Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εξηγείται αλλιώς, έχουν βαλθεί να αναστήσουν όλους "πεθαμένους" τέως σταρ. :down:

 

Αυτοί οι πεθαμένοι (που μπορεί και να μην έχουν πεθάνει, απλά εμείς να μην τους βλέπουμε όλη την ώρα στην τηλεόραση) περνούν την κρίση πολύ πιο βαριά από τους ζωντανούς σταρ. Και θα δεχτούν ό,τι πρόταση κι αν γίνει, αν χρωστούν σπίτια κι αυτοκίνητα.

Εμένα περισσότερο με ξενερώνει να βλέπω τις μεγάλες φίρμες στις διαφημίσεις. Την Σακίρα να διαφημίζει γιαούρτι για τουαλέτα και οδοντόκρεμα και τον Κόστνερ να τρώει Ρίο Μάρε στην παραλία.

Ο Κλούνεϊ από την άλλη με τους καφέδες δε με ενοχλεί. :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί οι πεθαμένοι (που μπορεί και να μην έχουν πεθάνει, απλά εμείς να μην τους βλέπουμε όλη την ώρα στην τηλεόραση) περνούν την κρίση πολύ πιο βαριά από τους ζωντανούς σταρ. Και θα δεχτούν ό,τι πρόταση κι αν γίνει, αν χρωστούν σπίτια κι αυτοκίνητα.

Εμένα περισσότερο με ξενερώνει να βλέπω τις μεγάλες φίρμες στις διαφημίσεις. Την Σακίρα να διαφημίζει γιαούρτι για τουαλέτα και οδοντόκρεμα και τον Κόστνερ να τρώει Ρίο Μάρε στην παραλία.

Ο Κλούνεϊ από την άλλη με τους καφέδες δε με ενοχλεί. :O

 

Δε μπορώ να φανταστώ ότι παλιά μεγάλα ονόματα όπως η Στανίση, ο Μπίγαλης και άλλοι, έχουν τόσο μεγάλη ανάγκη από χρήματα ώστε να ρίχνουν την αξιοπρέπειά τους σε τέτοιο σημείο... Σιγά μη δεν έχουν να φάνε κιόλας... ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ γνωρίζω τα οικονομικά τους για να σου πω με σιγουριά αν όντως ο Μπίγαλης ή η Στανίση δεν έχουν χρήματα. Αλλά το ότι βγάλανε κάποτε πολλά λεφτά δε σημαίνει απαραίτητα ότι έχουν τώρα να ζήσουν. Η Μπέλλου πέθανε στην ψάθα, ο Χαντζηχρίστος το ίδιο, ο MC Hammer με την τρελή επιτυχία του "Can't touch this" ζει με το επίδομα πρόνοιας...

Από την άλλη μπορεί να είναι απλά κι ένα διαφημιστικό κόλπο άλλης φύσης. Όταν στο Your face sounds familiar εμφανίστηκε η Μαντώ, σκέφτηκα "Πού τη θυμήθηκαν αυτή" και φέτος είπα το ίδιο για τον Σαββιδάκη. Μέχρι το τέλος της σεζόν η μία ανακοίνωνε νέο δίσκο και κάτι πήρε τ' αυτί μου και για τον άλλο.

Ξαναμπαίνουν στο προσκήνιο, θυμόμαστε ποιοι ήταν, ότι μας άρεσαν, λέμε "ας πάρω τον καινούριο δίσκο να δω τι έβγαλε βρε αυτός ο μεγάλος σταρ του παρελθόντος".

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι διαφημίσεις του Jumbo είναι με διαφορά οι χειρότερες. Την ακούς μια φορά και σου μένει. Μάλλον για αυτό τις έκαναν τόσο εκνευριστικές.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Οι διαφημίσεις του Jumbo είναι με διαφορά οι χειρότερες. Την ακούς μια φορά και σου μένει. Μάλλον για αυτό τις έκαναν τόσο εκνευριστικές.

