Jump to content

KingZone N3 Plus


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

gpanta_65 Πήγαινε αναζήτηση Ορολογία του Android στο post #5 για να δεις τη είναι το root,αν έχεις υπομονή διάβασε και τα αλλα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 477
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έψαξα στην επίσημη ιστοσελίδα και στο FB και βρήκα 2 email, απο τα οποία πήρα απάντηση.

1ο email: winnie.xie@mykingzone.com

2ο email: kingzonegroup@outlook.com (από αυτό μου είπαν να στείλω email εδώ: hubert@mykingzone.com)

 

Παραθέτω λοιπόν το email που έστειλα στις 8 Απρ 2015, σε winnie.xie@mykingzone.com και hubert@mykingzone.com.

Ελπίζω σύντομα όλα να λυθούν.

http://i.imgur.com/AOKcGQd.png

Πήρα μία απάντηση (14 Απρ 15). Ελπίζω κάτι να γίνει στα επόμενα updates.

Το ότι αργεί το επόμενο ενω είχαν βγεί 2-3 απανωτά, καλό μου φαίνεται.

 

http://i.imgur.com/UmHTRBB.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια τους εστειλα το παρακατω e-mail με καποια προβληματα που αντιμετωπιζω στοwinnie.xie@mykingzone.com (ευχαριστω τον φιλο mannolia) :

Good evening. Besides the problem with the weak ringtone to kingzone V3 plus there is another problem, but not always. Sometimes when you finish some chat with another phone, the monitor continues to be black for some time. I once had to work properly, remove its battery.Thank you. και αμεσα μου απαντησαν με αυτο: Dear Sir,

 

So sorry to hear that the phone with problem.

 

Would you pls kindly try to click the following link to download the software for updating, it maybe can help you to solve that problem.

http://www.kingzone.cc/download2.aspx

 

May i know where did you buy it from? and where are you come from?

Επειδη ειναι η πρωτη φορα που μου τυχαινει κατι τετοιο,κανω το κατεβασμα ολων των αρχειων κατευθειαν στο κινητο η μεσω υπολογιστη? Ο ογκος του ειναι 524 mb,υπαρχει update se driver,rom και tools. Πως γινεται?Βοηθειαααα

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα και ειμαι στο σταδιο των updates.Κατεβαζω τωρα την προχθεσινη αναβαθμιση 13-4-2015...θα ακολουθησεις φωτορεπορταζ.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ,γκαντέμης, ούτε ξεκίνησε καν,λόγω έλλειψης στοκ από το Gearbest!:cry:

Μου πρότειναν τα εξής :

Regarding item(s): KINGZONE N3 Plus 5.0 inch Android 4.4 4G Smartphone

We expect to receive the goods in 7 to 15 days.

 

1.We kindly ask you to wait. Once we receive the stock from the vendor,we will ship your package immediately.

2.Cancel the item and we will refund you.

3.Change the item,please browse our website to find a similar item and send us the link(just as http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_170576.html) of the item you would like instead by replying to this message).

Είπα να περιμένω μια και δεν βιάζομαι, μου ήρθε και η θήκη.

 

Τελικά το έστειλαν σήμερα με Netherlands Post Registered SF, δεν πήρε τόσες μέρες τελικά:D

Ελπίζω σύντομα παραλαβή !!!

Link to comment
Share on other sites

ANAMENO KAI ΕΓΩ ΠΑΡΑΡΑΒΗ ΑΠΟ BANGGOOD TO KINGZONE N3 Plus LTE.ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ!!!!:)

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθησα τα βηματα του Mannolia και το τηλεφωνο απλα ειναι καταπληκτικο.Τελεια αποκριση, ολες οι δυνατοτητες (wifi,bt, finger scanner, gps σημα κυψελης με wind, window function) δουλευουν αψογα.Εγινε ελεγχος για ιους με CM security k' Avast mobile Security και απομακρυνθηκε το Broadanywhere.Eπισης διεγραψα μια εφαρμογη που (τελειωνε σε dress) που ζητουσε δικαιωματα τοποθεσιας , μικροφωνου κλπ.Περισσοτερα προσεχως.
Link to comment
Share on other sites

Μια ιδεα των δυνατοτητων της καμερας απογευματινες ωρες και μεσημεριανες ωρες.:) Edited by specguard
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κλείνουμε 1 βδομάδα και η εντυπώσεις είναι μόνο θετικές.Θα το φορτίσω τώρα από την κυριακή βράδυ,με όλα ανοιχτά wifi bluetooth φωτεινότητα full βγάζει 1/5 μέρα βλέπουμε κιόλας γιατί αυτή είναι η τέταρτη φόρτιση,ίντερνετ τρέξιμο έχω λάπτοπ indel core i7 και το ακολουθεί.Camera πολύ καλή για μένα τουλάχιστον τη μέρα.Για προβλήματα πού αναφέρουν ποίο πάνω μέχρι στιγμής δεν έχουμε και έτσι να πάμε.Αυτά για αρχή.
Link to comment
Share on other sites

Περίπου 1 μήνα το έχω και λειτουργεί θαυμάσια.

