Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H Βέφα ξαναχτυπά.Μετά τον "ντολμαδοπαρασκευαστή",τωρα την πετυχαινω σε μια διαφημιση τηλεμαρκετινγκ,παρομοιας αισθητικης, για φουρνακι Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

H Βέφα ξαναχτυπά.Μετά τον "ντολμαδοπαρασκευαστή",τωρα την πετυχαινω σε μια διαφημιση τηλεμαρκετινγκ,παρομοιας αισθητικης, για φουρνακι

 

Να θυμίσω πως αυτό με τον "περιβόητο" ντολμαδοπαρασκευστή (ναι, το έχουμε στο σπίτι μας δυστυχώς), έγινε πριν 5 χρόνια στο ίδιο κανάλι, αυτό που είναι σήμερα το OPEN. Λογικότατο βέβαια, μιας και μπορεί το κανάλι να ανήκει σήμερα στον κ. Σαββίδη, αλλά σε κάποια σημεία συνεργάζεται εμπορικά και με τον πρώην ιδιοκτήτη του, τον κ. Βρυώνη (ο οποίος είχε κάποτε το παλιό Epsilon (το πανελλαδικό), και σήμερα έχει το τωρινό (το περιφερειακό)). Βεβαίως, όπως με τον Ντολμαδοπαρασκευαστή παλαιότερα, έτσι γίνεται και τώρα με το φουρνάκι που μου λέτε, να παίζεται και στα άλλα μεγάλα κανάλια, προκαλώντας φυσικά την λογικότατη αντίδραση, μέσα από το τηλεκοντρόλ της τηλεόρασης μας. Το τελευταίο δε, το λέω προκειμένου να σας προλάβω. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Διαφήμιση whats up.. πέρα το ότι είναι 2 ώρες , στην αρχή έχει έναν άκρως εκνευριστικό ήχο και μου διαλύει τα αυτιά.. αίσχος απλά.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Διαφήμιση whats up.. πέρα το ότι είναι 2 ώρες , στην αρχή έχει έναν άκρως εκνευριστικό ήχο και μου διαλύει τα αυτιά.. αίσχος απλά.

 

Δεν εκπλησσομαι.Απο ανεκαθεν, διαφημισεις "νεανικων" καρτοκινητων=ηλιθιοτητες.Ειναι η περιπτωση του 60αρη boomer διαφημιστη που προσπαθει ανεπιτυχως να προσεγγισει την ψυχοσυνθεση των "νεολεων"

Link to comment
Share on other sites

Διαφήμιση whats up.. πέρα το ότι είναι 2 ώρες , στην αρχή έχει έναν άκρως εκνευριστικό ήχο και μου διαλύει τα αυτιά.. αίσχος απλά.

 

Δεν εκπλησσομαι.Απο ανεκαθεν, διαφημισεις "νεανικων" καρτοκινητων=ηλιθιοτητες.Ειναι η περιπτωση του 60αρη boomer διαφημιστη που προσπαθει ανεπιτυχως να προσεγγισει την ψυχοσυνθεση των "νεολεων"

 

Ας μου στείλει κάποιος και το λινκ για αυτή την καινούργια χαζοδιαφήμιση, μιας και είμαι πολύ περίεργος να μάθω. Ευχαριστώ. :p

Link to comment
Share on other sites

,
. Ωραίος ο σκοπός των projects, αλλά με τέτοια ηχητικά εφέ ακυρώνονται μόνοι τους.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Ολο το concept,τα εκνευριστικα ηχητικα εφε και το γεγονος οτι κραταει 2 ολοκληρα λεπτα λες και ειναι διαφημιση τηλεμαρκετινγκ προκαλουν αμεση αλλαγη καναλιου
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Λιντλ, μαζί για ένα καλύτερο αύριο.Με εκνευρίζει κυρίως γιατι γιατί διαρκει πάρα πολύ, αλλά και γιατί αυτή η καραμελα"κοινωνική ευθύνη-εμεις νοιαζόμαστε για το περιβάλλον και κάνουμε τον κόσμο καλύτερο" έχει καταντήσει γραφική

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λιντλ, μαζί για ένα καλύτερο αύριο.Με εκνευρίζει κυρίως γιατι γιατί διαρκει πάρα πολύ, αλλά και γιατί αυτή η καραμελα"κοινωνική ευθύνη-εμεις νοιαζόμαστε για το περιβάλλον και κάνουμε τον κόσμο καλύτερο" έχει καταντήσει γραφική

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ειδικά για το τελευταίο έχετε απόλυτο δίκιο. Και μιας και μιλάμε για την κοινωνική ευθύνη, πόσες επιχειρήσεις μπορούν να την έχουν, ενώ υπάρχουν κι εκεί περισσότερα περιστατικά και κρούσματα κακοποίησης και εργασιακού εκφοβισμού στους χώρους δουλειάς; Το λέω αυτό, μιας και αυτή η κατάσταση είναι αυτή η οποία συζητιέται πιο πολύ στα ΜΜΕ τον τελευταίο καιρό, μιας και το όλο πράγμα έχει πάρει πάρα πολύ άσχημη τροπή, με όλες αυτές τις υποθέσεις που ακούμε στα δελτία ειδήσεων αυτές τις ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Wind one-Μια μπουρδα και μιση

 