Μα ακριβώς γιαυτο το λόγο φιλε μου. Εκει χτυπούν γιατί τώρα που θα βλέπεις την ****μπεκατωρου να χορεύει αυτη την αηδία εσυ θα λες jumbo το βρακάκι. Ελεος θελω να βρίσω και δεν μπορώ

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση χαρακτηρισμών
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Έλεος με τις δαφημίσεις που βγάζουν σχετικά με το μουντιάλ. Πιτσαρίες, σουβλάκια, στοίχημα, όλοι να βγάλουν φραγκάκια. Το χειρότερο είναι ότι ακόμα και για άσχετα με το μουντιάλ προϊόντα, οι διαφημίσεις τους κινούνται σε ρυθμούς μουντιάλ. Έλεος, αφήστε μας να χαρούμε μπαλίτσα και μη μας ζαλίζετε το κεφάλι... :wacko:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Για ορεκτικό, έχω τη διαφήμιση του Κωτσόβολου, που λένε "Αυτό ξαναπές το!". Ίσως κάποιος να την πατήσει και να λένε όλοι, ένας ένας και μετά όλοι μαζί "Αυτό ξαναπές το!" και μετά το πρόγραμμα που έβλεπε να έχει μόλις τελειώσει. http://http://www.youtube.com/watch?v=6egcpl2sWtg

Η διαφήμιση της AIG είναι η πιο ενοχλητική μακράν, ποια άλλη; Αφού τα παιδιά στο τέλος θα πάνε στο νοσοκομείο και θα κάνουν σφραγίσματα και ενέσεις. Το παιδί είναι πολύ ενοχλητικό!:mad: Και από πάνω, είναι :pig:! Εγώ στη θέση του πατέρα του θα το :knife:!

Και αυτή της WIND. Εγώ στη θέση του Θεού αυτού (Που είναι και ασχημομούρης), θα τον πήγαινα στον Παράδεισο. Γιατί βρε; Δεν πειράζει να πληρώνεις ακριβά την οικονομία σου!:cry: Πειράζει να κοροϊδεύεις τον Θεό! Ντροπή! Ευτυχώς δεν έχω WIND, έχω Vodafone!

Και για επιδόρπιο, οι διαφημίσεις που χρησιμοποιούν κυριολεξία. Ας πούμε, η καινούρια της Hertz με το ψεύτικο φορτηγό, η και της Vodafone, που λέει "Για να μη γίνεσαι ταύρος με τις χρεώσεις" και δείχνει έναν ταυρομάχο (Torero για σάς τους ξένους).

Edited by menelia

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Η διαφήμιση του 11880 με αυτόν τον ματαιόδοξο. Είναι ματαιόδοξος γιατί λέει "Το μόνο που θυμάμαι!" Είναι πολύ :pig:! Είμαι :mad: μαζί του.

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Για ορεκτικό, έχω τη διαφήμιση του Κωτσόβολου, που λένε "Αυτό ξαναπές το!". Ίσως κάποιος να την πατήσει και να λένε όλοι, ένας ένας και μετά όλοι μαζί "Αυτό ξαναπές το!" και μετά το πρόγραμμα που έβλεπε να έχει μόλις τελειώσει. http://http://www.youtube.com/watch?v=6egcpl2sWtg

Η διαφήμιση της AIG είναι η πιο ενοχλητική μακράν, ποια άλλη; Αφού τα παιδιά στο τέλος θα πάνε στο νοσοκομείο και θα κάνουν σφραγίσματα και ενέσεις. Το παιδί είναι πολύ ενοχλητικό!:mad: Και από πάνω, είναι :pig:! Εγώ στη θέση του πατέρα του θα το :knife:!

Και αυτή της WIND. Εγώ στη θέση του Θεού αυτού (Που είναι και ασχημομούρης), θα τον πήγαινα στον Παράδεισο. Γιατί βρε; Δεν πειράζει να πληρώνεις ακριβά την οικονομία σου!:cry: Πειράζει να κοροϊδεύεις τον Θεό! Ντροπή! Ευτυχώς δεν έχω WIND, έχω Vodafone!

