περίπου ένα μήνα . Σε γενικές γραμμές είμαι/ήμουν πολύ ευχαριστημένος ! Όμορφο , ελαφρύ , γρήγορο , εύκολο στη χρήση και η μπαταρία σχετικά καλή ( ανάλογη βέβαια με τη χρήση που του κάνεις ) ... Χθες το βράδυ έκανα την τελευταία αναβάθμιση που μου ζήτησε το σύστημα c211_tz_3m_k268_20150505 και από εκεινη την ώρα το κινήτο ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ . Λειτουργεί κανονικά δεχομαι κλήσεις - mail ειδοποιησεις αλλά μόνο τις ακούω ...δεν τις βλέπω . Η οθόνη είναι ΜΑΥΡΗ και άραχνη ! Έκανα επαναφορα ρυθμίσεων μπας και διορθωθεί κάτι αλλά ΤΙΠΟΤΑ ! Τι μ προτείνετε ? να επικοινωνήσω με to2c να ζητησω τα λεφτα μου πίσω ( το αγόρασα μεσω paypal ) , να επικοινωνησω με Kingzone , υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω ...Κρίμα να υπάρχουν προβλήματα σε καινούργιο κινητο ! Όχι τπτ άλλο περιμένω και δεύτερο Kingzone σε λίγες μέρες.... ΒΟΗΘΕΙΑ

 

Το γράφουμε ποίο πάνω.Θα βγάλεις τι μπαταρία,θα την ξαναβάλεις και μόλις ανοίξεις το τηλέφωνο θα πας και θα απενεργοποιήσεις το Screen gestures.Πιστεύω να είσαι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη, έφτασε και το 4G της WIND.

Έχω αλλάξει την κάρτα σε 4G και όπου βρίσκει σήμα, αλλάζει κανονικά απο 3G/4G.

Αυτό το gestures να φτιάξει και όλα τα άλλα καλά.

Δευτερεύον θέμα, χωρίς να επιρρεάζει τη λειτουργία του κινητού, αλλά μου αρέσει. Σου δίνει και στύλ να το ανοίγεις έτσι. Πώς να το κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρειτε δεν το ειχα προσεξει ! Ευχαριστω για την βοηθεια . Θα το κανω και βλέπουμε ...Απο δω και περα συνεχιζω τις αναβαθμίσεις ή σε επόμενη αναβαθμιση θα διορθωνουν κατι και θα χαλανε κατι αλλο ? Συμβουλη ζητάω ...
Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη, έφτασε και το 4G της WIND.

Έχω αλλάξει την κάρτα σε 4G και όπου βρίσκει σήμα, αλλάζει κανονικά απο 3G/4G.

Αυτό το gestures να φτιάξει και όλα τα άλλα καλά.

Δευτερεύον θέμα, χωρίς να επιρρεάζει τη λειτουργία του κινητού, αλλά μου αρέσει. Σου δίνει και στύλ να το ανοίγεις έτσι. Πώς να το κάνουμε.

 

Kαι εγω σημερα Μοναστηριου κοντα στα Κτελ επιασα 4G.:)

Link to comment
Share on other sites

Για ελληνικό λεξικό - ορθογράφο απλα κατεβάζεις το Google Keyboard απο το playstore και το εγκαθιστάς. Έχει by default το Λατινικό πληκτρολόγιο ενεργοποιημένο. Εσυ μπάινεις στις ρυθμίσεις του κ ενεργοποιείς την ελληνική γλώσσα ( ετσι κατεβάζει αυτόματα το λεξικό) ώστε να έχεις 2 γλώσσες εισόδου στο πληκτρολόγιο.

Υπάρχουν κι άλλα apps πληκτρολόγια όμως το Google ειναι το πιο ελαφρύ και είναι της μητρικής εταιρείας.

Άσχετο : Το πληκτρολόγιο αυτό είναι ολόιδιο με αυτό που ήδη έχουν όλα τα κινητά απο την Κίνα απλά στην προεγκατεστημένη έκδοση δεν σου δίνει δυνατότητα να κατεβάσεις λεξικό κ να έχεις ορθογράφο για την ελληνική παρα μόνο για 3-4 ευρωπαϊκές γλώσσες.