Ναι, την έχω δει την διαφήμιση, αλλά δεν ξέρω την πλοκή της. Μπορείτε να μου την περιγράψετε παρακαλώ; :confused:

Edited by BigMcAgapoulas
Link to comment
Share on other sites

Άμα την έχεις δει πως γίνεται να μην ξέρεις την πλοκή?Και παίζει και συνέχεια, σε εκνευριστικη συχνοτητα.Εν πάση περίπτωση υπάρχει και youtube :https://youtu.be/AUJLUh0KFi4

Επισεις άλλη μια καινούρια ηλίθια και ενοχλητική διαφήμιση που παίζει συχνά τελευταια είναι του ψωμιού Κατσέλης με ένα αθλιο τραγουδακι-παρωδια του "Έχω ένα μυστικό"

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άμα την έχεις δει πως γίνεται να μην ξέρεις την πλοκή?Και παίζει και συνέχεια, σε εκνευριστικη συχνοτητα.Εν πάση περίπτωση υπάρχει και youtube :https://youtu.be/AUJLUh0KFi4

Επισεις άλλη μια καινούρια ηλίθια και ενοχλητική διαφήμιση που παίζει συχνά τελευταια είναι του ψωμιού Κατσέλης με ένα αθλιο τραγουδακι-παρωδια του "Έχω ένα μυστικό"

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και μιας και μιλάτε για την δεύτερη διαφήμιση, θυμάστε ποιός ήταν ο ερμηνευτής και ο στιχουργός αυτού του τραγουδιού άραγε;

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα άσχετα off-topic για ποιον λόγο τα ρωτάς?Δεν γνωρίζεις την απάντηση η θες να τεσταρεις τις γνώσεις μας?Αν ισχύει το 1ο, google is your friend,αν ισχύει το 2ο εδώ είναι forum συζήτησης και όχι παιχνίδι γνώσεων.

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα άσχετα off-topic για ποιον λόγο τα ρωτάς?Δεν γνωρίζεις την απάντηση η θες να τεσταρεις τις γνώσεις μας?Αν ισχύει το 1ο, google is your friend,αν ισχύει το 2ο εδώ είναι forum συζήτησης και όχι παιχνίδι γνώσεων.

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άσε το βρήκα φίλε, ερμηνεία από την αξέχαστη Αλίκη Βουγιουκλάκη, και οι στίχοι από τον επίσης αξέχαστο Μάνο Χατζιδάκι. :happy: ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cosmote 5g.Αχρειαστα μεγάλη σε διάρκεια.Κουραζει.

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πλαίσιο-Αυγα σε καβγά.Αρχισαν οι σαχλαμάρες του Πάσχα.Ελπιζω τα jumbo να συνεχισουν με τον Γαϊτάνο και φέτος και να μην σκαρφιστουν καμία καινούρια ανοησια

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πλαίσιο πλησιάζει το τζαμπο σε επίπεδο.

Βέβαια έχει δρόμο μπροστά του!

 

Ανυπομονώ και γω για τη φετινή του τζάμπο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πλαίσιο-Αυγα σε καβγά.Αρχισαν οι σαχλαμάρες του Πάσχα.Ελπιζω τα jumbo να συνεχισουν με τον Γαϊτάνο και φέτος και να μην σκαρφιστουν καμία καινούρια ανοησια

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στείλτε μου κανένα λινκ, για να καταλάβω, μήπως αυτά τα αυγά στην διαφήμιση τσακώνονται στην κυριολεξία. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Στείλτε μου κανένα λινκ, για να καταλάβω, μήπως αυτά τα αυγά στην διαφήμιση τσακώνονται στην κυριολεξία. :lol:

Τζαμποφερνει αρκετα θα ελεγα

Link to comment
Share on other sites

Τζαμποφερνει αρκετα θα ελεγα

 

Ναι, έχετε απόλυτο δίκιο. Και μιας και μιλάμε για τα Jumbo, μπορείτε να διαβάσετε και το παρακάτω λινκ:

https://xristika.gr/jumbo-sok-stin-agora-o-vakakis-poylaei-tis-metoches-toy/

Link to comment
Share on other sites

Η καινούργια του μολερς.... Τι μιξ περίεργο;;;

Μαλλον κατι παιρνουν οι διαφημιστες, και αυτο δεν ειναι mollers...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Νέα σειρα ανόητων διαφημίσεων απο το free 2 go.Επισεις μου εχει κανει εντυπωση πως και δεν εβγαλαν φετος πασχαλινη διαφημιση τα jumbo

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Νέα σειρα ανόητων διαφημίσεων απο το free 2 go.Επισεις μου εχει κανει εντυπωση πως και δεν εβγαλαν φετος πασχαλινη διαφημιση τα jumbo

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Με αυτό το δεύτερο που είπατε, είμαι αρκετά ευχαριστιμένος. Η πανδημία του κορωναιού, έχει και μερικά καλά. Το ότι αυτή διέκοψε (έστω και προσωρινά) αυτή την κακόγουστη ρουτίνα να παίζονται ανήμερα Αποκριάς, Πάσχα, και Καλοκαιριού στην τηλεόραση, αυτές οι πανάθλιες και συχρόνως εκνευριστικότατες διαφημίσεις των Jumbo. :yahoo: :D :cool:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...