Και για επιδόρπιο, οι διαφημίσεις που χρησιμοποιούν κυριολεξία. Ας πούμε, η καινούρια της Hertz με το ψεύτικο φορτηγό, η και της Vodafone, που λέει "Για να μη γίνεσαι ταύρος με τις χρεώσεις" και δείχνει έναν ταυρομάχο (Torero για σάς τους ξένους).

 

Απο τις διαφημισεις που αναφερεις εκεινη της wind ειναι αρκετα παλια αφου εχει μηνες να προβληθει.Της AIG δεν μου λεει κατι.Μηπως εννοεις εκεινη με το αυτοκινητο που ο πιτσιρικας ζηταει απο τον πατερα του να του παρει γλυφιτζουρι?Αλλα εκει δεν εχει κατι με νοσοκομειο.Την τελευταια της Hertz δεν την εχω δει ποτε μου.

Link to comment
Share on other sites

Απο τις διαφημισεις που αναφερεις εκεινη της wind ειναι αρκετα παλια αφου εχει μηνες να προβληθει.Της AIG δεν μου λεει κατι.Μηπως εννοεις εκεινη με το αυτοκινητο που ο πιτσιρικας ζηταει απο τον πατερα του να του παρει γλυφιτζουρι?Αλλα εκει δεν εχει κατι με νοσοκομειο.Την τελευταια της Hertz δεν την εχω δει ποτε μου.
Πρώτον: Ναι! Αυτή είναι! Μπορεί να μη λέει για νοσοκομείο, αλλά το λέω επειδή τα γλειφιτζούρια δεν κάνουν καλό στην υγεία και τα παιδάκια τα κακόμοιρα θα αρρωστήσουν!

Δεύτερον: Της WIND με τον Θεό δεν την θυμάσαι; Και τί μήνες και κουραφέξαλα; Το είδα τελευταία φορά στο ίντερνετ την προ-προ-προηγούμενη Παρασκευή.

Και τρίτον: Αυτή που λέει "Τώρα η μεταφορά αντικειμένων έγινε παιχνίδι!" και είναι στο ίντερνετ.

Edited by menelia
Συνεχόμενα μηνύματα-Κάνουμε χρήση της τροποποίησης μηνύματος όταν θέλουμε να προσθέσουμε κάτι στο ποστ που έχουμε κάνει

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον: Ναι! Αυτή είναι! Μπορεί να μη λέει για νοσοκομείο, αλλά το λέω επειδή τα γλειφιτζούρια δεν κάνουν καλό στην υγεία και τα παιδάκια τα κακόμοιρα θα αρρωστήσουν!

 

Σιγά μην καούν και στην πυρά.

Η διαφήμιση της AIG είναι αστεία γιατί ο πιτσιρικάς είναι πολύ φάτσας. :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην καούν και στην πυρά.

Η διαφήμιση της AIG είναι αστεία γιατί ο πιτσιρικάς είναι πολύ φάτσας.:lol:

Με αυτά τα δόντια φαίνεται πολύ άσχημο το παιδί. Εξάλλου τα γλειφιτζούρια κάνουν κακό. Ρώτα τον οδοντίατρό σου.

 

 

Υ.Γ.: Τα παιδιά δεν είναι μάγισσες για να καούν στην πυρά.

Edited by menelia
Συνεχόμενα μηνύματα-Κάνουμε χρήση της τροποποίησης μηνύματος όταν θέλουμε να προσθέσουμε κάτι στο ποστ που έχουμε κάνει

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει πολύ ο Gummy Bear!:):lol::D:happy:: Γιατί δε σας αρέσει καθόλου;:cry: Είστε :pig::frog:!:mad: Και ο Gummy Bear έχει τόση πλάκα όση και το παιδικό απ'τα 80's, ονόματι: Alvin and the Chipmunks! Edited by menelia
Συνεχόμενα μηνύματα

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει πολύ ο Gummy Bear!:):lol:Γιατί δε σας αρέσει καθόλου;:cry: Είστε :pig::frog:!:mad: Και ο Gummy Bear έχει τόση πλάκα όση και το παιδικό απ'τα 80's, ονόματι: Alvin and the Chipmunks!

