Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τρολιά, έτσι; Πες μου ότι είναι τρολιά! :shock:

Κι ομως δεν ειναι τρολια.Η διαφημιση,οπου εμφανιζεται ο γνωστος ηθοποιος Στελιος Καλαθας, επαιζε κανονικοτατα πριν 3-4 χρονια στα παρακμιακα καναλια και απ'οτι θυμαμαι την ειχαν σχολιασει και οι Ραδιο αρβυλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η διαφήμιση για ένα προϊόν που το κολλάς στην πατούσα και φεύγουν οι τοξίνες υποτίθεται.

 

Η γνωστή κακογουστιά των "'εξυπνων" προϊόντων, αλλά στο τέλος σου πετάει και ένα αυτοκόλλητο που ξεκολλάει απο μια πατούσα και είναι μες τη βρώμα, έτσι ως το κερασάκι στην τούρτα.

 

Και την βάζει και μεσημέρι. Έλεος, τρώμε! :X

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Κι ομως δεν ειναι τρολια.Η διαφημιση,οπου εμφανιζεται ο γνωστος ηθοποιος Στελιος Καλαθας, επαιζε κανονικοτατα πριν 3-4 χρονια στα παρακμιακα καναλια και απ'οτι θυμαμαι την ειχαν σχολιασει και οι Ραδιο αρβυλα.

 

Και η κοπελα που κανει την αγοραστρια εχει παιξει στον Εραστη δυτικων προαστιων ως μια προσωρινη γκομενα του Γεωργουλη. :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

To σιροπι το λενε clamin ή καπως ετσι.Την διαφημιση την πετυχαινω συνηθως στο Ε τις απογευματινες ωρες.Στο youtube δεν την εχω βρει

 

οκ ευχαριστώ :)

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

δεν αντεχω την διαφημιση των media markt,με τον σαχλο να λεει αυτο το μοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοονοοοοοο....ελεος.πολυ θα ηθελα να αφησω στα μουτρα του αποτυπωμα απο τον νταβα που φοραω στο αριστερο μου χερι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

δεν αντεχω την διαφημιση των media markt,με τον σαχλο να λεει αυτο το μοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοονοοοοοο....ελεος.πολυ θα ηθελα να αφησω στα μουτρα του αποτυπωμα απο τον νταβα που φοραω στο αριστερο μου χερι.

 

Πράγματι, φωνακλάς με σπαστική φωνή! Μη σου τύχει που λένε..:dash:

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η καινούρια της Opel, όπου συνέχεια λέει "oh! oh! oh! oh!". Ελεος! Ειδικά η ραδιοφωνική είναι τρομερά σπαστική.

 

Ντε και καλά να σου διαταράξουν την ησυχία για να σου σφηνωθεί η διαφήμιση στο μυαλό.

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Και ναι το jumbo έκανε ξανά την διαφορά με το βούρλο από την αννιτα. Ο "κράζει? Με θαυμαζεις"

Παίζουν με την νοημοσύνη μας

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς δεν την έχω πετύχει ακόμη αλλά φοβάμαι ότι θα έχω την ίδια αντίδραση με τη δική σου όταν τη δω..
Link to comment
Share on other sites

Έχω σταματήσει να αγoράζω απο τα jumbo λόγω των αισχρών διαφημίσεων .. και συνεχίζουν ακάθεκτοι.. ως πότε θα πηγαίνει αυτό το τροπάρι ;; :mad:

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Και ναι το jumbo έκανε ξανά την διαφορά με το βούρλο από την αννιτα. Ο "κράζει? Με θαυμαζεις"

Παίζουν με την νοημοσύνη μας

 

Εντάξει φέτος έπιασαν πάτο με τον τύπο. :down:

Link to comment
Share on other sites

Απλούστατα οι κύριοι παίζουν με το μυαλό μας. Εγώ το παραδέχομαι. Τον τύπο τον είχα δει και έκλαιγα από τα γέλια και λέγαμε την ατάκα με ένα φίλο μου έτσι για πλάκα. Έτσι λοιπόν και το jumbo λέει αφού σας αρέσει πάρτε τον. :p

Το θέμα είναι άλλο. Πήρε αυτός ο τύπος μεροκάματο και ο γείτονας μου τρώει στους κάδους.

Αυτός που έλεγε ότι δεν είναι άξιος κανένας για την πάρτη του

Και από ότι πήρε το μάτι μου είναι πολλές διαφημίσεις δεν είναι μια μόνο. Τον έχουν βάλει να κάνει και τρικεφαλους με τα hot weels χαχαχαχχα. Ελεος

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι, έχουμε την τηλεόραση που μας αρμόζει. Εμείς καθόμαστε και παρακολουθούμε τις εκπομπές που έχουν μόνο σκοπό να ξεφτυλίζουν ανθρώπους (εκείνου τόσο του κόβει, την ηθική ευθύνη την έχει αυτός που τον βάζει μπροστά στην κάμερα), εμείς τους κάνουμε φίρμες και εμείς θα τους λουστούμε αργότερα σε διαφημίσεις κι αφίσες μέχρι να τους σιχαθούμε. Δε φταίει ο διαφημιστής, αυτός απλά προσπαθεί να ακολουθήσει τα γούστα μας. Εμείς του υποδείξαμε ότι ο τάδε γελοίος μας αρέσει...