Έχω την εντύπωση ότι μετά το τελευταίο update, λίγο βελτιώθηκε και η μπαταρία.

Όλα τα άλλα που είχα αναφέρει δεν τα ξαναπαρατήρησα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος κατοχος της συσκευης να μου πει αν λειτουργει η πυξιδα και αν υποστηρίζει OTG?

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος κατοχος της συσκευης να μου πει αν λειτουργει η πυξιδα και αν υποστηρίζει OTG?

Ευχαριστω!!

 

OTG, ΝΑΙ. Έχει και το καλώδιο μέσα.

Και πυξίδα έχει. Απλά λείπει το app. Εγώ κατέβασα αυτό ΕΔΩ, και είμαι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

OTG, ΝΑΙ. Έχει και το καλώδιο μέσα.

Και πυξίδα έχει. Απλά λείπει το app. Εγώ κατέβασα αυτό ΕΔΩ, και είμαι μια χαρά.

Ευχαριστω για την απαντηση!!

Link to comment
Share on other sites

Περίπου 1 μήνα το έχω και λειτουργεί θαυμάσια.

Έχω την εντύπωση ότι μετά το τελευταίο update, λίγο βελτιώθηκε και η μπαταρία.

Όλα τα άλλα που είχα αναφέρει δεν τα ξαναπαρατήρησα.

 

Φιλε Mannolia ποιον launcher χρησιμοποιεις? Ποση Ram συνηθως σου δεσμευει?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Mannolia ποιον launcher χρησιμοποιεις? Ποση Ram συνηθως σου δεσμευει?

 

launcher, τον δικό του.

Εννοείται ότι τα βασικά apps τρέχουν κανονικά και συνήθως έχω και 850Μb ελεύθερη ram. Εάν κάνω restart τότε έχω 1Gb ελεύθερη ram.

Link to comment
Share on other sites

Ετρεξα μια εφαρμογη για την μπαταρια και ειχε βγαλει το συγκεκριμενο αποτελεσμα.https://play.google.com/store/apps/details?id=com.BoshBashStudios.batterylife&hl=el
Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα σημερα. Γιατι μου λεει οτι εχει 8GB μνημη αντι για 16?????

 

Κρατάει τα 8gb για ανάγκες λειτουργικού και δίνει τα υπόλοιπα 8gb, ώς αποθηκευτικό εσωτερικό χώρο.

Βάλε μια SD CARD (16 ή 32gb) και στις ρυθμίσεις βάλε ώς αποθηκευτικό χώρο την κάρτα. Έτσι φωτό+Video που θα τραβάς θα πηγαίνουν εκεί και είσαι μια χαρά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ετρεξα μια εφαρμογη για την μπαταρια και ειχε βγαλει το συγκεκριμενο αποτελεσμα.https://play.google.com/store/apps/details?id=com.BoshBashStudios.batterylife&hl=el

 

Τελικά σου έκανε δουλειά ?

Link to comment
Share on other sites

Tην ειχα τρεξει αμεσως οποτε δεν εχω σημειο αναφορας.Απο την αλλη εβγαλε οτι η μοαταρια ειχε καποια κελια μη ενεργα. Θεωρω οτι τελικα ειναι θεμα λειτουργικου, ας ελπισουμε οτι θα εχουμε καποια εξελιξη σε αυτο το θεμα.Κατα τα αλλα το κινητο τα σπαει.
Link to comment
Share on other sites

Tην ειχα τρεξει αμεσως οποτε δεν εχω σημειο αναφορας.Απο την αλλη εβγαλε οτι η μοαταρια ειχε καποια κελια μη ενεργα. Θεωρω οτι τελικα ειναι θεμα λειτουργικου, ας ελπισουμε οτι θα εχουμε καποια εξελιξη σε αυτο το θεμα.Κατα τα αλλα το κινητο τα σπαει.

 

ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΥΜΦΩΝΟΣ. Το κινητό τα σπάει.

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγω τα δεδομένα κ δεν συνδέετε. Μήπως πρέπει να κατεβάσω της ρυθμίσεις της Vodafone? Στα μηνύματα στα ελληνικά προβλέψει λέξεων ορθογραφία τ9 πως μπαίνουν? Μέθοδο πληκτρολόγησης με σύρσιμο υπάρχει?
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή γράφουν οτι ειναι μουφα αν ψαξεις στο google (οχι στο play) και τείνω να το πιστέψω με βάση αυτά που ξέρω για μπαταρίες, από εσάς που την βάλατε έχει δει κανείς αποτέλεσμα; Εγω έχω το battery saver pro, το οποίο απλά φροντίζει να κλείνουν εφαρμογές ενεργοβόρες κάτι βέβαια που μπορεί να κάνει κάποιος και χωρίς το πρόγραμμα και με την χρήση που κάνω 2 μερούλες κρατάει η μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...