 

Και αναρωτιόμουν αν υπάρχει κάτι που να σου αρέσει.Ας είναι και ο gummy bear :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μισώ τις διαφημίσεις που έχουν σχέση με το μουντιάλ. Οι διαφημίσεις του jumbo είναι άθλιες και οι διαφημίσεις της Vodafone της Cosmote είναι απλά γελοίες.

Θέλω να :knife::kill::hunter::chair::shoot::whip::dash::rocket: όλα τα διαφημιστικά τμήματα.

Link to comment
Share on other sites

Την καινουρια εξυπναδα του jumbo για το Πασχα με τα χαρτινα αρνια την εχετε δει?Απο χτες προβαλλεται μανιωδως απο ολα τα καναλια.
Είναι όντως χαζή! Με το ουρλιαχτό του παιδιού(να μην σας πω ότι έκανε ηχώ), την μίσησα αμέσως!:ρ

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Chat and Fun είναι ο τίτλος, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν ισχύουν κανόνες. Τα off topic ποστ, την στιγμή που ξεφεύγουν τελείως εκτός θέματος και δημιουργούν προβλήματα στην ροή των συζητήσεων, διαγράφονται. Όπως και έγινε.

Θα παρακαλέσω πολύ να μην επαναληφθούν ανάλογα, εκτός θέματος, ποστ.

Υ.Γ. Αν κάποιος έχει κάποια ένσταση ή κάποια απορία μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου μέσω π.μ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μισώ τις διαφημίσεις που έχουν σχέση με το μουντιάλ. Οι διαφημίσεις του jumbo είναι άθλιες και οι διαφημίσεις της Vodafone της Cosmote είναι απλά γελοίες.

Θέλω να :knife::kill::hunter::chair::shoot::whip::dash::rocket: όλα τα διαφημιστικά τμήματα.

Ποιες εννοείς; Μου βάζεις link;

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αφαιρέθηκαν posts! Το να ρωτάτε για κάποια διαφήμιση που παιζόταν στα ΜΜΕ πριν από χρόνια, δεν έχει κανένα νόημα.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μισώ τις διαφημίσεις που έχουν σχέση με το μουντιάλ. Οι διαφημίσεις του jumbo είναι άθλιες και οι διαφημίσεις της Vodafone της Cosmote είναι απλά γελοίες.

Θέλω να :knife::kill::hunter::chair::shoot::whip::dash::rocket: όλα τα διαφημιστικά τμήματα.

Ναι! Δε θέλουν όλοι να φορέσουν την εθνική φανέλα!

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι! Δε θέλουν όλοι να φορέσουν την εθνική φανέλα!

 

Καλησπέρα για να μπω και εγώ στην παρέα σας, αν κατάλαβα για την περι vodafone διαφήμιση και εμένα δεν μου άρεσε καθόλου + το ότι κέρδιζες μια φανέλα η οποία είναι απλά δεύτερης διαλογής με την στάμπα της vodafone. Ακόμα και την φανέλα να ήθελα θα την ήθελα σκέτη..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα για να μπω και εγώ στην παρέα σας, αν κατάλαβα για την περι vodafone διαφήμιση και εμένα δεν μου άρεσε καθόλου + το ότι κέρδιζες μια φανέλα η οποία είναι απλά δεύτερης διαλογής με την στάμπα της vodafone. Ακόμα και την φανέλα να ήθελα θα την ήθελα σκέτη..

 

Δώρο δεν ήταν/είναι;

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσε το Μουντιάλ, κι η διαφήμιση αποσύρθηκε προφανώς όταν σταμάτησε και η πορεία της Εθνικής. Πάλι παλιά σχόλια θα ξεθάβουμε;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια διαφήμιση που με κανει να αλλάζω σταθμό είναι του sexypedia . gr

 

Επισης μια διαφημιση που με εκνευριζει ειναι της αεγεαν με το τραπεζακι στη Ζακυνθο.

Edited by stamatis3133
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...