Επίσης καλό είναι και το GoKeyboard απλά βαρύ.

Link to comment
Share on other sites

Νέο update (Kingzone N3 plus 20150509 OTA update).

http://forum.kingzone.cc/forum.php?mod=viewthread&tid=288&extra=page%3D1

 

Update details:

1.Optimize the battery consumption (Βελτίωση μπαταρίας ? Για να δούμε)

2.Fix the bug in screen waking up (Τα gestures επανήλθαν)

3.Optimize the effect(auto focus) of front camera (Αξιόλογη βελτίωση)

4.Enhance the volume of music playing in the earphone mode (Αξιόλογη βελτίωση)

 

Το κατέβασα και όντως ισχύουν. Το (1) θα το δούμε στην πορεία. Πάρα πολύ καλά !!!

 

Στο επίσημο forum της Kingzone (http://forum.kingzone.cc/portal.php), αν;άρτησα post, με θέμα "Kingzone N3 Plus - More Gestures Option".

http://forum.kingzone.cc/forum.php?mod=viewthread&tid=289&extra=page%3D1

 

Απ' ότι κατάλαβα το forum το διαβάζουν γιατί κάθε ανάρτηση εγκρίνεται πρίν αναρτηθεί. Έτσι ενημερώνονται και για τα προβλήματα.

Φτιάξτε λογαριασμό, κάντε επικαιροποίηση το email σας και κάντε αναρτήσεις εκεί. Το θέμα gestures είδατε πόσο γρήγορα λύθηκε.

Τους ξέφυγε, αλλάτο καλό είναι υποστηρίζουν ενεργά το προϊόν και αυτό δείχνει συνέπεια απο την εταιρία.

Edited by mannolia
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το Google keyboard!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάποια βελτίωση στο θέμα βελτίωσης ήχου όταν μιλάμε για μου λένε οτι ακουγομαι χαλιά!

Link to comment
Share on other sites

Ωφείλω ένα πολύ μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και ΜΠΡΑΒΟ στο forum για την συνεχή ενημέρωση και καθοδήγηση για όσα προβλήματα έχουμε συναντήσει οι κάτοχοι του Ν3 PLUS.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερώτηση που θα σας ήμουν ευγνώμων αν με βοηθουσατε... το κινητο το ειχα στειλει πισω και τωρα αυριο μεθαυριο θα ειναι στα χερια μου ειναι σωστο να του κανω ολες τις αναβαθμησεις με μια? δλδ 5-6 συνεχομενα...;)

Ευχαριστω προκαταβολικα :)

Link to comment
Share on other sites

Εφόσων το παρελαβες απο την μητρική εταιρεία, πολύ πιθανόν να έχουν ηδη εγκαταστήσει τα updates.

Θα επιλέξεις update μέσα απο το λογισμικό κ θα ακολουθησεις τα βήματα που θα σου υποδείξει.

Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενο update που χαλούσε τα gestures το προσπέρασα κι ετσι τη γλίτωσα...

Είπα να κάνω το τελευταίο 20150509 μιας κι ο manolia ανεφερε καλά λόγια.

Ε, λοιπόν έχω φάει φρίκη!! Το κινητό ενω βλέπει το δίκτυο WiFi μου δεν συνδέεται με τίποτα!

Έκανα διαγραφή και ξαναπέρασα password αλλά τίποτα!

2-3 φορές που η οθόνη μπήκε σε sleep mode έκανα αμάν να το ξυπνήσω!!!

Κι ακόμα δεν έχω ανακαλύψει τι άλλο kinder εκπληξη - πρόβλημα με περιμένει....

Είμαι αναγκασμένος να περιμένω μέχρι το επόμενο update μήπως διορθωθεί ή να επαναφέρω τη συσκευή στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και μετά να ξανακάτσω να το σετάρω...! I hate this!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια θα περιμενω να ανεβει η κατασταλαγμενη ROM...Εχω σεταρει το κινητο ετσι ωστε παει μια χαρα.Μια φορα τα χρειαστηκα δεν χρειαζεται και δευτερη.:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...