 

Το δυστύχημα δεν είναι ότι βγαίνουν τέτοιες διαφημίσεις, αλλά ότι αναγκάζονται να τις υποστούν κι εκείνοι που δεν είδαν ποτέ την κάθε Πάνια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι, έχουμε την τηλεόραση που μας αρμόζει. Εμείς καθόμαστε και παρακολουθούμε τις εκπομπές που έχουν μόνο σκοπό να ξεφτυλίζουν ανθρώπους (εκείνου τόσο του κόβει, την ηθική ευθύνη την έχει αυτός που τον βάζει μπροστά στην κάμερα), εμείς τους κάνουμε φίρμες και εμείς θα τους λουστούμε αργότερα σε διαφημίσεις κι αφίσες μέχρι να τους σιχαθούμε. Δε φταίει ο διαφημιστής, αυτός απλά προσπαθεί να ακολουθήσει τα γούστα μας. Εμείς του υποδείξαμε ότι ο τάδε γελοίος μας αρέσει...

 

Το δυστύχημα δεν είναι ότι βγαίνουν τέτοιες διαφημίσεις, αλλά ότι αναγκάζονται να τις υποστούν κι εκείνοι που δεν είδαν ποτέ την κάθε Πάνια.

Συμφωνώ απόλυτα. Και ας έχω δει κάποιες τέτοιες εκπομπές :o

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι, έχουμε την τηλεόραση που μας αρμόζει.

 

αν αυτο ειναι αληθεια τοτε η τηλεοραση σημερα ειναι σχετικα καλυτερη απο αυτην που ειχαμε τα προηγουμενα χρονια...

 

αυτο οφειλεται στο κλεισιμο του αλτερ...

Edited by Blue_Cross
Link to comment
Share on other sites

αυτο οφειλεται στο κλεισιμο του αλτερ...

:lol:

 

Κάθε διαφημιστικό τους διάλειμμα ήταν σαν μία ατέλειωτη διαφήμιση από τα Jumbo. :lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και ναι το jumbo έκανε ξανά την διαφορά με το βούρλο από την αννιτα. Ο "κράζει? Με θαυμαζεις"

Παίζουν με την νοημοσύνη μας

 

Δυστυχώς την είδα κι εγώ για κακή μου τύχη. Απλά εμετός.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς την είδα κι εγώ για κακή μου τύχη. Απλά εμετός.

 

H σημερινή με τον τύπο από την Ανίτα είχε γέλιο για την καφρίλα της. Και σε αυτό στοχευει.

Link to comment
Share on other sites

H σημερινή με τον τύπο από την Ανίτα είχε γέλιο για την καφρίλα της. Και σε αυτό στοχευει.

 

ουτε εμενα με ενοχλησε... μια χαρα ηταν

Link to comment
Share on other sites

Τραγική απλά η διαφήμιση των jumbo. Μόλις την είδα σκέφτηκα αυτό το θέμα...

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Την εχω δει κι εγω την διαφημιση.Ο τυπος δεν μου λεει τιποτα.Ειναι καινουριο "αστερι"?Γιατι απ'την εποχη του jet'aime και των παρατραγουδων δεν τον θυμαμαι.Οντως τραγικη διαφημιση,αλλα παλευεται αφου εχουν περασει και πολυ χειροτερες(βλ. προπερσινη με στανιση,περσινη με τους τσομπανηδες που χορευαν με τα χαρτινα αρνια,2012 με τον νονο που χορευε στην κρεαταγορα και το τραγουδι-παρωδια του ρεμου).Γενικα εχω παρατηρησει οτι οι πασχαλινες διαφημισεις του jumbo ειναι οι πιο κιτς,κακογουστες και βλακωδεις σε συγκριση με τις υπολοιπες εποχες.

 

αν αυτο ειναι αληθεια τοτε η τηλεοραση σημερα ειναι σχετικα καλυτερη απο αυτην που ειχαμε τα προηγουμενα χρονια...

 

αυτο οφειλεται στο κλεισιμο του αλτερ...

Μπορει ολο το προγραμμα του καναλιου να ηταν τρελο σκουπιδαριο,αλλα ειχε κατι το cult,κατι το ξεχωριστο που δεν εβρισκες σε αλλα καναλια.Π.χ.ποιος μπορει να ξεχασει τα διαφημιστικα διαλειματα που ξεκινουσαν παντα με τραγουδια και συναμα δυναμωνε κι η ενταση ,τα ζουζουνια,τις ατελειωτες διαφημισεις των cd και των βιβλιων του εκδοτικου οικου modern times,τον κοσμο του επαινδυτη με τα απειρα ενθετα περιοδικα, cd και dvd που εδινε καθε Σαββατο, το "εκπαιδευτικο" προγραμμα μετα τις 2 πμ :p

Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Μπορει ολο το προγραμμα του καναλιου να ηταν τρελο σκουπιδαριο,αλλα ειχε κατι το cult,κατι το ξεχωριστο που δεν εβρισκες σε αλλα καναλια.Π.χ.ποιος μπορει να ξεχασει τα διαφημιστικα διαλειματα που ξεκινουσαν παντα με τραγουδια και συναμα δυναμωνε κι η ενταση ,τα ζουζουνια,τις ατελειωτες διαφημισεις των cd και των βιβλιων του εκδοτικου οικου modern times,τον κοσμο του επαινδυτη με τα απειρα ενθετα περιοδικα, cd και dvd που εδινε καθε Σαββατο, το "εκπαιδευτικο" προγραμμα μετα τις 2 πμ :p

 

Αχχχ τι μας θύμησες :lol::D

TQi™ 2.4GHz Transmitter and 5-Channel Receiver

Extended chassis, heavy-duty chassis braces, and transmission skid plate

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ! ΕΙΝΑΙ! ΒΛΑΚΕΙΑ! :mad::mad::mad::mad::pig::frog:

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα JUMBO προφανώς απευθύνονται σε άτομα επιπέδου Nick Catman κτλ. και έχουν θέσει ως στόχο να πάρουν το βραβείο της χειρότερης διαφήμισης 2015 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...